PDA

Zobacz pełną wersję : Mięśnie brzucha , klatki , tricepsa i bicepsa



Rumcajs
07-12-13, 23:32
Witam mam na imię Kamil . Mam 16 lat staż w ćwiczeniach 7 miesięcy , wzrost 178 , waga 68 kg . Zacznę od tego że mam oczywiście tluszczyk na brzuchu i moi koledzy mi radzą żeby do aerobow dodawać ciężkie ćwiczenia na brzuch i tu pytam się czy wgl jeśli mam tłuszcz na brzuchu to czy te ćwiczenia na brzuch mają jakikolwiek sens? Po drugie strasznie mi zależy na dobrych miesniach klatki piersiowej , jakie ćwiczenia działają najlepiej? (Na wszystkie partie miesniowe klatki ) . Również zależy mi na ładnym tricepsie i bicku ito samo pytanie , jakie ćwiczenia? Chce dodać że posiadam siłownię domowa gdzie posiadam podstawy jak i wyciag drazek itp .

USgorn
08-12-13, 00:42
przy Twoim stazu nie skupiaj sie na pojedynczych partiach miesniowych tylko cwicz cale cialo. Najwazniejsze zebys wykonywal wszystkie cwiczenia podstawowe. Zeby z brzucha spalic podstawa jest dieta

fallenursus
08-12-13, 02:27
Rozpisz trening nóg.

Rumcajs
08-12-13, 08:46
przy Twoim stazu nie skupiaj sie na pojedynczych partiach miesniowych tylko cwicz cale cialo. Najwazniejsze zebys wykonywal wszystkie cwiczenia podstawowe. Zeby z brzucha spalic podstawa jest dieta

Skupiam się na całym ciału , lecz mam słabą klatkę i triceps i prosilbym o jakieś ćwiczenia dobre . Dieta i aeroby to podstawa wiem , lecz czy opłaca się w czasie spalania ćwiczyć brzuch?

USgorn
08-12-13, 15:32
Mozna ale z rozsadkiem zeby nie przetrenowac miesni. Rozpisz swoj plan aktualny.

Rumcajs
08-12-13, 17:26
Poniedziałek: Klatka+triceps
1. Unoszenie sztangi
2. Przyciąganie drążku
3. Rozpiętki
4. Prostowanie rąk z hantelką za głową stojąc
5. Unoszenie hantelki za głową leżąc na ławce skośnej
Wtorek : Brzuch
1 . Spięcia brzucha
2. Brzuszki
3. Skłony siedząc na ławeczce
4. Skłony na wyciągu w koci garb
Środa : Biceps+Barki
1.Uginanie ramion na stojąco z gryfem łamanym
2.Uginanie ramion z hantlami stojąc
3. Uginanie ramion z hantlami siedząc ( dwie ręce na raz)
4.Uginanie ramion w oparciu o kolano
5.Unoszenie hantli w bok stojąc
6.Wyciskanie hantli nad głową siedząc
7. Unoszenie ramion do przodu siedząc
Czwartek to samo co w Wtorek
Piątek: Nogi + plecy
1.Przysiady z sztangą trzymaną pod szyją
2.Przysiady ze sztangą trzymaną z tyłu
3.Martwy ciąg z hantlami
4.Wykroki chodzone ze hantelkami
5.Martwy ciąg z sztangą
6. Przyciąganie gryfu w opadzie
7. Wiosłowanie hantlami
Plus dodam że skacze na skakance 4 razy w tygodniu Wtorek Czwartek Sobotę i Niedzielę biegam 2 dni w tygodniu Wtorek i w Czwartek i pływam raz w tygodniu w Niedzielę .

szycha
08-12-13, 19:26
2. Przyciąganie drążku . - co to za wynalazek?

Na biceps masz więcej ćw niż na barki. Wpierw ćwicz barki (duża partia) następnie małe (biceps). Nogi+plecy nie najlepszy pomysł. Rozdziel je. Brzucho śmiało ćwicz po treningu siłowym. Rozpisz ilość serii i powt.

Rumcajs
08-12-13, 19:52
- co to za wynalazek?

Na biceps masz więcej ćw niż na barki. Wpierw ćwicz barki (duża partia) następnie małe (biceps). Nogi+plecy nie najlepszy pomysł. Rozdziel je. Brzucho śmiało ćwicz po treningu siłowym. Rozpisz ilość serii i powt.

Ogólnie to serie to prawie wszędzie 4 a powtórzeń od 8 do 12 , ponieważ większymi ciężarami idę . No na triceps z wyciągiem tylko , że zapomniałem jak to się nazywa:)

USgorn
08-12-13, 20:19
masz piec treningow z czeka 2 sa cale poswiecone brzuchu?
wyrzuc brzuch daj plecy i nogi osobno.

Musisz zdecydowac sie jaki masz cel bo z jednej strony myslisz zredukowac brzuch a z drugiej chcesz budowac miesien. Jak chcesz robic mase to przy tej aktywnosci bedziesz potrzebowal duzo kcal. Imo skakanka do wyrzucenia. Na biceps masz same uginania daj lepiej modlitewnik i mlotki. Na biceps az tyle cwiczen tez Ci nie potrzeba. No i j/w malo cwiczen na barki

Rumcajs
08-12-13, 20:27
masz piec treningow z czeka 2 sa cale poswiecone brzuchu?
wyrzuc brzuch daj plecy i nogi osobno.

Musisz zdecydowac sie jaki masz cel bo z jednej strony myslisz zredukowac brzuch a z drugiej chcesz budowac miesien. Jak chcesz robic mase to przy tej aktywnosci bedziesz potrzebowal duzo kcal. Imo skakanka do wyrzucenia. Na biceps masz same uginania daj lepiej modlitewnik i mlotki. Na biceps az tyle cwiczen tez Ci nie potrzeba. No i j/w malo cwiczen na barki
To wpierw chciałbym stracić tłuszcz z brzucha , a potem zajmę się bardziej za mięśnie , czemu skakanka odpada za dużo jak na tydzień czy o co chodzi? A wracając do bicków i barków to jakie ćwiczenia polecisz mi lecz nie posiadam maszyn takie jak na siłowni proste Hantle gryf łamany i prosty ławeczka ;/

USgorn
08-12-13, 23:51
jak chcesz redukowac to zostaw skakanke. Dieta low carb.
Barki mozesz dac tak Wyciskanie sztangi na stojaco, wyciskanie sztangielek na siedzaco, wznosy hantli w przod, wznosy hantli w bok. Biceps wyciskanie sztangi, mlotki, 21.

Rumcajs
09-12-13, 06:46
Ok dziękuje za porady ;) . Myślę że temat zamknięty.