PDA

Zobacz pełną wersję : Co masz zrobic jutro zrob zaraz ale nie wszystko naraz



Kajka
18-08-13, 09:33
Witam,

Zaczynając od samego początku przygody z ćwiczeniami było to tak...
1000 razy zabierałam się za marne domowe ćwiczenia najczęściej podpatrzone gdzieś w mądrych kobiecych poradnikach itp., jednakże ku mojemu zaskoczeniu nie przynosiły one żadnych efektów :shifty:. Wielką tajemnicą było okryte pytanie "ale dlaczego...?". Mieszkając trochę czasu w stolicy, żyjąc szybko, niezdrowo, bez ochoty na jakikolwiek wysiłek fizyczny, trochę sobie przybrałam na wadzę. Po powrocie do miasta rodzinnego, dostałam zaproszenie na DARMOWE zajęcia ( co zawsze mnie przyciąga :D ), prowadzone przez mojego znajomego. Długo namawiać mnie nie musiał. Zadziałało na mnie hasło: " to coś innego niż siłownia", muszę niestety przyznać, że siłownia sama w sobie mnie nie kręci. Nie potrafię się w to wczuć. Wracając do zajęc na jakie zostałam zaproszona, okazały się treningiem funkcjonalnym. Pierwsze zajęcia - zakwasy w miejscach o których nawet nie wiedziałam, że istnieją :silenced:. Od razu stwierdziłam, że TAK ! To jest właśnie to czego potrzebuję. 45 minut trening w tym 10 rozgrzewka i człowiek wiedział, że żyje. Po 2 tygodniach wspólnie z kolegą instruktorem zainteresowaliśmy się crossfitem. Trening funkcjonalny szybko zamieniliśmy na personalny z elementami crossfitu i stał się cud ! Efekt, który wbił mnie w ziemie :) nie odchodziłam od lustra, a to wszystko w zaledwie 2 miesiące. Dieta ? Zdrowo jem i tyle. Nie stosuje diet restrykcyjnych, bo apetyt mam jak mało kto. Ćwicząc od czerwca w lipcu dołączyłam do tego poranne bieganie, średnio 3-4 razy w tygodniu po około 5,5 km. Zbliżamy się do końca lipca - biceps jest, triceps jest, dwu i czterogłowy jest, łyda jest, brzuszek wyrzeźbiony i niestety zmuszona byłam zrezygnować z treningów. Obecnie mamy połowę sierpnia, moja motywacja gwałtownie maleje z tego też powodu zakładam wątek z prośbą o wsparcie :D Treningi pozostały domowe co przypomina mi o wcześniejszym lenistwie przy każdej rozpoczętej serii ;) NEED HELP !

Obecnie uzyskałam taki efekt i nie chce tego stracić. Jakieś porady ? Jak się teraz zmotywować, jakie ćwiczenia?

7601

Micek185
18-08-13, 11:45
hej, ja bym został przy tych treningach które masz, urozmaicił bym je nieco. aeroby zostawił a jako motywacje stworzył bym kilka obwodów które wykonywałaś z intruktorem i co jakiś czas starał bym sie bic włąsne rekordy. to motywuje, w dodatku jesli cwiczysz z kims.
Sam też trenuje Crossfit i efekty mnie poprostu zadziwiają bo w zasadzie z grubej ulanej kulki zrobiła mi się naprawde szczupłą sylwetka nie wspomkinając o formie wydolnosciowej i sprawnosciowej.

Powiedz jeszcze ile czasu chcesz poswiecic na treningi i czy w gre wchodzi takze siłownia? wychodze z założenia ze jesli sylwetka ma byc wszechstronna to nalezy wykonywac kilka rżnych sportó tak by nie zamykac sie na jeden. a więc siłownia, gimnastyka, aeroby. to jest idealny skład.

kfc
18-08-13, 13:43
konkretna sylwetka.:)
ja gdy tylko mam okazję to lecę na treningi crosfitowe, ale niestety, najczęściej mam możliwosc ćwiczeń na siłowni, czasem podłączę się do kuzyna, który trenuje sam a'la crosfitowo,mocno, ale to jest terminator.
Motywacja - najchętniej ćwiczy mi się z kimś, no i wpisy na forum w relacjach tez pomagają. Ostatnio wychodzę na boisko i gram w kosza godzinami. Także dobra forma wysiłku fizycznego.

