PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc dotycząca diety



pekulski104
27-08-13, 23:52
Tutaj macie czym się zajmowałem

http://www.e-gym.pl/showthread.php?35914-Fbw/page2

Chcę masować moje zapotrzebowanie to

kcal 2950 + 500 ( te na mase tak )
węgle 55% 405g
białko 15% 111g
tłuszcz 30% 100g

16 lat
180 cm
75 kg
Płatki owsiane 150g
Mleko 3,2 % 250g
3 jaja

Kcal 1091 b:55 t:42 w:120

ryż biały długoziarnisty 200g
kcal 688 b:14 t:2 w:152

(jak jest mięso to dokładam )

twaróg półtłusty 250 g
chleb razowy 100g
mleko 3,2 500g

Kcal 884 b:72 t:29 w:83

Chciałem ułożyć dietę najniższym kosztem trochę mi to nie wyszło każdy opierdziela mnie że nie ma mięsa ja chciałbym najniższym kosztem i myślałem by dodać tuńczyka z puchy do tej diety.

slim shady
28-08-13, 00:01
Brakuje białka, mięsa, ryb, warzyw, zdrowych tłuszczy, za mało posiłków

Spróbuj od nowa napisać, raczej trudno żeby dieta była za grosze, jak mieszkasz z rodzicami to spróbuj komponować dietę z tego co masz

Zima
28-08-13, 11:12
tuńczyk z biedry w sosie własnym 5zł za puszke

Wikidajło
30-08-13, 17:18
5zł chyba w Stonce za tyle kupujesz, w biedrze niedaleko mnie tuńczyk w puszcze w sosie własnym jest po 2,99zł ... :)

Micek185
30-08-13, 21:16
nie masz w domu podstawowych posilków jak śniadanie obiad i kolacja? to między nimi dodaj 2posiłki które sam skomponujesz z jakiegos tunczyka czy innego miesa nawet mielonego jest tanie. najwyzej bedziesz wiecej biegał. po drugie wez sie do roboty jakiejkolwiek. nie czekaj na rodziców.

Zima
30-08-13, 22:45
5zł chyba w Stonce za tyle kupujesz, w biedrze niedaleko mnie tuńczyk w puszcze w sosie własnym jest po 2,99zł ... :)

za 2.99 to Ty chyba stonkę w sosie własnym kupujesz, a nie tuńczyka, AMERIGO Tuńczyk kawałki w sosie własnym...

pekulski104
31-08-13, 15:05
Moje zapotrzebowanie to

405 węgli
111g białka ( tu coś źle wyszło bo mówili ze przynajmiej 2g na kg a tu wyszło zaniżone)
tłuszcz 99g

Wstawiam moją dietę http://www.iv.pl/images/21826821070649947239.png (http://www.iv.pl/) niestety nie przepadam za warzywami.. nie mam skąd czerpać tłuszczu bo nie jem sałatek.

pekulski104
31-08-13, 15:32
..żeby polewać je oliwą.

w diecie tylko odejmę 100g ryżu bo nie dam rady tyle zjeśc mogę jakiegoś banana np zjeśc xD a początek to nie ma co też szarżować z węglami byle by nie zalało


a więc wyglądało by to tak



2657kcal
175 gbiałka
365 gwęglowodanów
58 gtłuszczu

fallenursus
31-08-13, 21:44
Dodaj. 30g białka ujmij ze 50ww. Dodaj dwie garścimigdslow orzchow wlwłoskich czy awokado
Tune możesz polac np olejem łyżka
Oliwa z oliwek rzepakowy slonecznikowy z pestek winogron tlusta rybka ...

pekulski104
31-08-13, 22:15
Węgle jednak ująć no tak lepiej żeby nie zalewało będe sypał mniej owsianki o 50 g i już będzie o 31 ww mniej. Białka mam dane 2g/kg no może faktycznie zastosuję 3 g zobaczymy trzeba eksprymentować. Migdały postaram się zakupić... :)

fallenursus
01-09-13, 00:10
Kup niesolone gdzieś niech ktoś zalatwinjakis hurt czy cos mozeszz kupić ziemne zrobić masło jest przepis w dziale ksiazki kucharskiej.
Niemasz czasu na posiłek czy zjeść sypiesz płatki owsiane do szejkera dodajesz miarke białka łyżkę stolowa takiego masła zalewasz wody ja lubię teatrze to wale mniej wody jakiś slodzik jak ci mało słodkie i wypijasz zamiennik.. takie dwa wsysam w zimie dziennie.

