PDA

Zobacz pełną wersję : Nietypowy Problem.



Thede
19-11-13, 15:27
Witam!

Z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy lub powielam temat, nie znalazłem podobnego problemu na forum więc już tłumaczę o co chodzi.

Około 8 miesięcy temu zacząłem treningi, średnio 3-4 razy w tygodniu w "piwnicy". Celem jest zwiększenie masy mięśniowej lecz niestety w tym kierunku brak efektów, zauważyłem jedynie, że wzrosła siła. Sprzęt jaki mam do dyspozycji to sztanga i prosta ławeczka plus drążek w domu. Obciążenie ok. 90kg
Ćwiczenia które wykonuję to np :

Pn.

Martwy ciąg 4x 8
Rumuński Martwy ciąg 4x 8
Unoszenie korpusu uginając kolana 4x 10
Taczka ze sztangą 4x 10

Wt.

Wyciskanie na ławce w pozycji płaskiej 4x 8
Wyciskanie na ławce z pozycji skośnej w górę 4x 8
Wyciskanie w pionie 4x 8
Francuskie Wyciskanie 4x 8
Wyciskanie na ławce w wąskim uchwycie 4x 8

Czw.

Przysiady ze sztangą na barkach 4x 8
Przysiady ze sztangą w przodzie 4x 8
Wykroki ze sztangą 4x 8

Pt.

Wiosło w opadzie nadchwytem 4x 8
Podciąganie końca sztangi w opadzie 4x 8
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 4x 8
Uginanie przedramion stojąc podchwytem 4x 8

W domu co dziennie dochodzi drążek podchwytem/nadchwytem wąsko/szeroko i pompki.
Nie mam pojęcia jak ułożyć jakąś dietę, pracuję ciężko fizycznie ok 10h dziennie, snu mam ok 4-6h z racji tego że wstaję już o 3:20.

Czy ma ktoś jakieś rady/pomysły/opinie dot. treningu (dodam, że sprzęt jest "własnej roboty"), może diety w takiej sytuacji? Zależy mi oczywiście na zwiększeniu masy. Na Chwilę obecną ważę standardowo, niezmiennie niestety 70kg przy 170cm wzrostu. Liczę na konkretne odpowiedzi.
Pozdrawiam.

Pikaczu
19-11-13, 15:54
jezeli tak ćwiczysz cały czas to zrób celowe roztrenowanie z 2 tygodnie.poprostu nie ćwicz.jeżeli masz dobrze rozkrecony metabolizm to dopiero po półtorej tygodnia zwolni obroty.ale sadze ze nie masz.co do diety masz pełno podwieszonych w dziale dieta

Micek185
19-11-13, 16:05
Pierwsza rzecz to na 100% dieta, tu nie ma magii, micha lezy na całej długości. Trening masz zajebisty, same podstawy i cwiczenia złózne typowo siłowe, dlatego i siła idzie do przou, tu jedynym mankamentem bedzie dieta.
Ewentualnie jesli pracujesz naprawde icężko i regeneracja leży to proponuję zmienic ten system na trening 3razy w tyg, lub nawet na jkisczas 2, razy w tyg w celu regeneracji, po tym czasie wskoczył bym na 3treningi tygodniowo, bedziesz miał wiecej czasu na odpoczynek.

Zima
19-11-13, 16:06
Tak poczytaj o diecie od siebie dodam, że konkretny dzień, zaczyna się od konkretnego śniadania! Polecam, wymieszac 4 białka z jajek ze szklanką płatków owsianych, na patelnie 2min zalać miodem i rządzisz.

USgorn
19-11-13, 17:50
konkretne sniadanie nic nie da jesli reszta posilkow bedzie lezec... Liczy sie caloksztalt a nie jeden posilek

Thede
19-11-13, 19:00
No właśnie Panowie w tym problem, 3:20 rano lecę do pracy, nie zdążę wyłączyć budzika a co dopiero przygotować michę, w pracy mam chwilę na szamę-może tutaj już zacząć "odżywianie" ale takie żarełko "na szybko" mija się z celem prawda? Wracam po 13 szybki ogar i trening. Mam problem właśnie z zaplanowaniem sobie "jadłospisu" w jakiś logiczny sposób. Może nadrobić suplami? Chociaż nie mam o tym pojęcia, Sama kreatyna mono nie zdała egzaminu, też pewno przez brak diety. Może kreatyna i jakieś białko?
Dobrze, że chociaż trening jest okej :) Dzięki za odpowiedzi i czekam na kolejne.
Pozdrawiam.

Zima
19-11-13, 19:04
konkretne sniadanie nic nie da jesli reszta posilkow bedzie lezec... Liczy sie caloksztalt a nie jeden posilek

jeden posiłek nic nie znaczy, jeden posiłek znaczy wszystko

opalinho
19-11-13, 20:46
Piszesz, że 10h robisz i potem, że po 13 jestes juz w chacie? To jak to jest bo jesli juz tak szybko wracasz to zaden problem rozplanować posilki. Jak wstajesz to zjedz owsiankę i jajka na twardo(wszystko zrob przed snem sobie), do pracy jakis szejk z platkow owsianych,twarogu,owoców,orzechów lub masla orzechowego - wstrząśniesz,wypijesz i gotowe. Mozesz tez bialka w prochu uzyc do takiego szejka jesli funduszy masz na tyle. Po powrocie do domu solidną porcje miecha,jakies zrodlo wegli,warzywa. Odpocznij, walnij krótką drzemke, wstań, walnij mocną kawę i na trening. Po treningu, w drodze do domu zjedz sobie 1-2 banany,garsc rodzynek lub np.wode z miodem chlusnij i jak wrocisz to zas miecho lub ryba,wegli i zdrowych tluszczy. Potem jeszcze posilek przed snem - bialko,wegle,zdrowy tluszcz. Przygotuj szamę na dzien nastepny. Mozesz sobie ZMA lyknac przed snem lub magnezu samego chociaz i lulaj. .Można? Mozna.

