PDA

Zobacz pełną wersję : Moja Walka z niskim Testosteronem



Strony : [1] 2

damianoski
28-04-13, 14:15
Chce zaczca wszytsko od poczatku. Odstawilem testosteron na ktorym bylem przez ok 2 miesiace. NIe mialem pregnylu wiec co 2 tygodnie dorzucalem clomid przez 5-7 dni no i oczywiscie exemestan co 3 dni pol tabletki. Chcialbym teraz wszytsko odstawic i zaczac od poczatku z dobra rozpiska i regularnymi badaniami krwi. Tak zeby wszystko bylo ok.
Jezeli odstawilem dzisiaj testosteron to jak ma wygladac moj odblok. Ciezko jest z tym Pregnylem, nie ma go w hurtowniach od 2 miesiecy.

MAXIMUS 2
28-04-13, 15:07
Chce zaczca wszytsko od poczatku. Odstawilem testosteron na ktorym bylem przez ok 2 miesiace. NIe mialem pregnylu wiec co 2 tygodnie dorzucalem clomid przez 5-7 dni no i oczywiscie exemestan co 3 dni pol tabletki. Chcialbym teraz wszytsko odstawic i zaczac od poczatku z dobra rozpiska i regularnymi badaniami krwi. Tak zeby wszystko bylo ok.
Jezeli odstawilem dzisiaj testosteron to jak ma wygladac moj odblok. Ciezko jest z tym Pregnylem, nie ma go w hurtowniach od 2 miesiecy.


Zdążają sie takie problemy z Pregnylem w aptekach potrafi nie być parę miesięcy zapytaj o Choragon nawet lepiej wychodzi bo w opakowaniu jest 15tyś iu :)

drDexter
28-04-13, 15:46
załatw hcg od dila

co to był za tesc prop?

damianoski
28-04-13, 19:12
załatw hcg od dila

co to był za tesc prop?
Nie , Enantan

damianoski
28-04-13, 20:29
Panowie jestem zażenowany. Poszedłem do apteki zeby zapytac sie o Choragon. Ku mojemu zdziwieniu okazuje sie ze apteka ma na stanie 2 zestawy. Kiedy to uslyszalem odrazu poprosilem aby mi odlozyla wroce za chwile z recepta. Aptekarka mi na to odpowiada, ze przeprasza ale nie moze go wydac bo obrót Choragonem w polsce jest wstrzymany i nie ma mozliwosci wydania mi go mimo ze potrzebuje. O co tu kur.. chodzi ?!

ana0609
28-04-13, 21:21
Pierwsze słyszę żeby Choragon był wstrzymany . Przed chwilą sprawdziłam stronę GIF-u i tam nie ma żadnej decyzji ani o wstrzymaniu ani tym bardzej o wycofaniu go z obrotu . Więc coś mi tu nie gra .

damianoski
28-04-13, 21:31
Pierwsze słyszę żeby Choragon był wstrzymany . Przed chwilą sprawdziłam stronę GIF-u i tam nie ma żadnej decyzji ani o wstrzymaniu ani tym bardzej o wycofaniu go z obrotu . Więc coś mi tu nie gra .
No tez mi to nie gra, dlatego jestem wkur...

damianoski
28-04-13, 21:46
Sprawdzilem na GIF faktycznie nie jest wstrzymany, zadzwonilem do apteki ochrzanilem ich i sie okazalo? Okazalo sie ze apteka sie pomylila a lek zostal zwrocony do hurtowni a nie wstrzymany. Zamowilem choragon 3 x 5000 na wtorek. Dzieki ana0609 za zainteresowanie ;)

damianoski
01-05-13, 11:14
Wczoraj pierwszy szot 75 mg tescia + 250 j.m HCG, dzisiaj rano pała stała na baczność, kolejny strzał w piątek.

Dla przypomnienia mam ustalone bicie wtorek, piatek po 75 mg Tescia Enan + 250 j.m. HCG w ramach HTZ. Oczywiscie w pogotowiu mam Exemestan. :lol: Za 6 tygodni badania krwi.

fallenursus
01-05-13, 15:59
Planujesz cos cwiczyc ?

damianoski
01-05-13, 18:38
Tak, narazie trenuje z wlasnym ciezarem i do tego aeroby. Dzisiaj zrobilem sobie przebierzke 5 km z rana, a po obiedzie rower 10 km ;). Za miesiac wejde na silke.

damianoski
10-05-13, 18:55
7258 Drugi dzien od kiedy chodze na silke. Tak wygladam na poczatku kuracji .

damianoski
14-05-13, 09:22
Mam taki problem , bije 2 x w tygodniu 80 ml enan + 2 x 250 j.m HCG i do tego 0,25-0,5 exemestan co 4 dni i mam tak jak na poczatku bylo wsyztsko spoko tak teraz nie mam porannych wzwodów, ani ochoty na sex. Jak juz go postawie to stoi jak dąb ale nie mam tego parcia jak jestem z dupeczka. W czym tkwi problem ?

Hermann
14-05-13, 12:01
W estradiolu a dokładniej w braniu exemastanu.0,25 a 0,5 to jest tóznica.Co 4 dni to tez według mnie za rzadko.Pamietaj ze HCG tez zwieksza E2 Dostosuj dawke IA a bedzie dobrze - albo zmniejsz ilosc testosteronu .I co to znaczy ze bijesz 80 ml? Tu jest potrzebna precyzja kolego.

damianoski
14-05-13, 13:16
(80 mg testosteron enantan + 250 jm hcg ) bije to w poniedzialek i czwartek. Mala pomylka mg zamiast ml powinno byc.

damianoski
14-05-13, 13:42
Jutro w takim razie zrobie bania T i E2 i dopasuje exemestan. Dzieki !

damianoski
16-05-13, 20:19
Jutro w takim razie zrobie bania T i E2 i dopasuje exemestan. Dzieki !

Wiec tak 2 dni temu zarzuciłem 0,5 exemstanu i dzisiaj rano kolejne 0,5 . Efekt pala nie trzyma wzwodu tak jak trzymała. Postawie ja, ale szybciej opada. Wcześniej nie brałem exemestanu przez 1,5 tygodnia i tak jak mówiłem jak postawiłem to stała jak głupia ale nie miałem ochoty na seks nie miałem tego napięcia i pociągu do seksu.

damianoski
16-05-13, 20:47
Wydaje mi sie ze 0,5 tabletki exemestanu eod za duzo dlatego palka mieknie po postawieniu wkoncu to estradiol odpowiada za podtrzymanie wzwodu. Teraz zarzuce 0,25 tabletki eod.

fallenursus
16-05-13, 21:03
http://www.e-gym.pl/showthread.php?35378-HTZ-pojedynczcze-pytania/page2

Drugi i trzeci post

damianoski
16-05-13, 21:25
fallen, ale powiem ci nie robilem jeszce badan co prawda, ale to dziwne zebym nie mial porannego wzwodu a nie bralem zadnego ai tak jak pisales w tym poscie.

fallenursus
16-05-13, 21:36
Mam taki problem , bije 2 x w tygodniu 80 ml enan + 2 x 250 j.m HCG i do tego 0,25-0,5 exemestan co 4 dni i mam tak jak na poczatku bylo wsyztsko spoko tak teraz nie mam porannych wzwodów, ani ochoty na sex. Jak juz go postawie to stoi jak dąb ale nie mam tego parcia jak jestem z dupeczka. W czym tkwi problem ?


fallen, ale powiem ci nie robilem jeszce badan co prawda, ale to dziwne zebym nie mial porannego wzwodu a nie bralem zadnego ai tak jak pisales w tym poscie.


Moja cierpliwosc.ma pewne granice...

damianoski
16-05-13, 22:00
To dwa osobne momenty kiedy bilem tak jak powiedziales bez ai to na poczatku mialem wzwody poranne i libido ze bym ruchal a pozniej wciaz nie biorac ai nagle poranne wzwody zanikly i pociag do sexu. Zaczalem brac exemestan co 3-4 dni i generalnie nic sie nie zmienilo moze oprocz tego ze pala byla twarda zawsze jak go postawilem ale porannych brak. Znowu przestalem brac ai przez tydzien, po czym sie troche zalalem, teraz zarzucilem tak jak napisalem wtorek 1/4 tabletki i dzis 1/4 tabletki i jest gorzej bo nie dosc ze nie mam porannych wzwodow to jeszce do tego pala podczas seksu mieknie.

damianoski
16-05-13, 22:09
Fallen spokojnie, poprostu sie wkuriwam i dlatego sprawdzam rozne dawki tego exemestanu.Bo jestem na tym HRT z wielu powodow a jednym z nich jest sex i kobitki, a widok fajki z rana ktora wyglada jak zdeptana gasienica na HRT mnie troche dobija. Powinienes to rozumiec.

damianoski
28-05-13, 13:20
Ponizej moje badania z dnia 24.05.13 dzien po strzale 60 mg enana + 500 HCG + 0,5 tabletki exemestanu
73217322

Testosteron to 1160,40 ng/dl
Jak widac troche za bardzo obnizony estradiol, dlatego zmniejszam dawke exemestanu do cwierc tabletki. Testosteron zmniejszam do 50 mg.
Bicie co 3 dni , wszytsko jednego dnia.

damianoski
28-05-13, 13:38
Mam wrażenie ze mam więcej energii, jestem pewniejszy siebie , oglądam się za kobitkami jak nigdy. Straciłem dużo wody podskórnej, nie jestem zalany. Siła mi wzrosła co widzę po samym robieniu pompek w domu. Kiedyś 1 seria po 30 sprawiała mi problem, druga już tylko 15-20 teraz bez większych problemow robię 2 serie po 30. Generalnie mam wrażenie ze mam więcej energii. Wzrost zadowolenia, stany depresyjne praktycznie minęły, nie załamuje się niepowodzeniami. Mam wrażenie bycia dojrzalszym, bardziej doświadczonym. W męskim gronie czuje się o wiele pewniej mam więcej do powiedzenia. Czuje się jakbym był lepszym czlowiekiem, nowo narodzonym w wieku 24 lat. Ta zmiana nie nastąpiła ostatnio tylko od momentu jak zacząłem przyjmować testosteron stopniowo jest coraz lepiej. Teraz chce wyregulować estradiol aby był na poziomie około 20 pg/ml. Jedyne co mnie zastanawia to te poranne wzwody bo nie zawsze są, ale to możne dlatego ze codziennie współżyje z dziewczyna , czasami po 2 razy w dzień i wieczorem.

