PDA

Zobacz pełną wersję : Moje problemy z testosteronem



araigne
22-07-13, 11:24
Witam, to mój pierwszy post na forum. Mam 20 lat i od dwóch lat borykam się z problemami hormonalnymi. Już od końca podstawówki miałem problemy z gino połączoną z lipo. Podśmiechiwanie kolegów, docinki..nic przyjemnego. Byłem u lekarza, powiedział,że mam 14 lat, dojrzewanie, samo przejdzie. Lata mijały, nie przechodziło. Poza tym nie miałem żadnych objawów. Czasy gimnazjum, libido myślę,że wysokie. Było fajnie aż do czasu 17/ 18 lat. Wtedy zacząłem odstawać od rówieśników. Słaba postura, 0 potrzeby golenia, libido zaczęło się pogarszać. Wtedy myślałem sobie,że to stresy, liceum, zbliżająca się matura itp. Później doszła senność, brak energii, seks przestał mnie tak interesować. Zdałem maturę, zaczęły się wakacje i zrobiłem swoje pierwsze badania na hormony:

1. Badania z lipca 2011 r. (miałem wówczas 18 lat)

Testosteron 285 norma: 241-827
Estradiol 34,83 norma: 0-39

2. Badania z grudnia 2011r.
testosteron 390 norma: 241-827
Estradiol 38 norma: 0-39

Poszedłem do endo pierwszy raz, potem lekarka kazała powtórzyć badania + tsh. Testo wyszedł wtedy lekko powyżej 400,a tsh wskazywało na niedoczynność(którą leczę do dzisiaj) . Dostałem zapewnienie,że jak opanuję niedoczynność tarczycy to testosteron się podniesie. No cóż..minęły 2 lata i się nic nie zmieniło,a jest nawet gorzej.

W ciągu tych dwóch lat miałem robione bardzo dużo badań. Byłem nawet na kilkudniowym pobycie w szpitalu, gdzie miałem wyniki najgorsze w ogóle w ciągu całej historii choroby.
Mianowicie między innymi miałem robione badanie testosteronu w rytmie dobowym. I wyniki wyszły fatalne:
godzina 8:00 - testosteron 276 241-827
godzina 12 w południe - testo 195 241-827
godzina 00:00 testo 114 !!!! 241-827

Oprócz tego w tym samym czasie robione inne badania:
Estradiol 16 norma: 0-39
FSH 4,04 norma: 1,4-18,1
LH 3,52 norma: 1,5-9,3
LH ( na drugi dzień) 4,6 norma ta sama
Prolaktyna 10 norma: do 16.
Prolaktyna po teście z metoclopramidem- nieznacznie podwyższona
kortyzol w rytmie dobowym- wszystko w normie
Wtedy cholesterol poniżej normy, ważyłem 72 kg, przy wzroście 188.
badanie nasienia i jestem 100% płodny

Przy wypisie usłyszałem,że takie złe wyniki,bo za bardzo się odchudzałem i że wyglądam na anorektyka. I jedyne zalecenie to zacząć normalnie jeść(bardziej kalorycznie) i jednorazowy strzał pregnylu5000 aby zobaczyć czy jądra zdrowe. Zastrzyk wziąłem i testo po dwóch dniach wynosił ponad 1000,więc usłyszałem,że jestem zdrowy i cześć.....

Ok, zmieniłem dietę, miesiący mijały, ja w ciągu roku przytyłem ponad 10 kg , cały czas robiłem przykładowe badania testo i zawsze w godzinnach wczesno rannych wychodził 320 ; 350; ostatnie badanie z czerwca tego roku roku 335.
Ofc zmieniłem lekarza,bo czułem się wiecznie źle, leczyłem się u tego samego lekarza co damianoski z tego forum. Przepisał mi na 9 miesięcy clomid, po którym mój testosteron poszybował w okolicach nawet 1100 norma do 827. Jak odstawiłem lek to wsztstko wracało do punktu wyjścia. Od tamtego lekarza usłyszałem,że mam hipo. Nie powiedział czemu, w ogóle czułem się jak na taśmie produkcyjnej. A na samym clomidzie też rewelacji nie mam,ale lepiej niż bez leku.
Odnośnie moich objawów:
-libido kiepskie
-problemy z erekcjami( jak dojdzie do stosunku to mięknie, flaczeje, dziewczyna musi go ręką pobudzić,a nieraz i to nie pomaga ;/ )
- w tym roku 21 lat a zarostu nie ma. Parę włosków na brodzie i pod nosem. Pachowe również słabiutkie.
- porannych wzwodów brak. Zdarzają się w nocy jak się obudzę.
- problemy ze snem. Nie pamiętam nocy kiedy położyłem się wieczorem i wstałem rano bez przebudzenia w nocy. Nieraz potrafię budzić się pare razy, i oczywiście obowiązkowo w nocy wizyta aby się wylać.
-Lipomastia(której nie mogę się pozbyć) Nawet jak ważyłem 10 kg mniej wyglądałem ogólnie fatalnie,ale cycki i tak były. Mniejsze,ale były.
-ginekomastia usunięta rok temu
-zawsze byłem pizdowaty, wiecznie czegoś się boję
-tłuszcz na boczkach, na tyłku. Uda i nogi chude.
-ćwiczę od 9 miesięcy w domu ze swoimi hantlami, ławeczką i efekty mizerne. Oczywiście wyglądam lepiej niż przed zaczęciem ćwiczeń,ale nie rozwijam mięśni.