fallenursus
01-09-13, 00:10
Kup niesolone gdzieś niech ktoś zalatwinjakis hurt czy cos mozeszz kupić ziemne zrobić masło jest przepis w dziale ksiazki kucharskiej.
Niemasz czasu na posiłek czy zjeść sypiesz płatki owsiane do szejkera dodajesz miarke białka łyżkę stolowa takiego masła zalewasz wody ja lubię teatrze to wale mniej wody jakiś slodzik jak ci mało słodkie i wypijasz zamiennik.. takie dwa wsysam w zimie dziennie.

pekulski104
07-09-13, 22:14
Wsumie mógłbym robić takie szejki tylko nie mam białka a odżywki kupować no nie wiem drogie są to już za te 200 by było troche mięsa.

pekulski104
24-11-13, 20:24
Panowie nie ma żartów teraz zima idzie masa musi być :D

Starałem się wyliczyć koszty diety wyszła mi cena tygodniowo 112,29 zł panowie pomóżcie pojechać po kosztach !

mleko 2,19 x7 = 15,33 zł
owsianka x2 = 5,58
filety x2 = 34 zł
ryż 1,69 x 4 = 5,09 zł
chleb slonecznikowy 3,59 zł
migdały x 7 = 35 zł
twaróg 1,90 x 7 = 13,7 zł

Pikaczu
24-11-13, 20:59
kilo karkówy 17ziko.są promo w sieciówkach na kuraki.jajka sa tanie.oliwa z oliwek tez w siaciówkach jest tania.masz 16 lat.namów rodziców na zdrowa kuchnie%-)

pekulski104
24-11-13, 21:05
Pikaczu- dobrze że wspomnialeś oto panowie nie oto chodzi żeby namawiać rodziców na zdrowie jedzenie bo rodzicie zjedzą zupę i ich to satysfakcjonuje ale po prostu nie stać ich nawet na te 112 zł tygodniowo bo to jest dużo jak by nie było na przeciętnego człowieka.

Pikaczu
24-11-13, 21:29
Kolego popieram całkowicie twój entuzjazm udoskonalania sie poprzez siłownie.ale zauważ że zabierasz sie za jeden z droższych sportów jak i nie najdroższych.bo mało sportowców inwestuje w siebie tyle kasy co kulturysci itd.czyli jak to sie mówi kto niema kasy to niema masy.jesteś młody i nawet gdybys kanapki zapijał odzywka białkową miałbyś effekty(jakies tam%-) )ale nie do tego zmierzam%-)

potrzebujesz 2 gramy białka na kg masy.węgle mozesz ograniczyć.zreszta wegle to węgle i tu niema co cudować z ryzem/styropianem/pianka montażową i innymi bzdurami o niskim indexie glikemicznym bo ziemniaki sa lepsze i tańsze%-)ważne by nie wpierdalać pizzy i nie zapijac jej litrem koli.niema tez co cudować bo rybka jest zdrowsza niz schabowy%-)róznica tylko tłuszczy i chyba profilu aminokwasowego chociaz nigdy nie porównywałem.karkówa tania smaczna.jajka są najlepszym źródłem amonokwasów.wiec odpuszczajac sobie jakies bcaa z dodatkiem zbędnej glutaminy za 5/6 dych zobacz ile jajek mozna kupić%-)zaraz powiesz ze kalorie potrzebne itd.wal oliwe z oliwek.od tłuszczy sie nie tyje tylko od weglowodanów.a tłuszcze to kalorie.i to o wiele lepsze niz z wegli.flaszka na tydzień około 13zeta%-)jedz miecho,jajka.pij olej a beda z ciebie ludzie.



siła%-)

pekulski104
24-11-13, 21:41
Tak właśnie teraz tak się staram żeby jednak zjeść tą owsiankę rano i te 2 torby ryżu kurczaka i jakieś warzywa.. :D oliwą by podbił kalorie ale teraz tak wziąłem kieliszek od wódki nalałem łyknąłem tak mnie "kopło" ciary przeszły po całym ciele masakra :D :D ale zastosuję lepiej smażenie na oliwie niż na parze :D od czasu do czasu aha..

