PDA

Zobacz pełną wersję : Redukcja



sebka992
23-05-13, 22:51
Witam mam pytanie jakie ćwiczenia kardio polecicie na redukcje waga 130 kg i muszę zejść z tłuszczu a mam zerwane więzadlo w kolanie, od czego najlepiej zacząć rowerek worek bokserski ? Mam zerowy staż z siłownią poczytałem troche na forum i wiem że zacznę ćwiczyć planem z tematu z podwieszki dla osób z zerowym stażem na rozciągnięcie mięśni , i na koniec mam pytanie jakie ćwiczenia zastosować na klatkę piersiową które dadzą największe efekty przy redukcji z damskich piersi.. ;p

szycha
24-05-13, 23:14
Wiek? Wzrost? Przy tej wadze z aero zacznij stopniowo. Moim zdaniem, idź do trenera i pod jego okiem poćwicz, żeby wiedzieć poznać technikę.

sebka992
24-05-13, 23:16
wiek 21 wzrost 194 cm na 130 kg wysoki jestem to mnie wyciąga , a jeśli chodzi o trenera to u mnie nie bardzo z czasem jest bo pracuje i studiuję, chodzi mi o jakieś treningi domatora na redukcję może ktoś się wypowie odnośnie ćwiczeń

slim shady
25-05-13, 02:45
Damskie cycki ? jak ginekomastia to operacja jak lipomastia to zrzucisz. Przede wszystkim skup się na diecie. Co do treningu to zapisz się na siłownie i możesz robić zwykłe FBW z dużymi ciężarami, do tego aeroby, może być rowerek, marsz, boks, pływanie, schody itd

sebka992
25-05-13, 18:46
To lipomastia i fajnie że zrzucę a mam takie pytanie nie zostanie obwisła skóra po redukcji ?

szycha
26-05-13, 21:31
Musiałbyś ważyć ze 180 żeby zwisała ale pewnie minimalnie będzie :)

Demonek
27-05-13, 09:17
To lipomastia i fajnie że zrzucę a mam takie pytanie nie zostanie obwisła skóra po redukcji ?

Powinna się zejść skóra jeśli będziesz to robił z głową, czyli nie zrzucał 4kg tygodniowo a stopniowo 1-1.5 max. Za dużo ważysz na biegania czy schody, ale rower czy marsze jak najbardziej, także pływanie. Różnicuj aero, jak poczujesz, że łapiesz kondychę np. w marszach przerzuć się na rower. Jak tu organizm się zaadaptuje to może jakiś orbitrek czy stepper itd.

sebka992
27-05-13, 18:32
a jak zapobiec szybkiemu zrzucaniu wagi? na początek obliczyłem swoje zapotrzebowanie kaloryczne i obciąłem je o 300 kcal teraz układam dietę

Demonek
27-05-13, 19:09
a jak zapobiec szybkiemu zrzucaniu wagi? na początek obliczyłem swoje zapotrzebowanie kaloryczne i obciąłem je o 300 kcal teraz układam dietę

Generalnie chodzi o to byś ocalił mięsień który masz, a nie o samą prędkość utraty wagi. Ze 130 kg jest z czego zrzucać więc na początku przy dobrze dobranej diecie i sumiennych treningach powinno ładnie lecieć.

Jeśli robisz aero na czczo (wskazane) to zabezpieczaj się przed katabolizmem biorąc BCAA. Trening intensywny, ale niekoniecznie długi. Ja teraz będąc na redukcji skróciłem swój trening z 1h 30min do 45 min (bardzo krótkie przerwy między seriami) i daje mocno w kość. Zamiast jeździć 1h na rowerze możesz wrzucić trening interwałowy na nim który potrwa 10 min i da znacznie lepsze efekty (tylko uwaga z nim, ja po interwałach mam straszny apetyt który na redukcji wyciska mi łzy).

sebka992
27-05-13, 20:49
Dzięki chłopie pomogłeś mi :), mam jeszcze pytanie odnośnie suplementów. Narazie chyba nie ma potrzeby brać spalacza tłuszczu?

Pumbas
27-05-13, 21:02
Demonek wszystko spoko, tylko że on ma zerowy staż na siłce - nie ma mięśni. A nawet jakby miał, to nie utraciłby ich robiąc cardio na czczo bez bcaa.
Jakie interwały, 130kg i 0 mięśni to pewnie ledwo moze na autobus podbiec a co dopiero sprintować.
sebka jak serio chcesz tej redukcji i to dla Ciebie absolutny priorytet, to ja bym się nie pierdolił, 100% czysta miska z ostrym deficytem 1,5tys kcal, codziennie rano godzina marszu, 3/4 treningi siłowe z samymi ćw. złożonymi (rób cały czas przysiady, martwe, wyciski na płaskiej, żołniersko stojąc, podciągania <choćby raz> i pompki na poręczach, 0 innych ćw) i tak przez 3-6msc

na worku bokserskim byś pewnie sie obijał, mozesz dac worek w dni bez siłowni po południu (a rano i tak marsz!)