To by było na tyle. Liczę na jakieś porady, sugestię. Zastanawiam się nad zaczęciem htz opisywanej tutaj na forum. W przyszłym miesiącu znowu idę do endo i przedstawię jej sprawę.
Pozdrawiam!

araigne
22-07-13, 11:44
ps fallenursus w końcu założyłem konto ;)

fallenursus
22-07-13, 21:58
Nie będę jeszcze raz pisać co ci już pisałem w mailu :)
Możesz skopiować :)
Herman coś od siebie doda to napewno.
Będzie dobrze.

araigne
22-07-13, 22:14
Kluczowa dla mnie sprawa to taka czy zaczęcie htz jest jedynym rozwiązaniem czy raczej uderzyć z innej strony? Z tego co sam wywnioskowałem to zawsze miałem estradiol blisko górnej granicy. Był okres,że estradiol miałem w połowie gdy nie miałem w ogóle tłuszczu tylko skóra i kości i lipo(które nie zeszło). Jak przytyłem to od razu estradiol poszedł w górę. W necie czytałem,że wysoki estradiol blokuje przysadkę i wtedy testo też jest niższy. Czy samo branie leków blokujących estradiol mogłoby być wyjściem? Serio co lekarz to inna opinia, więc liczę,że chociaż tutaj ktoś mi w końcu pomoże i napisze czym to jest spowodowane,że 20 latek ma teścia jak 60 latek.

fallenursus
22-07-13, 22:31
Moim zdaniem za kilka dobrych lat będzie to uważane za chorobę środowiskową.
Jak jemy, poziom stresu, lekarstwa które nam przepisuja itd itp.
Na co chorowales jak byłeś niemiwlakiem i czym cię leczyli np. Itd itp

araigne
24-08-13, 17:20
Dzisiaj wróciłem od androloga. W tytule profesor,więc jechałem bardzo pozytywnie nastawiony. Byłem w gabinecie ponad godzinę, wszystko mi ładnie powyjaśniał. Powiedział,że winna jest u mnie przysadka i co...Jak przyszło co do sposobu leczenia to się kurde załamałem. Trzy razy mu mówiłem,że czytałem na temat leczenia testosteronem z hcg i olał sprawę. On przepisał mi takie leczenie: testo prol. 1 amp. za 3 tyg. natępna, potem znowu za 3 tyg. , potem kolejna za 4 tygodnie i ostatnia 5 fiolka za następne 4 tyg. Czyli 5 fiolek w przeciągu 14 tygodni. Nie widzę sensu w tym leczeniu, nie wiem do czego ma prowadzić. Jak dla mnie takie leczenie nie trzyma się kupy. Niby doktor mówi,że ma nadzieję,że coś zaskoczy w organiźmie,chociaż szczerze w to wątpie...
Powiedziałem również o tym,że może lepiej dzielić dawki na mniejsze, ale częściej. Aby nie było wahań hormonów. Pokiwał głową, przyznał rację, a jak znowu spytałem to w końcu jak dawkować to znowu wymienił schemat jaki napisałem wyżej. Ręce mi opadły. Facet jest profesorem(bardzo zresztą poczciwym),ale jest już sędziwy i obawiam się,że trochę został w innej epoce z leczeniem..co o tym sądzicie? W ogóle jest sens rozpoczynać taką kurację na samym testo prol z dawkami 1 amp raz na 4 tyg.?

fallenursus
24-08-13, 17:36
Nic.ci tu w ten sposób nie zaskoczy.
Nolva juz sama jak cos na "zaskoczenie"plus na start hcg.
Dwa tyg hcg 500eod.
5tyg 20mg nolvy na.noc po skończeniu hcg. Jeśli chcesz prubowac. Swojemu też musiałem grzecznie tl bo według niego wogole miałem testo ponad normę....

araigne
24-08-13, 21:45
Czyli co..to co przepisał to lipa? W takim razie co tobi tytuł profesora przed nazwiskiem? Zaczyna mnie przerażać ten brak wiedzy u lekarzy.
Serio tracę już po mału motywację na to,że bedzie dobrze. Dzisiaj kolejne rozczarowanie u lekarza, facet z tytułem profesora chce mnie testosteroem odblokować..przecież to nawet na rozum laika jakim ja jestem nie ma sensu.
Raz przez rok clomid nie spowodował,że coś zaskoczy..to nolva może pomóc?
Słuchaj fallen jeszcze jedno: branie prolki tak jak piszą na ulotce..jedna fiolka raz na 2 tyg. to odczuwa się takie dawki? W sensie libido itp. Czy to raczej śmieszne dawki? Takie dawkowanie przepisał mi inny androlog.

fallenursus
24-08-13, 22:05
Bardzo mała dawka. 80-120 startują z htz tyg. Raz na tydz nie polecam dawkowac dwa ra,y w tyg.podzielona dawka. Mniejsze wachania hormonu.
Nolva ma to do sibie ze stymuluje przysadke i podwzgorze. Clomid ino przysadke.
Htz to nie.tylko podawanie testo. To hcg,kontrola estrogenu badania częste..jakość.życia całkiem inna i napewno odczuwalne.

Zima
24-08-13, 22:08
Po przeczytaniu Twojego posta jakoś dziwnie się poczułem, uświadomiłem sobie, że mam troszeczkę podobne objawy, jednak do tej pory sobie nie zdawałem z tego sprawy. Myślę, że raczej nie mam problemu, z nabieraniem masy mięśniowej... kumple ćwiczą i rosną w podobny sposób, jednak także mój zarost jest znikomy, rzekłbym dziewiczy xD Nie martwiłem się tym do tej pory bo nie lubię sie golić. Zastanawiając się dłużej nad tematem to właściwie jestem słabo owłosiony. Włosy na dyńce gęste, ale na klacie zero i na nogach też mizerne te owłosienie. Co do porannych zwodów to właściwie nie mam, ale jak przychodzi co do czego to raczej wszystko działa, aczkolwiek muszę przyznać, ,że popęd też licho u mnie wygląda nie czuje, że muszę ruchać na prawo i lewo, właściwie to dochodzę teraz do wniosku, że mogę się bez tego obejść. Jak się trafi okazja no to wiadomo, że trzeba korzystać, ale jakoś nie ma musu. Mam problem z otłuszczeniem klaty, jednak przyczyną tego może być beznadziejny styl życia w gimnazjum i na początku liceum, teraz troche zbiłem fat. Czy coś jest nie tak? Badania na hormony coś kosztują? 21lat, 183cm, 76-80kg.

fallenursus
24-08-13, 22:17
Poczutaj podpiety o niskm poziomie testo

araigne
24-08-13, 22:41
No tylko,że tak jak pisałem wcześniej. Przez 2 lata nie znalazłem żadnego lekarza,który zacząłby u mnie poważne leczenie. Natomiast dwóch miało wiedzę na ten temat,ale tylko mam wrażenie czysto teoretyczną. Żaden NIGDY nie wspomniał o dołączeniu HCG do testa. Tak jak pisałem: dzisiaj profesor olał mnie totalnie gdy mu o tym wspominałem parokrotnie.
Apropo htz: fallen nie wiem ile już czasu jesteś na htz,ale czy Ty nie masz już zrostów itp.? Mnie wizja kłucia pare razy w tygodniu przez całe życie w sumie przeraża.

