PDA

Zobacz pełną wersję : Smażenie na patelni kuraka bez użycia tłuszczu.



Zima
31-08-13, 16:25
Składniki:
- Pomidory od 1 do 3, jeżeli chcemy tylko usmażyć to wystarczy jeden, jeżeli chcemy uzyskać bardziej intensywny smak coś w stylu sosu pomidorowego dajemy 3 pomidory.
- Czosnek
- Cebula
- odrobina wody
- filet
-(można dodać jeszcze, pietruszkę, zielone, lub inne przyprawy według uznania)

Przygotowanie:
1. wlewamy troszeczkę wody na dno patelni i rozprowadzamy równomiernie po całej powierzchni
2. kroimy pomidory w plasterki, siekamy drobno czosnek i cebule i wrzucamy na patelnie
3. kroimy filet z kurczaka na mniejsze części najlepiej w kosteczki i wrzucamy do zasmażonej już zawartości w patelni.

Kilka chwil i gotowe. Okazało się dzisiaj, że nie mam oleju w domu, ale przypomniałem sobie o tym przepisie i postanowiłem go wypróbować. Muszę powiedzieć, że jak na moja zdolności kulinarne to nawet spoko wyszło :)

przepis pochodzi z książki Oliviera Lafaya, "Trening siłowy bez sprzętu".

Fit4ever24
07-09-13, 17:19
Dobry przepis. Od siebie dodam że warto przed wkrojeniem pomidorów na patelnie najpierw je sparzyć przez kilka sekund w wrzątku. Dzięki temu będzie można je obrać ze skóry

alder
08-09-13, 10:57
To raczej duszenie bez przykrycia albo gotowanie niż smażenie ;)

Kucharzykx
27-11-13, 19:17
To aż takie ważne? Ja zawsze kurczaka robię na oleju a później dolewam wody. Olej aż tak psuje kuraka?

pakerfucker
28-11-13, 21:49
przepis pochodzi z książki Oliviera Lafaya, "Trening siłowy bez sprzętu".
Trening siłowy bez białka

Spróbuję bez oleju, ale pierwsza myśl jaka przyszła tyczy się spalenia mięsa. Woda wyparuje, a pomidory nie uratują sytuacji. Ile tej wody? Moim zdaniem olej musi być.

allaszek84
29-11-13, 09:59
nie ma czegos takiego jak smazenie na wodzoie ;] musi byc odpowiednia tem do smazenia a woda uwierz mi jej nie osiagnie... jest to podgotowywanie w malej ilosci wody.... to juz lepiej na jakims dobrym teflonie albo w papirusie smazyc beztluszczowo... ale i tak najlepsze jest z parowaru ;d mozesz pol kilo cyca zjesc i nadal glodny ;d

fallenursus
29-11-13, 17:14
O dzięki przypommiales o papirusach :) będę musiał podjechać do polskiego sklepu. Masakryczne są

Tomi!
30-11-13, 15:24
To je duszenie nie smażenie pany

allaszek84
02-12-13, 10:19
O dzięki przypommiales o papirusach :) będę musiał podjechać do polskiego sklepu. Masakryczne są

no te gotowe sa dosc fajne i mieso fajne wilgotne... ale tez mozesz sam sobie taki papirus kupic bez niczego i mieso sam sobie przyprawiasz :)

btw. wczoraj i przed wczoraj poledwice na krwisto wcinalem z ryflowanej patelni... 30s z jednej i drugiej strony pyszna szczegolnie polecam ta firmy master beef w lidlu i biedronce jest lezakuja 2 tygodnie bardzo dobre antrykot i rostbeef rozniez :]