PDA

Zobacz pełną wersję : Przysiady w młodym wieku



michalls8
10-02-14, 21:07
Cześć,

mam 16 lat i w porównaniu do moich rówieśników rozwijam się dosyć wolno i liczę na to, że jeszcze zacznę intensywnie rosnąć. Zacząłem trenować miesiąc temu i między innymi robię przysiady ze sztangą ale obawiam się trochę, że nie urosnę. Wiem, że przysiady są ważne w treningu i nie chciałbym z nich rezygnować :D. Czy mogę bez obaw o mój wzrost robić przysiady?

Proszę o pomoc

Gangsta Latino
10-02-14, 21:10
Tak, możesz robić przysiady i nie będziesz przez to niższy. Z tym wzrostem to mit ;)

Jedynie pamiętaj o odpowiedniej technice, bo przysiady to nie takie proste ćwiczenie

michalls8
10-02-14, 21:30
ok, wielkie dzięki :D

USgorn
10-02-14, 23:21
tak jak wyzej smialo mozesz robic przysiady czy martwy ciag tylko musisz wykonywac te cwiczenia prawidlowo.
Do 21 roku zycia masz szanse jeszcze urosnac. Ale jesli Twoi rodzice nie sa zbyt wysoki to prawdopodobnie Ty tez nie bedziesz

t-nation
01-04-14, 20:43
tak jak wyzej smialo mozesz robic przysiady czy martwy ciag tylko musisz wykonywac te cwiczenia prawidlowo.
Do 21 roku zycia masz szanse jeszcze urosnac. Ale jesli Twoi rodzice nie sa zbyt wysoki to prawdopodobnie Ty tez nie bedziesz
do 24 roku
ja mam niskich rodziców--najwyższy tata 172 a ja jestem 10cm wyższy więc nie dołuj go ( to za te stringi:) więc zanim wyślesz post ostro googluj bo jak mnie ktoś wku....i to nie mam sentymentów):)

Gangsta Latino
01-04-14, 20:45
może biologiczny jest wyższy ;D

No offence ;)

t-nation
01-04-14, 20:52
99% to drugie pokolenie-czyli dziadkowie
a dziadek miał 197cm
ale jeśli o długość... wiecze czego to żona nie narzeka:)

USgorn
01-04-14, 23:32
pewnie nie na tego ojca patrzysz co trzeba %-)

Pikaczu
02-04-14, 03:08
no ja najwyzszy jestem w rodzinie patrzac na wzrost do 3 pokolenia wstecz po obydwu stronach%-)druga kwestia to ze jestem podmieniony przy porodzie%-)

.Smile
04-05-14, 12:37
Cześć,

mam 16 lat i w porównaniu do moich rówieśników rozwijam się dosyć wolno i liczę na to, że jeszcze zacznę intensywnie rosnąć. Zacząłem trenować miesiąc temu i między innymi robię przysiady ze sztangą ale obawiam się trochę, że nie urosnę. Wiem, że przysiady są ważne w treningu i nie chciałbym z nich rezygnować :D. Czy mogę bez obaw o mój wzrost robić przysiady?

Proszę o pomoc

Co masz na mysli mowic, ze rozwijasz sie dosc wolno? Masz pewnosc, ze wykonujesz prawidlowo to cwiczenie? Zwroc na to uwage, bo po paru latach mozesz czuc bol w kolanach

Micek185
04-05-14, 18:44
wyłóż ze dwa razy po kilka złotych i idź do prosfesjonalnego trenera niech naczy się techniki podstawowcyh cwiczeń: przysiad, martwy ciag i wyciskania na klate i barki, młody jestes szanuj zdrowie bo moze bedziesz wysoki ale możesz szybo sobie krzywde zrobić.

Kordian Skibiński
05-05-14, 17:09
ćwiczenia z cięzarami nie szkoda w wieku dorastania - to jakiś mit ktory obalam swoim przykładem - od 14 roku życia bawie sie żelastwem - najpierw podnoszenie ciężarów , poźniej trójbój , teraz kulturystyka a od 14 roku życia do 23 roku ( tak tak do tego czasu roslem !) doszedłem do 182 cm pomimo tych niby szkodzących ćwiczeń
Co do trenera to serdecznie zapraszam do mnie - tak jak Micek napisal - te cwiczenia szkoda jak je bedziesz po prostu źle wykonywał