Hermann
28-05-13, 13:41
Nie troche tylko bardzo. Ten zank< i cyfra 11.8 oznacza ze według norm tego laboratorium estradiol jest niewykrywalny.Skala tego laba jest od 11,8.Rozumiesz? Zrób tak- odstaw to HCG jajca ci nie uschna tak szybko.Wbijaj enan 50 mg w poniedziałek rano i czwartek wieczorem.to bedzie równe rozłozenie w tygodniu co do godziny.IA tez odstaw. Po 3-4 tygodniach zrób badanie testosteronu i estradiolu.Powinno wszystko grać.Wtedy zaleznie od wyników zadecydujesz co dalej.

fallenursus
28-05-13, 14:34
Nie odstawialbym hcg. Spruboj dawki 250iu pon sr pia rano a testo w dawce 60-75 mg pon rano czw wieczorem. Hcg zaatakuje kom leydiga na produkowanie natural testo. Wbijanie testo w ten sposob wyeliminuje wachania hormonu i estradiolu. Wyrzuc ia poczekaj dwa trzy tyg i zrob badania. Hcg nje.tylko pomaga w produkcji testo bo.jak wiemy jajca .ie.tylko to produkuja a twoj hpta stoi i.tak. Poziom testo jest na.max 72h po wbiciu zew wiec taka opcja.mysle ze bedzie optymalna. Receptory LH sa.w.calym.ciele nie tylko w jadrach z jakiegos powodu:)
Jestes na dobrej.drodze!

damianoski
28-05-13, 15:07
Fuck !! Czyli pojechałem z Estradiolem jak szofer z Dianą, co za mocne gówno ten exemestan. Nie brałem praktycznie nigdy więcej niż 0,5 tabletki co 3 dni, a E2 prawdopodobnie jednocyfrowe. Zrobię jak mówicie chłopaki ! Tymczasem mykam na Siłownie.

fallenursus
28-05-13, 15:18
Pisalem nie bierz IA :)
Obczaj moje linki w podpisie i dolacxaj i lajkuj!

Hermann
28-05-13, 20:27
Nie odstawialbym hcg. Spruboj dawki 250iu pon sr pia rano a testo w dawce 60-75 mg pon rano czw wieczorem. Hcg zaatakuje kom leydiga na produkowanie natural testo. Wbijanie testo w ten sposob wyeliminuje wachania hormonu i estradiolu. Wyrzuc ia poczekaj dwa trzy tyg i zrob badania. Hcg nje.tylko pomaga w produkcji testo bo.jak wiemy jajca .ie.tylko to produkuja a twoj hpta stoi i.tak. Poziom testo jest na.max 72h po wbiciu zew wiec taka opcja.mysle ze bedzie optymalna. Receptory LH sa.w.calym.ciele nie tylko w jadrach z jakiegos powodu:)
Jestes na dobrej.drodze!

Można i tak. Ja miałem na mysli rozpoczęcie wszystkiego od poczatku.Zaczęcie od podstawowych dawek tzn 50mg dwa razy w tygodniu i dopiero wtedy dodanie hcg w celu ustalenia stałej dawki.Dlatego tylko bo nasz przyjaciel Damian strasznie kombinuje.Jak znam zycie z tych trzech iniekcji po 250 jednostek zrobi sie trzy iniekcje po 500 albo 4 po 300 itd. Inhibitor kategorycznie powinien byc odstawiony.Brak ci kolego cierpliwości. Okreslenie prawidłowego protokołu zajmuje nieraz nawet 2-3 lata.Fallen podał Ci wszystko na tacy a Ty pyerdolisz robote. Odstaw ten inhibitor iza 3-4 tygodnie ponów badania. Jeśli estradiol bedzie ponad norme zastosujesz cos łagodniejszego bo po takiej dawce nie będzie kosmosu.

fallenursus
28-05-13, 20:32
Crisler bije hcg 100iu ed. I jemu tak najlepiej.
Wlssnie samemu cza obadac i badania co chwila

damianoski
18-06-13, 12:26
No i jestem po kolejnych badaniach, Tesosteron - 1337 8 , E2 - 28 Generalnie mam o wiele gorsze libido, nie mam znowu pociagnu do seksu i jestem non stop przymulony, ciezko mi sie rano wstaje. Chodze podkurwiony non stop.

damianoski
18-06-13, 12:34
Jak to jest z tym Libido ? Wiemy ze zalezy od poziomu E2 i Testosteronu, jednak czy to musi byc odpowiednia proporcja miedzy nimi? Zeby utrzymac wysokie libido przy wyzszym tesciu , musi byc tez odpowiednio wyzsze E2 ?

fallenursus
18-06-13, 13:15
Oczywiscie ze tak

damianoski
21-06-13, 21:19
Wiec tak od tamtego badania krwi które mialem tydzien temu w czwartek, przestalem bic cokolwiek odstwilem rowniez exemestan. Wedle tego co mowiliscie uderzylem dopiero w czwartek rano 50 mg Test i w piatek 250 UI HCG. Dzisiaj o 10 poszedlem na kolejne badania, zeby sprawdzic Estradiol i wyskoczyl 39. Co o tym sadzicie. Kolejne bicie to poniedzialek 250 HCG i tego samego dnia wieczorem 50 Test. Bylem dzisiaj u znajmoego Dietetyka na badaniu sklau ciala i tam mi wyszlo ze fatu mam 20%. Woda 67,5 % w granicach normy 50-65% Libido dalej srednie

damianoski
21-06-13, 21:21
Wiem ze musze schudnac do 10-13 % fatu zeby mniej aromatyzowac to napewno

fallenursus
21-06-13, 22:01
Pisz skale cala.a.nie wynik ile zlrazy mozna prosic.
Duzo rzeczy wplywa na libido ale.nsjczesciej jest.to.za malo lub za duzo e2 lub innych form estrogenu
Wypalone.gruczoly adrenaliny
Tarczyca
Kortyzol
Itd..itp..
Dalej jexzieszs anty depresanty? One tez maja dzialanie ujemne.

damianoski
21-06-13, 22:06
Pisz skale cala.a.nie wynik ile zlrazy mozna prosic.
Duzo rzeczy wplywa na libido ale.nsjczesciej jest.to.za malo lub za duzo e2 lub innych form estrogenu
Wypalone.gruczoly adrenaliny
Tarczyca
Kortyzol
Itd..itp..
Dalej jexzieszs anty depresanty? One tez maja dzialanie ujemne.

Robilem tylko Estradiol, antydepersntow nie biore juz od zeszlych wakacji, w takim razie pojade tak jak mi mowiles z tydzien dwa i pojde znowu na badania i wtedy zrobie juz Caly panel.

damianoski
24-06-13, 05:04
Nowe bicie na kolejne 4 tygodnie 40mg test enan + 250 UI 3 x w tygodniu Poniedzialek rano, Sroda wieczorem, Piatek wieczorem. Bijemy podskornie zarówno tescia jak i HCG. Wyczytałem że podawanie testosteronu podskórnie zamiast domięsniowo przyczyni sie do jego stabilniejszego poziomu we krwi. Spowodowane jest to wolniejszym wydzielaniem sie testosteronu z tkanki tlusczowej niz z mięsni. Zobaczymy jak to bedzie wyglądało, czy nie beda zostawały widoczne grudki na brzuchu, wlasnie tam bede bił. W razie czego bede kazdy strzal dzielil i w 2 miejsca.:lol:

damianoski
24-06-13, 23:25
Dzisiaj mnie zastanowiła jedna bardzo istotna rzecz. Mianowicie zrobilem sobie badania testosteronu i DHT. Ku mojemu zdziwieniu tak jak Tesotosteron wyszedl 1130 tak DHT wyszlo tylko 37 w granicy 29.0-90.0 ng/dL
To moze byc powod dlaczego mimo wysokiego testosteronu am slabe libido. Niski DHT = brak lysienia, brak wlosow na ciele itd. Generalnie zauwazylem ze osoby na HTZ dziela sie na te ktore DHT maja niskie i te ktore maja wysokie. Widocznie mam do tego malo 5 alfa reduktazy.... Czy jest jakis sposob aby podniesc DHT ? Fallen ?

fallenursus
25-06-13, 00:42
nie musisz tylko w beben, mozna wszedzie jak inse.
zamiast podnosisc dht, zgol pale :)

damianoski
04-07-13, 14:55
Morfologia ,Erytrocyty 4,98 mln/ul[4,2-6] ,Hemoglobina 15,8 g/dl[14-18] ,Hematokryt 44,8 %[40-54] Estradiol 24,46 pg/ml[0-39,8]~; Testosteron 866,64 ng/dl[175-781]H;

To badania z dzisiaj rano , Morfologia ladnie sie poprawia w stosunku do stanu ze stycznia Erytrocyty 4,71 mln/ul[4,2-6] , Hemoglobina 14,2 g/dl[14-18], Hematokryt 41,1 %[40-54]

Samopoczucie 9/10, Energia 10/10, Libido 7/10, Wzwody 7/10

To jest przy biciu T falda brzucha - pon, sroda, piatek , razem 100mg ; Hcg falda brzucha - pon, sroda, piatek w kazdy po 250 UI

Jedyne co mnie dziwi to fakt ze Testosteron troche nizszy niz zazwyczaj, i to wsumie o sporo bo 400 ng/dl a dawek nie zmienialem od miesiaca

damianoski
04-07-13, 14:55
moze tydzien przerwy ktory robilem 2 tygi temu i bicie w brzuch są przyczyna ?

