PDA

Zobacz pełną wersję : CrossFitt- opinie.



Pikaczu
29-11-13, 23:20
Witam.nie lubie sie wypowiadac w tematach o treningach.ale jak widze i słysze nazwe crossfit to działa na mnie to jak cicha fanka.ani takiej zar.... ani połamać.

crossfit jest tylko i wyłącznie przekabaconym kompleksem sztangowym z dodatkiem popisowego pajacowania amerykańskiego.wybieram 100% kompleks sztangowy

popularnosc crossfitu raczej polega na aspekcie społecznym.typu robie crossfit jestem fajny.no i tez to jest podpimpowane programami o grubasach gdzie sa zajezdzani i chudną.

Micek185
29-11-13, 23:38
W takim razie nie masz zielonego pojecia na czym polega ten sport, nie bedziesz miał go do póki nie pójdziesz na trenining. Zawsze przy wydawaniu opinii na temat danej rzeczy staram się wypowiadac na te tematy w których mam praktyczne doswiadczenie a nie teorie i to pozyskaną z internetu/tv/reklam czy opini innych teoretyków.
Wracajac do CF, ogólnie rzecz biorąc jest to kombinacji Cross treninigu. Kompleksy o których wspomniałes tworza do niego podstawę, można powiedziec bazę, taka jak rwania, siady, wyciskania, ciągi i inne tego pochodne, lecz nie ma w kompleksach nigdzie wzmianki o gimnastyce jak kółka gimnastyczne, kombinacje przeróżnych ćwiczęń z wykorzsyatniem własnego ciała i nareszcie o ile możemy wymienić takie kompleksy jak chociażby BearComplex to nie znajdziesz tam połączenia Bear'a z sprintem czy wskokami na podwyższenia, równiez nie ma tam miejsca na same obwody typowo gimnastyczne jest czysta siła, ale tylko siła. Czyżbym się mylil?
Jeśli chodzi o moja osobistą opinię. Nie neguję żadnego sportu choćby to było nordicwalking, poniewaz każdy sport lub aktywnosć niesie coś ze sobą i napewno kazdy wybbierze sport który przyniesie mu korzyści. Twoja opinia kojarzy mi się z wypowiedziami animali zagorzałych fanów sztangi masy rzeźby masy rzeźby etc do usrania, monotonnie.

Rowniez niekojarze innego sportu (a napewno kompelksom daleko do tego) gdzie aktywnosć standardowo tworzy pływanie, rower, biegi , HIIT, gimnastyka, stretching, siłówka, wydolnosciówka, czysta dieta i sylwetka zbudowana kompleksowo. A to wszystko zawiera sie w jednej kombinacji, niegdy nie bedziessz mistrzem w tych wszystkich dyscyplinach ale jedno jest pewne- bedziesz przynajmniej dobry w większosci z nich.

Także to jest moja opinia osobista na podstawie doświadczeń, nie teorii. Zapraszam do merytorycznej dyskusji bez spinek.

Pikaczu
29-11-13, 23:54
Kolego czyli sam teraz napisałes ze podstawa cf jest kompleks sztangowy+ urozmaicenia.otym pisałem tylko ze uzyłem innych słów.nie neguje jakiegokolwiek sportu tylko bawi mnie aspekt dodania czegos nowego do czegoś starego i reklamowanie tego jako cos nowego cudownego.

Micek185
30-11-13, 00:06
Ja jestem swiadom tego na czym bazuje, lecz twierdze ze to całkiem inny sport, ma inny cel, to z ejest teraz lansowany to tylko zasługa reklam, taka sama sytuacja ma się np przy fitnesie czy Zumbie, prawda? to samo stało się z kulturystyką kilka lat temu ale to tylko sie cieszyc nawet jelsi ludzie chodza dla blichtru na treningi to zawsze wiekszy odsetek ludzi aktywnych. Sam trenuje CrossFitt na placu przed domem, albo w zwyklej silowni ale takze z grupą ludzi zapalonych tym sportem ale obcującymi w róznych innych dyscyplinach np kettlebell, trójbój czy mam dwóch żołnierzy którzy trenują pod wojsko,.
Nie pisałbym że Cf to urozmaicenie bo to "urozmaicenie" to naprawde szeroki temat.
Ale nie po to powstał ten temat, nie mam za zadanie zmuszać nikogo do trenowania w ten sposób ale ukazanie kilku różnic między innymi pomiedzy kompleksami, typowym treningiem obwodowym czy kulturystyką, dobrze ze stoisz przy swoim bo z każda wypowiedzią powstaje coraz wieksza baza informacji na temat tych szczegółów.

Pikaczu
30-11-13, 00:38
Jestem prostym człowiekiem lubie proste wyrażenia%-)czyli robiac kompleksy sztangowe/hantlowe dodajac do tego bieg z workiem zamiast samego biegu.zamiast hantlem bawic sie w wyciskanie jednorekiego mordercy dodam machanie czajnikiem.a zamiast wykroku dodam wykrok na stopniu i inne cudactwa to bedzie to crossfit?bo tak to po prostu wyglada

Pumbas
30-11-13, 00:55
bawi mnie aspekt dodania czegos nowego do czegoś starego i reklamowanie tego jako cos nowego cudownego.
właściwie to nic nowego nikt nie dodaje to kompleksow, bo wszystkie urozmaicenia i dodatki dorzucane do kompleksow przeciez tez są staaaare,
cały klucz polega na połączeniu wszystkiego i dodaniu dobrego marketingu

co by nie gadać na cf, to jednak jest tym zainteresowanie i jak podgladam czasami na sekcje co trenują sobie to jednak wiekszosc osob wyglada dobrze oraz wykonują sensowne treningi

Pikaczu
30-11-13, 01:02
markieting robi swoje i tyle.wiec gdybym miał nazwisko.dodał do nazwiska jakiegos fajtera z nazwiskieem który by rozreklamował kompleks sztangowy z dodatkiem treningów z workiem bułgarskim to odniósłbym podobny sukces.wiec jak bede miał nazwisko to pamietajcie.trening kombinacji alpejskich to ja teraz wymysliłem.a ten post bedzie podstawa do udowodnienia tego%-)