PDA

Zobacz pełną wersję : Kreatyna



arson
11-09-13, 10:49
Witam! Jaka kreatyne na dzien dzisiejszy polecacie najbarziej w miare rozsadnej cenie dodam ze chce ja polaczyc z jack3d, carbo, bialko z ostrowii. Chodzi o delikatny przyplyw silay ;)

Tomi!
11-09-13, 10:54
Jakiekolwiek mono, np:

- http://www.bcaa.pl/vitalmax/classic-creatine-monohydrate-80mesh-500g-762.html
- http://www.bcaa.pl/milkoshake/kreatyna-mono-480g-3620.html
- http://www.bcaa.pl/scitec/100-creatine-monohydrat-500g-3495.html

arson
11-09-13, 10:58
czyli bardziej polecasz proszek niz tabsy ? kiedys kilkukrotnie zdarzylo mi sie szamac zwykle mono z opolmu ale teraz nie wiem czy na mnie to zadziala ;)

Tomi!
11-09-13, 11:23
Imho proch wydajniejszy ;) Kreta zawsze działa, aczkolwiek jeżeli już masz na niej trochę przebyte to może czas na jakiś stack?

Z takich 'fest konkretnych' polecałbym http://www.bcaa.pl/controlled-labs/green-magnitude-835g-promocja-1373.html

slim shady
11-09-13, 14:58
jak wcześniej działało to i teraz też powinno, na mnie też fajnie działała ta mieszanka krety http://www.bcaa.pl/muscle-pharm/creatine-300g-3235.html

Hero33
11-09-13, 23:44
Dobre mono w dobrej cenie :
http://www.bcaa.pl/universal/creatine-monohydrate-micronized-500g-shaker-gratis-4313.html
lub cosik mocniejszego : http://www.bcaa.pl/universal/storm-836g-promocja-1856.html

Pumbas
12-09-13, 00:40
Niemal zapomniałem o czymś takim jak stacki kreatynowe, zawsze tylko mono. A wezme sobie zrobie jakies kilka cykli, storm,potem ten green magnitude czy co tam.
Serio jest jaka kolwiek różnica w efektach? mono vs stacki.. w suplach jestem cieńki, ale wydawało mi się, że tak mała, że nie warto wydawać hajsu i lepiej dowalic wiecej miesa na talerz

Baloniarz
12-09-13, 11:22
Różnica napewno będzie w cenie jak również smaku, bierz mono lub tcm :), brałem stormy, crea shoty, detonatory, lepsze w smaku faktycznie ale MOIM zdaniem nie warte tych 40zł więcej lepiej jak mówisz dorzucić na talerz mięsa lub dać to mięso w panierkę :)

fallenursus
12-09-13, 16:00
Lepiej zakup już te panierke.
Polecam japońska panierke Panko.

Hero33
12-09-13, 22:14
Pumbas ja wychodzę z założenia że wszystkiego w życiu trzeba chociaż raz spróbować.Jeśli nigdy nie brałeś żadnego stacka to spróbuj i sam ocenisz efekty,tym bardziej że pisałeś że masz ochotę spróbować.

Baloniarz
12-09-13, 22:28
to inaczej wychodzimy z założeń :)
Ja wole się uczyć na błędach ale czyichś niż swoich :P

Hero33
12-09-13, 23:36
Błędem moim zdaniem by było gdyby stacki wogóle nie działały, a pierwszy raz można kupić sprawdzić jak to działa,jeżeli dojdzie do wniosku że efekty porównywalne z mono a kasa wyższa niż za mono to wyciągnie wnioski , ale zawsze będzie mógł powiedzieć że sam testował ,a nie że słyszał że efekty są niby takie same jak na mono :) . Sam z krety jadę mono ale zazwyczaj na bąbce bo więcej jej trzeba i jest tańsza , a bez wspomagania, czyli na offie lubię sobie np storma zapodać i wali mnie to że jest droższy :)

Monos
15-09-13, 14:00
również polecam zwykłe mono , a stack tylko wtedy gdy fundusze na to pozwalają :-)

ht
18-09-13, 17:56
u mnie ost duzo dobrego sie slyszy o hcl. z tego co kojarze to fa i uns maja fajne hcl-ki w swojej ofercie.

Tomi!
18-09-13, 18:44
Zaciekawił mnie temat, poszukałem popatrzałem i..


Creatine Ethyl Ester
Być albo nie być
Louis Geovani naukowiec Bio Ceutical Research & Development Analytical Laboratory oddział All American Pharmaceutical & Natural Foods


Jak powstaje ethyl ester ?
Tworzenie Ethyl Ester to stary chemiczny sposób na stabilizację substancji chemicznych. Niestabilną substancję poddaje się reakcji z kwasem chlorowodorowym i alkoholem.