fallenursus
04-07-13, 15:02
Organizm z czasem wyrowna tak jak uwaza za dobre. Htz polega na tym zeby t byl w gornej granicy a reszta w normie. Jestes na bardzo dobrej drodze. Sam widzisz jak sie czujesz i wogole. Pilnuj badan co trzy miesiace lub jak wyczujesz ze cos nie teges.
Bardzo ladnie ci to idzie! Roznica od twojego pierwzego badania a teraz kolosalna. Brawo.

damianoski
04-07-13, 15:21
Budujace słowa Fallen, Dzieki !

damianoski
08-07-13, 18:11
Tak wiec zauwazylem ze przy dawkach 100 mg test i 3 x 250 ui hcg na tydzien bez inhibitorow aromatazy poprostu nie dam rady tak jechac. Powód zalewam sie woda, inhibitory aromatazy pomagaja ale w dawkach przy ktorych moje libido siega dna. Prawdopodobna przyczyna niski poziom DHT ktore wyszlo mi w badaniach. Wiadomo ze DHT i jego pochodne ograniczają produkcję, oraz mozliwośc przekazywania informacji od estrogenów konkurujac z nimi o ich receptor. Dlatego podejrzewam ze wlasnie w niskim DHT lezy przyczyna. Postanowilem ze sporobuje Masteronu, jako ze jego aktywny czas dzialania to 2-3 dni strzaly 10 mg bede robil codziennie razem z testem. Podsumowując, 1 zastrzyk mixa 10mg mastera i 15 mg tescia w falde codziennie oraz 2x 250 ui HCG poniedzialek i czwartek. Tak wiec do dzieła Master mam propa, orientuje sie ktos czy mozna dostac enantan ?

fallenursus
08-07-13, 18:23
Można choć u mnie cenowo drożej od propa

damianoski
22-07-13, 23:52
Proby z masteronem zakonczone fiaskiem, generalnie mam nowa koncepcje, na necie znalazlem kolesia ktory leczy sie wylacznie andractimem (DHT):

How did you feel before starting?

ED, depression, low libido, no night/morning wood.

What did you take?

andractim

How long did you take it?


3 months

What did you feel while taking it?

acted like antidepressant, I felt great, all my depression was gone. increased libido.


How did it affect your symptoms?

antidepressant and increased libido.

Did you have any blood tests done before/during/after and if so, what were the results?

before
29/10/2011
testosterone 619 ng/dL (240 - 816)
free testosterone 503.8 pmol/L (131 - 640)
SHBG 29 nmol/L (12 - 75)
LH 4.6 UI/L ( < 9)
FSH 4.5 UI/L ( < 10)
estradiol 3.5 nd/dL (0.8 - 4.3)

after
06/02/2012
testosterone 747 ng/dL (240 - 816)
free testosterone 567.4 pmol/L (131 - 640)
SHBG 35 nmol/L (12 - 75)
LH 6.3 UI/L ( < 9)
FSH 8.3 UI/L ( < 10)
estradiol 2.5 nd/dL (0.8 - 4.3)




Sprobuje kupic ten andractim, w polsce jest tylko na impport docelowy, bedzie ciezko, ale na necie znalazlem oferty sprzedazy. Znalazlem tez duzo osob na zagranicznych forach ktorym TRT w postaci zastrzykow z testosteronu nie przynosi oczekiwanej poprawy bo ich DHT jest nadal male, wnioskuje ze jest to odrebny przypadek ludzi u ktorych 5a redutaza dziala imo kiepsko. Tutaj wkleje opis protokolu w ktorym koles za podstawe działania calego protokolu wlasnie wyroznia DHT.






This is for guys who're using testosterone injections. If you haven't used any steroids, I strongly recommend that you try the Proviron protocol (http://www.propeciahelp.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=6910&p=60542#p60542) before committing to TRT.

I've been on TRT for more than 2 years now. I've been using testosterone enanthate, but I've had a problem with stabilizing the condition. The condition would improve drastically now and then, and it would last for days or weeks before crashing hard - and this happened over and over again. My record was 3 weeks. I realized that it was a problem with estrogen dominance that caused this, so I began experimenting with more frequent I.M. injections to avoid heavy aromatization. It improved the condition somewhat, but it wasn't until I changed the protocol to include testosterone propionate (ethyl oleate) S.C. injections that it really made a difference. I've been experimenting with low dose injections, once a day before bed - to mimic the natural rhythm as much as possible - and I can tell you it's working. It's not completely stable, but close.

My protocol

- Testosterone propionate (ethyl oleate), 10 mg once a day - injected subcutaneously in the thighs. Ethyl oleate, the oil, is almost as thin as water! The injection spot is gently massaged afterwards, to help with absorption. I'm injecting the thighs, because it seems as more blood is flowing down there. Injections on the stomach, would often leave painful lumps for a day or two. Testosterone oils are supposed to be injected intramuscular, but a Canadian study (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17143361) shows that low viscous oils may be injected subcutaneously as well.

- Andractim, it's essential, and the protocol won't work without it. I've been rubbing a small amount on my penis once a day, before bed - and it induces morning erections; the most important indicator of an optimal androgen/estrogen ratio. We're dealing with estrogen dominance, and for some reason, the body isn't converting enough testosterone to DHT. I don't know why, but this study (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11358723) shows that estradiol (17beta-E) is a powerful 5AR Type 2 inhibitor, so it may be the explanation. There is no problem with the DHT = 3a-DIOL conversion! Clean the skin with an alcohol swab, and rub the gel until the skin is completely dry. It's supposed to increase libido within a little while. If it feels like you're impotent, you have overdosed. It's very androgenic, so be careful with it around women!

- Cialis, I take one pill (2.5 mg) once a day. However, it may accumulate and cause side effects after a while. Pause the treatment for some days if that happens, and start over again. I usually need some days break every month. Brain fog and headache are side effects in my case. Cialis doesn't work if your testosterone/estradiol ratio is bad, but it does increase the erection quality when it's good - which suggest that we do have a problem with NO/cGMP deficiency.

- Dostinex. Prolactin increases along with the estradiol level. This increases the refraction period, and I'm using 0.25 mg to lower the prolactin level when my refraction period increases.

Quote:
RESULTS

- LH: 0.6 IU/l (1.8 - 12.0)
- Estradiol: 0.26 nmol/l (0.06 - 0.14)
- Testosterone (total): 27.6 nmol/l (8.0 - 35.0)
- SHBG: 11 nmol/l (8 - 60)

- DHT: 3.55 nmol/l (0.90 - 3.10)
- Androstanediol glucuronide (3a-diol-g): 40.4 nmol/l (3.3 - 31.6)

As you can see, the protocol works. I do have a problem with estrogen dominance. There isn't a problem with the DHT = 3a-DIOL conversion.

Mysle ze cos w tym jest, dlatego sam sprobuje, dam znac jak juz kupie Andractim.

fallenursus
23-07-13, 00:05
Przecież daje test 100mg/week.

damianoski
23-07-13, 00:09
Tak tak, dalem tutaj 2 przypadki jednego kolesia z niskim dht i wmiare wysokim testem, lezyl sie tylko andractimem, a drugi tez bije, ale juz nie podal jakie mial wyniki, podal tylko protokol wiec nie mozna stwierdzic jak by dzialal na smamym andractimie, ja mam zamiar sprobowac tak i tak, pierw sie odblokuje zobacze jak moj test bedzie wygladal i dorzuce sam andractim, a pozniej jak bedzie niezadowalajaco to dorzuce bicie.

Mysle ze jezeli mi sie uda to bedzie mega przydatne dla innych, bo z tego co czytam duzo osob jest na trt i nadal nie ma zarostu, libido tylko torche lepsze, problemy z wariujacym E2, moze przyczyna lezy wlasnie w niskim DHT moze to kolejne odgalezienie Hipogonadyzmu. Fajnie bedzie jak sie uda . Zobaczymy ;)

fallenursus
23-07-13, 00:17
jasne ze przydatne. dawaj pruboj.

araigne
23-07-13, 09:58
Panowie a odpowiedzcie mi na to pytanie właśnie związane z DHT. Fallenursus, mailowo dałeś mi do zrozumienia,że warto abym zrobił to badanie i zaciekawiła mnie taka kwestia: brałem clomid przez 9 miesięcy, poziomy testosteronu sięgały blisko górnej granicy, a nowego owłosienia przez 9 miesięcy w ogóle nie przybyło. I teraz moje pytanie...czy jest to spowodowane tak jak u diamonoskiego, niskim DHT pomimo teoretycznie wysokiego testosteronu, czy to po prostu wina clomidu..który owszem podwyższa teścia,ale nie przełoży się to na owłosienie?


I to mnie jeszcze ciekawi: czy "moc" testosteronu przyjmowanego w postaci zastrzyków równa się testosteronowi, który podbił clomid? Niby testo to testo,ale ciekawi mnie taka kwestia, czy np. leki zawierające już gotowy produkt jakim jest testo działają silniej niż leki,które nie dostarczają go z zewnątrz tylko zmuszają organizm do własnej produkcji?

damianoski
26-07-13, 11:55
Panowie a odpowiedzcie mi na to pytanie właśnie związane z DHT. Fallenursus, mailowo dałeś mi do zrozumienia,że warto abym zrobił to badanie i zaciekawiła mnie taka kwestia: brałem clomid przez 9 miesięcy, poziomy testosteronu sięgały blisko górnej granicy, a nowego owłosienia przez 9 miesięcy w ogóle nie przybyło. I teraz moje pytanie...czy jest to spowodowane tak jak u diamonoskiego, niskim DHT pomimo teoretycznie wysokiego testosteronu, czy to po prostu wina clomidu..który owszem podwyższa teścia,ale nie przełoży się to na owłosienie?


I to mnie jeszcze ciekawi: czy "moc" testosteronu przyjmowanego w postaci zastrzyków równa się testosteronowi, który podbił clomid? Niby testo to testo,ale ciekawi mnie taka kwestia, czy np. leki zawierające już gotowy produkt jakim jest testo działają silniej niż leki,które nie dostarczają go z zewnątrz tylko zmuszają organizm do własnej produkcji?

