PDA

Zobacz pełną wersję : Gainer + BCAA dla 15 latka?



DżepiPump
19-05-13, 15:30
Na siłownię chodzą 1,5 roku , kończy mi się mój pierwszy gainer MASS XXL 4800g i następny planuję Vitalmaxa Whey Pro 2. Do niego chciałbym dorzucić aminokwasy BCAA Xtra z Activlabu. Jestem ekto, ważę ponad 62 kg wzrost 174cm, 15 lat. Czytałem, że po połączeniu BCAA z węglami można budować suchą masę mięśniową, ale również spala tkankę tłuszczową. Tłuszczu w organizmie mam naprawdę mało i zastanawiam się, czy po wzięciu BCAA + gainer (który zawiera sporo węgli) nie stracę reszty tego tłuszczyku i czy nie będę wyglądał jeszcze bardziej sucho. Dieta, plan treningowy oczywiście jest i masa idzie ładnie do przodu :) Pomocy.

Fit4ever24
19-05-13, 15:32
Dawno nie czytałem gorszych głupot. A trenujesz nie od dziś

fallenursus
19-05-13, 15:34
http://www.e-gym.pl/showthread.php?34351-Bia%B3ko-czy-gainer-dla-15-latka

Duzo w zyciu przeszedlem ale pol roku w tydzien nigdy mi sie nie udalo zgubic:)
We wklejonym linku masz odp. Nie ponawiaj tego samgo pytania bo nikt.ci tu potakiwac nie bedzie.
Bcaa mozesz brac.

DżepiPump
19-05-13, 15:35
http://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-bcaa#
"BCAA, czyli aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach są częstym składnikiem odżywek dla kulturystów. Podawane razem z węglowodanami zmniejszają ilość tkanki tłuszczowej, a jednocześnie nie wpływają na wydolność fizyczną."
"Odżywki na masę z dużą ilością aminokwasów rozgałęzionych razem z konsumpcją węglowodanów powodują gwałtowne i znaczne zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Wydolność fizyczna zostaje przy tym taka sama."
Może coś źle zrozumiałem? Jeśli tak to proszę o wytłumaczenie. Nie interesowałem się zbytnio tematem aminokwasów. Dopiero po obejrzeniu paru filmików o ich wpływie na organizm, regenerację, i budowę suchej masy mięśniowej zastanowiłem się nad ich kupnem ;)

DżepiPump
19-05-13, 15:38
http://www.e-gym.pl/showthread.php?34351-Bia%B3ko-czy-gainer-dla-15-latka

Duzo w zyciu przeszedlem ale pol roku w tydzien nigdy mi sie nie udalo zgubic:)
We wklejonym linku masz odp. Nie ponawiaj tego samgo pytania bo nikt.ci tu potakiwac nie bedzie.
Bcaa mozesz brac.

Ale tam była mowa o gainerze,a mnie się o aminokwasy rozchodzi :)

Fit4ever24
19-05-13, 15:44
BCAA tak samo może być pomocne na masie jak i na redukcji wszystko zależy od tego co masz na talerzu

DżepiPump
19-05-13, 15:48
Możesz dokładniej napisać z tym talerzem? :) Aby przybierać na masie z BCAA przy nie zmniejszaniu się resztek mojej tkanki tłuszczowej mam ograniczyć węgle w posiłkach, czy co dokładniej?

Wyszło mi, że dziennie jem:
Białka: ok. 310g
Węgli: ok 500g
Fatu: ok. 55
Wiem że przesada, ale nie wiem co zrobić żeby to zmniejszyć przy jednoczesnym braku zmniejszania posiłków.

Fit4ever24
19-05-13, 15:50
Wręcz przeciwnie...

