PDA

Zobacz pełną wersję : Soczewki - okulary



xxmłodyxx
03-12-13, 17:35
Witam. Chodze w okularach tzn powinienem juz od sporego czasu. Od jakichs dwóch miesiecy chodze w soczewkach ale nie moze mi dobrac takich zeby były okej. Niewiem czy zrezygnowac. I niewiem czy nie psuje mi sie wzrok od tego. W okularach mam -0.25 a w soczewkach mam juz w jednej -0.5 a w drugim -0.75

USgorn
03-12-13, 17:45
Sprobuj u innego okulisty. od zle dobranych bedzie Ci sie bardziej psul wzrok

Pikaczu
03-12-13, 18:02
albo jestem tempy jak moje byłe albo poprostu ranga dylematu sięga angielskiej paranoi.okulista bada wzrok.wypisuje co i jak.idziesz do tego od pingli i soczewek i masz.

Pumbas
03-12-13, 20:57
pika w tym przypadku niestety wszystko wskazuje na to pierwsze, jak ktos zadaje otwarte pytanie na forum co sadzisz o modelu xxx deski snowboardowej to wypowiadasz sie ze chujowy dylemat i trzeba isc do sklepu sportowego zapytać sprzedawcy?..
to by jedna z wazniejszych funkcji forum dyskusyjnego padla - wymiana opini,dyskusja

młody z soczewkami i oczami to na maxa różnie, ogólnie musi być dobrze dobrana moc i musisz cały czas mieć albo szkła,albo bryle -> jak będziesz śmigał bez to jedno oko <słabsze> się rozleniwia i wady się zaostrzają
kontakty nie powinny pogarszać wady - mój kumpel nosi miesięczne purevision nie zdejmując na noc - zapomina o tym, że je nosi, nic mu nie przeszkadzają.. wada mu się zmniejszyla !

moje oczy nie dają rady na tych soczewkach nawet tylko na dzień, w chuj niewygodne, sztywne. probowalem jeszcze pare inny modeli i bylem kilka razy u fachowcow i mi bardzo ciezko dobrac,
jakies slabe oczy mam :D krople tez nie pomagaja

wiec mam podobnie jak Ty - ciezko trafic model i to nie jest kwestia lipnego badania, tylko specyfiki oka , jak dla mnie dobrym rozwiązaniem jest:
kupuje 2tygodniowe oasis i ubieram tylko na treningi/praca/imprezy etc. na uczelni, w domu, okulary
zalozenie ich to sekunda wiec czasu nie trace, a oko zanim sie zdazy zmeczyc to juz sa soczewki zdjete

wiec najlepiej walcz dalej, ale jak jeszcze nie trafiles dobrych kontaktow to wydaje mi sie ze lepiej pomyslec o combinacji z okularami
nie ma co na sile meczyc oczu, niektorym pasuje nosic 24/7 to niech sobie nosza :p

Pikaczu
03-12-13, 21:43
no...straszna filozofia.lekarz okulista i spec od pingli i soczewek.chyba ze do znachora sie wybieracie po kontaktowe szkiełka

USgorn
03-12-13, 21:56
najwazniejsze zebys dobrze widzial jak widzisz nie za dobrze to zmien a jak nie bedzie potrafil Ci dobrac idziesz do innego proste. Lekarz lekarzowi nie rowny
Martwisz sie ze soczewki za mocne ale moze byc poprostu ze okulary za slabe.

Pumbas
03-12-13, 21:58
wszystko mozesz tak uprosic.. to po co to forum, wielka filozofia, jesc duzo i zdrowo, ciezko trenowac i ewentualnie wbijac saa jak ktos chce wejsc na wyzszy lvl

USgorn
03-12-13, 22:02
panowie off top robicie. takie dyskusje zalatwiajcie na priv

xxmłodyxx
04-12-13, 23:43
Chodzi mi konkretnie o to ze juz sporo mam dołozone do tego co wyszło na badaniu a i tak widze nie do konca wyraznie. (moze za duzo wymagam) Mam astygmatyzm ale człeniuwa mówi ze to raczej nie jest tego wina. Jestem umówiony na kolejne badanie. Zobaczymy.

a Ty pikaczu sory ale nic nie wnosisz do tematu to po co sie udzielasz? Szukasz spiny w necie?

USgorn
04-12-13, 23:48
jak nie widzisz do konca wyraznie to na pewno jest cos nie tak. Ja na Twoim miejscu sprobowalbym innego okuliste

lillamy
15-01-14, 19:19
Przy dobrze dobranych soczewkach nawet nie czuć, że się je nosi. Jeśli coś jest nie tak, to zmień okulistę, chyba że ten stary znajdzie jakieś rozwiązanie.