Wiesz jezeli byc mial wsztsko wporzadku z 5alfa reduktaza to wedlug mnie i owlosienie sie powinno pojawic po clomidzie, ja dlatego odstawiam teraz wszystko chce zastosowac PoWer PCT by dr Scally, po odbloku przejde na Andractim. Zobacze jakie beda efekty.

damianoski
26-07-13, 11:56
Fallen, mam prosbe moglbys zapytac sie dr Scally, poruszyc z nia temat tego niskiego dht na TRT ? Co ona sadzi o leczeniu DHT samym.

fallenursus
26-07-13, 12:03
Dolacz do grupy i sam spytaj :)

Sekretarkę to ja mam a nie że nią jestem :p

araigne
26-07-13, 16:25
Na innym forum na necie znalazłem opinie,że badanie dht nie jest miarodajne. Zamieszczam cytat: "Badanie poziomu DHT we krwi jest niemiarodajne, bo hormon ten powstaje głównie i działa miejscowo - w tkankach docelowych. " Z podobnymi opiniami na tym forum spotkałem się kilkakrotnie. Prawda to czy nie?

damianoski
28-07-13, 14:41
Tutaj kolejny opis kolesia ktory mial podobny problem jak ja i zaczal stosowac DHT do protokolu.

http://www.allthingsmale.com/forum/showthread.php?18139-DHT-gel-T-gel-for-HRT

fallenursus
28-07-13, 15:28
Co.ci.scally powiedział?

damianoski
28-07-13, 15:35
Ze ciezko powiedziec czy bedzie lepiej, ale na forum dr. Crislera jest pelno takich przypadkow. I tez znajduje coraz wiecej ludzi ktorzy stosuja DHT zele jako dodatek do trt.

http://www.allthingsmale.com/forum/showthread.php?21202-Why-don-t-Dr-s-suppliment-with-DHT-under-certain-circumstances-(DR.-Crisler-)

damianoski
22-08-13, 23:08
Czekajac na andractim postanowilem jeszcze raz sprobowac z masteronem. Przypomne ze poprzedni raz bilem mastera na rozne sposoby 3 x 25mg /tydzien , codziennie po 10 mg i za kazdym razem czulem sie zajebiscie tylko pierwszy dzien. Pozniej libido mi spadalo, mialem malo energii, puchla mi twarz, rece, Nie wiem co moze byc przyczyna jakies rady ?

damianoski
26-08-13, 02:07
Dzisiaj dostalem paczke z Andractimem. Zamowilem go na stronie http://www.allsaintsclinic.org/ .
76137614

Dostalem dwie tubki, kazda po 80 g 2,5 % zelu z DHT, oraz jednorazowy zestaw do pomiaru PSA. Cena to 130 Funtów, dosc drogo ale wolalem wydać raz i miec pewnosc ze nie dostane wala. W polsce sa ogloszenia 200 zł za tubke, jednak ile w tym prawdy wolalem nie ryzykować. Wobec wielu rad i doświadczenia ludzi z niskim DHT na zagranicznych forach, bede stosował 1 gram zelu dziennie podzielone na 3 dawki. Pierwsza poranna 0.6 g , popoludniowa 0.3 g i na wieczor 0.1 grama. Dla dokladnosci kupilem wage z dokladnoscia do 0.01 grama. Taka dawka nie powinna blokować ukladu hormonalnego. Narazie jestem na starym protokole HTZ 100 mg na tydzien tescia i 2 x 250 hcg. Zobacze jak to bedzie dzialalo z tym Andractimem. Jestem dobrej mysli. Od jutra zaczynam.

fallenursus
26-08-13, 03:03
Rozmawiales na ten temat ze Scallym może?jeśli tak co powiedzal?

damianoski
13-12-13, 14:53
No wiec tak, probie odbloku moj testosteron lichutko. Po prawie 3 miechach znowu wszedlem na HTZ , narazie bije sam tesosteron 100 mg /tydzien podzielone na 3 dawki. Zrobie badania i wtedy dodam HCG prawdopodobnie po 100 ui dziennie. Wczesniej mialem duze problemy z puchnieciem twarzy po biciu tescia , nie wiedzialem od czego. Wykluczylem e2 bo puchla mi nawet przy e2= 20-30 pg/ml wiec to na pewno nie byl powod, na necie znalazlem wiele podobnych skarg osob na HTZ : http://www.allthingsmale.com/forum/showthread.php?20589-need-help-with-edema-from-testosterone-cypionate . Mialoby to sens, zauwazylem ze twarz mi puchnie dokladnie wtedy kiedy wypada najwyzsze stezenie po iniekcji enantanu, czyli okolo 2 dni po iniekcji. Sprawdzilem to juz 3 razy pod rzad, za kazdym razem opuchlizna pojawiala sie rano i trwala tak do godziny 3 popoludniu. Powiedzmy bilem w poniedzialek rano, opuchlizna na twarzy w srode rano jak sie obudzilem , nasilala sie tak do 13 i juz o 15 nie bylo sladu. Zobacze jak to bedzie dalej, boje sie teraz tego hcg zeby mi jeszcze bardziej tego nie spowodowalo, no ale zobaczymy, bede kombinowal z dawkami. Zawsze myslalem ze to powodem byly estogeny, wtedy odrazu walilem aromasin, no i chuj nic nie pomagalo a wrecz czasem bylo gorzej. Nie uzywam zadnego AI obecnie i mam zajebiste zamopoczucie, nie chodze wkurwiony ani dojebany. Teraz zobaczymy jak dodam HCG, moze bede musial troche dorzucic aromasinu. Libido calkiem spoko, nawet jestem zadowolony, wacek wydaje sie wiekszy dzieki temu ze nie uzywam ai, bo po ai to wygladala jak sznurowka i mialem uczucie jakbym wbil w niego lidokaine, znieczulony. PIONA !

1577586
13-12-13, 20:24
Czy w trakcie używania testo i zabezpieczania się HCG jesteś płodny, czy tracisz płodność i będziesz o nią walczył później?

fallenursus
13-12-13, 20:35
Poco bierzemy Hcg na htZ?

TheLukaG
04-01-14, 07:29
Damianoski ile czekałeś na andractim?

damianoski
16-01-14, 09:56
ja zamawiale bedac w Anglii, czekalem kilka dni od zaplaty, ale wiadomo ich poczta slynie z tego ze jest najszybsza.

TheLukaG
17-01-14, 07:27
I jak efekty na andractimie? Mi paczka przyszła w poniedziałek. Zamawiałem w niemieckiej aptece, która ściągała to z Francji..oczywiście miałem na to receptę Koszt 100 euro. JA nie czuję się po tym najlepiej...

damianoski
22-01-14, 22:08
generalnie teraz probuje robic poniedzialek rano i czwartek wieczor 50 mg test wtroek i paitek wieczor 125ui hcg codziennie robie 3 x 2,5 grama andractim i generalnie wyjebiscie sie czuje i libido super bez zadnego exemestanu, czuje moc dopaminy z andractimu. Teraz jednak planuje zmnniejszyc ilosc test do 2 x 35-40 mg tygodniowo i zastapic andractim masteronem. Chce zmniejszyc test bo jeszcze troche czuje aromatyzacje zbedna. Jestem w chuj wrazliwy na HCG ktore poteguje u mnie aromatyzacje. Generalnie dochodze do wniosku ze gdybym mogl to bym wyjebal wogole hcg,bo to ono jest powodem wiekszosci moich problemow no ale jajca chce miec poza tym jajca produkuja inne hormony procz testa. jeszcze troche musze pokombinowac z hcg i tesciem, no i tak jak mowie jutro powinien mi dojsc masteron i tez dobiore dawki. Nie pisze nic o AI bo robie wszystko aby dobrac tak dawki kazdego ze srodkow aby je wyeliminowac zupelnie. Obecnie zdaza mi sie wziac 1/8 tabletki wieczorem w dniach kiedy bije HCG, a ze te tabletki podzielic na 4 to jest problem to mozna powiedziec ze jem opilki <lol>.

damianoski
22-01-14, 22:16
Jeszcze troche o tym HCG, wiadomo hcg jako hormon pobudza jadra do produkcji testa ale jak wiadomo rowniez zwieksza dzialanie aromatazy oraz zwieksza dzialanie 5 alfa reduktazy, pierwsza zmienia T do e2 a druga T do DHT, po wielu badaniach, probach, testowaniu, przewertowaniu wielu badan naukowych, ksiazek, i for przez caly rok ktory niedlugo wybije ( tak to juz rok :D ) , dochodze do wniosku ze moja aromataza dziala nadzywczaj dobrze az za dobrze ( fuck) i lubi zmieniac Tescia w E2, natomiast moja 5 alfa reduktaza, kuleje oj kuleje. Dlatego tak bardzo wrazliwy jestem na aromatyzacje po HCG. Mam wrazenie tez ze HCG uczula receptory dla e2

damianoski
22-01-14, 22:41
Jeszce jedno, uwzam ze ai przy dawkach rzedu 100-140 mg testa na tydzien to totalna pomylka, na swoim przykladzie moge powiedziec ze lepiej zmniejszyc dawki tescia a przedwszystkim HCG, niz brac AI. Aromasin ( wedlug wielu, wielu najlepsze AI) jest na tyle drastyczne i agresywnie dzialajce, zbijajc e2 momentalnie, doslownie momentalnie, ze cale uczucie ze jest sie na HTZ o kant dupy rozbil. Takze dla wielu polecam dostosowac tak dawki Testa i HCG aby wyeliminowac AI. W chuj ciezko dostosowac Odpowiednia ilosc Aromasinu, zeby czuc sie dobrze, zeby nie miec problemow z wyproznianiem itd. Agresywne dzialanie Aromasinu jest na tyle silne ze zbija bardzo szybko duzo Estrogenu co sie odbija spadkiem poziomu serotoniny ktora regulowana jest przez E2 i wtedy humor chujowy a skrajnych przypadkach depresja. Ja np dzisiaj wzialem zamiast 1/8 tabletki omylkowo 1/4 i juz humor mam o wiele gorszy i praktycznie nie czuje efektow HTZ, libido spadlo momentalnie a wacka zrobila sie sikawka, blada, zimna, czuje sie jakby mi ktos znieczulenie w niego wkul. JEB.. AI na HTZ.

