PDA

Zobacz pełną wersję : redukcja- siłownia wieczorem, cardio rano na czczo



Demonek
06-06-13, 09:29
Aktualnie wchodzę w ostatni miesiąc redukcji. W DNT robię cardio 1h (bieganie lub rower stacjonarny) lub odpowiednio krótsze interwały biegane (w zależności od pogody, czasu). W DT intensywny trening siłowy ~45 min i kolejne 45min cardio. Co 5-6 treningów robię nieco dłuższe przerwy między seriami, mniej powtórzeń za to większe ciężary i ku mojemu zadowoleniu praktycznie na wszystkich ćwiczeniach mogę wziąć tyle samo co w szczycie masy.

Co do diety to od lat stosuję taką samą (bazującą na płatkach owsianych, cycu kurczaka, rybie, oleju lnianym, białkach jajek etc.) a na redukcji/ masie zmieniają się jedynie proporcje. Dieta mi bardzo odpowiada i nie mam żadnego problemu z utrzymaniem rygoru.

Generalnie z postępów jestem zadowolony ale w ostatni miesiąc chcę wycisnąć z siebie możliwy max.

Normalnie jak się kładę o 23 to wstaję 5:45 i nie narzekam na niewyspanie. Regeneracja w sumie też niezła.

Czy jak idę na siłownię 20-22, ok. 23 kładę się spać to mogę o 5:00-5:15 przywalić 30 min aero na czczo (BCAA będzie)?

szycha
07-06-13, 17:02
Możesz. Kardio chcesz robić rano i po tr siłowym?

Kuba1000
07-06-13, 17:05
Pewnie że możesz a moim zdaniem nawet lepiej po całonocnym poście zrobić cardio ,niż po tren .
Będzie odpowiednia kcal w ciągu dnia i podaż białka ,to nic się nie bój o spadki ,jesli nie masz bcaa.
Sądzisz że 10 -15 g ,,cudownego,, proszku spowoduje ,że nie dopadnie cię katabolizm :) ?
Między bajki można to włożyć ,a gadanie że bez bcaa nie podchodzi się do redukcji i cardio ,to napędzanie marketingu

Demonek
07-06-13, 17:30
BCAA mam i stosuję aczkolwiek od początu mam wrażenie, że jak już to tylko efekt placebo. No nic, czas na ostatni miesięczny maraton w drodze do upragnionej kraty :)

fallenursus
07-06-13, 17:45
Kubus rozpisz mi diete tak zeby utrzymac bilans azotowy bez suplementacji bialka i bcaa.
Redu/z najmniejszym sppadkiem wagi
Zapotrzebowanie cal na redu ok 3300-3500.
Silowy 6*tyg
Cardio 7 w tym 6po tren silowym 50min.
Thank you bro

Kuba1000
07-06-13, 17:55
Ja osobiście przestałem wierzyć w magie bcaa przed sesją aero 30-40 min
Nie wiem jak by musiał być to duży wysiłek ,żeby popaść w ten przerażający katabolizm ...
Dlatego jak dla mnie jest to popadanie w paranoje ... strach podjęcia wysiłku fizycznego bez poprzedzającej porcji bcaa.
Jeśli na serio ten katabolizm by tak się czaił z każdej strony ,to wykonując jakas fizyczną prace też by trzeba brać bcaa + oczywiście porcja przed aerobami z panną ... bo przecież możemy popalić nasze mięśnie

Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie i ja to szanuje ,ja mam swoje ,swego czasu też uważałem że bez bcaa się nie podchodzi do redu .
Jednak przechodząc diety IF czy też teraz robiąc redu bez bcaa ,stwierdzam że jest to zbyteczne :)