edit: sorry wróciłem do posta wyżej i się dowiedziałem że bialka w prochu nie warto kupować :P

węgle czyli bardziej skupiać się na białku okey :)

fallenursus
24-11-13, 21:52
10l białek z przesyłką 80zeta

Pikaczu
24-11-13, 21:53
ja tam sie delektuje oliwa hiszpańska włoska grecka%-)mix%-)masz jeszcze do wyboru olej z pestek winogron lniany i wiele innych.kokosowy jest dobry ale w Pl cięzko dostępny.oliva ma dawać kalorie a nie smakować%-)nawet i na słonecznikowym mozesz smigać.jak cie wzdryga to zapijaj sokiem.albo woda z cytryną%-)i na oliwie sie nie smaży na słonecznikowym też.


no popatrz ty100pln miałbyś na kilo prochu a 100pln na ponad 5kilo mięcha juz nie?%-)dieta.dieta dieta dieta%-)

fallenursus
24-11-13, 22:11
KKokosowe lub avocado do smażenia najlepzsze imho 1,5kg koko niecała h pracy

Pikaczu
24-11-13, 22:38
kokosowy najlepszy do smażenia i podjadania%-).ryżowy tez,nadaje inny smak.ale po roku mi sie przejadł całkowicie%-)

Pumbas
24-11-13, 23:09
od tłuszczy sie nie tyje tylko od weglowodanów.a tłuszcze to kalorie.i to o wiele lepsze niz z wegli
pika wszystko dobrze piszesz ale nie szalejmy, mimo że tłuszcz to lepsze kalorie, to właśnie od nich mega łatwo sie zalać - bardzo mała objętość tłuszczy może mieć w pizdę kcal i człowiek nawet nie wie kiedy można mieć wielką nadwyżkę energetyczną - a na tym polu tylko prosta matematyka , czy by to nie były węgle czy tłuszcz - fat wpada bo energia musi zostac zachowana w jakiejs postaci.

moje 3gr - faktycznie niestety cena idzie w parze z wartością szamy przy budowaniu sylwetki czyli białka>tłuszcze>węgle.
dodać też musisz ukryte koszta w postaci warzyw i wody, co przy żyłowaniu budżetu może napsuć
kupić kilka mrożonek brokul,brukselka,szpinak , jakies swieze papryki,pomidory,ogorki i salate i juz $$ poszłooo

z tłuszczy polecam w lidlu olej rzepakowy, z pestek winogron oraz oliwe z oliwek
lniany buldwigowy jak uciułasz mega tanio wychodzi w sieciowych aptekach gemini
co do spożywania to rzepakowy i lniany zajebiscie pasuje do polania węgli - a ziemniakow to juz w ogole luksus :D

jeśli chodzi o proteiny po taniości to tak jak mowi pika stawiaj na dietę bo jest po prostu taniej
wez wyszukaj sobie przecietne bialko - zobacz ile masz gram samego bialka w puszce, zastosuj szaloną arytmetykę i dojdź do ceny za 1 gram białka.
weź przeciętną cenę kuraka i również dojdź do $/1gB -> nie dosc ze taniej to jest lepsze pod kazdym innym wzgledem
jak by nie kombinowac to bialko to duzy hajs, mozesz polowac na promocje ale i tak ceny niezastąpionych produktow bolą. jaja,kura najwazniejsze

Pikaczu
24-11-13, 23:16
tłuszcze to tłuszcze one nie sa przerabiane na glicerydy.wiec sie nie odkładaja w tkance tłuszczowej.łaczenie w diecie wegli i tłuszczy prowadzi do tycia.wyrzutu insulinowego i zalania.

a rzepakowy to syf i nadaje sie tylko i wyłacznie do smażenia.

jezeli chodzi o nadmiar energi.nadmiar energi=siła

na ketozie miałem najlepsze osiagi siłowe

fallenursus
24-11-13, 23:21
tłuszcze to tłuszcze one nie sa przerabiane na glicerydy.wiec sie nie odkładaja w tkance tłuszczowej.łaczenie w diecie wegli i tłuszczy prowadzi do tycia.wyrzutu insulinowego i zalania.




na ketozie miałem najlepsze osiagi siłowe

tak jak wyzej laczenie fatow i ww to masakra(dla wieszosci ludzi).. na ketozie bylem najslabszy :P

Pikaczu
24-11-13, 23:23
dziewne ze najsłabszy%-)