DżepiPump
19-05-13, 15:54
To ja już nie rozumiem...
"BCAA, czyli aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach są częstym składnikiem odżywek dla kulturystów. Podawane razem z węglowodanami zmniejszają ilość tkanki tłuszczowej, a jednocześnie nie wpływają na wydolność fizyczną.?
http://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-bcaa

DżepiPump
19-05-13, 17:22
Ok, a jak stosować BCAA z gainerem? Gainer będę pił pomiędzy I a II śniadaniem i po treningu, a BCAA wiem, że przed i po. To po treningu, najpierw wypić gainera, czy BCAA? I czy pić BCAA w dni nietreningowy i kiedy? Tuż po przebudzeniu na czczo?

DżepiPump
19-05-13, 17:31
Czy może lepiej w dni treningowe pierwsza porcja po przebudzeniu i druga po treningu?

Gangsta Latino
19-05-13, 18:25
Hmm... kup sobie białko zamiast gainera. Białko po treningu.

BCAA, stosuj przed treningiem, po treningu tylko białko. Chociaż według mnie sama szama by wystarczyła, ale odżywki takie jak białko i BCAA Cię nie zabijają.

Fit, nie spamuj... nie masz nic do powiedzenia (ostatni post w tym temacie) to lepiej niż nie pisz i nie spamuj. Kasuje...

slim shady
19-05-13, 20:28
skup się na jedzeniu
bcaa na masie za wiele w Twoim przypadku Ci nie da tylko wydasz kasę

ht
19-05-13, 21:24
podzielam zdanie slima. bcaa bardziej przydatne na redukcji. dorzuc bialko lub aminokwasy proste i dorzucaj do posilkow ( do tych w ktroych masz malo bialka) gainer na pewno po treningu i w ciagu dnia ( jesli nie mozesz zjesc ) lub po posilku. staraj sie dostarczac jak najwiecej kcal z jedzenia. odzywki maja tylko pomoc w podbiciu kcal i uzupelnieniu ewentualnych brakow w diecie.

DżepiPump
19-05-13, 21:29
Po co mam kupować białko skoro i tak go mam już w pożywieniu za dużo i raczej powinienem go zmniejszyć. Dziennie jem ok. 300g białka, węgli 500, fatu 55. Kalorie to ponad 3500 kcl dziennie.
To w takim razie co mogę jeszcze dorzucić do tego gainera oprócz bcaa i kreatyny(?) bo jestem za młody na krete.

fallenursus
19-05-13, 22:21
rozpisz posilki z wczoraj.

slim shady
19-05-13, 22:26
powiadasz że przy wadzę że 62 kg jesz 310 g białka co daje 5 g białka na kg/m.c ?? Dobrze rozumiem ?

DżepiPump
19-05-13, 22:35
Powiem Ci szczerze nie pamiętam :D
Ale tradycyjnie to wygląda tak np. z poniedziałku:
I sniadanie:
ok. 400ml mleka + płatki owsiane
II śniadanie
3 ciemne bułki z ziarnem w szkole, w jednej jest: szynka, ser, pomidor, ogórek świeży, papryka, szczypiorek. Czasem jabłko. Do tego wszystkiego o 11.30 gainer.
Obiad:
Duży talerz rosołu + bardzo duża ilość makaronu
II danie:
ok. 0,5kg piersi z kurczaka + 100g ryżu białego + ketchup
Jabłko
Przed treningiem gainer
Trening
Od razu po treningu gainer
Posiłek potreningowy
Paczka kotletów sojowych
Owoce: 2 banany, duże jabłko, czasem jakieś winogrona, mandarynki
Kolacja
Serek wiejski 150g
Twaróg chudy ok. 100g
2 bułki z ziarnem na nich twaróg + 2 plasterki łososia norweskiego wędzonego
Serek homogenizowany lub jogurt naturalny 2% 250ml

W sobotę nie jem II śniadania, bo wstaję koło 11.00. Oczywiście jem też ryby, STEJKI :)... Powinienem dietę uzupełnić trochę w zdrowe tłuszcze: masło orzechowe, oliwa z oliwek, orzechy. Tłuszcze trochę zaniedbałem :/

