PDA

Zobacz pełną wersję : Aeroby na masie.



Micek185
13-11-13, 19:29
Wielu z Was robiąc mase unika ich jak ognia, sądząc że tracicie przez to tak cieżko wypracowane mieśnie. ale Czy tak jest faktycznie?
Patrząc nawet po tematach na forach kiedy widzę prośby" sprawdzcie mój trening na mase" nigdzie nie widze dnia aero, lub dodawania aerobów, a jeśli tak jest to robią to nieliczni.

Osobiscie zachęcam każdego do aktywnego tryby życia, nie tylko do godzinnego treningu siłowego, jest ku temu bardzo duzo przesłanek chocby lepsza kondycja, podkręcony metabolizm a przez co niższy poziom tkanki tłuszczowej, łatwiej jest nam utrzymać estetyczną sylwetkę cały rok. Wiele osób uważa że jest to strata czasu, ja zaś uważam że jest to zyskiwanie czasu poniewaz dodajac choćby dwie sesje aero w tyg zaoszczędzamy sobie późniejszych kilkunastu tygodni na wycinke. Ponadto zachowując wzglednie niski poziom tłuszczu jesteśmy w stanie na bieżąco ocenić postępy w sylwetce oraz korektę planu.

Jak uważacie? Zapraszam do dyskusji "za" i "przeciw".

.rocky
13-11-13, 20:26
nawet bym się pokusil o jakies interwaly w dnt, a niby dlaczego nie, to czy się rosnie to kwestia kalorii a nie dlatego ze się ogranicza wysiłek, kiedyś tez byłem zwolennikiem tuczenia sie i efekt był jaki był, warto być sprawnym i w miare wydolnym, ruch w każdej formie zawsze mile widziany, nie warto być kaleka

Zima
13-11-13, 20:38
aeroby zawsze spoko, ale w odpowiedniej ilości i porze, jednak fakt faktem, że osoba, która ma problemy z przybraniem na wadze powinna sobie odpuścić takie ćwiczenia

Micek185
13-11-13, 21:53
Zima możesz rozwinąc swoją wypowiedź? dlaczego osoby ktore majaproblemy z nabieraniem na masie mają ne wykonywac aerobów?
bo z mojej strony uważam że jak najbardziej, im więcej wysilku intensywnego tym organizm lepiej reaguje na wysilek, spozywasz więcej kalorii przez co rośniesz.

Zima
14-11-13, 21:16
Tak, jest to jakiś tok rozumowania, intensywne aeroby z pewnością zaostrzają apetyt. W przypadku aerobów o niskiej/średniej intensywności jako dodatku do treningu właściwego można mówić nawet o aerobach jako czynniku determinującym: lepszą regenerację, poprawienie kondycji, ograniczenie przyrostu tkanki tłuszczowej. Niewątpliwie fajnie i zdrowo jest robić aeroby, kiedy zna się swój organizm i ma się do tego warunki, jednak są ludzie, którzy mają bardzo szybki metabolizm, a w dodatku/ lub wykonują szereg innych aktywności fizycznych poza treningiem(praca fizyczna, aktywny tryb życia). Myślę, że zgodzisz się, że w takich warunkach ciężko jest trzymać dietę, która jest przecież bardzo istotna. I jak jeszcze dodamy im kolejną aktywność fizyczną nawet o niskiej intensywności to po prostu mija się to z celem. Nie ma sensu im dokładać jeszcze dodatkowego zapotrzebowania kalorycznego jak ciężko jest im ogarnąć to wyjściowe, już nie wspominając o niepotrzebnym męczeniu organizmu. Sprawa pewnie mogłaby wyglądać inaczej w przypadku zawodowego sportowca, ale to już chyba wyższy poziom. W każdym bądź razie, żeby jeszcze skontrować, mój gość od Zdrowia publicznego, który jest zapalonym sportowcem za co go bardzo szanuje z resztą, kiedyś powiedział coś takiego: "Jak słyszę, że ktoś nie biega na masie bo mu węgle uciekają to już nie chce słyszeć" No taki trochę lekko sucharowy był, ale gościu w porządku bardzo i zna się na rzeczy, także myślę, że można coś ciekawego wywnioskować z tego zdania.