Czy to jest dobre dla kreatyny?
Kreatyna poddana działaniu kwasu chlorowodorowego daje nam kreatynę HCL. To głupota gdyż nawet uczeń liceum wie, że kreatyna w płynach zachowuje się niestabilnie. Im niższe pH, tym konwersja kreatyny do kreatyniny przebiega szybciej. Kwas chlorowodorowy ma pH równe 1, więc reakcja przebiega natychmiastowo. Kreatynina to bardzo silna toksyna, której organizm nie strawi. Tworzenie ethyl estrów niektórych substancji, ma zastosowanie w produkcji leków, ale jest kompletnie nieprzydatne przy produkcji kreatyny. Poza tym, nawet gdyby kreatyna była stabilna w kwasach, pozostałości po reakcji z alkoholem są bardzo trudne do usunięcia. Otrzymalibyśmy, więc produkt albo bardzo zanieczyszczony, albo czysty i bardzo drogi.

Czy Ethyl Ester kreatyny to nowość, tak jak mówią reklamy?
Tak, jeżeli ciągle mamy rok 1922! Dobrze widzisz. Dwóch gentlemanów W. Dox i Lester Yoder próbowali w 1922 otrzymać ester kreatyny. Wyniki opublikowano w Journal of Biological Chemistry, Vol# 4. Odkryli oni, że w kwasach kreatyna zmienia się kreatyninę. W 1954 r. Potwierdziły to badania panów Molda, Gore`a, Lynca i Schantza. Więc, nie odkryto tego w 2004 roku jak twierdzi wiele firm w swoich reklamach.

Więc czym są estry kreatyny, które dostępne na rynku?
Podróbkami! Ethyl ester kreatyny nie istnieje! Poddałem testom wszystkie produkty mające w składzie tzw. „ethyl ester” oto, co było w środku:

a) Zwykły monohydrat kreatyny
b) Monohydrat kreatyny wymieszany z jakimś kwasem
c) Monohydrat kreatyny, kwas i trochę kreatyniny
d) Monohydrat kreatyny wymieszany z aminokwasami i kwas

Odnalazłem także pewną fabrykę w Chinach, która szczyci się tym, że produkuje Ethyl Ester kreatyny, porównałem to z wynikami przetestowanych suplementów. Wyniki były w większości takie same, maksymalne odstępstwa to 10%, oprócz ilości Ethyl Ester

Ethyl Ester kreatyny 0 mg w 1 gramie
Kreatyna 700mg w 1 gramie
Kreatynina 20 mg w 1 gramie
Woda 300 mg w 1 gramie

Skoro to wszystko podróbki to, dlaczego firmy to sprzedają?
Tu dochodzimy do sedna sprawy. Można to tanio wyprodukować i łatwo sprzedać, a reszta ich nie obchodzi. Wydaje im się, że i tak tego nikt nie sprawdzi, bo w końcu to ciągle kreatyna. Zadzwoniłem do paru takich firm i spytałem, dlaczego do wielu produktów dołączają Ethyl Eester kreatyny, ale nie sprzedają tego jako oddzielnego produktu. Wszyscy odpowiadali, że sam Ethyl Ester może nie zadziałać, ale ładnie wygląda na opakowaniu. Im dłuższa lista składników, tym produkt lepiej się sprzedaje.

Jak można otrzymać stabilną kreatynę?
Tylko w jeden sposób: Kre - Alkalyn US Patend 6,399,661.

Jeżeli chcesz więcej informacji wejdź na www.getkrealkalyn.com (http://www.getkrealkalyn.com) i sprawdź nową książkę Briana Andrewsa ”Creatine, Industry Insider secrets revealed”. Można ją ściągnąć z tej strony, całkowicie za darmo.

Kończąc, chcę żebyście wiedzieli, że jestem biochemikiem i wydawało mi się, że mogę otrzymać każdą formę kreatyny, jaką będę chciał. Gdy pan Jeff Golini odkrył Kre- Alkalyn, to właśnie robił. Bawił się kreatyną i różnymi kwasami. Wtedy dopiero dostrzegł, że kreatyna w płynach jest niestabilna, a im niższe pH roztworu, tym szybciej zachodzi przemiana w kreatyninę. Zapytałem pana Golini czy próbował kiedyś stworzyć ester kreatyny. Spojrzał mi prosto w oczy i uśmiechnął się pod nosem.