fallenursus
18-08-13, 14:26
Fanom Chodakowskiej podziekujemy.^^

Obierz sobie prawdziwy cel.
Jak.czytam te bzdury ze oj chce zadbać o siebie, chce wyrobić kondycje, chce mieć sexy brzuszek na lato chce scbudnac chce spuchnac....bitch please oczy mi krwawia.
Chce wygladac lepiej niz te klauny o 15lat młodsze.
Chce żeby jak idę.po ulicy dupa tego klauna obrucila sie.za.mną.
Chce wygladac zajebiscie fajnie.nago a jogging mam włączony poto żeby z tego.klauna dupa wytrzymać 4 godziny w łóżku.
Wiesz co?nie narzekam, a wręcz przeciwnie. +780%to motivation.
Z tego.co zdazylem zauważyć do otaczają Cie ludzie ktorzy coś robią choć ten kolega co tak lubi copy/paste nazwy firm produkujących suplemwnty-does he even lift?
Stay positive
Stay sexy
idz z.Olka na trening.
Strong is the new sexy.

DTX
18-08-13, 15:55
http://www.youtube.com/watch?v=FjNsU5Z5LI4

siłownia jest prymitywna :D

jak typowo siłowni nie lubisz to możesz spróbować sobie trening kalisteniczny, bardzo fajna alternatywa

Kajka
18-08-13, 16:04
Nie wykluczam ćwiczeń na siłowni, ale nie kumam tego klimatu. Widocznie potrzebuje kogoś kto będzie stał z batem przy mnie i krzyczał " Więcej ! Mocniej ! Dasz radę! " hehe ;) Tempo jakie miałam na obwodówkach... rewelacja. Co prawda po nie wiedziałam jak się nazywam szczególnie, że każdy trening kończyłam ćwiczeniem thruster - 5 serii po 20 s z 3 kg hantlami. Fakt... ludzie którzy mnie otaczają dostali gorączki na punkcie ćwiczeń co jest świetną sprawą, ale z reguły gdzieś czasowo wszyscy się mijamy. Od przyszłego tygodnia plan jest taki, że wbijam na podziemną siłownie sklejoną z miliona elementów i teraz muszę ułożyć sobie nowe ćwiczenia. Pocieszające jest to, że będziemy mieli taśmy TRX ! Ten kto to wymyślił jest geniuszem. Ćwiczę na taśmach każdą partię mięśni. A jeśli chodzi o różnorodność sportów, to na pewno jest. Oprócz ćwiczeń tak jak wcześniej wspomniałam doszło bieganie i tu mam towarzysza niezastąpionego. Bardzo dużo chodzę po górach co też potrafi mnie cholernie zmęczyć. Jak jest czas to i basen gdzieś wpadnie, a nawet ostatnio pogrywam w frisbee ( leniwe dni ). Tak sądzę, że wpisy na forum pomogą mi utrzymać regularność ćwiczeń, która ostatnio gdzieś poszła na balety i nie wraca ;)

Zima
18-08-13, 19:36
Dobra Sarenka!

Micek185
19-08-13, 00:27
Kajka, zapał widz że masz tylko nie masz pomysłu na siebie. zakładam że ma to być ładna sylwetka do dobrej miniówki a sport ma Ci sprawiać dużo radości.
Więc radze chodzićz kimś na siłownię z 2 razy w tyg, do tego dokupićjakiś mały ekwipunek typu expander, małe hantelki, buty do biegania, i jazda z treningami w plenerze. to daje najwiecej frajdy a z drugiej strony to duży wysiłek i daje duze relultaty typowo sportowe.
na początku okresl sobie to w czym czujesz sie dobrze, jakie sporty lubisz, co Cie ciekawi a co nudzi. z tego wszystkiego skomponujemy fajny plan bez monotonii.
siłownia jest fajna ale tylko wtedy jak trenujesz z kimś, inaczej cie to nie wciągnie, chyba ze masz podobny charakter do mojego ze zakładasz słuchawki i sie wyżywasz na ciężarach i odreagowujesz stres życia codziennego. to jest idealne rozwiązanie:)
biegac lubisz, rower? skakanka? gimnastyka?(drążek, poręcze, pompki, przysiady różnego kalibru) opowiedz mi o sobie :)

smoczyna
19-08-13, 12:43
dzisiaj nie udalo sie slicznoto pobiegac razem, ale moze jutro ?:*

trzymam kciuki za efekty choc wiesz ze juz wygladasz bombowo!:D
bede sledzic relacje i wypowiadac sie na kazdy temat :D