Mam wykupione 3 paczki samego testo prolo i nie wiem co robić...

araigne
24-08-13, 22:44
Zima ja na Twoim miejscu jednak bym się przebadał dla własnego spokoju. Choć obstawiam,że wszystko jest ok ;)

fallenursus
24-08-13, 22:55
Zrostu są od częstego klucia i nie ieniania miejsca injekcji. Czasami na na bombce gdzie bije co dwa dni są gdzieniegdzie ale to ńnimalne. Nie lubię w uda ale jak trzeba to mus. Bijąc dwa razy w tyg głęboko w mięso po całej dupie zrostow nie będzie.
Jest może na całym swiecie kilku naprawdę expertow od htz między innymi dr Scally który ma grupę dyskusyjna na FB jak i forum. Linki są podane w tematach. Temat terapi hormonalnej dopiero sie rozkreca...coraz więcej ludzinjest z tym diagnozowane również w twoim wieku.
Ppczytaj tematy chlpakow tu.
W kanadzie pierwsza tego typu klinika będzie otwarta w październiku. Dzięki tej grupie dowiedziałem sie. Mój tem tu też jest

Zima
24-08-13, 23:15
Tak, badanie to chyba najlepsze rozwiązanie. Tak się zastanawiam od razu co mi przyszło na myśl to jakieś zma, boostery testosterenu, żeń-szeń, ale raczej chyba dać sobie z tym spokój, co nie?

araigne
25-08-13, 08:47
Ja to wszystko brałem co wymieniłeś i mnie nie pomogło. Oprócz żeń-szenia olimpu,który faktycznie poczułem. Poprawiły mi się po nich erekcje, miałem więcej energii. Ale to nie przekłada się na większy testosteron w wynikach,bo ja zawsze miałem niski, obojętnie jakie suple brałem.

araigne
25-08-13, 10:07
Fallen a co uważasz na temat żelów z testosteronem jak np. androtop? Wiem,że kosztuje nie mało,ale czytałem,że ponoć żele są najlepsze na rynku, bo naśladują naturalny dobowy rytm.

fallenursus
25-08-13, 19:30
Lekarze tu przypisują choc i.tak ludzie potem to.zmieniaja Na injekcje. Poczytaj posty hermanna bo próbował gel.

araigne
01-10-13, 16:29
Ok, dzisiaj mija 5 tydzień od pierwszego zastrzyku i powiem szczerze,że lipa totalna. Spodziewałem się,że szału nie będzie (przy takich dawkach i częstotliwości) ,ale po prostu jestem zawiedziony. Lek biorę inaczej niż jest polecane na forum( z racji tego,że dwóch lekarzy nie przepisało mi hcg i kompletnie olało ten schemat) ,ale praktycznie nic nie czuje jego działania. Gdzieś na necie czytałem,że u niektórych po tygodniu się poprawiło a u mnie nic. Libido takie,że w ogóle mi się nie chce..jak już ma do czegoś dojść to wtedy ok,ale nie mam pociągu do seksu,nie mam spontanicznych erekcji, porannych erekcji jako tako też nie ma(w nocy są,ale przed leczeniem też były). Nie wiem czy jestem niecierpliwy i muszę dłużej poczekać na efekty,ale no nie tak to miało wyglądać,a lekarz dał mi duże nadzieje...

fallenursus
01-10-13, 16:52
Co bierzesz i jak?

araigne
01-10-13, 17:23
Wdarła się pomyłka: biorę 6 tyg. Powiesz,że wziąłem śmieszne dawki i pewnie będziesz miał rację. Wziąłem 4 zastrzyki prolo raz na 14 dni(tak jak na ulotce). Dwóch lekarzy zapewniało mnie,że całkowicie mi to wystarczy,a dawki małe aby mi krzywdy nie zrobiły,bo płodny jestem. Nie rozbijałem dawek(jak polecałeś) i nie brałem hcg(bo jak pisałem wcześniej-nie mam recepty). Wiem,że schemat zupełnie inny jaki polecasz,ale mimo wszystko lipa..jeśli jest jakaś poprawa to może 20%.

fallenursus
01-10-13, 18:09
To może zmien ten dupny schemat i nie marudz?:) a doktorkom możesz ryje obic i niech oddaja kasę za konsultacje z dupy.
I zdaj relacje za kilka tyg.

araigne
17-10-13, 16:19
Potwierdza się to co mówiłeś fallen. Dzisiaj odebrałem wynik testosteronu całkowitego. Lekarz kazał mi zrobić badanie po 4 zastrzyku, 7 dni od iniekcji. Po prostu nie wierzyłem w to co zobaczyłem. Testosteron wyszedł mi niższy niż przed zastrzykami,bo "AŻ" 3,04. To wynik 7 dni od jednej ampułki prolongatum. Łącznie już 8 tydzień jestem na zastrzykach i taki o to wynik. Pogratulować lekarzom. A ja się dziwię,że nie czuję wielkiej różnicy... Czyli tak reasumując: ja już po tych 7 dniach w ogóle nie mam w organiźmie leku,że taki niski wynik? Przecież to tragedia.

fallenursus
17-10-13, 17:10
Raczej normalka ale masz rację ze tragedia to u was kompetencja lekarzy!!
Rozpatrz moja propozycje na trzeźwo:)
100mg /tydz injekcje po połowie dawki pon/czw to najmniejszą dawka jak powinieneś dostać. Potem powodzmy po 3-4tyg badania . Staramy się żeby poziom był w górnych 20% procentach skali.
Potem jeśli potrzeba podnosi się dawkę dodaje lub nie inhibitory aromatazy itd itp. Hcg również polecam tak jak eozlisalem Ci wcEsnien.