Micek185
14-11-13, 22:27
Dlatego do każdej rutyny dnia dopasowujemy odpowienią ilosć kcl i odpwoiednia ilosć aerobów, biegania, HIIT, itp. dość czesto zdarza się że np mamy kilka dni całkowicie z dupy, non stop w drodze zarcie w barach itp wtedy mozemy podac wiecej aerobów, .
pod drugie po kazdym treningu takze warto zrobić chośby 15minut biegu lub rowerku. nie jest to duży wydatek energetyczny ale znaczaco poprawi naszą kondycje.
tak czy inaczej widze tak że ktoś kto ma głowę na karku wie że masa to nie tylko cieżary i micha.

slim shady
15-11-13, 07:37
Cardio zawsze w cenie. Dzięki aerobom w trakcie okresu robienia masy jesteśmy w stanie utrzymać kondycję na w miarę zadowalającym poziomie co w okresie redukcji pozwala nam na większą intensywność aerobów na start i stosowanie bardziej zaawansowanych treningów (np. interwały). Jak już wspomniał Micek aeroby mogą służyć jako kontrole kalorii, często się zdarza że ludzie bez ograniczeń wcinają na masie i nadwyżka jest masakrycznie za duża, dzięki aerobom jesteśmy w stanie tą nadwyżkę nieco zmniejszyć.

allaszek84
25-11-13, 13:10
Micek zgadzam sie z Toba... aeroby nawet po treningu silowym wskazane. Robilem teraz typowa masowke... w 8 tyg 8 kg przybylo 0,8 kg smalcu 2,7 kg wody i reszta miesko... i zero areobow.... kondycha spadla bardzo.... ciezki oddech po wbieganiu na 2 pietro juz moge odczuc czego niebylo 2 mieszki temu ;] tylko ze po trenie silowym zalecam jakies karbo albo bulka co zeby na aerobach miesnia nie popalic ;d

adamoxl
25-11-13, 19:04
8 kg w 8 tyg na czym ty jedziesz :P:P

USgorn
25-11-13, 19:14
Micek zgadzam sie z Toba... aeroby nawet po treningu silowym wskazane. Robilem teraz typowa masowke... w 8 tyg 8 kg przybylo 0,8 kg smalcu 2,7 kg wody i reszta miesko... i zero areobow.... kondycha spadla bardzo.... ciezki oddech po wbieganiu na 2 pietro juz moge odczuc czego niebylo 2 mieszki temu ;] tylko ze po trenie silowym zalecam jakies karbo albo bulka co zeby na aerobach miesnia nie popalic ;d

Pochwal sie teraz jak Ty to wyliczyles

Zima
25-11-13, 21:01
8 kg w 8 tyg na czym ty jedziesz :P:P
bankowo serek wiejski, też jestem ciekaw jak to wyliczyłeś

Micek185
25-11-13, 21:30
Sądze że chodzi o maszyne która mierzy kompozycje ciała za pomocą elektroimpulsów która czesto przekłamuje, ale poczekajmy na autora.

allaszek84
26-11-13, 10:02
tak jak micek to juz powiedzial segmentowy analizator skladu ciala... ale nie taki co na silkach tylko medyczny... 50 zl kosztuje takie jedno badanko a dokladnosc jego nie podlega jakiej kolwiek dyskusji bo jest 100%... ok powiedzmy ze tak poszedlem poniewaz dluzsza przerwa od cwiczenia byla... bardzo konkretna dieta plus zero alko i dobrze dopiety plan tren no i plus troszke metki 60 mg dziennie ;] ;d teraz juz tak kolorowo nie jest ;d masowac zawsze mi bylo latwo ;] zrzezba gorzej ;]

opalinho
26-11-13, 19:57
haha, 60mg ed="troszke metki". Wracając do tematu, ja tam dla serducha pizgam lekkie aero,2 razy po silowym i 1-2 w DNT. Ciężko mi idzie zdobywanie kilogramów, dużo łatwiej mi idzie zrzucanie balastu ale myslę, że warto lekkie aero kręcić.