damianoski
22-01-14, 22:54
A sie rozpisze dzisiaj, mowilem o tym ze e2 reguluje poziom serotoniny, ktora odpowiada za doby humor, ma dzialanie antydepresyjne, jestes wesoly i pogodny. Teraz jeszce o Dopaminie. Dopamina jest regulowana u mezczyzny w duzej mierze przez Androgen, Dihydrotestosteron ( DHT) czyli 2 hormon jaki otrzymujemy z przemiany Testa. Co nam daje ? A daje duzo , glownie to czego oczekujemy po HTZ, pewnosc siebie, opanowanie w skrajnych sytuacjach, wewnetrzny spokoj,mniejszy apetyt, lipoliza jasnosc umyslu, pamiec, chec do dzialania, pewnosc siebie. Dlatego tak waznym hormonem jest DHT, to on w glownej mierze odpowiada za LIBIDO ,za pociag seksualny. Natomiast za odpowiednie wzwody Serotonina, dlatego na za niskim e2 i za wysokim mamy problemy z wackiem .Tak naprawde korelacja serotoniny i dopaminy i ich wysoki poziom to glowne efekty HTZ. Dziwi mnie dlatego czesto brak zainteresowania DHT, jest on czesto pomijany. Ludzie sie interesuja Tesosteronem i e2. A powinni przedewszytskim DHT I E2. Bo tesc mozna powiedziec jest tylko prohormonem, ktory czeka w organizmie na dalsza obrobke. Test ma dzialania anaboliczne, buduje miesnie , zwieksza ilosc krwinek. Jest wazny dla kulturystow, dla osob chcacych budowac mase mase mase. Takie moje zdanie. Dlatego najwieksza glupota jaka mozna wedlug mnie zrobic to plakac na lysieniem i prac finasteryd ktory blokuje przemiane T>DHT. A pozniej sie dziwia ze libida brak, ochota na slodycze rosnie i staje sie taki koles z wysokim tesciem taka ciapa...

damianoski
22-01-14, 23:01
powinni rowniez DHT i e2* bo to korelacja dht do e2 jest wazna i wysoki t nie musi isc w parze z wysokim tesciem i e2. Takze skupic sie trzeba na 3 hormonach, TESTOSTERON, E2, DHT

damianoski
23-01-14, 13:23
Tak jak pisalem, wczoraj omylkowo wzialem zamiast 1/8, 1/4 tabletki aromasinu dzisiaj rano o godzinie 8 nadal nie czulem efektow plynacych z htz, jest godzina 13:30 znowu zaczynam czuc ta moc, estradiol sie podniosl, czuje to. Dobrze ze najwieksze dzialanie aromasinu przypada na okolo 8 godzine po przyjeciu tabletki a pozniej juz tylko slabnie. Wklejam wykres przedstawiajacy jak zmienia sie poziom e2 po przyjeciu 25 mg aromasinu.
7997

djkero
23-01-14, 18:46
Jakie wedlug Cb, ziomek co zaczyna htz powinien dobrac dawki bo ja tez jestem wrazliwy na amortyzacje??

fallenursus
23-01-14, 18:55
Chujowa z ciebie waluta. Pewno rubel.

damianoski
23-01-14, 20:00
To ciezko powiedziec jak dobrac dawki, ja na tym spedzilem juz prawie rok i nie raz chcialem zrezygnowac, generalnie tygodniowo zdrowy mezczyzna produkuje okolo 50 mg wlasnego testosteronu czyli ekwiwalent 70 mg testosteronu enantanu ( trzeba odjac mase estru , w 100 mg enantanu jest 70 mg czystego testoseronu bez lancucha estrowego) czyli ja bym walil na poczatek 70 mg tygodniowo no i teraz dobrac hcg a to juz sprawa w chuj indywidualna, ja po sobie wiem ze lepiej mniej a czesciej i to chyba nawet oczywiste. jezeli bijesz tescia w poniedzialek i czwartek to HCG sprobuj po 100 ui wtorek sroda piatek sobota, wszystko wieczorem, ewentualnie zmniejszaj badz zwiekszaj

damianoski
24-01-14, 15:22
Od rana siedze i czekam na Masterka, wkoncu dzwoni domofon, listonosz ... w kocnu. Otwieram szybko paczke a tam piekne pudelko MASTEBOLIN Alpha Pharma 10 ampulek w srodku, wpisuje na ich stornie numer seryjny i authentication code... wszystko gra. Wczoraj zuzylem ostatnia porcje Andractimu. Dzisiaj od rana chodze juz przymulony, wiec jestem strasznie niecierpliwy i ciekaw efektu. Pierwsza ampulka zassana, 1 ml soku wszedl.
Teraz moment bicia, oczywiscie podskornie, insulinowka, sprzet nie jest gesty wiec wchodzi jak woda. 0,1 ml wkute czyli 10 mg masteronu, tyle postanowilem bic na start. Efekt czuje juz po 20 minutach. To jest to !!
Czuje sie jak HULK, sila, energia, wewnetrzny spokoj, opanowanie. Jest pieknie , libido tez gra, erekcje 1 klasa! zastanawiam sie czy nie zmniejsze do 7 mg dziennie ale sie zobaczy.

Wiec tak obecny protokol wygladac narazie bedzie nastepujaco: codziennie rano mieszanka 10mg tescia + 10(7)mg masterka podskornie . do tego wieczorami poniedzialek , sroda, piatek po 125 ui HCG ( tu ewentualnie dodam jeszce jeden dzien )

Pozdro

fallenursus
24-01-14, 15:25
Ahhh the wonderfull powers of PLACEBO

damianoski
24-01-14, 15:29
Sam jestes placebo ;)

fallenursus
24-01-14, 15:35
Stary ja czuję zanim wbije. Po 10min po wbiciu już ze mnie wychodzi :)

damianoski
24-01-14, 17:27
oj wujek, wujek :razz:

damianoski
25-01-14, 23:52
Dalej czuje sie zajebiscie , libido super, moze nie mam juz takiej pizdy jak po pierwszym strzale z masteronu.. Teraz juz jest bardziej "normalnie". Samopoczucie zajebiste, dobry humor, jestem spokojniejszy przedewszystkim. Spokojniejszy sen, rano nie mam takiego zmula jak wstaje, no i jakby mniej snu potrzebuje ?

damianoski
28-03-14, 12:53
No wiec tak jak pisalem w temacie u araigne, w czwartek bylem u lekarza, dokladnie u dr Rabijewskiego, pokazalem mu wszystkie moje wyniki, oczywiscie mnie opierdolil ze robie cos sam, przechadzac do sedna sprawy. Powiedzial ze bardzo ciekawa rzecza jest fakt ze moje DHT przy testosteronie 550 i tygodniu brania aromasinu 1/4 tabletki dziennie, poziom jego byl tak wysoki ze skonczyla sie skala w labie DHT > 2500 ng/l [250-1000ng/l]. Spytalem sie czemu nie mam owlosienia na ciele pomimo tego ze bylem przez rok na testosteronie. Powiedzial ze to prawdopodobnie uwarunkowane genetycznie i mam slaba aktywnosc receptorow. Czyli dokladnie "polimorfizm trinukleotydu CAG w obrębie egzonu 1 genu receptora androgenowego", oczywiscie prawdopodobnie. Powiedzial ze dlatego zapisal mi clomid rok temu zeby spradzic moja plodnosc bo moje FSH bylo ponizej normy, a to podobno tez towrzyszy temu schorzeniu. Mam teraz odstawic wszystko ,po oczyszczeniu organizumu z wszystkiego brac clomid 3 opakowania, zobaczymy czy jestem plodny. I powiedzial ze jezeli mnie stac to mam zrobic badanie genetyczne ktore kosztuje co prawda 1400 zl ale to jedyna pewna metoda zdiagnozowania. Powiedzial mi ze mial kilku pacjentow z tym polimorfizmem i to roznie bywa. Ze nie ma pewnych badan na ten temat, nie ma ustalonego leczenia, ale ze bedziemy probowac. Powiedzial ze bedziemy "dzialac". Powiedzialem mu ze na Masteronie o wiele lepiej sie czuje mentalnie, jestem spokojniejszy, tylko mam problem z uregulowaniem tego z estradiolem. Powiedzial ze to tez wazna wskazowka. Bardzo go zaciekawilo to ze moje dht jest tak wysokie a nie sam testosteron. Tak jakby odbieranie testosteronu w miesniach jest w miare okej ale DHT juz chujowe. " To bardzo ciekawe". Takze teraz odstawiam, jade clomid, badanie nasienia, test genetyczny. ;)

1577586
28-03-14, 13:04
a czy dr Rabijewski przypisuje ci naraz testo+HCG+IA?

damianoski
28-03-14, 13:42
nie, on mi nic z tych rzeczy nie przepisal, ja tylko raz u niego bylem rok temu i wrzucil mnie na probe na clomid w celu sprawdzenia plodnosci.