Micek185
24-11-13, 23:40
wystarczy zachowac odpowieni stosunek jednych tł do drugich , nie patrząc w ksiazki tłuszcze nasycone zawsze dają mi najwiecej siły czego nie moge powiedzieć o tych "dobrych", z drugiej strony wiem też że po spożyciu dużej ilości tł nas. moja skóra i bebzon cierpią skóra robi się tłusta, i ogólnie nie czuje sie najlepiej, ale to w sytuacjach kiedy ich nadużyje, zazwyczaj w takich sytuacjach przez nastepne 2 dni jem czysto omijam tłuszcz i jest git, nie mam problemów gastrycznych nadcisnienia czy za wysokiego cholesterolu a za przeproszenie żre jak swinia. nigdy tez nie odnotowałem skutków ubocznych przy łaczeniu węgli i tłuszczy, można tak w ogóle jesc??? normalna pełna dieta zawsze bedzie zawierała te 3skadniki, odstawianie np tłuszczu jest głupotą . poza tym żołądek traktuje jak wiadro, bo chuj co za różnica jaki pokarm i w jakiej formie go podam skoro wszystko trafia do jednego wora miesza się tam a nasz organizm z tego bajzlu wyciąga tylko to co potrzebne, reszta w stolca. Popatrzcie na diety IF tam kazdy ma to w dupie a robi forme na pełnej żyle.

Pumbas
24-11-13, 23:48
Dlaczego rzepakowy to syf? nasyconych prawie nie zawiera a 1-nasycone do wielu stosunek 2:1, omega 6 do 3 2:1, tłoczony na zimno , fajny dobijacz t. wszystko spoko się wydaje - pierwszy raz się spotykam z tym żeby ktoś go odradzał , whyy

guzik wiem o biochemii, ale dziwi mnie stwierdzenie że tłuszcz nie może się odłożyć w tk. tłuszczowej! to że łączenie ww,t to najszybszy pomysł na roztycie sie to większosć wie, nawet jakby nie spozywac prawie ww,
tak jak mowisz - na ketozie - zrob nadwyzke tluszczami 2k kcal przez pare dni to co się stanie?
że siła idzie w parze z anabolicznym srodiwskiem to wiadomo, ale to nie zmienia faktu ze cos sie z ta nadwyżkową energią musi dziać, tylko wg tego co piszesz nie wiem za bardzo co.

.rocky
25-11-13, 00:32
jak to ww i tl razem zalewają ? przecież od lat się określa idealnie skomponowany posiłek kulturysty jako ryz kure brokuł a to wszystko polane oliwa albo olejem, wiec teraz okazuje się ze jest odwrotnie i ze to sciema ? co to za konkretna reakcja biochemiczna zachodzi ze to polaczenie jest takie zabójcze ? i to się ma rozumieć jako polaczenie tego w 1 posiłku czy po prostu calodziennie? ze rano jem węgle a wieczorem tłuszcz to jest ok czy wogole albo korzystamy z energii z ww albo z tł?

Pikaczu
25-11-13, 01:35
pierwszy raz się spotykam z tym żeby ktoś go odradzał , whyy

no ja ogólnie sie pierwszy raz spotykam zeby ktos go doradzał.wiec cos w tym jest.musiałbym w litere luknac.ludzka tkanka tłuszczowa składa sie z glicerydów trógliceerydów i innych takich tam.a nie z tłuszczu%-)analogicznie gdyby składała sie z tłuszczu to ketoza była by na mase%-)gdzie energia z tłuszczy by sie podziała?1 w sile 2 w sile 3 w sile 4 co za duzo to nie zdrowo i organizm dałby znac w postaci refluxu przełykowego.taki bezpiecznik%-)


co to za konkretna reakcja biochemiczna zachodzi ze to polaczenie jest takie zabójcze ?

jeszcze do niedawna w kulturystyce była pimpowana redukcja na zero fat i w chuj i jeszcze troche wegli%-)glutamina i hmb na siłomasorzeźbe i przysiady tylko do kata 90stopni%-)

jaka reeakcja?bardzo prosta wegle sa najpierw w szybkim tempie trawione zeby został strawiony tłuszcz.nastepuje wyrzut insulinowy.energia z wegli nie jest spalana to idzie w fat%-)


kocham dietki typu wazywko na parze rryż i kurczaczek na parze%-)jak ktos chce pierdolnac w deche na zawał przed 50 to polecam takie jałowe dietki.i nie zapomnijmy o jajecznicy na samych białkach%-)

