PDA

Zobacz pełną wersję : Prawidłowy sposób biegania



darek87
29-04-13, 08:51
Witam wszystkich

Poczynając od dnia dzisiejszego chciałbym zacząć biegać. Jak to robić w prawidłowy sposób?
1) czy taki/poniższy plan będzie dobry? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a32c4ed726747e10.html
2) nogi ćwiczę we wtorek, czy to nie będzie kolidowało z bieganiem?
3) to co jeść po bieganiu? będę biegał wieczorami i standardowo moim ostatnim posiłkiem (przed snem) ok 21.30 jest 4) 250 g twarogu chudego. Czy to wystarczy po bieganiu czy powinienem zjeść coś jeszcze żeby nie stracić masy mięśniowej?
5) Kolejna sprawa- słyszałem, że po bieganiu dobrze jest ćwiczyć brzuch bo wtedy wspomaga to spalanie tkanki tłuszczowej właśnie z obwodu pasa, czy to prawda?

Pozdrawiam pomagających :)

darek87
29-04-13, 15:24
najważniejsze pytanie - co jeść po bieganiu skoro biegam wieczorem?

slim shady
29-04-13, 21:27
a biegasz w jakim celu ? i ćwiczysz na siłowni w jakim celu ? po treningu normalny posiłek nie ważna pora, organizm musi dostać brakujących mu składników
co do brzucha to ja przed bieganiem go ćwiczyłem żeby podnieść temperature mięsni ale czy dało mi to jakiś lepszy efekt ? trudno powiedzieć, bo jak się dieta zgadza to tak naprawde wszystko działa

darek87
29-04-13, 22:02
czyli co, skończę biegać o 21.30, przyjdę do domu o 22.00 ryż + kurczak + 250 g twarogu i o 22.30 spać?

szycha
29-04-13, 22:57
Jeżeli wieczorem tylko biegasz, to zjedz ser bo ryż+kurak+ser to trochę za dużo. Rozpisz swój trening oraz dietę, będzie nam łatwiej Ci pomóc.

lCs
12-05-13, 10:19
Ja sie podłącze. Cel to spalenie jak najwiekszej ilości tłuszczu podczas biegania. Czy biegać na pusty żołądek (tzn ok2,5 h po ostatnim posiłku)? Co zjeść przed i po treningu? Czy pić w czasie biegu wodę albo napój izotoniczny?

szycha
12-05-13, 16:39
Dla jednego lepiej się biega na czczo a na drugiego po posiłku/ach. A co do picia, to każdy inaczej mówi, jak krótki dystans to bier wodę jak dłuższy to napój, chociaż mi po tym chciało się bardziej pić.