PDA

Zobacz pełną wersję : Bóle łokciów podczas ćwiczenia tricepsa



darek87
18-03-14, 20:56
Witam

Od jakiegoś czasu podczas wykonywania niektórych ćwiczeń na triceps (np. wyciskanie francuskie leżąc, prostowanie ramion na wyciągu) bardzo bolą mnie łokcie. Ból jest na tyle silny, że uniemożliwia poprawną technikę przy niewygórowanych ciężarach. O co chodzi? Dlaczego tak jest? Dodam, że jeszcze kilka miesięcy temu wszystko było ok, nie odczuwałem żadnego bólu.

Pozdr

USgorn
18-03-14, 22:18
bardzo mozliwe ze ktores cwiczenie zle robisz i przez to ten bol

Gangsta Latino
18-03-14, 22:36
- zła technika
- za duży ciężar (ma być taki abyś poprawnie zrobił chociaż 8 powtórzeń, nawet w ost. serii)
- brak witamin/minerałów
- za mało wody
- brak zdrowych tłuszczy w diecie
- zły tryb życia/złe warunki na siłowni np. zbyt chłodno
- zła rozgrzewka

Hmm, to tak na szybko. Jeśli wszystko powyżej jest OK i nadal boli to kup na początek jakiś dobry suplement na stawy np. Animal flex, a jak to nie pomoże to lekarz.

P.S Łokci, a nie łokciów.

darek87
22-03-14, 20:06
najbardziej skłaniałbym się ku "brak witamin/minerałów"

darek87
22-03-14, 20:12
czy te będą dobre?
http://www.bcaa.pl/olimp/vita-min-plus-30kaps-956.html

Gangsta Latino
22-03-14, 20:27
przyjęło się, że witaminy i inne suplementy prozdrowotne z Olimpu są bardzo dobre. Jedyne co mnie zastanawia to fakt, iż ciągle pisali, że chelaty się najlepiej przyswajają, a potem przeczytałem, że jednak cytryniany/mleczany. Także, jestem trochę zdezorientowany.

USgorn
23-03-14, 00:43
brak witamin i mineralow slabe wytlumaczenie. Zrob badanie krwi. Rozpisz diete. Samo zapodanie witamin pewnie nic nie da, bo jakos watpie zeby to bylo problemem.

fallenursus
23-03-14, 00:45
Ja mam tylko ból przy francuzie sieć go unikam. Zależne od katy ustawienia łokci cię boli czy cały czas, przy Wl też ?

Kordian Skibiński
19-04-14, 05:53
Spróbuj przez 2-3 miesiące unikac tego ćwiczenia a poźniej zrób tak jak ja - 1 ćwiczenie zacznij od prostowania przedramion z drążkiem wyciągu górnego 2 serie rozgrzewki 3-4 docelowe , przy francuzie nie prostuj do końca łokci , trenuj w bluzie lub zakładaj opaski lekko uciskowe na łokcie - one maja za zadanie utrzymac temp w stawie ktory wychładza sie w przeciwieństwie do mięsni momentalnie - opaski mają LEKKO uciskać ! POlecam tez jakis preparat na stawy zapobiegawczo - dbaj o siebie i nie szalej z ciężarami bo jak widzisz efekt jest inny niż zamierzyłes - częsty błąd podczas treningów zwłaszcza początkujących - ci ktorzy zaczynają u mnie to przez miesiąc nie podchodzą do typowych kontuzjogennych ćwiczeń typu wyciskanie na płaskiej czy francuskie leżąc - najpierw trzeba im ogarnąć w głowie ze ciężar to tylko narzędzie do osiągnięcia celu a nie cel sam w sobie !