PDA

Zobacz pełną wersję : Wywiad z Angelika Smoła



chmielena
12-10-13, 16:01
Wywiad z Angelika Smoła
7669

Imię i nazwisko:Angelika Smoła
Miejsce zamieszkania:Lublin
Data urodzenia:21.01.1993
Wzrost:163 cm
Waga startowa:50kg
Waga poza sezonem:55kg

1.Jaki jest twój staż treningowy?

- Mój staż treningowy jest bardzo krótki. Trwa zaledwie 3 miesiące.

2.Ile razy w tygodniu trenujesz?,jak wygląda twój trening na 3 miesiące przed zawodami?

-Trenuję 4 razy w tygodniu. Każdego poranka na czczo robię aeroby, po każdym treningu siłowym również. Jeśli chodzi o trening przed samymi zawodami to tak na prawdę nic się nie zmienia. Manipuluję jedynie długością czasu aerobów.

3.Jaką dietę stosowałaś na miesiąc przed zawodami,czy była bardzo rygorystyczna?

-Dieta przed zawodami była bardzo rygorystyczna, wszystko było wyważone co do grama. Każdy produkt był dobierany starannie.

4.Tegoroczne wyniki uzyskane w zawodach?

-W tym roku wystartowałam w swoich pierwszych zawodach i były to Mistrzostwa Polski w Kielcach. Zajęłam 8 pozycję.

5.Jakie plany na przyszłość?

-Zamierzam wciąż poprawiać swoją formę i startować w sezonie wiosennym. Myślę, że pokażę na co mnie stać. Właściwie to mam jeszcze dużo czasu, w końcu mam 20 lat, czyli jeszcze przede mną 3 w kategorii juniorskiej.

6.Skąd bierzesz motywacje i uśmiech?

-Motywacja pochodzi głównie od mojego trenera Marcina Piechoty, który jest moim autorytetem jeśli chodzi o ten sport. Pokazuje mi każdego dnia, że bez walki o samego siebie nic się nie osiągnie. Tłumaczy, że czasami trzeba zacisnąć zęby i próbować dalej. Wiele motywacji uzyskuję również od mojego drugiego trenera Grzegorza Kępy, który uczy pozowania i wtajemnicza coraz bardziej w ten sport. Źródłem uśmiechu jest mój chłopak, który również startuje w zawodach. Wojtek potrafi poprawić mi humor niezależnie od sytuacji. Jest dla mnie olbrzymim wsparciem w trudnych momentach.

7.Jak zachęciłabyś młode dziewczyny do ćwiczeń?

-Wydaje mi się, że każda dziewczyna, która chce mieć jędrne i piękne ciało powinna zaglądać na siłownię. Czy potrzeba jeszcze jakiejś zachęty?

8.Czym zajmujesz się nacodzień?

-Studiuję na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Poza uczelnią mój czas pochłania siłownia.

9.Jakie są twoje zainteresowania oprócz fitnessu?

-Moim zainteresowaniem jest również fotografia choć ostatnio nie mam czasu aby się rozwijać w tym kierunku. Coraz częściej w moje ręce wpadają również książki dotyczące diety, myślę, że to może w przyszłości też być źródło mojego zainteresowania.

Dziękuje bardzo i życzę wytrwałości w planach na dalsze starty-Aleksandra Chmielewska