..chociaz co ja tam wiem!:D

Przeciez my i tak cwiczymy tylko po to zeby moc duzo jesc <3 :D

Kajka
19-08-13, 21:13
No więc tak... Dzisiejszy dzień zaczęłam sobie od 5 km biegania. A trening wyglądał następująco ( o dziwo na siłowni )
10 minut orbitrek
Kika serii ćwiczeń z hantlami na triceps ( 4 kg ) biceps ( 3 kg ) i barki ( 3 kg )
Przysiady na suwnicy 1 seria 30 kg 2 seria 40 kg i 3 40 kg po 15 powtórzeń
Wznosy tułowia 2 serie po 25 powtórzeń
Wciąganie drążka z wyciągu górnego 2 serie po 15 powtórzeń
Ćwiczenia na brzuch około 30 minut i na koniec Thruster z hantlami 3 kg 4 serie po 15 powtórzeń i 5 seria 20.

Micek co do ćwiczeń nie jestem wybredna jak się odpowiednio zmotywuje, to tak na prawdę wykonam każde z przyjemnością, a może niekoniecznie chce to ograniczać do ładnej sylwetki żeby założyć mini kto wie, jak dobrze zakończę ten rok, to w przyszłym większy ogień i pomyślę o ćwiczeniach pod innym katem. I przygotuje się ze Smoczyną na zawody. Bardzo szybko nabieram masy mięśniowej może warto to wykorzystać. Potrzebuje tylko wsparcia merytorycznego.

Kajka
19-08-13, 22:12
7602

Siła ! Tym akcentem kończę dzisiejszy dzień... zmęczona :)

Micek185
19-08-13, 22:31
No jesteś piękna jesteś.


No więc tak... Dzisiejszy dzień zaczęłam sobie od 5 km biegania. A trening wyglądał następująco ( o dziwo na siłowni )
10 minut orbitrek
Kika serii ćwiczeń z hantlami na triceps ( 4 kg ) biceps ( 3 kg ) i barki ( 3 kg )
Przysiady na suwnicy 1 seria 30 kg 2 seria 40 kg i 3 40 kg po 15 powtórzeń
Wznosy tułowia 2 serie po 25 powtórzeń
Wciąganie drążka z wyciągu górnego 2 serie po 15 powtórzeń
Ćwiczenia na brzuch około 30 minut i na koniec Thruster z hantlami 3 kg 4 serie po 15 powtórzeń i 5 seria 20.

Micek co do ćwiczeń nie jestem wybredna jak się odpowiednio zmotywuje, to tak na prawdę wykonam każde z przyjemnością, a może niekoniecznie chce to ograniczać do ładnej sylwetki żeby założyć mini kto wie, jak dobrze zakończę ten rok, to w przyszłym większy ogień i pomyślę o ćwiczeniach pod innym katem. I przygotuje się ze Smoczyną na zawody. Bardzo szybko nabieram masy mięśniowej może warto to wykorzystać. Potrzebuje tylko wsparcia merytorycznego.


podoba mi się takie podejście, nie od razu Kraków zbudowali. Najpierw wyczuj w czym Ci nalepiej. Sylwetkę masz atletyczną także możesz w razie czego ruszyć z kopyta.

Kazdy rodzaj wysiłku powinien miec coś na celu. nie ma sensu nadmiernie obciażać organizmu zbędnymi czynnościami bo da to odwrotny skutek do zamierzonego. skoro myślisz o scenie to siłownia będzie niewykluczona, ba! będzie obowiązkowa. Ale wkręć się w nią tak żeby z czasem stała się Twoim nałogiem. Nie wiem gdzie trenujesz i w jakich warunkach ale jesli jest to dobra siłownia i ma mnóstwo sprzętu to można stworzyć cąłkiem fajny plan w oparciu o typowe plany kulturystyczne oraz CrossFitowe.
W chwili obecnej widział bym w Twojej sytuacji minimum 2treningi siłowe typowo kulturystyczne FBW oraz treningi 2 Crossfitowe w oparciu o gimnastykę.
Do tego dorzucił bym po kazdym treningu elemnty strechingu a aeroby traktował jako miły dodatek jak rower z koleżanką, rolki, basen itp, z tego wzgledu że masz spowrządku sylwetkę a przy wysiłku kilka razy w tyg wysiłek fizycnzy będzie tak napędzął metabolizm że aeroby będę działały jak wiatr na turbo.
Diete pewnie ogarniasz sama, z tego co widze znasz się ze smoczyną także tu już speca od diety masz.
Grunt to zacząć i iść w jakimś kierunku niezapominając o radości z tego sportu bo przez to się wciągnałem najpierw w kulturystykę potem w CrossFit.bez tego ani rusz.

