PDA

Zobacz pełną wersję : Trening 15-latka 174 cm początek



Olsun
11-05-14, 22:16
Witam, mam 15 lat i 174 i waże około 55 kg, od czego polecacie zacząć mój trening aby wyrzeźbić mięśnie, chodzi mi głównie o bicka i brzuch, chodzi o jakaś diete na masę, ew. trening. I licze też na opinie czy można trenować w tym wieku oraz pomoc jak zacząć

USgorn
11-05-14, 23:46
Zebys mogl wyrzezbic musisz pierw zbudowac. Cwiczyc mozesz wazne zebys skupil sie na technice a nie ciezarach. Poczytaj tematy podwieszone w tym dziale i uloz przykladowo na poczatek jakis FBW i wrzuc tu. To samo z zarciem. Poczytaj w dziale diecie. Sprobuj cos ulozyc i wrzuc w jakis kalkulator typu ilewazy.pl i zrob screena i tez wrzuc.

t-nation
12-05-14, 20:14
Witam, mam 15 lat i 174 i waże około 55 kg, od czego polecacie zacząć mój trening aby wyrzeźbić mięśnie, chodzi mi głównie o bicka i brzuch, chodzi o jakaś diete na masę, ew. trening. I licze też na opinie czy można trenować w tym wieku oraz pomoc jak zacząć

chcesz rzeźbić---ale co?
później chcesz masować
z całym szcunkiem siłownia to nie antidotum na kompleksy
bb to kwitesencja wyrzeczeń
a moim zdaniem przez 10 lat miałeś zwolnienie z WFu--teraz zaczołeś dojrzewać i podobają się dziewczynki:)-- a do tej pory, jak widziałeś kogoś takiego jak ja mówiłeś ==ach te koksy (nie znając NASZEJ drogi do "dobrego wyglądu")
za wcześnie na typowy trenig siłowy--chodż na WF a na mięśnie przyjdzie czas

fallenursus
12-05-14, 20:49
Straszne ^^ ale pewno i prawdziwe :)
Aczkolwiek uważam że trening siłowy możesz jak najbardziej zacząć,. Rzezbic napewno nie ma tam co, a co będzie za kilka mieisecy podyktuje to co wepchasz w gardło. Stać cię na porządne żarcie? Nie mam pojęcia. Wrzuć coś o sobie co mógłbyś ewentualnie jeść i w jakich ilościach dziennie to ci napewno ktoś odpowie czy warto startować czy najpierw robotę na pół etatu gdzieś znaleść żeby kasiora na mięsko była. Chyba że wolisz od strony dupy jak każdy kto kiedyś zaczynał a nie było obcych głów żeby dobrze poradzili....decyzja małolat jest twoja.

t-nation
14-05-14, 19:55
ja na typową siłówkę poczekałbym ze 2 lata
za bardzo obciąży CUN złapie spadki-zniechęci się- młodośc czyli przesada ze wszystkim (chociaz jak będzie słuchał......:)
wszystko to sprawa indywidualna, nie ma gotowej recepty


Pamiętaj kolego--do tych wakacji nie będziesz duży:)

.Smile
16-05-14, 15:12
Kolego, odpusc sobie trening silowy i zacznij uprawiac "normalne" sporty. Najchetniej to bym ci doradzil regularne chodzenie na basen i zdrowe odzywianie, juz po paru miesiacach bedziesz lepiej wygladal, nie wspominajac o wysmienitym samopoczuciu. Jezeli nabierzesz checi to sprobuj zapisac sie na jakies sztuki walki, a na silownie zacznij chodzic za te dwa lata.
powodzenia