1577586
28-03-14, 14:05
Ja byłem u niego dwa razy przypisał mi Klosbergedyl przez trzy miechy bralem 1 tab na dzien i test wywindowal ponad 900 LH gora. Mam jeszcze wyjebane estro ale je to chyba mam już od dłuższego czasu dokladnie nie wiem przez co. Chcialbym zaczac kuracje 3 specyfikami. Prolo, pregnyl, exemastan. Nie wiesz ktorz lekarz by przypisal trzy na raz...

damianoski
28-03-14, 14:10
nie mam pojecia

1577586
28-03-14, 14:15
a ty nigdy nie zastosowales takiej kuracji o niej pisze fallen ze daje najwiecej korzysci. Nie wiesz czy na forum ktos oprocz niego stosuje takie kompleksowe leczenie?

fallenursus
28-03-14, 14:54
Ja się lecze trenbolonem...
:p

damianoski
28-03-14, 14:58
Stary no jeżeli czytałeś moje posty w tym temacie to tam masz rozpisane jak stosowałem te 3 srodki. Ale w moim przypadku to nie rozwiazuje problemu.

fallenursus
28-03-14, 15:03
Każde htZ jest sprawą indywidualną i nie można patrzeć się co kto czym się leczy. Jest baza z której się startuje i częste badania potwierdzają czy trzeba coś zmienić czy nie.

damianoski
28-03-14, 15:04
Co chcialbys wiedziec moze tak zapytam? Bo widze ze chodzisz po forum i cos probujesz zweszyc ;)

1577586
28-03-14, 15:27
Juz swoje wiem, teraz to szukam lekarz ktory skutecznie leczy i mi przypisze to o co poprosze jak w powyzszym.

araigne
28-03-14, 22:19
damianoski czyli znowu wróciłeś do Rabijewskiego. Pamiętam jak na innym forum krytykowałeś jego leczenie clomidem itp.
Trochę mnie zaskoczyłeś,że miałeś wynik tak wysokiego Dht jak kiedyś pamiętam w jakimś poście wrzucałeś wynik bardzo niski dht przy wysokim testosteronie. Czyli tak ogólnie to jaki morał z tego ewentualnego polimorfizmu? Chyba nie ma leku,które pobudzi nam owłosienie jeśli pomimo wysokich wyników testosteronu nie ma owłosienia. Powiedział może czy to potrzeba czasu, paru lat aby w końcu coś się ruszyło?
Jeszcze jedno: Ty tak narzekasz na swoje owłosienie,ale opisz dokładnie jak to z nim jest. Mówiłeś,że na twarzy masz,ale nogi, ręcę, brzuch,klatka, pachy, tyłek? Masz tam włosy czy nie? Pytam się,bo tak myślę,że może mamy podobne zaburzenia.

araigne
28-03-14, 22:27
1577586 (http://www.e-gym.pl/member.php?23330-1577586) - Rabijewski nie przepisze Ci takiego leczenia jakie chcesz,bo sam go kiedyś spytałem o takie leczenie to mnie wyśmiał lekko mówiąc. Teraz biorę codziennie jedną tabletkę clomidu i czuję się na prawdę fajnie, większe libido, jakby mniejsze problemy ze wzwodem. Ogólnie fajnie.

damianoski
28-03-14, 22:39
Powiem ci tak wrocilem do niego bo chcialem miec lekarza nad soba kogos kto mnie prowdzi, zeby miec lzej na duchu ze nie robie czegos w ciemno. Krytykowalem bo myslalem ze chce mnie leczyc w ten sposob, tak jak to widzialem u niektorych wiadomo ze na dluzsza mete nie dziala, poprostu on mi nie powiedzial co chce osiagnac tym clomidem, a ja sobie ze tak powiem podpisalem po to dalszy scenariusz moze i nie dobrze, nie wiem. On jest dobrym specjalista, poprostu ma dziwne podejscie do pacjenta przez co wielu rezygnuje albo uwaza go za buca, malo tlumaczy, przez co ma sie wrazenie ze malo wie, ale wiedze ma duza, juz go zmusilem do gadania to mi powiedzial co jak wyglada i jaka moze byc przyczyna, tlumaczyl odrazu wyczulem ze wie o co chodzi, bo to co ja sie naczytalem przez rok to mi dokladnie wszystko wytlumaczyl, zmusilem go do tego stopnia ze moja wizyta trwala 40 minut, a nie 15 jak zwykle to bywa u niego.( moze sobie na to pozwolil bo bylem ostatni :P) Zobaczymy co teraz mi powie to badanie genetyczne, ale musze na to kase uzbierac. Co do owlosienia, to wiec tak Broda i wasy sa , nawet ladna , ale brak na szyi juz owlosienia, geste wlosy na glowie, brak lysienia, owlosienie pod pachami jest ale widzialem wiecej wlosow u chlopakow na silce, na klejnotach jest wporzadku, reszta to poraszka na rekach mam takie delikatne wloski na nogach to samo, jedynie po wewnetrzej stronie ud bliska wacka troche sa krecone.

damianoski
28-03-14, 22:52
Co do leczenia, jezeli by sie okazalo ze to polimorfizm i ze to faktycznie chujowo dziala to dht u nas, to opcja jest jedna, probowac walic dawki tescia rzedu do 500 mg tygodniowo :P Rozumiesz nasz receptor ma jakby jest bardzo wybredny do przyjmowania tescia mala iloscia sie nie zadowala, wiec trzeba mu dojebac do pieca ;) Tutaj masz jedyne proby leczenia, tu sa tez ciezkie przypadki gdzie koles ma cipe i do tego slaba przemiane t->dht http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC425320/?page=1

damianoski
28-03-14, 22:59
Nurtuje mnie jedna wazna rzecz, bo skoro to dht u nas jest tak wysokie, a testosteron niski, co za tym idzie mamy w chuj wysokie dht i stosunkowo niski e2, to czy nie wystepuja tez problemy niskiego e2? co w przypadku jak bedzie podawane ogromne dawki tescia, jak z tym e2 bedzie wysokie wiesz o co mi chodzi, bedzie zla proporcja dht:e2, Dlatego kolejnym pytaniem na ktore szukam odpowiedzi jest, w jaki sposob dht blokuje dostep e2 do ich receptorow, czy dziala to na zasadzie clomidu tzn laczy sie z receptorem e2? Czy moze dziala na zasadzie ze dht laczy sie ze swoim receptorem co za tym idzie zachodzi tam jakas reakcje ktora jakos oslabia dzialanie receptora e2. No bo gdyby dzialal na zasadzie jak clomid, to latwo sie domyslic ze takie stezenia dht by i tak chuja daly bo by e2 nie moglo sie laczyc w ogole z receptroem i bysmy mieli ciagle symptomy niskiego e2.

fallenursus
28-03-14, 23:03
Napisałeś do trt group?
Muszę zamówić książkę z excelmale.
Ostatnio mam mało czasu na dalsze szkolenia. :(

damianoski
28-03-14, 23:09
Teraz zjade z tesciem do niskiego poziomu i zrobie jeszcze raz dht , zeby zobaczyc jak wyjdzie. Teraz tak mysle ze jezeli estrogeny powoduja odkladanie sie tluszczu w miejscach jak tylek nogi i klata, to gdyby moja diagnoza sie potwierdzila, to chyba mozna by wnioskowac ze dht blokuje estrogen na zasadzie przylaczenia sie do swojego receptora i tam dalej zachodzi ta reakcje i jakos oslabia dzialanie receptora estrogenu, no bo nie moze wtedy dzialac na zasadzie clomidu bo przy naszym wysokim dht tluszcz i tak sie wtedy nie powinien tam odkladac a jednak tak sie dzieje. Ale to tylko moja hipoteza.

damianoski
28-03-14, 23:11
Napisałeś do trt group?
Muszę zamówić książkę z excelmale.
Ostatnio mam mało czasu na dalsze szkolenia. :(

Chyba w grupie wszyscy wyzdrowieli i nikt jej nie pilnuje ... Czekam na dodanie do grupy ;)

fallenursus
28-03-14, 23:26
Napisz w pct a najlepiej www.excelmale.com

araigne
29-03-14, 09:07
Jeśli chodzi o Twoje owłosienie..masz w końcu owłosienie na twarzy-w sumie to chyba najważniejsze. Wiem,że wielu facetów nie jest jakoś mega owłosionym, nie każdy ma włosy na klacie i jakoś żyją. Gdybym ja miał zarost na twarzy to resztą owłosienia na prawdę bym się nie przejmował.
Kurcze u mnie problem jest taki,że nie wiem jaki miałem naturalny wynik DHT bez żadnych środków. Być może nasze przypadki nie są wcale takie same. Ty lecząc się miałeś średni wynik testa(coś koło 500,prawda?) natomiast mega wysokie DHT. U mnie trochę inaczej bo tak jak widziałeś w moim poście, DHT miałem dużo powyżej normy,ale testosteron miałem lekko ponad 900. Czyli chyba jest różnica między nami,bo jakbym ja np. miał brać nawet te 300mg. testa na tydzień to miałbym mega powyżej normy,a to też chyba nie jest dobre.
Ja lubię Rabijewskiego,bo jest konkretny i ufam mu. Zazdroszczę Ci trochę tego jego podejścia, bo mnie zawsze spławia, a jak powiem mu,ze przeczytałem coś w internecie to zawsze pyta czy nie mam co robić w domu i czy nie mam większych problemów. Zrób badania nasienia-jak wyjdzie Ci,ze jesteś płodny to wątpie aby Cię testosteronem na dłuższą mętę leczył. Ja jestem płodny i przepisał mi testo próbnie na 4 miesiące,ale potem kazał odstawić i brać bezpieczniejszy środek czyli clomid.
Wytłumacz mi jeszcze jedną taką sprawę,bo ja nie wszystko rozumiem. Za owłosienie, ewentualne łysienie odpowiada DHT, prawda? Hormon,który jest parokrotnie silniejszy niż sam testosteron. Tak więc na chłopski rozum im więcej DHT tym powinno być więcej tych włosów itp..więc zastanawiam się po co przejmować tak bardzo się testosteronem jak to DHT jest ważniejszy w tym przypadku. Jeśli masz testosteron przyzwoity na leczeniu,a wysokie DHT to jest to problem? Nie wiem czy większe dawki testosteronu zwiększyłyby nam owłosienie, skoro i tak mamy wysokie DHT. Tak jak mi on tłumaczył..możemy być tak genetycznie uwarunkowani,że te nasze receptory są słabo wraźliwe na hormon. Lekarz nie traktował tego jako choroby, tylko po prostu geny. Przynajmniej tak mi to przedstawił. Ja tak myślę o swoim przypadku-jeśli mam testosteron powyżej 900, DHT grubo powyżej normy, to już chyba niczego nie przeskoczę i muszę po prostu cierppliwie czekać.