Tomi!
25-11-13, 07:09
Będę to w kółko powtarzał.. Oliwa nie jest aby ją 'pić z gwinta'. Można łatwo zamaskować jej smak.. Ba, nawet sprawić by wchodziła na miękko :)

Wystarczą przyprawy. Oczywiście jak kto woli, ja lubie na ostro (cayenne, chilli mix etc), szczypte jakichś ziółek z gatunku bazyliopodobnych i elegancko. Albo nawet winegret zrobić (sok cytrynowy zamiast octu polecam).

pekulski104
25-11-13, 12:55
http://forum.gazeta.pl/forum/w,86962,114423015,114423015,Olej_kokosowy_lecznicz e_wlasciwosci.html

Więc następne zakupy jakie będą to olej kokosowy na próbę :P mega zdrowy jak z tego wynika :D

fallenursus
25-11-13, 12:59
ZAbija wirusy sarm i hiv. Lekko naciągane...

pekulski104
25-11-13, 13:03
Fakt... nie doczytałem.

fallenursus
25-11-13, 13:07
ZAdko doczytujesz potem są efekty.

Pikaczu
25-11-13, 13:30
Szechterowskiego gówna nie czytam ale:

* Zabija wirusy powodujące grypę, opryszczkę, odrę, żółtaczkę typu C,
SARS, AIDS i inne choroby
* Zabija bakterie będące przyczyną wrzodów, zapalenia gardła, zapalenia
dróg moczowych, ubytków oraz chorób dziąseł, zapalenia płuc, rzeżączki i
innych chorób
* Zabija grzyby i drożdżaki powodujące kandydozę, grzybicę, min. stóp,
pleśniawkę, pieluszkowe zapalenie skóry niemowląt i inne infekcje
* Usuwa lub zabija tasiemca, wszy, lamblię i inne pasożyty



odrazu mi sie humor poprawił.to jest lepsze niż ostatnia strona gazety fakt%-)

USgorn
25-11-13, 13:54
No i po co pisalem ze kupilem kokosowy teraz moj hiv sie wydal %-)

Pikaczu
25-11-13, 14:07
7910ale ten kwas zayebistą moc ma%-)

USgorn
25-11-13, 14:11
Chyba wzieles lsd razem z dopalaczami razem %-)

fallenursus
25-11-13, 14:26
LSd i noopek..hmmmm kusisz :)
Just do it pikaaa!

pekulski104
25-11-13, 15:18
Na pewno to wyszło od producenta bo od kogo innego ? każdy chce zarobić tak samo z filetami kurczaki na antybiotykach chowają... ale co w dzisiejszych czasach jest 100% czyste ?

pekulski104
27-11-13, 13:40
Włączenie w żywienie codzienne wątróbki jest dobrym rozwiązaniem ?

Pikaczu
27-11-13, 13:47
od czasu do czasu jak najbardziej.zauważ ze w watrobie kumuluja sie wszystkie syfy i toksyny%-)

pekulski104
27-11-13, 13:50
Ok.. uu no ta zniechęciłeś mnie :D

Pikaczu
27-11-13, 13:52
smuteczek%-)

pekulski104
27-11-13, 14:00
Olej kokosowy dobry da radę pić :D ?

Pikaczu
27-11-13, 14:03
jeść.pić.smarować skórę

pekulski104
27-11-13, 14:06
Powiedz mi dlaczego tak jest że pod postacią jajecznicy jestem w stanie zjeść więcej jajek niż na twardo :) ? może to głupie no ale tak jest :D

Pikaczu
27-11-13, 14:10
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3b/Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg.


a ty nie wiesz?sam sobie odpowiedz%-)

pekulski104
27-11-13, 14:38
Co polecasz na poprawę metabolizmu :) jak Ty sobie radzisz z nim.

fallenursus
27-11-13, 14:41
PPorządny trening. Może kiedyś do tego dojdziesz :)
Aero

Pikaczu
27-11-13, 14:43
trening%-)

5tyg siła.półtorej tygodnia celowe roztrenowanie.5 tyg objetosciowy trening.celowe roztreniwanie.5 tyg wydolnosciowo objetosciowy trening.i tak naokoło.

pekulski104
28-11-13, 21:58
Okey.. a jest sens np odskoczyć od 10-12 powtórzeń i zrobić trening na siłe 4-6 powtórzenia np 2 tygodnie a potem powrócić ?