DżepiPump
19-05-13, 22:42
powiadasz że przy wadzę że 62 kg jesz 310 g białka co daje 5 g białka na kg/m.c ?? Dobrze rozumiem ?
Tak dobrze rozumiesz.

fallenursus
19-05-13, 23:32
Prosze cie nie sciemniaj bo jak tu.pomoc jak walisz w balona(no pun to baloniarz intended)
Watpie ze wciskasz zupe z naprawde duza iloscia makaronu i pol kg piersi z kury:)
Z szesc razy w kiblu siedzisz?
To niema rak i nog. Odpusc.sobie pomysl z gainerem poczytaj podwieszone o poprawnym dla ciebie jedzeniu na mase.

Baloniarz
19-05-13, 23:37
Kto tu we mnie wali ?? :P
62kg ? kurde ale szczypior :), nie wstyd Ci ?

DżepiPump
19-05-13, 23:41
Piszę prawdę, a to że nie wierzysz to nie moja wina.
Baloniarz, tak wstyd mi, wku***a mnie to, że jestem taki chudy i pakuje w siebie tyle szamy żeby to jak najszybciej zmienić nie zalewając się jednocześnie tłuszczem.
Dzięki diecie, planowi i gainerze udało mi się zrobić 4kg w miesiąc. Zmotywowało mnie to na maksa :)

Baloniarz
19-05-13, 23:44
Kup se pare supli od kolesia któremu ukradłeś avatar :P, potem rozgłaszaj to co masz w cytacie a dojdzie Ci od ręki 10kg :)

Idę spać, pozdro.

KowalX
20-05-13, 16:11
Na siłownię chodzą 1,5 roku , kończy mi się mój pierwszy gainer MASS XXL 4800g i następny planuję Vitalmaxa Whey Pro 2. Do niego chciałbym dorzucić aminokwasy BCAA Xtra z Activlabu. Jestem ekto, ważę ponad 62 kg wzrost 174cm, 15 lat. Czytałem, że po połączeniu BCAA z węglami można budować suchą masę mięśniową, ale również spala tkankę tłuszczową. Tłuszczu w organizmie mam naprawdę mało i zastanawiam się, czy po wzięciu BCAA + gainer (który zawiera sporo węgli) nie stracę reszty tego tłuszczyku i czy nie będę wyglądał jeszcze bardziej sucho. Dieta, plan treningowy oczywiście jest i masa idzie ładnie do przodu :) Pomocy.
Gainer to cukier. Nie lepiej zjęść np. kasze, ryz, makaron,ziemniaki? Aminokwasy to w ogóle zbędny wydatek. Jeśli jest dieta ,nie potrzeba brać dodatkowego cukru z gainera.

flutebox
28-05-13, 16:01
Trzeba było się mnie pytać, a nie pisać tu telenowelę :)
Fallen podejrzewam, że on je jak wieprz z koryta, "sra, beka i ciągle mówi, że chce mu się kupę"- coś musi to znaczyć.
Ojca i matkę puści z torbami, czasem nawet zbiera mu się na ucieczki z domu- taki wiek.
Nie jest źle jak na 14 lat. Szczypior jest to fakt, ale jeszcze 2-3 latka i będzie OK jak zacznie ćwiczyć nogi.
Co do supli odpuść sobie BCAA sratata i nie wydawaj kasy na te i inne bzdury. Lepiej weź koleżankę zaproś do kina, przeczytaj jakąś książkę. Reszta przyjdzie z czasem, bez podniety.

DżepiPump
28-05-13, 17:35
Hahahahahahahahahahahaha :D 15 nie 14 ;)
Nogi ćwiczyłem, ale przestałem, bo sie o przepukline bałem ;)

DżepiPump
28-05-13, 18:48
...przeczytaj jakąś książkę...
Literaturę piękną... :)