Pumbas
27-05-13, 21:03
Demonek wszystko spoko, tylko że on ma zerowy staż na siłce - nie ma mięśni. A nawet jakby miał, to nie utraciłby ich robiąc cardio na czczo bez bcaa.
Jakie interwały, 130kg i 0 mięśni to pewnie ledwo moze na autobus podbiec a co dopiero sprintować.
sebka jak serio chcesz tej redukcji i to dla Ciebie absolutny priorytet, to ja bym się nie pierdolił, 100% czysta miska z ostrym deficytem 1,5tys kcal, codziennie rano godzina marszu, 3/4 treningi siłowe z samymi ćw. złożonymi (rób cały czas przysiady, martwe, wyciski na płaskiej, żołniersko stojąc, podciągania <choćby raz> i pompki na poręczach, 0 innych ćw) i tak przez 3-6msc

na worku bokserskim byś pewnie sie obijał, mozesz dac worek w dni bez siłowni po południu (a rano i tak marsz!)
a supli zero, nie potrzeba

Demonek
27-05-13, 21:32
łPumbas nie zgodzę się do końca. Mięśnie ma każdy, nawet ten co nie ćwiczy. Interwały to niekoniecznie sprint do porzygu. Na rowerze spokojnie da radę nawet przy takiej masie (jakby nie patrzeć wysoki z niego gość). Interwał to też b. szybki i spokojnieszy marsz, czy też pływanie w odpowiednim tempie. Myślę, że spokojnie może tego spróbować.

Co do ćwiczeń to z jednej strony podkreślasz, że ma zerowy staż a z drugiej polecasz mu trudne technicznie ćwiczenia przy których łatwo o kontuzje. Nie przeczę, złota 7 jest najlepsza ale imho na to przyjdzie czas. Najpierw powalczyłbym nieco z mniejszymi ciężarami na suwnicach, przyzwyczaił co nieco mięśnie do takiego wysiłku, zapoznał się z siłownią i bywalcami, ostatecznie poprosił o pomoc doświadczonych ludzi/ instruktora by pokazał jak robić ww. ćwiczenia.

Co do podciągnięć i pompek na poręczach. Nie ma szans żeby teraz to zrobił. Polecam natomiast przy tych ćwiczeniach ruchy negatywne, czyli stojąc na stołku/ ławeczce etc. łapiesz za drążek w pozycji końcowej (podciągniętej) i opuszczasz się 4-5s. Powtarzasz ile dasz radę, ale pamiętaj, żeby to robić wolno i starannie. To samo z poręczami.

Supli teraz nie ma sensu brać, tak jak Pumbas napisał. Jak będziesz miał zastoje, zmienisz treningi/ poprawisz dietę znowu ruszy sadło. Spalacze zostaw sobie na ostatnie etapy. Ale ze swojej strony polecam np. zieloną herbatę, TYLKO BEZ CUKRU :D

Aha, i jeszcze 1 uwaga co do samego treningu. Nie popełnij mojego błędu i błędu wieeelu ćwiczących. Spytaj doświadczonych ludzi, wykup pare treningów z instruktorem, niech Ci pokażą jak prawidłowo wykonywać konkretne ćwiczenia. Ja po kilku latach zorientowałem się, że przy wyciskaniu na klatkę robiłem triceps i biceps a klatka spała. Technika jest o niebo ważniejsza od ciężaru.

No i przede wszystkim powodzenia :)

sebka992
28-05-13, 11:27
a co myślicie o tym treningu poszperałem troche na forum http://www.e-gym.pl/showthread.php?25578-Trening-obwodowy-dla-osob-z-0-sta%BFem-(ACT)-video-opis-%E6wicze%F1

Demonek
28-05-13, 22:22
Może być na początek. Pamiętaj tylko, nie ciężary a technika zrobi z Ciebie zawodnika :)

ka_rolina_89
16-09-14, 19:02
uważam, że jeśli masz zerwane więzadło, to najlepiej po radę iśc do specjalisty, żeby nie zrobić sobie jeszcze większej krzywdy. Powodzenia!

USgorn
16-09-14, 19:09
Mysle ze po roku sie koledze poprawilo ;)

szycha
17-09-14, 22:50
Lub pogorszyło, bo od tamtego czasu nie odzywa się.