PDA

Zobacz pełną wersję : Nanox Nutriceuticals Vapronol T6 - MOC PERUWIAŃSKIEJ MACY !!



Kordian Skibiński
10-05-14, 15:18
VAPRONOL T6 - MOC PERWUWIAŃSKIEJ MACY !

Dzisiaj chcę wam opowiedzieć o niezwykłym suplemencie w ofercie firmy Nanox Nutriceuticals - VAPRONOL T6
http://nanox-nutriceuticals.pl/?product=vapronol-t6
(http://nanox-nutriceuticals.pl/?product=vapronol-t6)
Co w nim takiego niezwykłego ??
Wystarczy popatrzeć na skład :
Zawartość skłądników( w 1 tabletce ):
Sproszkowana Maca( Lepidium peruvianum ) – 400 mg.
Ekstrakt z Melona( wysoka zawartość SOD ) – 5 mg.
Casozepin( Hydrolizat białka mleka) – 75 mg.
Tauryna – 50 mg.

Najważniejszą pozycją jest wlasnie tytułowa MACA !

Teraz kilka słów o tym niezwykłym korzeniu z ameryki południowej.

W czasach prekolumbijskich maca była uznawana za surowiec cenniejszy niż złoto i zarezerwowana dla nielicznych wybrańców. Od setek lat stanowi jeden z podstawowych elementów diety w krajach Ameryki Środkowej i Południowej i wykorzystywana jest jako naturalny środek leczniczy, a w ciągu ostatnich dwóch dekad stała się przedmiotem szczegółowych badań, które potwierdzają jej niezwykłe właściwości.

Dziś wiemy, że maca to cenne źródło białka, węglowodanów, kwasów tłuszczowych, błonnika, niezbędnych aminokwasów, witamin i soli mineralnych, a także fitosteroli, olejków gorczycznych, garbników i saponin. Trudno zatem jednoznacznie stwierdzić, czy makę powinno się zaliczać do wyjątkowych surowców odżywczych, czy roślin leczniczych – do każdej klasyfikacji pasuje jak ulał. Jako ciekawostkę można wspomnieć, że NASA wpisała mąkę z korzenia rośliny na listę żywności przeznaczonej dla kosmonautów.

Zastosowanie

Wzmacnianie organizmu

Maca, podobnie jak żeń-szeń, należy do roślin o właściwościach adaptogennych. Oznacza to, że roślina nie działa specyficznie, lecz usprawnia różne funkcje organizmu w zależności od jego potrzeb i uodparnia go poprzez szerokie oddziaływanie na fizjologię organizmu.

Poza działaniem immunostymulującym, maca wykazuje też właściwości energetyzujące. Stosowanie zaleca się przede wszystkim w okresie rekonwalescencji, w leczeniu zespołu przewlekłego zmęczenia, w stanach osłabienia organizmu i wycieńczenia. Szczególnie poleca się ją osobom prowadzących aktywny tryb życia, wymagający intensywnego wysiłku umysłowego i fizycznego.

Ponadto macy przypisuje się zdolność poprawiania nastroju, przeciwdziałania depresji i wspomagania procesów poznawczych (m.in. pamięci i koncentracji uwagi). Dzięki zawartości olejków gorczycznych, roślina wykazuje też silne działanie bakteriostatyczne i przeciwgrzybicze, a obecność fitosteroli sprawia, że maka może odgrywać ogromną rolę w regulowaniu poziomu cholesterolu.

Leczenie zaburzeń hormonalnych

Kolejną niezwykle istotną cechą maki jest zdolność normalizowania funkcji układu hormonalnego. Roślina stymuluje pracę podwzgórza i przysadki mózgowej – hormonalnych „centrów zarządzania” , które regulują pracę pozostałych gruczołów: tarczycy, jajników, jąder, trzustki, nadnerczy i innych.

Regularna suplementacja maki wywiera korzystny wpływ na libido, potencję, płodność i funkcje rozrodcze organizmu, likwiduje zaburzenia miesiączkowania i łagodzi objawy napięcia przedmiesiączkowego, obniża poziom hormonu stresu, poprawia jakość snu, łagodzeni objawy towarzyszące menopauzie (może stanowić alternatywę dla hormonalnej terapii zastępczej), wspomaga leczenie osteoporozy u kobiet w okresie przekwitania i może łagodzić objawy trądziku.

Suplementacja sportowa

Ze względu na działanie energetyzujące oraz obecność związków przypominających w działaniu sterydy anaboliczne, maca odgrywa istotną rolę w diecie sportowców, zwłaszcza kulturystów i zawodników dyscyplin wytrzymałościowych. Roślina w naturalny sposób stymuluje przyrost masy mięśniowej i zwiększa wytrzymałość wysiłkową, nie powodując przy tym niebezpiecznych skutków ubocznych.

Pielęgnacja skóry i włosów

Sproszkowany korzeń maki jest częstym dodatkiem do kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów i skóry twarzy. Badania wykazują, że maca może zwiększać syntezę kolagenu, który odpowiada za odpowiednie napięcie, nawilżenie i młody wygląd skóry, a także odżywiać cebulki włosowe, wpływać korzystnie na strukturę włosów i zapobiegać ich wypadaniu.

Sposób użycia VAPRONOL T6:
Jako suplement diety zaleca się stosować 2 tabletki dziennie, rano lub w południe.

Po 30 dniach suplementacji należy zrobic ok 7 dniową przerwę , zaleca sie też stosować produkty opartę o MACĘ nei dłuzej niz 6 dni pod rząd - czyli ja polecam stosowanie od poniedzialku do soboty i zrobienie sobie jednodniowej przerwy w niedzielę

Suplement ten od czerwca na stałe zagości w mojej suplementacji także bedziecie mogli na bieząco obserowac i czytać moje opinie o odczuciach jakie bede miał w trakcue używania tego produktu.
Sporo sobie po nim obiecuję gdyż moj organizm jest dosyć wymęczony po sezonie 2014 i trzykrotnym startowaniu w zawodach a teraz nadal bedzie dosyć solidnie eksploatowany w przygotowaniach do sezonu 2015 !

zapraszam od 1 czerwca do mojego dziennika - wtedy ten suplemement wjedzie do mojego zestawu na ok 3-4 miesiące

Ufp
29-05-14, 18:21
Sam od dzisiaj dorzuciłem go do swojej suplementacji zdam opinie :)

fallenursus
29-05-14, 18:37
Maca jak maca efektywnie działa 1500mg, (poparte badaniamia)choć dawki z rzędu 3-4k też ciekawie działają :p

Ufp
29-05-14, 22:15
To tak samo z gabą niby 3-5g a ja 1.5g odczuwałem ,a nawet 750mg :)

USgorn
29-05-14, 22:19
bys bral 5 mg i pewnie tez bys odczul efekt placebo. GABA ma slaba biodostepnosc wiec nie wiem co mogles odczuc przy 750 mg ;)

gymrun
14-08-14, 09:54
Wow, chyba trochę za dużo

Kordian Skibiński
14-08-14, 10:18
maca działa ale sproszkowany KORZEŃ a to co mozna na alledrogo kupic to proszek z całej rośliny czyli .. SZIT