1577586
29-03-14, 09:35
mi rabi przypisal tez clomid jednak jak mu powiedzialem ze nic nie pomaga, to zmienil na undestor mowiac ze iniekcja jest niebezpieczna bo niszczy nasienie. Dzwonilem teraz do niego z wys e2 to powiedzial ze mnie trzeba inaczej leczy na pierwszym walka z otyloscia dopiero na kolejnym miejscu leczenie zaburzen testosteronu. JUz do niego nie pojade, wizytu u niego nie daja korzysci, nie wiem czy to ignorant, czy swiadomy cynik i opieraie sie tylko na checi korzysci, szukam innego eksperta.

fallenursus
29-03-14, 11:45
[QUOTE=1577586;485521i, szukam innego eksperta.[/QUOTE]

Rozmawiałem z lustrem.bez walki z otyłością się nie obejdzie.

1577586
29-03-14, 12:25
wiem zmienia diete zaczynam sam gotowac juz nie bede jadl po barach. Cwiczenia zaczne jak rozpoczne leczenie to juz tez postanowilem. Mysle ze bedo efekty. Zamowilem ta ksiazke z exelmen.com o ktorej piszesz przyjdzie do mnie 4 maj-4czerwiec. to sobie poczytam.

damianoski
31-03-14, 23:16
Numerek next time pisz u siebie ;) Powracajac do tematu , popatrz araigne zanalazlem fajne badania, w skorcie jest to przypadek "minimalnej" niwraznilowsci na androgeny , testosteron nie jakos podniesiony na co autor zwrocil uwage, a jednak niewrazliwosc jest, http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1684524/ Ja u siebie zauwazylem ze wlosy mi sie sypia po juz od 10 mg dziennie, teraz wale 50 mg dziennie ( kurwa 50 mg masteronu dziennie) to jak jestem w lazience rano i wieczorem i "trzepie" wlosy nad zlewem to pol zlewu zasypuje wlosami. Dziewczyna mi mowi ze zaczalem lysiec, Te moje liche wlosy mam wrazenie ze zciemnialy na ciele.( mowie tu o okolicach lonowych, na wysokosci pasa)
Teraz cos o antyestrogenowym dzialniu DHT, http://www.jci.org/articles/view/111654/scanned-page/2277 (http://www.jci.org/articles/view/111654/scanned-page/2277) W tym badaniu sprawdzali mechanizm dzialania dht jako antyestrogenu. Generalnie jezeli dht nawet by mialo sie przylaczac do ER to na pewno slabo, jego dzialanie w wiekoszci prawdopodobnie jest zwiazne z receptorem AR, wlasnie za przyklad posalii tutaj ten Polimorfim czyt. syndrom refensteine. Bo dht maja wysokie a ginekomastia i tak powstaje,tam cos napisali ze to nie jest pewne bo z drugiej storny w polimorfizmie czesto T , E2 jest podniesione i ze moze byc tak ze to przez wysokie e2 ktore jest na tyle silne ze dht nie poradzi sobie z tym , ale patrzac na 1 link ktory wrzucilem koles mial e2 dosc niskie, prawie w granicy normy, a nie jakies tam wyjebane w sufit, dht mial duze a cycki prawie jak u baby. Wiec to mnie sklania dalej ze Glowne dzialanie antyestrogenowe DHT jest przez laczenie sie z receptrorem AR. Jednak to prawdopodobnie nie jedyna opcja. Na moim przykladzie to wiadac, juz kiedys fallenowi mowilem ze zalewa mnie momentalnie z dnia na dzien, po samym tesciu, kiedy chyba u zdrowego to trwa tam troszke, a nie ze z dnia na dzien jestes balon. (mowie o enantanie)

damianoski
31-03-14, 23:26
"Anotherassay of serum T yielded a value of 459 ng/dl, at which time his basal concentrations of
LH (5.1 and 4.8 IU/1, in duplicate) and FSH (1.4, 1.3 IU/l, " No kur.. jakbym swoje wyniki widzial :)

araigne
01-04-14, 22:13
Dwa razy czytałem to co napisałeś i nie wszystko niestety rozumiem :P . Głównie interesuje mnie jaki jest morał z tego co napisałeś? Czym się leczyć, co nam pomoże na tą niewrażliwość? Bierzesz juz clomid przepisany przez Rabka czy dalej leczysz się na własną rękę?

damianoski
01-04-14, 22:55
No moral taki ze jezeli to polimorfizm to jedyne leczenie to walenie duzych dawek tescia.

fallenursus
01-04-14, 23:06
^^ this.
Przybij 200/250 /tydzień i obserwuj
Nie wiem co oprócz wina uwalnia sgbh..Ale myślę że warto poszukać

damianoski
01-04-14, 23:24
No cos pomysle, zobaczymy . Do araigne: Nie jeszcze nie biore narazie czekam az sie oczyszcze z testosteronu zewnetrznego. Jak zaczne brac clomid to ci powiem, ale strasznie jestem niechetny tego. Jak sobie przypomne moje samopoczucie bez testosteronu i masteronu, a do tego jeszcze sajdy z clmoidu to juz mi sie zyc odechciewa, no ale trudno. Niech ten czas minie szybko bo ja bym chcial sie dowiedziec jakie doktorek mi leczenie przygotuje. On mi ostatnio mowi :ze musimy sie zastanowic bo plodnosc , ja panu dam duze dawki testosteronu a pan po latach mi bedzie marudzil ze dzieci nie moze miec. Na co ja sie wkurwilem i powiedzialem panie ja chce zyc normalnie, przy obecnym stanie psycnicznym to mi kolo chuja lata czy bede mial dzieci czy nie. Dla mnie priorytetem jestem ja i moje zadowolenie, a nie czy bede plodny. Powiedzial tylko dobrze, prosze zrobic pierw badania nasienia, nanana. No nic pozyjemy,zobaczymy Ja tam jestem dobrej mysli, dziewczyna mowi ze popadlem w obsesje bo siedze w kazdym wolnym czasie przed kompem i wertuje.Ja powiedzialem ze sie nie poddam, i nic mnie nie powstrzyma. Zamowilem sobie buty do biegania, calkiem zajebiste, akurat wyprzedaz na allegro byla, do tego 5 zgrzewek wody w pokoju od jutra zaczynam biegac, musze powrocic do dawnej formy. :twisted: Silki nie okupuje narazie, bo dopoki nie mam leczenia ustalonego, to nie bede kasy na karnet marnowal, tyle to ja w domu wykonam cwiczen na mojej laweczce i hantlach, cos tam ciezaru mam wiec idzie trening zrobic. Jedyne co mnie pociesza to fakt ze jak na ten polimorfizm to calkiem niezle wygladam. Gdyby nie psychika i tluszcz ktory latwo w tylek i klate idzie to bym mial wyjebane.

araigne
02-04-14, 07:52
Nie spodziewaj się czegoś rewolucyjnego w jego wykonaniu,ponieważ jak dla mnie rabi jest dość oporny jeśli chodzi o współpracę. W moim przypadku w ogóle nie zgodził się aby dzielić testosteron na 2x w tygodniu, o hcg też w ogóle nie było mowy. Tak więc nie napalaj się,bo wątpie aby przepisał fajną kurację.
Ten tekst z tym dzieckiem usłyszałem taki sam. Tylko,że w moim przypadku akurat się zgadza,bo jednak dzieci dla mnie są ważniejsze niż fakt czy mam teraz brodę czy nie. Bez porównania.
Następna sprawa: być może już kiedyś zadawałem takie pytanie na forum..mianoiwicie powiedzmy,że mój wynik testosteronu spowodowany braniem clomidu wynosi 800 . Czy sytuacja jakbym brał takie dawki testo prolo,że w w wynikach miałbym taki sam wynik to dla organizmu jest to samo? Chodzi mi czy oba testosterony są sobie równe czy taki sztuczny hormon podowany domięśniowo jest silniejszy niż podniesiony przez clomid? Zastanawia mnie to, ponieważ mam wrażenie,że jak brałem 100mg enantanu na tydzień to pojawiło mi się troszkę włosów na szyi, więcej na brzuchu i jeden na klacie. Teraz jak biorę clomid od dwóch miesięcy(wyniki mam niby świetne),ale nowego owłosienia w ogóle nie ma.

damianoski
06-05-14, 21:36
Czesc wszystkim Dawno mnie nie bylo, Wiec wrzucam co zmienilo od ostaniego postu. Oczyscilem sie z wszyskiego, 2x tygodnie to zajelo, i no zaczalem jesc clomid, jestem obecnie w 3 tgodniu brania, o tym sie nie bede rozpisywale ale genralnie tak jako tako funkcjonuje, czasami mam zachowania jak baba, to jestem jakis bardziej w deoresji, raz mniej. Ale generalnie no tragedi nie ma, no moze po za tym ze czuje bez testosteronu jak niic ni warty, bym siedzial w pokokju z kompem i nigdzie nie wychodził ....., nieczego nowego sie nie spodziewalem po tej kuracji , badania wrzuce po miesiacu klomidu a pozniej jeszcze pojade na tamoxifenie i do ostatniego tygodnia z clo tez dodam odrobine tamoxifenu.
Mam juz parawie w calosci uzbierana kase na badanie 1400 z (sic!)... no dramat z ta cena. Takze po skonczeniu brania cokolwiek nastepnego dnia ide robie badania i posiwe nasienia, ( doktorel kazal mi sprawdzic PRL LH FSH no tesosteron i ten dht ) takze moz do wakacji sie wyrobie z wszystkim i bede ( mam nadzieje)mogl zaczac kuracje testosteronem. Wiedzac ze choroba jest potwierdzona (mutacja) To chyba tyle , Buty di biegania okazaly sie 10/10 co za tym idzie srzalem w 10. Bigam codziennie , w ciagnu dnia poruszam sie rowerem, jak moge . Mam stare rolki wiec je tez wykorYstuje,
Z Anaerobow, podciaganie sie na drazkach, pompki przysiady z obciazeniem Narazie spokojnie ale na tych specyfikaw z testosteronem okolo 350 ng/dl to nie mam sily na wiecej no ale juz sie czykuje aby jak bede zdrow to bede juz mial ogranizm zahartowany :D To tyle Piona, napisze jak zrobie badania genetyczne ( zloty gral)

fallenursus
06-05-14, 21:41
Zresz go na noc czy z rana?

damianoski
06-05-14, 22:19
kolo 18 lykam 1 tabletke

araigne
07-05-14, 15:21
Po co kazał brać Ci teraz ten clomid skoro prawdopodobnie jak wyjdzie Ci ta wada genetyczna będziesz brał testosteron? Ma to w ogóle sens? Ja lecę 4 miesiąc na clomie i na początku było nawet nieźle,ale teraz znowu jest dupnie i wiem,że takie leczenie na dłuższą męte nie ma chyba sensu. Chciałbym wrócić do porządnej kuracji testosteronem, oczywiście pod okiem lekarza. Właściwie to spodziewasz się,że on Ci zaproponuje jakieś sensowne leczenie? Jeśli nie, będziesz brał sam testosteron?

