PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta carb-cycling (rotacje węglowodanami)



DTX
25-06-13, 21:29
Dieta, która umożliwi:
- endomorfikom, mających skłonności do odkładania tkanki zapasowej, jaką jest tłuszcz, do trzymania formy;
- przeprowadzenie rekompozycji (jednoczesne palenie tłuszczu i budowanie mięśnia).
- redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej

Brzmi świetnie, na czym to polega?
Wyróżnione są trzy typy dni:
- dzień o wysokiej podaży węglowodanów (high carb)
- dzień o niskiej/średniej podaży węglowodanów (low carb/medium carb)
- dzień o niskiej podaży/bez węglowodanów (low carb/no carb)

Te trzy okresy będziemy przeplatać w naszym planie żywieniowym. Manipulacje węglowodanami są tutaj kluczem do sukcesu.

Na przykład: 3 dni low carb, później jeden dzień wysoki, dwa dni bez węgli, później jeden high, 2 dni nisko, jeden średnio, jeden wysoko i tak w kółko.

Węglowodany na wysokim poziomie zazwyczaj trzymamy, gdy mamy ciężki trening, gdyż wtedy rośnie zapotrzebowanie kaloryczne. Analogicznie na niskim poziomie trzymamy, gdy nasza aktywność jest tego dnia niższa.

Białko
Fundament diety. Jeśli nie dostarczymy odpowiedniej ilości budulca za dużo nie osiągniemy. Zapotrzebowanie na białko zależy od wielu czynników (w tym najważniejszy to sterydy), ale należy starać się je na poziomie 2,5-3g na kilogram masy ciała. Szczególnie zwiększyć podaż białka w dni bez węglowodanów. Czyli kulturysta ważący 80kg powinien przyjmować 240g białka na dzień. Podzielmy to na 6 posiłków – wychodzi 40g białka na porcje.

Tłuszcze
Zapotrzebowanie w kolejnych dniach się zmienia. Podczas high carb spada, low carb rośnie. Zwiększamy lub zmniejszamy podaż w zależności od poziomu węglowodanów w diecie.

Dzień low carb – 0-1g węglowodanów na kilogram masy ciała,z automatycznym zwiększeniem podaży białka.

Dzień medium carb – 1-2g węglowodanów na kilogram masy ciała.

Dzień high carb – 3-6g węglowodanów na kilogram masy ciała

Dzień no carb (dzień ketogeniczny) – dzień bez węglowodanów. Białko trzymamy na bardzo wysokim poziomie, zwiększamy nieco podaż tłuszczów.

Oczywistą kwestią jest spożywanie dużych ilości wody (3-4l).

autor: dtx

.rocky
26-06-13, 14:02
a można ten schemat dni uproscic do 2, tzn 1dzien mega high carb (dt) i 2gi no carb, (wysoko tl i b, dnt),

fallenursus
26-06-13, 14:04
Nie. Poto jest tak ustawione zebynorganizm nie zwariowal.
Jesli fat ma zastoj.dodaje sie jeden dzien wiecej low carb lub no carb

Edit
Co warto.ddac to to ze CC "na oko" to pomylka i.gowno z tgo bedzie.

Baloniarz
26-06-13, 14:30
Hehe a ja cisnę na oko z węglami, znam już te te tabelki prawie na pamięć wiem co ile ma mniej więcej :P i żrę sobie aktualnie w tym tyg. mam 3 dni low carb, nie zszedłem nigdy do no carb, chyba przy moim trybie życia była by to pomyłka :P to dla grubasów co siedzą przed TV :P

.rocky
26-06-13, 15:12
to jak najlpeioej ulozyc kolejność dni, 3dni pod rząd na lc to się trochę ciało wypali z sil, a może by tak hc-mc-lc-nc i od nowa obieg, z tygodnia na tydzień zamieniać ulozenie żeby się nie przyzwyczajac

maniek1988
26-06-13, 15:47
Tak jest ok ja teraz jade HC-MC-LC-MC-LC i tak w kolko

Wiki
26-06-13, 17:51
można dowolnie kombinować moim zdaniem. Byle bilans węgli i kcal się zgadzał. Dieta trudniejsza w utrzymaniu od standardowej, czy to diety na mase, czy rzeźbę.
dodam też, że na redukcji fajnie jest robić dni wysokie w dni nie treningowe (ładowanie) i niskie węgle w dni treningowe.
swoją drogą ubogi ten artykuł. mogłeś się bardziej postarać :P

DTX
26-06-13, 17:53
w 2-3k znakow mam sie zmiescic :)

fallenursus
27-06-13, 01:47
Hehe a ja cisnę na oko z węglami, znam już te te tabelki prawie na pamięć wiem co ile ma mniej więcej :P i żrę sobie aktualnie w tym tyg. mam 3 dni low carb, nie zszedłem nigdy do no carb, chyba przy moim trybie życia była by to pomyłka :P to dla grubasów co siedzą przed TV :P


Nie mogles kurde.prosciej?? Np tak




https://www.youtube.com/watch?v=pj5_7jnIXm8&feature=youtube_gdata_player

TheArt
20-06-14, 00:34
można dowolnie kombinować moim zdaniem. Byle bilans węgli i kcal się zgadzał.

Aleś strzelił, zasadą tej diety jest że i kcal i węgle się rotują, w dni LC mamy mniej węgli i kalorii a w dni HC więcej. To podstawa CC.

Wiki
20-06-14, 17:36
W tym przypadku polecam lekturę:8420
:)

TheArt
20-06-14, 20:42
W tym przypadku polecam lekturę:8420
:)

Raczej Tobie ;). Mnie nie trzeba ;).

Wiesz czasem warto się przyznać do gafy niż brnąć w zapartę ale jak wolisz.