PDA

Zobacz pełną wersję : Spłycona lordoza..



RogerJLB
26-02-14, 18:40
Witam Was wszyscy dobrzy ludzie .
Pisze do Was z pytaniem , otóż od bardzo dlugiego czasu (ponad kilka lat) po wiekszym wysilku czułem i czuje ból w dolnej czesci pleców , nie raz ból trzyma kilka dni , w zeszłym tygodniu wybralem sie do lekarza , wysłał mnie na rentgen i wyszło : Spłycona lordoza ,wysokosc trzonow i przestrzeni m-trzonowych zachowana rotacja kręgów. Nie wiem bez kitu co to oznacza ... DLatego pytam czy moze ktoś z Was wie ? I jaki to ma wpływ na bieganie ( a biegam duzo na zaprawie rano ) i ćwiczenia siłowe? Z góry dziekuje za odpowiedz ;)

tetrus
06-04-14, 12:07
Zalecam skontaktowanie się ze specjalistą od rehabilitacji. Pływanie także jest wskazane.


Nie ładnie tak reklamować bez zgody admina

pzwotone
16-09-14, 22:00
Witam Was wszyscy dobrzy ludzie .
Pisze do Was z pytaniem , otóż od bardzo dlugiego czasu (ponad kilka lat) po wiekszym wysilku czułem i czuje ból w dolnej czesci pleców , nie raz ból trzyma kilka dni , w zeszłym tygodniu wybralem sie do lekarza , wysłał mnie na rentgen i wyszło : Spłycona lordoza ,wysokosc trzonow i przestrzeni m-trzonowych zachowana rotacja kręgów. Nie wiem bez kitu co to oznacza ... DLatego pytam czy moze ktoś z Was wie ? I jaki to ma wpływ na bieganie ( a biegam duzo na zaprawie rano ) i ćwiczenia siłowe? Z góry dziekuje za odpowiedz ;)

Zniesienie lordozy to nic innego jak wyprostowanie naturalnie zagiętego odcinka kręgosłupa. Masz po prostu zmniejszone wygięcie i stąd może pojawiać się ból. Najlepiej skonsultuj się z lekarzem, który dokładnie zaleci co masz dalej robić.