araigne
17-10-13, 18:52
Przyznam się szczerze. Na początku dość sceptycznie podchodziłem do Twoich sugestii, ale to tylko dlatego,że zawsze ślepo byłem wpatrzony w lekarzy,a to co oni mówili,a to co Ty proponujesz, przynajmniej w Polsce to dwa różne światy. Teraz sam na własnej skórze widzę,że ich leczenie sensu nie ma.
Znając życie spróbuję tego co proponujesz, chociaż nie ukrywam,że wolałbym robić to pod okiem lekarza i pod jego zgodą. Czułbym się wtedy po prostu bezpieczniej. Zamierzam niedługo się do niego wybrać i poważnie pogadać. Powiedz, jak radzisz sobie z takimi częstymi iniekcjami? Sam sobie je robisz? Pielęgniarka,która mi daje mówi,że ktoś niedoświadczony w ogóle nie powinien się tego podejmować,bo jest ryzyko przy wbijaniu,dlatego miałbym zwyczajnie problem z załatwieniem sobie babki aby mi kuła tyłek minimum 2 razy w tygodniu,a nie jak do tej pory, raz na 14 dni. Ostatnia sprawa: dla mnie najważniejsza. Boję się testosteronu i większych dawek,bo chcę być kiedyś ojcem. I tu jest mój największy problem. Wiem,że tu trzeba podjąć męską decyzję i mi w niej nie pomożesz. Waham się cały czas,a boję się,że jak w wieku 20 lat przejdę na htz to za dobre pare lat będę miał problem.

fallenursus
17-10-13, 19:17
Dlatego ważnym dodatkiem jest hcg.
Co do injekcji masz podwieszone tematy w archiwum w dopingu. Również jak podzielić hcg na male dawkowanie .
Jesli czytasz po ang polecam www.excelmale.com

To nie są wiekszecdswki.to jest dawka minimalna.:)

Hermann
21-10-13, 20:03
Tu własciwie nie ma co dodawac do tego co Fall napisał.Wez sobie sprawdz przyjacielu okres półtrwania testosteronu i wtedy ocenisz ze iniekcja co 14 dni to pomyłka.Mozna do tego doadac suplementy.W zaleznosci od stopnia otłuszczenia bedziesz musiał uwazac na aromatyzacje choc dawki jak Fall napisał dwa razy w tygodniu zmniejsza ja i wyrównaja poziom testosteronu tzn sprawia ze bedzie on stabilny.Musisz kontrolowac E2.Ma on oscylowac w granicach 20pg/ml. W zaleznosci od poziomu regulujesz AI albo próbujesz naturalnymi środkami typu cynk korzeń pokrzywy ale ja bym dał ari albo aromasin.NIE LETROZOL .A o płodnosc nie masz sieco martwic Dasz okresowo HCG i zarówno Lh jak i FSH bedzie w normie.To nie wpłynie na jakośc nasienia.Owszem istnieja metody antykoncepcji testosteronowej ale Tobie daleko do tego problemu.Zacznij jak Fallen a poczujesz ze zyjesz.

araigne
22-10-13, 18:57
Mam jeszcze do was parę pytań,więc może dla ułatwienia wypunktuję:
1. Hermann napisałeś,że hcg brać okresowo. Okresowo tzn.? Wiem,że na forum pojawił się taki schemat aby testo brać 2x w tyg i podobnie hcg.
2. Fallenursus często w tematach związanych z diagnostyką pisałeś o ewentualnie chorej tarczycy. Ja mam leczoną od 2 lat niedoczynność i pomimo tego,że biorę dosyć duże dawki lewotyroksyny wyniki są w normie,ale nie są idealne jak na mój wiek. Czy jest jakieś powiązanie między niedoczynnością a niskim teściem? Czy to może być spowodowane zaburzeniem przysadki, podwzgórza?
3. Cały czas zastanawiam się nad zrobieniem rezonansu głowy. Do dzisiaj tak na prawdę nie znam przyczyny mojego niskiego testo. Ogarnijcie to, bo:
-jak wziąłem zastrzyk z pregnylu to testo mi skoczył ponad normę(znaczy,że jajka są ok, prawda?)
-jak brałem clomid to LH, FSH, TESTOSTERON się podniósł nawet ponad normę. To znaczy,że przysadka jest ok,tak? Wnioskuje,że w innym przypadku nawet po zażyciu clomidu to przysadka by nie zaskoczyła.
- w takim razie co jest nie tak,że jak nie biorę różnych form leku to testosteron na granicy 3.0???? Ogarniecie to jakoś?

fallenursus
22-10-13, 19:07
Czym cię truja te tarczyce?* jeśli Czymś innym jak t3to radzę zmienić.
Polecam. Www.stopthethyroidmadness.com

araigne
22-10-13, 20:51
Codziennie euthyrox75 czyli właśnie t4..dawka duża a tsh w ostatnim badaniu 2,8. Norma do 4,3. A odpowiedzi na moje pozostałe pytania? :)

fallenursus
22-10-13, 21:18
Tarczyca i poziom testo wachania psychy wssystko ma powiązanie . Tarczyca imho to najważniejszy hormon po testo.
Nigdy nie eurythrox. Poczytaj stronę która podałem w linku. Gdzies arty na temat tarczycy wsadzalem tu.
LudIe nawet nie wiedzą ze maja problemy z tarczyca bo lekarze tego też nigdy poprawnie nie diagnozuja.-duza większość lekarzy

Na pytania w punkcie 3cim
Nie
Nie
Nie produkujesz wystarczająco testo incza się leczyć.

