PDA

Zobacz pełną wersję : Dyskopatia , a ćwiczenia na siłowni.



Szymek10
05-04-07, 17:39
Witam wszystkich!
Od kilku miesięcy męczą mnie bóle dolnej częsci kręgosłupa. Ostatnio zdecydowałem się na wizyte u lekarza. Diagnoza jaką mi wystawił była choroba dyskowa czyli tzw dyskopatia.
Planowałem powrót na siłownie lecz w takim wypadku wszystko się troche komplikuje. Pytając sie go o cwiczenia jakie wolno mi wykonywać na siłowni nakazał unikać tych które mają znaczacy nacisk na kręgosłup , a dokladniej na jego dolną czesc. I tutaj kieruje się z pytaniem do was. Jakie ćwiczenia jestem w stanie bezpiecznie wykonywać ? Czy wysilanie mięsni brzucha moze miec jakis związek z kręgosłupem ? Proszę o pomoc i za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje.
Pozdrawiam!

polo
05-04-07, 18:48
raż kilka lat temu miałem z tym problem, 2 razy wypadł mi dysk ale odrazu miałem nastawiony ( okropny ból) ponad rok miałem problem z kręgosłupem, ale to dawno było,
unikaj ćwiczeń na stojąco z obciążeniem na siedząco w twoim wypadku równierz, bez problemu możesz robić pąpki, podciągać sdie na drążku ( podciąganie najlepiej wpływa na kręgosłup) wyciskanie na klate ale z nie zadużym obciążeniem, rozpiętki :wink: Jak miałeś wypadnięty dysk to odrazu powinieneś sie udać do kręglaża bo lekaż guwno zrobi z tym, prześwietlenia itp ale one tego nie wykażą bo w czasie wypadnięcia dysku wyskakuje chsząstka między kręgami i uciska na nerw ( to powoduje dotkliwy ból)
Jeśli nie nastawisz wypadniętego kręgu to będzie cie bolał przez całe życie
Też miałem kilka lat temu ten sam problem co ty ( nawet spacer powodował ból ale teraz jest w porządku :wink: Jeśli ci pomogłem to daj soga

Szymek10
05-04-07, 19:43
Dzieki. Na razie na szczęscie dysk mi nie wypadł. A co do ćwiczen na mięsnie brzucha ? Jakies jeszcze zestawy nei są wskazane?

bocion
05-04-07, 19:46
Martwy ciag, wioslowanie.

polo
06-04-07, 09:36
ćwicz brzuch bo on podtrzymuje kręgosłup i wykonuj ćwiczenia rehabilitacyjne na mięśnie grzbietu :wink: