PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka ważnych dla mnie pytań ;)



pakson1
06-05-13, 22:42
Witam, mam kilka pytań początkującego :)

1. Kolega powiedział mi że na masę ćwiczy się sposobem 4 serie po kolejno 12,10,8,6 powtórzeń w każdej kolejnej serii przy czym po każdej serii zwiększamy obciążenie. Jeśli ćwiczę masę to czy taki schemat używać do ćwiczenia wszystkich partii mięśni zarówno bicek, tricek jak i klata, plecy, nogi czy może różne partie wymagają innych schematów? Czy ten sposób faktycznie działa na masę czy są dostępne inne, lepsze i efektywniejsze schematy?

2. Mam cykl na Nitrobolonie 2 + dodatkowo gainer. Zostały mi jeszcze jakieś resztki jabłczanu kreatyny. Postanowiłem w dni beztreningowe jechać tylko na Nitro i gainerze, a w dni treningowe dorzucić jeszcze ten jabłczan. Czy to rozwiązanie jest dobre? Czy łącząc Nitro z jabłczanem efekty będą choćby trochę lepsze czy po prostu zmarnuję tą kreatyne? I czy wogole można sobie tak dawkować ten jabłczan tylko w dni treningowe czy jak już sie bierze to codziennie?

3. Czy ćwicząc na masę można ćwiczyć codziennie inną partię mięśni czy raczej tak czy tak robić sobie 1-2 dni całkowitej przerwy od treningu czy może należy ćwiczyć co drugi dzień aby ciało miało czas na regenerację?

Z góry proszę o nie wypowiadanie się o diecie, za wczesnym stosowaniu nitrobolonu itp. Bardzo bym was prosił o konkretne odpowiedzi na te moje poszczególne pytania i z góry wam dziękuję za pomoc ;)

Baloniarz
06-05-13, 22:55
1. Kolega Ci dał instrukcje jak masz trenować ale nie jest to sztywno określone że akurat tak ma być. Jeśli ćwiczysz na masę ułóż dietę z dodatnim bilansem kalorycznym, zarówno bicek jak i tricek, klata i plecy nie urosną bez porządnej, dobrze zbilansowanej diety.
Schematów efektywniejszych nie ma jedynym, sprawdzonym i najlepszych schematem jest BRAK SCHEMATÓW...

2. Moim zdaniem bez diety z dodatnim bilansem o którym mowa w pkt. wyżej Twoje suple zostaną wypite i oddane w formie moczu/kału i niestety będą bezużyteczne bo to co cyklujesz gainer/kreta to dodatek do diety a nie odwrotnie...

3. Trenuj sobie każdą partię mięśniową 1 raz w tyg. tyle wystarczy i przy dobrej diecie, suplementacji za pół roku będzie jakiś tam progresik...

Z góry mówię że dieta jest najważniejsza, skoro Jesteś początkującym od tego zacznij a nie od nitrobolonu...
Mało o sobie napisałeś ale po pytaniach to chyba jeszcze sztangi nie miałeś w łapeczkach ???

pakson1
08-05-13, 14:10
jeszcze takie pytanie co do diety. Każdy o niej mówi że najważniejsza i że bez niej się nie urośnie. Pytanie brzmi czy chodzi o dietę faktycznie dobrze przygotowaną i dokładnie obliczoną w kaloriach czy taką ogólną? Bez takiej porządnej diety nie będzie dobrych efektów przy ćwiczeniach? Moja dieta nie jest jakoś specjalnie przygotowana. Jem to co matula przyrządza i są to raczej zdrowe posiłki tylko może za często smażone, słodyczy żadnych raczej nie jem. Szczerze mówiąc nie mam czasu na porządną dietę bo studiuję i mało bywam w domu a ponadto pewnie nie potrafiłbym sobie przygotować posiłków, czyli posiłki są to najczęściej buły z białym serem albo szynką, potem jakiś obiadek i wieczorem to samo jakieś kanapki... Ćwiczę od kilku miechów i efekty jakieś tam są ale nie powalają. Czy moje odżywianie jest w miarę ok czy koniecznie musze coś zmienić aby efekty mnie zadowalały?

maniek1988
08-05-13, 14:17
Poczytaj troche o jedzeniu tu maz link przykladowe diety itp. http://www.e-gym.pl/showthread.php?35577-Kompendium-BCAA-pl-suplementy-diety-treningi nie jest to jakos super trudne do przygotowania i raz przyrzadzone posilki mozesz zabrac ze soba w pojemnikach gdzie chcesz i spozyc ja tak robie i daje jakos rade.

pakson1
08-05-13, 17:27
ok trochę poczytam ;) ale nie odpowiedziales na pytanie, czy moja dotychczasowa dieta mogła jakoś znacznie spowolnić rozwój masy? Czy koniecznie muszę ją zmienić czy mogę przy niej zostać a efekty będą w miarę zbliżone jak przy dobrze przygotowanej diecie?

fallenursus
08-05-13, 18:14
Znaczy ze chcesz nabywac kg ale caly czas jedzac takie same ilosci kalori?:) mikroskladniki w sporcie sa tak samo wazne jak kalorie. Z kazdym nowo nabytym kg zwieksza ci sie zapotrzebowanie....

pakson1
09-05-13, 17:53
kurde problem w tym że nie chce mi się specjalnie dużo jeść :( czyli żeby trochę przybrać to ładować w siebie na siłe ile wlezie?

fallenursus
09-05-13, 18:07
Naucz sie jesc. To dosc proste:)masz koma? Wrzuc alarm co godzine i za kazdym alarmem zjedz cos. Na poczatek nie musi to byc niewiadomo co caly posilek. Wystarczy banan i maly grecki jogurt,pol szejka jakies jajko z kromka zdrowego cheba ..cokolwiek.
Po kilku dniach zmien alarmy na co dwie godziny i jedz wiecej starajac sie jesc coraz bardziej pod cel a jak? Ro masz wypisane wyzej wskazowki. Po dwuch tyg zmien alarmy na co 2,5-3h i cisniesz:)organizm i flaki beda sie same domagaly.

pakson1
09-05-13, 20:14
bardzo przydatna rada, od jutro zaczynam to stosować ;) jeszcze jeden problem, a mianowicie chodzi o suple i jedzenie przy nich. Np. w dzień treningowy: po obiedzie trzeba poczekać jakąś godzinkę lub 2 bo gainer najlepiej na pusty żołądek więc czekam 2h,piję i czekam 1,5 h do treningu, potem 30 min przed treningiem kreatyna i nitrobolon i też nie można nic wcześniej zjeść bo trzeba zażywać na pusty żołądek. Po zażyciu krety i nitro znowu nic nie zjem bo przed treningiem nie można się opychać. Trening około 1,5 h po czym nitrobolon i znowu trzeba czekać przynajmniej 30 min do spożycia gainera bo taki musi być odstęp między tymi suplami i potem dopiero posiłek. wychodzi mi na tym około 5,5 h bez jedzenia !!! Pytanie co z tym zrobić, czy mieć w dupie etykiety i jeść kiedy się chce czy zostać przy tym co robię do tej pory i po 30 minutach po treningu zjeść mega posiłek? Od razu napiszę co do nitro, wiem że nie powinienem tego stosować jako początkujący ale taki już ze mnie narwaniec i nic na to nie poradzę ;)

fallenursus
09-05-13, 20:37
Olej gainer to gowno kup bialko zamiast tego.
Jesz posilek idziesz poltorej godz po na tren. Nitro mozesz w szatni wypic i po 15min rozgrzewki i ciskasz zlomem. Po tren bialko z calodzienna dawko krety. Jak wrocisz do domu to szamiesz posilek potreningowy. W rni nie tren lyknij sobie polowe krety z rana do sniadania i tyle. To ze sie nie wchlonie z jedzeniem to mozesz wsadzic w bajki.

pakson1
10-05-13, 15:47
oj zdemotywowałeś trochę bo już kupilem wór za 120 zł ;/ mówisz że to faktycznie gówno? gainery nie dają jakichś przynajmniej minimalnych efektów przy treningach?

fallenursus
10-05-13, 15:52
Latwiej zdrowwiej i taniej zrobic gainer samemu :)
Jaki kupiles ?
Pij go po treningu. Wstaw jakies foty to ogarniemy trening
Uloz dietke to naprostujemy w razie czego :)
I cierpliwosci bo ro nie sprint tylko maraton...

pakson1
10-05-13, 17:18
Gainer magnum 8000 od Trec. Będzie coś z tego czy raczej starać się opchnąć komuś znajomemu? Foty wstyd wstawiać raczej, chudzinka jestem, około 75 kg, ćwiczę gdzieś ze 2 miechy i efekty jakieś tam są ale bez rewelacji. Pewnie w większości przez brak dobrej diety...

Fit4ever24
10-05-13, 18:33
jak fallen mówi pij go od razu po treningu a po powrocie do domu normalny posiłek

pakson1
10-05-13, 18:38
od razu po treningu nie moge bo zażywam nitrobolon i trzeba odczekac min. 30 min przed zażyciem jakiejś odżywki z białkiem

Fit4ever24
10-05-13, 18:45
Przed treningiem tylko bym pił a jesli już pijesz też po to mieszaj z tym gainerem nawet

fallenursus
10-05-13, 18:54
od razu po treningu nie moge bo zażywam nitrobolon i trzeba odczekac min. 30 min przed zażyciem jakiejś odżywki z białkiem
Bzdura stary.

Fit4ever24
10-05-13, 19:02
To tak jakby kreatyna zawarta w wołowinie się nie przyswajała ;)