PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w rozpoczęciu przygody z siłownia.



Fannatic
17-03-14, 23:23
Witam jestem nowym użytkownikiem. Mam 24 lata, waga 62 kg, 172 cm. Chciałbym się dowiedzieć czy jeszcze mam szanse coś w tym wieku osiągnąć, a jeśli tak to prosił bym o jakieś porady w jaki sposób zacząć. Odstawiłem już niepotrzebne nałogi, jestem mocno zmotywowany do ćwiczeń. Najgorszym problem jest mi przybrać na wadze, nie mam zielonego pojęcia co jeść, od czego zacząć by było to bezpieczne dla organizmu. Jeśli mógłby ktoś pomóc mi zaklimatyzować się w tym sporcie będę bardzo wdzięczny.

USgorn
17-03-14, 23:54
Za pozno na co ? Na wygranie MR. Olympia ? Moze byc ciezko ale szansa zawsze jakas istnieje %-) Na zbudowanie fajnej masy miesniowej ? Chlopaki po 30 zaczynaja a nawet pozniej i buduja pokazna mase. Zacznij od przeczytania tematow podwieszonych w dziale Dieta i w dziale trening. Sprobuj cos ulozyc wstaw wtedy poprawimy.

Fannatic
18-03-14, 00:01
Dziękuję za rady, na pewno skorzystam. Zabieram się za czytanie :)

fallenursus
18-03-14, 00:12
Ambitnie. Stawiam flskon Npp ze za 20min będzie pytał o Suple.

:p

Fannatic
18-03-14, 00:35
Czytam z cierpliwościa temat po temacie. A czy konieczne są suplementy?

USgorn
18-03-14, 00:58
Nie. Dobra dieta zastapi kazdy supel. z czasem bedziesz mogl o suplach pomyslec ale to tylko dodatki i bez podstaw nic nie dadza

Fannatic
18-03-14, 01:00
Ok rano postaram się coś złożyć, puki co lektura!

fallenursus
18-03-14, 01:49
23min. Damn im good.

slim shady
18-03-14, 12:11
Powinieneś zacząć od obliczenia swojego zapotrzebowania kalorycznego i rozłożenia białek węglowodanów i tłuszczy na posiłki. Aby przytyć musisz osiągnąć nadwyżkę kaloryczną czyli spożywać więcej niż potrzebujesz. Poczytaj podwieszone tematy i spróbuj coś naskrobać sam i wrzuć dietę do oceny. Poczytaj także o treningu siłowym. Nigdy nie jest za późno :)

t-nation
25-03-14, 20:27
jestem o dekadę starszy od Ciebie---i mam problem zupełnie inny,ujmę to tak, iż nie mam problemu z nabraniem masy:)
każda pora jest dobra na trening siłowy
1. ustal priorytety--czy chcesz żeby mówili na ciebie koks i wszyscy się ciebie bali:)
2. czy tez chcesz się dobrze czuć--czuć zdrowo

jeśli to pierwsze to przede wszystkim dieta (suple to szama w proszku)
jeśli drugie to zwykły aktywny tryb życia


spostrzeżenie:
w dzisiejszych czasach sport kojarzy mi się z komercją, zwycięstwem za wszelką cenę, trenowaniem na granicy wytrzymałości---to nie jest zdrowe
rekreacja to zdrowie:)

slim shady
27-03-14, 09:12
Ruch to zdrowie, sport już nie koniecznie :)