USgorn
19-11-13, 21:12
No właśnie Panowie w tym problem, 3:20 rano lecę do pracy, nie zdążę wyłączyć budzika a co dopiero przygotować michę, w pracy mam chwilę na szamę-może tutaj już zacząć "odżywianie" ale takie żarełko "na szybko" mija się z celem prawda? Wracam po 13 szybki ogar i trening. Mam problem właśnie z zaplanowaniem sobie "jadłospisu" w jakiś logiczny sposób. Może nadrobić suplami? Chociaż nie mam o tym pojęcia, Sama kreatyna mono nie zdała egzaminu, też pewno przez brak diety. Może kreatyna i jakieś białko?
Dobrze, że chociaż trening jest okej :) Dzięki za odpowiedzi i czekam na kolejne.
Pozdrawiam.

Rano mozesz sobie jakiegos mixa przygotowac ktorego wypicie zajmie Ci sekunde np bialko, banan, ryz, mleko miksujesz wszystko razem wypijasz i tyle opcji jest duzo do takich szejkow. W pracy chwila tzn ? Pojemnik z jedzeniem albo jakies kanapki np z jajkiem mozesz wziac. Do tego ewentualnie jakies orzechy. Pozniej po pracy z tego co rozumiem juz nie ma problemu z posilkami wiec nie jest tak zle.

Pikaczu
19-11-13, 21:43
jak masz mixer to pizdnij sobie.szklanka mleka.łyżeczka kawy rozpuszczalnej.banan.owsiane.odzywka białkowa.myk i gotowe

Tomi!
20-11-13, 00:32
konkretne sniadanie nic nie da jesli reszta posilkow bedzie lezec... Liczy sie caloksztalt a nie jeden posilek

Zgodzę się połowicznie. Jako hardgainer zauwazyłem, że właśnie skupienie się na pierwszym posiłku w danym dniu jest kluczem do dobrego samopoczucia, wzmożonego anabolizmu i pełnej mocy na siłce.

No i wielu nawet prosów mówi, że śniadanie to najlepszy czas na czity/połowiczne czity i dużą podaż W/T (białko musi być zawsze do każdego, więc tutaj się zgadzam).

USgorn
20-11-13, 00:39
sniadanie jest wazne ale czy wazniejsze od posilku przedtreningowe, potreningowego czy kolacji raczej nie. Spotkalem sie z opinia dietetykow ze nawet kolacje ma wplyw na to jak bedzie wyglad nastepny dzien. W powyzszej wypowiedzi w sumie glownie mialem na mysli to ze jesli sniadanie bedzie bardzo pozywne i wgl jak nalezy a reszta posilkow bedzie juz srednia to nie bedzie cudow. Wiem ze duzo osob ma tak ze nie moze zjesc obfitego sniadania. Ja sam tez tak mam ale po sniadaniu okolo 2 h jem juz nastepny posilek i jest wszystko ok

Micek185
20-11-13, 00:56
Zacznijmy od tego że wasz organizm ma to w dupie czy to jest snniadanie obiad czy kolacja, wazny jest bilans w dłuższym okresie czasu np 20godz czyli taki który pozwoli na strawienie cąlej tresci pokarmowych aż do momentu ich wydalenia czyli pobrania z nich wszystkcih składników odzywczych, jesi pula kkalorii jest odpowiednia do danej rutyny dnia to i cała reszta bedzie współgrala, dlatego tak popularna stały sieostatnio diety oparte na glodówkach, ponieważ ludzie wychodza z ciemnogrodu i widzą że jednak ludzkie cialo to bardzo zmyślnie wykombinowana machina która trudno zajechac :)

Misiaczek123
20-11-13, 10:31
Słyszałem też kiedyś o takich dietach gdzie spożywasz tylko jedzenie przez 8h a przez 16 nic nie jesz i podobno też fajne efekty ale np. po treningu przez 2h ciągłego jedzenia niektórzy są w stanie zjeść 2000kcal:) dla mnie odpada, nie wcisnę takiej ilości żarełka w siebie. Chyba moderator Micek185 ma największe doświadczenie, zasugerował bym się jego sugestiami, od siebie dodam, że jeśli przez dłuższy okres czasu będziesz dodawał po 200kcal do swoich posiłków raz na 2 tygodnie masa musi podskoczyć.

Thede
20-11-13, 13:35
Postaram się ogarnąć dietkę skoro tak to wygląda. Dzięki za konkretne odpowiedzi, oczywiście kolejne rady czy cokolwiek chętnie przeczytam.
Pozdrawiam.