araigne
04-11-13, 15:24
Dobra takich jeszcze kilka spraw:
w czwartek jadę do lekarza i chcę mu powiedzieć o tym leczeniu testo+hcg i zobaczymy co powie. Interesuje mnie tylko taka jeszcze kwestia: jakbym przez pare lat leczył się tylko samym hcg to stykłoby? Boję się,że w ogóle nie pójdzie na połączenie dwóch leków i że może mi zaroponować leczenie samym HCG. Wtedy brałbym hcg aż do momentu potomostwa(i później już bez obaw przeszedł na testosteron).
Następna sprawa: jeśli chodzi o leczenie testo z hcg..czy hcg trzeba brać cały czas tak jak testo, czy mógłbym np. rzadziej? W końcu nie wiem na który schemat patrzeć. Widziałem,że jest pregnyl5000,a w schemacie było tak aby brać zastrzyki z hcg500, więc logiczne jest abym podzielił ten lek na 10 strzykawek. I tutaj nasuwa się następna sprawa: ile takie zastrzyki mogą leżeć w lodwóce? Słyszałem,że leki długo nie mogą być przechowywane. Fallen, prosiłbym o jakieś fajne odpowiedzi :)

fallenursus
04-11-13, 15:58
Są w tematach archiwum jak podzielić hcg. Bralbym mniej 250iu np.taka dawka zamienna pon czw. Tak produkujesz sygnal. Bez testo to takie pic na wodę a nie HTZ.. podając Hcg wraz z testosteronem nie bój się o nasienie.
Obczaj forum www.excelmale.com

araigne
04-11-13, 16:21
Praktycznie nie znam angielskiego,dlatego wolałbym abyś w miarę możliwości odpowiadał mi na moje pytania ;)
Słuchaj,a np. branie samego testosteronu,a podawanie hcg w większej dawce raz na miesiąc? Szukam po prostu sposobów na ocalenie tyłka przed 4 zastrzykami tygodniowo.

fallenursus
04-11-13, 18:00
Insulinowkami wszystko można. To mnin boli niż komar. Tu chodzi o oszukiwanie organizmu ,eby myślał że wszytko jest ok. Czyli dawki i rozłożenie jak najblizej pulsow naturalnych z prxysadki, biorąc pod uwagę czas poltrwania ww środków.
Inne schematy dawkowania to poprostu pomyłka

araigne
04-11-13, 18:46
A czy będę brał zastrzyki rano czy wieczorem to ma znaczenie? I to ma wyglądać tak,że w tym samym czasie co biorę zastrzyk z testo zaraz biorę także 250hcg?
Przeglądałem Twój wątek na temat dzielenia dawek i z jednej fiolki pregnylu5000 to by wychodziło 20 zastrzyków, oczywiście przechowywałbym to w lodówce. Jeszcze raz spytam: ile takie zastrzyki mogą tam stać? Ten lek się z czasem nie zepsuje? Niektóre zastrzyki starczyłby przecież na nawet 2 miesiące od otawrcia.

fallenursus
04-11-13, 19:15
Miesiąc może stac spokójjnie to drogo nie kosztuje
Nie radzę mieszac wody z olejem..bo..śmiesznie się wtlacza :)

araigne
05-11-13, 11:06
To teraz takie pytania zupełnie z innej beczki :)
Zamierzam wziąść się porządnie za ćwiczenia,ale dopiero wtedy gdy będę miał unormowane hormony. Praktycznie przez pare miesięcy jak ćwiczyłem zauważyłem bardzo małe zmiany. Pewnie wszystko przez niski testo. Strasznie się zraziłem do siłowni,bo starałem się a efekty żadne. To co mnie męczy to otłuszczenie na klatce piersiowej, pośladkach i lekko brzuszek. Jak to spalić? Ćwiczenia na siłowni w ogóle mi nie pomogły. Wiem,że potrzebne są aeoroby,ale mógłbyś doradzić jak to rozplanować porządnie? Np. najpierw trening siłowy, potem aeorobowy czy odwrotnie? O diecie to wiem. No i ta masakryczna talia jak u kobiety. Robiłem brzuszki,ale nie poszerzyło nic. Dzięki!

fallenursus
05-11-13, 11:48
http://www.e-gym.pl/showthread.php?19127-Neverending-science-experiment-eat-failure-shit-success!

Fchooy czytania ale po polsku i myślę że warto.
:p

araigne
10-11-13, 13:31
Fallen, pytań ciąg dalszy: zauważyłem,że po zastrzyku wyskakuje mi sporo pryszczy. Najwięcej na plecach, barkach. Na twarzy też,ale mniej. Spowodowane to za dużym poziomem estradiolu? Jeśli tak jak go zbić naturalnie?

fallenursus
10-11-13, 18:53
Jak jesz? Masz dużo nabiału w diecie, dużo produktów przetwarzanych?

araigne
11-11-13, 10:58
Nabiału praktycznie w ogóle nie jem. Oprócz mleka z płatkami rano to prawie nic. Z produktów przetwarzanych? W sumie ostatnio trochę jadłem dużo pierdół jak czekolada, batoniki, ale ogólnie to staram się odżywiać zdrowo. Codziennie miseczka owoców, alkoholu praktycznie w ogóle. Lubię niezdrowe jedzenie jak pizza, kebaby, pierogi, makarony. To mnie tuczy na pewno.
Po clomidzie takie same pryszcze mi wyskakiwały na barkach,więc to na pewno od leków. Zawsze miałem problem z wysokim estradiolem(blisko górnej granicy),więc teraz przypuszczam,że testo mi konwertuje do estradiolu,mam go powyżej normy i stąd pryszcze. Dobrze wnioskuje? Czy to może pryszcze spowodowane DHT?

fallenursus
11-11-13, 12:40
Teraz wogole coś idzie ? Sermy, Hcg? Odstawiles coś niedawno?
Nienwiem kiedy ostatnio miałem jakie kolwiek syfy...sermow chyba z półtora roku na oczy nie wiedziale., stoją daleko głębiej w szawce :one nie są do kontrolowania estradiolu.

araigne
11-11-13, 14:56
Nie no przez ostatnie tygodnia brałem jedynie jedną ampułkę prolongatum raz na 2 tygodnie i mimo wszystko trochę mnie wysypuje. Jak brałem clomid(na pobudzenie przysadki) to było tego więcej,ale jak teraz zamierzam brać 100mg testo tygodniowo to pewnie pryszczy będzie jeszcze więcej.
Ogólnie to wyglądam na szczupłego,ale jak ściągnę koszulkę to jest tłuszcz na piersiach i brzuchu,a z tego co wiem to tłuszcz=więcej estradiolu. Ogólnie mam 188 cm i z 85 kg wagi. Bo nie odpowiedziałeś jeszcze od czego mogą być te syfy.

araigne
16-11-13, 08:50
Znowu problemy :( w środę wziąłem jedną ampułkę prolo. Teraz będę brał 100mg. tygodniowo. Wcześniej 100 mg. raz na 2 tyg. Nie mam hcg,więc biorę samego teścia. W tą środę wziąłem pierwszy raz 100 mg. tydzień po tygodniu. Efekt jest taki,że libido bardzo słabiutkie i zauważyłem,że rano nie ma porannych wzwodów. Co jest znowu grane? Zwiększyłem dawkę teścia o 100% i na razie efektu żadnego, a wręcz odwrotnie doszły takie objawy jak wyżej napisałem.

