PDA

Zobacz pełną wersję : Spagetti z tuńczykiem w 15 minut!



Wikidajło
23-03-14, 13:26
Witam
Wczoraj znajoma podzieliła się fajnym przepisem na spagetti z tuńczykiem, danie jest szybkie i łatwe w przygotowaniu a w dodatku bardzo smaczne!!!

składniki:
-1 puszka tuńczyka w sosie własnym
-100g makaronu pełnoziarnistego typu spagetti - np z lubelli
-Jogurt grecki
-1/3 puszki kukurydzy
-1 duża cebula
-Przyprawy, (ja dodaję - sól i piperz cayenne, czosnek w kostce)

Wiadomo makaron gotujemy, w między czasie na rozgrzanej patelni z oliwą/olejem w spray'u (ja to używam) wrzucamy pokrojoną w kostkę cebule, gdy cebula się przyrumieni dodajemy tuńczyka i kukurydze i smażymy około 3-4 minut, po czym dodajemy jogurt grecki i przyprawiamy według uznania. wszystko dusi się około 5 minut i sos gotowy :)
Jeżeli chodzi o wartości odżywcze to nie mam pojęcia, co ciekawszy może sobie obliczyć, jeżeli chodzi o smak to jest naprawdę zajebisty, wchodzi idealnie!
ps. Sosu wychodzi na około 2-3 porcje, śmiało można schować do pojemnika i wszamać na drugi dzień.
Polecam!

Zima
23-03-14, 18:02
brzmi ciekawie

Wikidajło
24-03-14, 14:24
Gwarantuje też że cieakwie smakuje ;) Dla mnie takie coś innego.

tomi517
25-03-14, 15:11
Miałem przyjemność jeść, ale bez kukurydzy, w smaku genialne, a w dodatku solidna dawka białka ;)

Wikidajło
25-03-14, 15:18
Ponieważ ją lubie to dodaję, a zwłaszcza że nadaje troszeczkę kolorytu temu daniu ponieważ ogólnie wszystko jest ciemne... ;) Ważne że wchodzi jak marzenie!

SEBAN
29-03-14, 21:25
Wypróbowałem przepis dziś i niebo w gębie!! Pyszne i wartosciowe.

Kations
13-08-15, 10:33
Składniki

170 g makaronu spaghetti
4 łyżki oliwy extra virgin
1/2 cebuli, drobno posiekanej
3 fileciki anchois w oleju (opcjonalnie)
2 łyżki kaparów (opcjonalnie)
300 g pomidorów bez skórek z sosem pomidorowym z puszki
świeże zioła, oregano lub tymianek
słoiczek tuńczyka w oliwie lub w puszce
sól, pieprz







Rozgrzać patelnię z oliwą, zeszklić cebulę. Dodać fileciki anchois oraz kapary jeśli używamy, chwilę razem podsmażyć. Dodać pokrojone pomidory wraz z sosem pomidorowym. Doprawić do smaku solą i pieprzem oraz odrobiną cukru. Gotować aż sos zgęstnieje, przez około 5 - 7 minut.
Makaron ugotować al dente w osolonej wodzie.
Do sosu dodać świeże zioła i tuńczyka. Doprawić solą i pieprzem. Wymieszać z makaronem.

marcin001
17-08-15, 20:31
Wiki jakie to ma być w smaku ten makaron z tuńczykiem? Bo ja dziś sobie zrobiłem to ledwo co to zmordowałem... ;p tyle że zamiast greckiego dałem zwykły naturalny i nie wiem czy to przez to ;p

marcin001
17-08-15, 20:52
nie no tak się zachwycali że myślałem że to w smaku ok jest... ;p

Wikidajło
17-08-15, 23:52
Smakuje ok, musiałes cos zjebać, a temu panu wyżej to nawet jakby kucharz królowej Elżbiety gotował to i tak by powiedział że chujowe, taki francuski piesek :D
Tuńczyk, makaron, jogurt, rzeczywiście straszny "syf" najlepiej trawę samą wpierdalać...