PDA

Zobacz pełną wersję : ćwiczenia na górną część klaty. Jakie???



komaw007
01-12-13, 19:05
Witam chciałbym podkreślić bardziej górną część klaty podajcie jakieś przykłady proszę. Ja ćwiczę tak:

ławka skośna podnoszenie sztangi
ławka skośna rozpiętki hantle
ławka skośna podnoszenie szeroko sztangielek
rozpiętki na atlasie

Co można jeszcze robić mając do dyspozycji atlas sztangi hantle ławki ??????????

pakerfucker
01-12-13, 20:55
Zastosuj zasadę treningową typu podwójna seria. Dwa różne ćwiczenia na tą samą grupę mięśniową wykonane jedno po drugim.

szycha
01-12-13, 22:03
Co można jeszcze robić mając do dyspozycji atlas sztangi hantle ławki ??????????

Ten zestaw w zupełności styknie.
Więcej nie znaczy lepiej.

komaw007
03-12-13, 19:52
ok ale są różne patenty, programy... każdy ma jakiś sposób.

Muking
10-12-13, 19:57
Trening słaby. To, że Twoim priorytetem jest góra klatki piersiowej
nie oznacza żebyś unikał ćwiczeń angażujące inne rejony klatki.

Gdzie wyciskanie sztangi/hantli poziomo?
Wiele można zastosować metod treningowych tylko pytanie czy są one dla Ciebie.

Podaj podstawowe informacje o sobie.
http://www.e-gym.pl/showthread.php?22099-Zanim-zadasz-pytanie!!!

Pamiętaj, że odpowiedni bilans kcal w diecie definiuje Twój cel czyli masę.
Trening to bodziec do rozwoju mięśni, będąc na deficycie kcal, nie zdobędziesz ani jednego kg.

Pumbas
10-12-13, 21:00
Trening to bodziec do rozwoju mięśni, będąc na deficycie kcal, nie zdobędziesz ani jednego kg.
zdobycię miesa na deficycie jest bardzo ciężkie ale możliwe i parę rzeczy to ułatwia (zaczyna sie cwiczyc, saa), rekompozycja.

Co do podkreślenia górnej części klaty.. jeśli chcesz podkreślić 'część' klaty, to najpierw musisz mieć w ogole klatę, a żeby ją zbudować to kłania się najbardziej podstawowy wycisk płasko gdzie prawidłowa technika umożliwia wycisk dużych ciężarów -> rozbudowanie podstawy klaty

na skosie pewnie można ciskać dużo, ale chcac skupic sie na tej calej 'gorze' ciezar robi sie malutki - a na tym nic nie urośnie!

wiec odnosząc to do Twojego przypadku byc moze chcialbys miec gore klatki i masz obsesje na tym punkcie, ale problem w tym, że układasz plan właśnie pod tę górę sabotując w ogóle jej rozwój - musisz najpierw dać solidny bodziec ktory da ogolny fundament (duze ciezary na plaskiej) i dopiero wtedy mozesz przeplatac ciezkie treningi plaskiej lżejszymi wyciskami na większą ilość powtórzeń w skosie dodatnim

aha , ja bym na Twoim miejscu ogranizył zbiór ćwiczeń do wycisku sztangi płasko, wycisku sztangi w skosie + i dipsów. Lepiej opanuj dobrze te 3 ćw niż średnio 10

Muking
10-12-13, 21:27
zdobycię miesa na deficycie jest bardzo ciężkie ale możliwe i parę rzeczy to ułatwia (zaczyna sie cwiczyc, saa), rekompozycja.


Znasz staż i doświadczenie autora?
Nie napisałem, że się nie da. ( mowa o tym przypadku )

Pumbas
11-12-13, 18:36
Właśnie o to chodzi że nie znamy, więc jak dopiero zaczyna (co sugeruje 'podnoszenie' zamiast 'wyciskania') to przy odrobinie wysilku ma szanse nabic miesa i poleciec z fatu.
A Ty napisales jakby to bylo prawo obowiazujace kazdego - nie da sie zdobyc miesni na deficycie, tak napisales.
nie spierajac sie dalej, przyjmijmy to za nieproozumienie i podsumujmy, że DA SIĘ wiec warto sie starac a nie z gory zakladac ze nie utrzymam bf bo musza byc niewiadomo jakie nadwyzki kaloryczne zeby wpadlo mieso

USgorn
11-12-13, 18:47
Pumbas z tego co piszesz wynika ze pierwszy lepszy swiezak bez zadnej diety moze budowac miecho i palic tluszcz %-)

Pumbas
11-12-13, 20:56
imo kadży lepszy świeżak może, tylko z dietą (haha bez diety :p)
ja mogłem ze swoja 'zajebistą' genetyką to każdy może

USgorn
11-12-13, 22:08
no tylko przecietny swiezak na silce robi ninjownie i unika tluszczow zeby sie nie zalac ale gainer jak najbardziej %-)
wiadomo jesli ktos wezmie sie za temat od strony teoretycznej a pozniej praktycznej bedzie to wygladac lepiej tylko ze malo kto tak robi