PDA

Zobacz pełną wersję : Bieganie Interwałowe



Szajba177
19-07-13, 21:12
witam od jutra zaczynam biegac gdyz mialem wypadek przy pracy (poszyty palec) co uniemozliwia mi treningi na silowni ale to jest dobry czas aby zrzucic zbedne kg. Panowie do rzeczy 3 tyg podejrzewam przerwy a wiec przez te 3 tyg chcialbym 3-4 kg zrzucic. Interesuje mnie trening interwałowy chyba ze jest inny co lepiej sie sprawdza do palenia fatu. prosze o jakis trening najlepiej co go ktos go sprawdzil juz PZDR.

opalinho
19-07-13, 22:48
Ja trenowalem przez kwiecien-maj biegi interwalowe bo byly mi potrzebne do takiego testu. Chodzilem na 200m bieznię i 150m bieglem (30-35 sek,nie więcej) po czym 50 metrów szedlem (kolo 40sek) i tak doszedlem do pokonania 24 takich kółek po czym 5 minut rozbiegania i do domu. Polecam :)

Szajba177
19-07-13, 23:48
Czyli rasumujac po rozgrzewce bieg sprint 30sec. A pozniej marsz lub trucht wolny przez 40sec. I tak 24 razy dobrze zrozumialem ? I to w sumie koniec treningu a w dni ktore nie bede robil HIIT to mozna normalnie biegac np 45min truchtem? Generalnie to w ta przerwe chce to wytopic chociaz czesciowo

Micek185
20-07-13, 00:09
10 seskund biegniesz na maksa 20sekund maszerujesz x 10 pbwodów i idziesz do domu.
na koniec zrób tylko rozciąganie.
rób na zmiane takie treningi jeden dzien interwały jeden dzien zwykle biegi około 40minut
5 treningów w tygodniu reszta na regeneracje.

Szajba177
20-07-13, 00:11
10 seskund biegniesz na maksa 20sekund maszerujesz x 10 pbwodów i idziesz do domu.
na koniec zrób tylko rozciąganie.
rób na zmiane takie treningi jeden dzien interwały jeden dzien zwykle biegi około 40minut
5 treningów w tygodniu reszta na regeneracje.

No i zajebiscie takiej odpowiedzi oczekiwalem dzieki od jutra zaczynam

opalinho
20-07-13, 10:25
Czyli rasumujac po rozgrzewce bieg sprint 30sec. A pozniej marsz lub trucht wolny przez 40sec. I tak 24 razy dobrze zrozumialem ? I to w sumie koniec treningu a w dni ktore nie bede robil HIIT to mozna normalnie biegac np 45min truchtem? Generalnie to w ta przerwe chce to wytopic chociaz czesciowo

Ja tak po prostu potrzebowalem w takich limitach sie miescic - bieg150m w 35 sek, po czym chód 50m w 40 sek. Z pasa i ogólnie fatu polecialo przy okazji elegancko, oczywiscie przy odpowiedniej misce. Równie dobrze mozesz smigac tak jak Micek napisał. Czytalem tez gdzies niedawno, że dobrze dziala taki mix interwał
+ 10-15 min normalnego biegu. Zajmie tez max 30 minut, a podobno daje wymierne efekty ale osobiscie nie testowalem wiec glowy uciąć nie dam. Reasumując wg mnie interwały > zwykłe aeroby.

Szajba177
20-07-13, 11:45
Dzis zrobilem trening micka i zajebisty byl zobaczymy jak dalej bedzie ew. Dodam 10min truchtu jak dojde do formy ze bede mial sile bo dzis juz po tym bylem wykonczony