Podsumowanie:
Ethyl Ester kreatyny NIE istnieje. Kreatynę można ustabilizować tylko w jeden opatentowany sposób - US Patend 6,399,661.



zródło:inne forum http://forumsportowe.us/images/smiles/002.gif

Whitelionn
19-11-13, 18:47
Ja używam jakiś czas już mono ze Scitec'a czyli 100% Creatine. Ilość w puszce to 500g, starcza na długo a cena bardzo śmiesznie niska:) efekty widać, siła w górę i masa w górę. Jeśli zależy komuś na dobrej kreatynie za małe pieniądze to polecam:)

USgorn
20-11-13, 00:29
kreatyna kreatynie rowna. Tyle ze w staku masz dodatki typu beta alanina itp wiec lepsze efekty beda. Imo lepiej kupic mono preparaty i zrobic wlasny stack.

USgorn
20-11-13, 00:33
Zaciekawił mnie temat, poszukałem popatrzałem i..

Byloby ciekawie gdyby nie zrodlo www.getkrealkalyn.com bardzo to smierdzi reklama Kre - Alkalyn

Misiaczek123
20-11-13, 10:36
Kreatyna z Sciteca faktycznie nie jest droga a i dobre efekty są, ktoś dodał na forum temat crea-bomb z Sciteca, wydaje się dobrym pomysłem, może coś takiego jeśli zwykłe mono miałoby się nie sprawdzić.

Zima
21-11-13, 14:02
Kreatyna z Sciteca faktycznie nie jest droga a i dobre efekty są, ktoś dodał na forum temat crea-bomb z Sciteca, wydaje się dobrym pomysłem, może coś takiego jeśli zwykłe mono miałoby się nie sprawdzić.

jak crea bomb, to nie bierz grape, chyba, że chcesz brać miarkę do japki i popić, nigdy nie miałem tak nie dobrego w smaku supla, kreata jak kreata. W większości stackach te dodatkowe suple to tylko reklama.

allaszek84
25-11-13, 12:28
ja ostatnio wcinam kre-alkalyn olimpa i robi robote.... ale cena straszne wygorowana ;/ mono ok ale stacki wydaje sie ze bardziej pompuja... btw ostatnio czytalem ze kreta nie ma zadnego wplywu na nery i mozna ja szamac do woli... jadl ktos powyzej 12 tyg ?

h1msa
25-11-13, 15:08
jeśli mono to na pewno zielone z vitalmaxa. Cena śmieszna, a działanie za każdym razem jak należy.

USgorn
25-11-13, 15:12
ja ostatnio wcinam kre-alkalyn olimpa i robi robote.... ale cena straszne wygorowana ;/ mono ok ale stacki wydaje sie ze bardziej pompuja... btw ostatnio czytalem ze kreta nie ma zadnego wplywu na nery i mozna ja szamac do woli... jadl ktos powyzej 12 tyg ?

Krete mozesz stosowac ciagle 5g dziennie.
Staki pompuja bo czesto jest tam arginina.
Co do kre alkalyn nie potrzebnie przeplaciles

adamoxl
25-11-13, 18:53
ja po zielonym vitalu puchne max... inne jakoś mniej można 12 tyg brałem tyle tcm i detonator i odziwo w 10-12 tyg dopiero ruszyło

USgorn
25-11-13, 19:07
widac dieta nie za bardzo

wszystkie kreatyny mozna ponad 12 tyg. staki bierze sie nie dluzej nie ze wzgledu na krete w skladzie tylko dodatki typu arginina czy kofeina biorac dluzej przyzwyczaisz sie i nie byloby pompy/pobudzenia

allaszek84
26-11-13, 10:06
Krete mozesz stosowac ciagle 5g dziennie.
Staki pompuja bo czesto jest tam arginina.
Co do kre alkalyn nie potrzebnie przeplaciles

To wiem ze przeplacilem ale chcialem sprobowac... ja slaby zoladek mam i musze przyznac ze dla mnie najlepsza... jadnak po niej sile sie dostaje i nienalewa. Teraz mysle o jakim stacku chyba od FA albo uniwersa.... na stackach fajna pompe i cisnienie sie czuje ;] ale z zoladkiem gorzej

Ascalioth
30-11-13, 11:40
Ja polecam Storma, rok temu zjadłem dużą puchę + pure aakg i treningi były zajebiste, zawsze wydajne, w sensie że pełna moc przez cały czas.
Efekty zadowalające, jeżeli masz chociaż w 70% dopiętą dietę bo to najważniejsze.
Brałem też Xpanda Energized i inne pojedyncze formy krety i nie polecam tabsów bo różnie jest z ilością prochu w nich, raz się zdarzyło, że na 7 tabsów, w 2 była inna ilość prochu także ja wole sam dozować ;)