fallenursus
22-11-13, 01:31
WPodwieszonycj jestwklejony wykres kiedy mniej-więcej co rusza po zapodaniu testo. To nie ma ze wbinesz i już działa.
Pisałem również o dzieleniu tej dawki na dwie w ciągu tyg.
My way or the highway.

araigne
22-11-13, 16:13
Dlaczego trzeba czkać tak długo na efekty? Myślałem,że hormon jest tak silną substancją,że po jej dostarczeniu do organizmu nie trzeba długo czekać na jego działanie.
Odpowiedz mi fallen jeszcze jak naturalnie korygować poziom estradiolu? Od dwóch tygodni ćwiczę, staram się trochę schudnąć, mimo wszystko zawsze miałem wysoki estradiol. Jak pisałem wcześniej teraz jak przymuję testo boję się,że estradiol jest nawet powyżej normy,bo testo aromatyzuje do niego. Z libido bardzo kiepsko u mnie teraz...

araigne
10-12-13, 16:18
Już 5 tydzień biorę 100mg. na tydzień i powiem szczerze,że nie jest dobrze. Rano nie mam erekcji, libido słabe. Nie tak miało być. Za tydzień idę zrobić badanie testo,estradiolu..co może być nie tak,że nie czuję tej mocy? Jeden plus taki,że pryszcze praktycznie nie wyskakują jak na początku brania leku.

fallenursus
10-12-13, 16:55
Zle Imho bijesz, może za malo, może za wysoko etro. Z fusów nie wróżę zrób badania rowniez shbg
Nigdy nie interesowałem sie naturalnym zbijaniem estro. Wolę np masteron dodać czy IA czy 6bromo czy ATD jak było.

araigne
10-12-13, 17:18
Nie no jasne,że bez badań to można gdybać,ale chciałem znać ogólnie jakie mogą być powody takiego stanu rzeczy. Prolaktynę też zrobić czy estradiol wystarczy? Za wysoki estradiol może być powodem,że rano nie ma porannych wzwodów? Jeśli tak to stawiam na estrogeny,bo cały czas mam lekkie cycki, brzuszczek-jest pare kg zbędnego tłuszczu i pewnie to mi przeszkadza. Jak powiem to lekarzowi to pewnie znowu zleje temat...

AHa..no i sprawa dla mnie w sumie najważniejsza: cały czas 0 więcej owłosienia. Nawet jeden więcej włosek na twarzy nie wyrósł. Liczyłem,że testo trochę pobudzi owłosienie,a tu nawet jednego włoska nie ma więcej....czy na prawdę mogę być skazany na brak zarostu do końca życia?

araigne
24-12-13, 11:57
Ogólnie widzę dużo pozytywnych efektów kuracji,ale są też niestety negatywne. Przede wszystkim mam więcej siły, energii, nie mam już takiej ochoty na spanie w ciągu dnia jak dawniej. Mam wrażenie,że jakość wzwodów się poprawiła, dziewczyna ostatnio powiedziała,że mam większe libido, co mnie cieszy. Na pewno moja teraźniejsza kuracja nie jest dla mnie idealna. Bardzo martwi mnie to,że są takie dni,że budzę się bez nocnych wzwodów, i są dni bez zupełnej ochoty. W przyszłym tygodniu zrobię badania,więc zobaczę co i jak.
Fallenursus: nie chcę zakładać nowego tematu na temat treningu i diety, więc prosiłbym Cię o napisanie paru słów tutaj jak możesz. Chciałbym się wziąść porządnie za siebie jeśli chodzi o treningi..Mierzę 188 cm, i mam 83,5 kg , lekki brzuszek i uciążliwe lipo,które odznacza się pod koszulką. I teraz stoję przed takim dylematem: czy po świętach zacząć na 100% dietę na masę, czy najpierw starać się zrzucić zbędny tłuszczyk na brzuchu i cyckach i potem masa? Mam wrażenie,że jak zacznę teraz na masę to jeszcze bardziej odłoży mi się na cyckach,więc boję się takiej diety. Z drugiej strony ogólnie rzecz biorąc wyglądam na chudą osobę, boję się,że jak będę chciał jeszcze bardziej schudnąć w celu usunięcia lipo to będę wyglądał jak chory.
Trochę czytałem na ten temat i niby ciężko pogodzić budowanie masy z usuwaniem tłuszczu. Boję się też,że przez ciągle rozsrojone hormony i wieczne wachania estrogenów,co na bank u mnie występuje to nie zrzucę tej lipomasti.... Co mi radzisz?

araigne
31-12-13, 11:05
Ok, w końcu zrobiłem badanie, liczę na jakiś odzew. Badania robiony 4 dni po zastrzyku.
Estradiol 30,99 norma 7-42
Prolaktyna 22,06 norma 2-14,5
Testosteron 5,46 norma 2,8-8

Prolaktyna ponad normę, nie mam pojęcia dlaczego. Obawiałem się aromatyzacji i podwyższonego estradiolu, a jego wynik mam niższy niż przed kuracją. Martwi mnie tylko wynik prolaktyny. Nigdy nie miałem jej powyżej normy. Czy wynik prolaktyny powyżej normy, choć nieznaznaczny może już negatywnie wpływać na libido, potencję, odkładanie się tłuszczu na piersiach itp. ? Jakieś sugestie? Liczę na porady.

araigne
31-12-13, 11:21
Zauważyłem jeszcze,że były dni(choć nie często),że swędziały mnie okolice sutków. Najczęściej pisaliście aby uważać na wachania e2 ,więc podwyższona prolaktyna trochę mnie zaskoczyła.