kamills
26-11-13, 22:02
Ja też mam kilka pytań odnośnie aerobów podczas masy. Mianowicie o jakiej porze według was najlepiej je robić? (po przebudzeniu, przed/po treningu, na wieczor). Jesli po przebudzeniu to czy na goły żołądek. Jaka ilość aerobów w tygodniu jest optymalna na masie i czy biegac w dni treningowe, czy wolne od treningów?

mtm
26-11-13, 22:23
Rób w dni treningowe prócz nóg albo w dnt
ja robie kiedy mam czas po treningu, między posiłkami na wieczór
Zacznij od 3x tydzien po 20 minut

kamills
26-11-13, 22:40
a co jesli chce zaczac trening od fbw i bardziej pasuje mi biegac rano? na goly żałądek czy jakies aminokwasy?

Micek185
26-11-13, 22:47
różnie, nie ma takiego okreslenia na pusty żołądek, jesli wiesz że będziesz biegłą rnao to dzien wcześniej jesz odpowienią kolacje,
jesli chcesz biegać rano to możesz bezpśrednio po bieganiu łyknąć aminki, tak czy siak bez różnicy kiedy je weźmiesz obyś wziął, patrz na dzień nie jak na 24h a na cąły cykl, jesli non stop suplementujesz się np BCAA, kreatyną itp to bedziesz trzymał pewien poziom tych składników w organizmie, spójrz na zawodników i ich rozpiski suplementacji każdy robi jak uważa za słuszne a efekt taki sam.
Generalnie unikaj sytuacji biegania na pełny bebon, straraj sie biegac z 2h po posiłku lub jesli rano biegasz to biegaj naczczo, a po bieganiu spożyj posiłek.
Biegać możesz nawet 7razy w tyg , ale ten wysiłek musisz zrównowazyc pożyweniem czyli energią, także wygodniej jest np biegac 2-3 razy w tyg np 2 razy po treningu po 20min i raz np 45minut i trzymac odpowiednią dieta niż chasać cąły tydzień i pochłaniać kolosalne ilosci pokarmu.

allaszek84
27-11-13, 10:24
haha, 60mg ed="troszke metki". Wracając do tematu, ja tam dla serducha pizgam lekkie aero,2 razy po silowym i 1-2 w DNT. Ciężko mi idzie zdobywanie kilogramów, dużo łatwiej mi idzie zrzucanie balastu ale myslę, że warto lekkie aero kręcić.



no ale 60 mg tylko 4 tyg ;d od taki kickstarter po kreatynowym cyklu... teraz na orbitreka za miecha wskakuje bo mi niestety masa ciezko spada a orbi robi dobra robote ;d

kamills
27-11-13, 12:10
Czyli jeśli chcę biegać rano to jak powinna wyglądać kolacja poprzedniego dnia? Czym różni się od przysłowiowego serka wiejskiego z oliwą :D

Micek185
27-11-13, 12:28
Dorzuć jakieś żródło węglowodanów złóżonych, oraz tłuszcz, moze to np być :
serek wiesjki z pełnoziarnistym makaronem, do tego garstka orzechów.

fallenursus
27-11-13, 13:15
IMho wolowina +warzywa >pseudo Kazeina+cukry proste

Micek185
27-11-13, 14:47
Feluś mówimy o polskich realiach :)

allaszek84
27-11-13, 14:59
wolowina i krewetki to jest moc ;d a co do makaronow to tylko pelnoziarnistee :)

Gucio19857
17-01-14, 22:25
Ja robie szczegolnie jak sie wcina wiecej wegli czyli high carb . Polecam

janmarkus
23-01-14, 14:29
Ja jem bardzo dużo krewetek chociaż drogię są ;)

fallenursus
23-01-14, 14:32
Zmien podpis. Dobrze radzę.