PDA

Zobacz pełną wersję : Jak podzielić trening?



DavidZinc
31-03-14, 12:12
Cześć.
Obecnie jestem na redukcji i trenuje planem:
Pon nogi
Wt łapy
Śr off
CZW barki
Pt plecy
Sob off
Niedziela Klata
Bardzo przyjemnie to idzie, ale mam również inne zajęcia na głowie i zaniedbuje je przez silownie, dlatego jak skończy mi się karnet chce przejść na tryb 3x w tygodniu.
Dni, które mam do dyspozycji to sob, niedziela i wtorek. Nie wiem do końca jak rozpisać trening. Myślałem o takim połączeniu:
Sob nogi, barki
Niedziela plecy, biceps
Wtorek klata, triceps
Dobre rozwiązanie? A może macie jakiś inny pomysł niż trening splitem?

Jak juz tutaj jestem to nie będę zakładał nowego tematu w dziale dieta. Chodzi mi o to jak zmienic bilans po przejsciu z 5xweek na 3x. Dodam, ze do każdej sesji mam cardio, gdzie spalam około 400-500 kcal. Moim pomysłem jest to, żeby kalorie zostawić te same od sob do wtorku, a od środy do piątku jeść mniej węgli. Jak myslicie?

Pozdro!

Gangsta Latino
31-03-14, 17:14
Co do diety to ja bym ustalił daną kaloryczność w DNT, a w DT dodał jakieś 400 kcal (tu dużo zależy od organizmu i Ciebie samego, dodaj tyle ile uważasz za stosowne bo nie wiem jak intensywnie trenujesz). Możesz też pobawić się w rotację węglami (tu najlepiej doradził by Ci Wiki, ale teraz rzadko jest).

Co do treningu: naprawdę nie mógł byś tego rozłożyć trochę inaczej? np. sobota-wt-czw? Jeśli nie to rób coś w ten deseń:
sob - nogi + biceps
ND - plecy + barki
wt- klata + triceps

Do tego dodaj 1x przedramię i 2 lub 3x brzuch. Z planem możesz pokombinować, może być plecy + biceps, nogi + barki. Mógłbyś też robić FBW, chociaż nie wiem czy dasz radę robić 2 FBW pod rząd. Ja czasami robiłem i nie był to dla mnie problem, ale jak kto woli/potrafi.

t-nation
31-03-14, 17:30
Co do treningu: naprawdę nie mógł byś tego rozłożyć trochę inaczej? np. sobota-wt-czw? Jeśli nie to rób coś w ten deseń:
sob - nogi + biceps
ND - plecy + barki
wt- klata + triceps



ja bym zamienił wtorek z niedzielą
lub zamieniłbym nogi+barki, plecy+biceps

DavidZinc
31-03-14, 17:45
Oprócz podanych dni w gre prawdopodobnie wchodzi piątek, bo chyba będę wczesniej kończył zajęcia. Z tymi weglami właśnie myślałem cos w ten deseń, żeby uciąć w dnt o jakieś 30-40g, nie chce zbyt ucinac póki waga leci. Jeżeli zatrzymał aby się to można bardziej przyciąć. Poza tym zastanawialem się czy np. nie ograniczyć białka w dnt. Nie wiem do końca, pewnie wyjdzie w praniu.

Zima
31-03-14, 20:23
1.plecy + biceps
2.klatka + triceps
3.off
4. barki + nogi
5.off
6.off
7.off

Jedyne rozsądne rozwiązanie imo, jednak nie polecam. Już lepiej zrobi dwa treningi typu A,B i Robić ABA, BAB, i tak w kółko jeżeli to redukcja. Białka nie ograniczaj zostaw je kosztem węgli. W dzień nietreningowy, których masz aż 4! w tygodniu możesz mieć mniej węgli, alby np. jedz więcej węgli w dzień 1,2,3 i 4, a w 5,6 i 7 mniej, aczkolwiek i tak chujowo jak na splita moim zdaniem, albo zrób tak, że będą równe odstępy albo coś innego act, fbw, albo split typu góra dół, push pull