Antek
31-12-13, 12:53
prolaktyna nie jest jakiś kosmos, witamina b6 w dawkach 500mg dziennie powinna załatwić sprawę, myślę że z tym wynikiem w mocniejsze środki nie ma zbyt wielkiego sensu się pchać.

fallenursus
31-12-13, 15:57
A mnie nie. Masz wysokie e2 to reszta proporcjonalna. Zbij esttadiol reszta spadnie poczujesz sie lepiej. Pilnuj żeby było ~20

araigne
31-12-13, 16:21
fallenursus tylko myk taki,że ja prawie w każdym badaniu nawet gdy miałem dużo niższego teścia to miałem wyższy estradiol niż teraz,bo w okolicach 40. Teraz w tym badaniu mam dużo wyższy wynik testo a i estradiol jest niższy niż zawsze. Dlatego z tego jestem zadowolony,bo chyba wychodzi na to,że dużo mi tego testosteronu nie aromatyzuje po zastrzyku.
Prolaktynę badałem chyba tylko 3 razy w swoim życiu i jej wyniki wychodziły mi coś w okolicach 7 i 11 -norma do 19 . Fakt,faktem było to dosyć dawno temu,ale wtedy miałem estradiol też koło 40 (norma do 41) , a prolaktyna 11(norma do 19) więc sam nie wiem jaka tu jest zależność.

fallenursus
31-12-13, 17:16
Hermann pisał o tym w moim temacie. Tylko 450stron szukania :p
Ja ci mogę tylko poradzić, ty bij jak chcesz i co chcesz. Bez Hcg, bez ia, bez rozkładania na mniejsze dawki , bez cyklicznych badań i korygowania jeśli potrzeba. Tylko potem nie zadawaj podstawowych pytan czy ci to wszystko wpływa.

araigne
25-03-14, 17:11
Fallenursus, kiedyś wspomniałeś abym oprócz podstawowych badań zrobił również DHT.
Własnie odebrałem ten wyniki i są następujące:
DHT 1581 norma 250-990
Testosteron 9,3 norma 2,5-8
Na chłopski rozum wynika z tego,że chyba wszystko u mnie gra jeśli chodzi o przemianę testo w Dht. Dziwi mnie tylko dlaczego pomimo tak wysokiego DHT mam kiepskie owłosienie,brak zarostu itp...w końcu to ten hormon odpowiada za te sprawy.

fallenursus
25-03-14, 17:22
Damianoski jest specem od Dht :) serio.

araigne
25-03-14, 18:18
Aho no ok :) To w takim razie damianoski..doradzisz coś sensownego? :)

damianoski
25-03-14, 20:39
No siemka, sluchaj jestem ciekaw jakie masz dht przy niskim tesciu, robiles moze badania dht zanim zaczales bicie testo. Z dht jest tak jedni sa owlosieni , inni nie, jak twoje lysienie androgenowe, masz jakies zakola ? Przyczyn moze byc wiele, moze twoje receptory AR sa spieprzone i slabo dzialaja po przylaczeniu sie dht do nich. Efektem tego jest brak typowych efektow dla wysokiego dht ( gruby glos, owlosienie, lysienie oleista skora), czesto wlasnie wtedy jest wysoki poziom tego hormonu bo organizm odbiera to jako jego brak i zwieksza jego przemiane z testosteronu. Ja jade do doktorka w ten czwartek chce mu powiedziec o swoim problemie i dam ci znac co ja sie dowiedzialem. Poczytaj sobie http://www.genomed.pl/index.php/pl/badania-genetyczne/lista-badan/zespol-niewrazliwosci-na-androgeny (http://www.genomed.pl/index.php/pl/badania-genetyczne/lista-badan/zespol-niewrazliwosci-na-androgeny) , Choc w tym wypadku poziom testosteronu calkowitego tez jest bardzo czesto podwyzszony, bo w tej chorobie w wiekszsci odbieranie testosteronu nie tylko dht jest tez chujowe i tak jak wczesniej napisalem Rowniez testosteron i dht jest podzwyszcony , LH takze rowniez. http://en.wikipedia.org/wiki/Androgen_insensitivity_syndrome .dokladnie poczytaj o MAIS. Choc u ciebie tak jak mowie watpie aby to bylo, moze poprostu potrzebujesz czasu aby te wlosy urosly, opisz jak wyglada lysienie u ciebie,

damianoski
25-03-14, 20:42
Tak jak napisalem jade do dobrego doktorka, i dowiem sie czy jest mozliwe miec niewrazliwosc tylko na DHT. Gdzies czytalem o tym na necie ale bylo to krotka wzmianka i zadnych konkretow. Bede z nim teraz wspolpracowal, zobaczymy jak mnie zdiagnozuje, gadalem juz z typkiem ktory wlasnie ma zdiagnozowany polimorfizm genu kodujacy receptor androgenowy( wlasnie ta nieaktywnosc na androgeny) i sie u niego leczyl, bede pisal o tym u siebie w temacie takze zapraszam do sledzenia. Dodam jeszce ze u mnie wyglada to tak ze nie mam w ogole lysienia, zero wlosow na ciele, lipomastie, tluszcz odklada sie latwo , ale mam brode :>

damianoski
25-03-14, 20:56
napisze ci wiecej jutro bo jestem w robocie i ciezko mi tutaj pisac przez telefon;)

araigne
26-03-14, 08:05
Ok, dzięki wielkie za odpowiedź. Właśnie wczoraj jak odebrałem ten wynik to byłem w szoku, bo spodziewałem się bardzo niskiego wyniku a tu tyle ponad normę. Bez leków nigdy nie oznaczłem DHT. To drogie badanie i chciałem mieć zestawienie jak u mnie DHT będzie się prezentowało z testosteronem całkowitym. Tego też miałem lekko ponad normę, więc i DHT wystrzelił.
Zakola? Coś Ty..byłem pewien,że jak się ma tak wysokie DHT to właśnie jest się łysym i owłosionym jak małpa. Ja mam strasznie gęste włosy na głowie,a niżej to już lipa. Na twarzy pare włosków, pod pachami też rzadzizna, klata 0 . Tylko tyłek i nogi mam jakoś owłosione. Głos mam męski, więc tu ok. Lipomastia tak jak u Ciebie.... Dziewczyna ostatnio mówiła,że libido mi bardzo wzrosło(pewnie przez podwyższone hormony). Też tak myślałem jak Ty,że może moje recpetory androgenowe są bardzo słabo wrażliwe na dht i dlatego taka lipa.
Wcześniej śledziłem Twój wątek i widziałem,że sam kombinowałeś z niskim DHT, leki zza granicy. Też już zacząłem o tym myśleć,ale bez badań to wiadomo,ze bez sensu. Teraz z takim dht na htz to nie ma sensu chyba sobie zaprzątać głowy jakimiś masteronami itp. co nie?
Co to za lekarz w ogóle gdzie jedziesz? Wcześniej wiem,że leczyłeś się u Rabijewskiego jak ja.