Kajka
20-08-13, 22:42
Powitać,

dziś opiszę jak wygląda mój standardowy dzień, który trzeba pogodzić z pracą.
Zaczynam go dość wcześnie od biegania. Bardzo pozytywnie - 5,6 km w 33 minuty. Już dawno nie miałam tyle energii po przebudzeniu.
Standardowo na śniadanie płatki owsiane. Staram się dodawać do nich coś innego za każdym razem, dziś smakowały z malinkami :)
7604

Godziny pracy pozwalaja mi na jeden wiekszy posilek miedzy 10, a 19 i zazwyczaj są to bardzo podobne posiłki.
Dziesiejszy obiad - ciemny makaron z kurczakiem i warzywami. Trochę ubogo, ale wyplata już blisko :D
7605
Zawsze mam problem z tym co zjeść przed treningiem. Długo myślę co sobie zaserwować.
Po wietrzeniu lodówki przystało na przysmażonych pomidorach z "szynką " drobiową i sałatą lodową. Do tego wafel ryżowy czyli pochrupajka ;)
7606
Trening jako, że domowy to w miare delikatny.
10 minut rowerek.
Deska 3 minuty.
Trochę zabawy z 3 kg hantelkami. Biceps, triceps, barki.
Deska boczna po 1,5 minuty każda strona.
Przysiad bułgarski 15 powtórzeń 2 serie.
100 krótkich brzuszków.
Burpees 20 powtórzeń
3 serie po 15 powtórzeń thruster z 3 kg hantlami.
7607

Ostatni posiłek hmmm jeszcze przede mną, ale brakuje mi apatetu... jakieś propozycję ?
Chętnie się poradzę jakie macie pomysły na plan diety kiedy tak na prawdę mam możliwość zjeść jeden posiłek powiedzmy od tej godziny 9 do 19.
Jakieś uwagi co do dzisiejszej strawy ? Czegoś za mało ? Za dużo raczej nie hehe.

http://www.youtube.com/watch?v=rv8C1wjbsKw

Micek185
20-08-13, 23:01
a dobrze sie czujesz na takiej ilości jedzenia? jestes słaba, łapią Cie skurcze? jesli czujesz że nie chcesz dużo więcej jesc to nie jedz, ale ogolnie przy wysiłku powinnaś jeść więcej bo z tego tu nie wiem czy 1000kcl wycisniesz.
Jesli nie masz czasu w dzien na jedzenie to pierwszy posiłek zaserwuj bogaty. największy z całego dnia. Bogaty w tłuszcze i węglowodany.
nie ograniczaj sie tylko do kurczaka, jedz wiecej ryb i wieprza chudego. to są najlepsze żródła energii szczególnie w takim wypadku jak Twój że długimi godzinami nie dostarczasz pożywienia. odstawisz wieprza jak bedziesz na redukcji teraz sie nie martw jak zjesz szyneczke czy schabik.

Co do treningu - większe ciężary. dużo większe.

DTX
20-08-13, 23:13
O wiele za mało jedzenia jak micor mowi.

cielecina , czy indyk tez spoko opcja.

do pracy zawsze mozesz robic szejki z kurczaka i ryzu i zawsze na szybko wypić

co do kolacji, to moze jakies jajka sadzone? mi zawsze wchodza nawet jak nie mam apetytu. do tego jakies warzywka

smoczyna
20-08-13, 23:18
jaaaa Kaś <3 slicznie sobie jesz ale cos malutko :D
jak na nasze mozliwosci to niedowierzam :D

malo mieska:( zero banana ?:D