premiumek
16-01-17, 14:13
Witam,
Panowie proszę o podpowiedź co robić bo jestem 3ci miesiąc na Clomidzie i efekt jest taki, że nic nie czuję, żadnej poprawy a tylko pogorszenie. Moje wyniki po 3 miesiącach brania Clomidzie
TSH 1,20 norma (0,27-4,2)
LH 14 norma (1,7-8,6)
TESTOSTERON 44! nmol/l (9,9-27,9)
ESTRADIOL 118! pg/ml ( 7,63-42,6)
PROLAKTYNA 109 mU/l (98-456)

Samopoczucie depresyjne, libido zerowe, erekcja flakowata, porannych wzwodów brak. Ogólnie załamka.

Co mam dalej zrobić? do jakiego lekarza pójść?

Poradźcie coś proszę. Jestem z Warszawy.

damianoski
16-01-17, 14:55
Witam,
Panowie proszę o podpowiedź co robić bo jestem 3ci miesiąc na Clomidzie i efekt jest taki, że nic nie czuję, żadnej poprawy a tylko pogorszenie. Moje wyniki po 3 miesiącach brania Clomidzie
TSH 1,20 norma (0,27-4,2)
LH 14 norma (1,7-8,6)
TESTOSTERON 44! nmol/l (9,9-27,9)
ESTRADIOL 118! pg/ml ( 7,63-42,6)
PROLAKTYNA 109 mU/l (98-456)

Samopoczucie depresyjne, libido zerowe, erekcja flakowata, porannych wzwodów brak. Ogólnie załamka.

Co mam dalej zrobić? do jakiego lekarza pójść?

Poradźcie coś proszę. Jestem z Warszawy.

Bo nie bedziesz czul zadnej poprawy na clomidzie pomimo podniesionego testosteronu to raz a dwa zwroc uwage jak bardzo podwyzszony masz estradiol. 2x ponad norme. Ja bym odstawil clomid zbijajac jednoczesnie estradiol jakims Inhibitorem aromatazy, najlepiej aromasinem bo nie powoduje odbicia estrogenowego. I patrzyl co sie dzieje, kontorlujac to wszystko badaniami. Mozesz tak sprawdzic czy po kuracji clomidem testosteron zostanie na troche wyzszym poziomie czy powroci do punktu wyjscia. Cudow bym sie nie spodziewal.

premiumek
16-01-17, 15:25
Bo nie bedziesz czul zadnej poprawy na clomidzie pomimo podniesionego testosteronu to raz a dwa zwroc uwage jak bardzo podwyzszony masz estradiol. 2x ponad norme. Ja bym odstawil clomid zbijajac jednoczesnie estradiol jakims Inhibitorem aromatazy, najlepiej aromasinem bo nie powoduje odbicia estrogenowego. I patrzyl co sie dzieje, kontorlujac to wszystko badaniami. Mozesz tak sprawdzic czy po kuracji clomidem testosteron zostanie na troche wyzszym poziomie czy powroci do punktu wyjscia. Cudow bym sie nie spodziewal.


OK. Dzięki Damianoski. A znasz może jakiegoś ogarniętego Endo z Warszawy który pokierowałby moim dalszym leczeniem? Jakiś który zna się na hipogonadyzmie?

fallenursus
16-01-17, 15:38
nie ma takich w pl. mozesz zadzwonic do revital Clinic, lub ze mna. moja klinika w gdyni, ja stacjonuje w wawie.

premiumek
16-01-17, 15:46
Witaj fallenursus. Pracujesz w jakimś gabinecie w Warszawie? (kwestia recept)

premiumek
16-01-17, 18:28
nie ma takich w pl. mozesz zadzwonic do revital Clinic, lub ze mna. moja klinika w gdyni, ja stacjonuje w wawie.

Jak można się z Tobą skontaktować żeby omówić szczegóły Twojej pomocy w po prowadzeniu mnie przez ten mój chaos hormonalny?

fallenursus
17-01-17, 01:02
fb- zdrowe zycie za pomoca chemii

lCs
18-01-17, 10:01
Zrobiłem badania hormonów
FSH 2,52 N 1,5-12,4
LH 2,96 N 1,7-8,6
ESTRADIOL 10,45 N 11,3 - 43,2
PROGESTERON 0,18 N 0,05- 0,149
TESTOSTERON 317,20 N 249-836 Poprzednio 243
PROLAKTYNA 23,36 N 4,04 -15,2
Jak widać nie jest za dobrze... Ktoś cos doradzi?

premiumek
18-01-17, 14:11
Panowie orientujecie się może czy działa już ta klinika Hormeza w Warszawie?

elmagnifique
23-01-17, 11:12
Damianoski - jestem ciekaw jak żyjesz!!
udało się wreszcie z tym protokołem? :)

pozdrawiam!

fallenursus
24-01-17, 12:30
Panowie orientujecie się może czy działa już ta klinika Hormeza w Warszawie?


nie,ale otworzylem juz RevitalClinic w gdyni. nr tel mozesz znalesc na fb. ja stacjonuje w wawie. w wawie mam rowniez dostepne wlewy.

kazik43
29-01-17, 11:42
ja tam byłem kilka razy

Move here (http://harrow-escorts.com)

omeleq
20-03-17, 17:24
Ja tam nie polecam wchodzić w ten temat.
Ale tutaj opisałem obszernie moją metodę wyjscia z tego przygnebiającego i nerwowego stanu. Miałem depresje i nerwicę, a teraz czuje sie czillowo.

http://hellhaim.pl/testosteron/

Na forum nie chciałem zamulać, więc wrzuciłem to na link. A myslę,że wyniki moich badań mogą być dla kogoś wskazówką jak nie przeholować.
Jeżeli ktoś by miał jakieś uwagi to mogę poradzić, co sądze na dany temat.