Aha i jeszcze jedno: jak w ogóle reagujesz na clomid? Tzn. w badaniach jak kiedyś brałeś to wystrzeliły Ci hormony po nim czy nieznacznie się podniosły?

damianoski
07-05-14, 23:08
Generalnie biore clomid tylko po to aby zrobic po nim badanie nasienia i sprawdzic plodnosc, bo moja fsh przy 1 badaniach 1,5 roku temu bylo ponizej normy. Jezeli zrobie badania to bede mial pewnosc na bank, on powiedzial ze niska plodnosc lub bezplodnosc towarzysza temu schorzeniu. Badania genetyczne , tylko to mi da odpowiedz, inaczej to tylko domysly. Robie tak jak mi kaze, powiedzialem ze chce wejsc na htz, powiedzial bedizemy dzialac, jezeli moja badania sie okaza trafne to mysle ze zastosuje jakis protokol. Jemu strasznie zalezy na plodnosci, mowil ze moze teraz mnie to nie interesuje ale za kilka lat bedzie, pewnie ma racje, ale ja nie wyobrazam sobie zycia bez htz. Jezeli on mi nie przepisze kuracji, albo wrzuci na undestor zeby "nie zniszczyc nasienia" to ja pierdole, i majac potwierdzenie genetyczne, lecze sie sam. Tak jak wyczytalem w wielu badaniach i probach leczenia na calym swiecie. A co okreslony czas bede wchodzil na hcg + clomid.

damianoski
07-05-14, 23:21
Tak btw, tesknie za tesciem 400mg/week. :>

fallenursus
07-05-14, 23:35
On za tobą pewno też....

araigne
08-05-14, 06:35
damianowski, z ciekawości..jak było gdy brałeś 400 na tydzień? Ruchać Ci się ciągle chciało? :D Ja najwiecęj brałem 100mg na tydzień i zdarzały się dni jak nigdy później,że na zajęciach łapał mnie wzwód jak siedziałem koło fajnej koleżanki..Teraz na clomie mi nie stanie sam od siebie :/ Lipa straszna.
Czemu udenstor jest lipny Twoim zdaniem?

damianoski
08-05-14, 09:04
Na 400 byłem krótko, kilka razy dziennie miałem spontaniczne wzwody, z libido to było ok codziennie chciało mi się ruchac, ale też nie ze chodziłem i nie mogłem wytrzymać, samopoczucie super, czułem się ekstra. ale ciezkoopisac bo tylko 3 tygodnie na tym byłem. Undestor, może niejes, plus ze bardziej przypomina naturalny cykl uwalniania testo,z drugiej strony drogi i lykanie codziennie. Choć znama takie historie co koleś sobie nebido z kapsułek zrobił i bił normalnie w mięsień.

araigne
08-05-14, 17:03
Ja z każdym dniem skłaniam się do powrotu do testosteronu. Pozwól,że zapytam w Twoim temacie. Jeśli teraz od paru miesięcy brałem codziennie jedną tabletkę clomidu to po jego odstawieniu ile muszę czekać abym mógł wziąść bezpiecznie zastrzyk?
Z tego co zrozumiałem na temat Twojej przyszłej kuracji to brałbyś cały czas testosteron a raz na jakiś czas hcg+clomid? Zrezygnowałbyś z brania hcg 3 razy w tygodniu?

damianoski
08-05-14, 20:29
Stary ciezko mi powiedziec co bede robil, nie patrze tak do przodu, najpierw chce zobaczyc co mi rabijewski powie. Pozyjemy zobaczymy

araigne
08-05-14, 20:58
ok, a odnośnie mojego pytania odnośnie ile trzeba czekać od ostatniej tabletki clomidu aby wziąść bezpiecznie zastrzyk? Orientujesz się?

damianoski
09-05-14, 16:09
Ciezko powiedziec, nie wiem czy sa jakies przeciwwskazania aby bic od razu po odstawieniu, nie wydaje mi sie , ja nigdy nie czekalem, robilem zastrzyk zaraz po odstawieniu clomidu

damianoski
02-06-14, 20:33
Chuj kurwa juz nie mam sily ciagnac tego clomidu, testosteron 400 po miesiacu dorzucalem tamoxifen, caly czas estradiol w gore, musialem ratowac sie AI. Zrobilem badania na plodnosc, jest okej. Wbilem testosteronu 100 mg, nic nie poczulem jak narazie, moze odrobine, ale fakt nic mnie nie zalewalo przy 0,5 tabletki arimidexu. Zero, zero zalania. Po 3 dniach od iniekcji sprobowalem wbic 150 UI hcg, no to kurwa spuchlem jak balon, rece takie ze w robocie rekawiczek nie moglem ubrac, po 7 godzinach od zastrzyku z hcg wszedl mi zamul i tka jak wczesniej napisalem spuchlem strasznie. Nie wiem mi to HCG w chuj nie sluzy i to wina chyba tego jebanego hcg. Moze moje jadra sa jakies spierdolone czy moja aromataza, ale hcg powoduje straszne skutki uboczne u mnie ... Cos mi poradzicie ? Juz wole tamoxifen, co prawda wacek nie staje ale mnie nie zalewa i sie lepiej czuje o wiele niz na hcg. Co myslicie aby poprostu bic tego testa samego i co jakis czas odstawiac i jechac tamoxifen na odblok i dalej bic. Bede probowal walic 300mg pozniej zobacze z 400. Jezeli tak to co ile mam to robic takie "odbloki" . Do rabijewskiego pojde za jakis czas narazie nie mam hajsu, zapierdol w robocie, a z dupeczka sie orka zrobila, wiec tez musze miec karte przetargowa tzn byc w pelni sil :P, hehe

Mateuszek1234
02-06-14, 21:04
Dziwi mnie dlaczego puchniesz po tym hcg ...skąd je masz ? Ja dopiero 5 dzień na hcg+test ale jak narazie żadnych skutków ubocznych nie ma :P

damianoski
02-06-14, 22:45
apteka, no ja tez nie wiem ....

fallenursus
02-06-14, 22:54
Rozumiem to tak.
Zarles armi, potem nolveę która odstawules tak?

damianoski
02-06-14, 23:03
Na odblok przez miesiac jadlem nolve clomid i armi. Test 400ng/dl Wiec postanowilem wbic, wbilem 100 testa i zjadlem 0,5 armi bylo okej 3 dni zero zalewania dzisiaj rano wbilem hcg 250 i zaczelo mnie zalewac , zjadlem 0,5 aromasinu i nolve i jest okej opuchlizna zeszla.

Mateuszek1234
09-06-14, 10:53
DAmianoski zajrzyj prosze do skrzynki odbiorczej :P

Mateuszek1234
23-06-14, 18:36
Damianoski ważne pytanko do Ciebie w skrzynce ^^ Poświęc mi proszę 2 minutki , pozdro

damianoski
12-11-14, 21:35
Wiec tak, jadę dawki 50 mg x 2 na tydziem. Zero hcg. W dziem jest spoko ale wracam do domu po pracy i jestem tak zmęczony ze nie mam na nic siły najchętniej bym poszedł spać. Co może być przyczyną?

damianoski
12-11-14, 21:37
Zero Energi zero o 18 juz padam, bez teścia mialem wieczorami jej o wiepe wiecej

karoluss12sun
15-01-15, 20:11
Witam, podepnę się do tematu z moim pytaniem o Proviron. Na wakacjach badałem testosteron całkowity - około 620ng/dl. W tym okresie sporo imprezowałem, mało spałem generalnie etap najbliższy Manii w chorobie CHAD. Od jakiegoś czasu poprawiłem dietę i zaczołgałem bardziej dbać o siebie co wyczuwam zresztą po poziomie tescia i ogólnemu samopoczuciu. Suplementy bcaa,zma,kompeks witamin mam pod ręką. Jednak to nie do końca to :(
Ostatnio doszły do Mnie badania mojego testosteronu wolnego(17.00pg/ml) co mnie zdziwiło gdy zobaczyłem normę 50.00pg/ml. Wydaję mi się że aż tyle nie potrzebuję- choć kto wie póki nie spróbuje. Mam do wyboru ścieżki:
1. Latanie po naszych nieznających się doktorach którzy będą mnie uważać za wariata wmawiając że mam normalny poziom.
2. Zbadanie dodatkowe fh, lsh i reszty i zapewne kuracje clomidem(z pomocą lekarza lub bez)
ł3. Zbobycie Provironu- bez problemu i zaczęcie od małych dawek(i stosowaniu np. w tygodniach których potrzebuje go), moim zdaniem najprostsza droga dla Mnie. O ile nie używam używek(to akurat odbija się na moim libido znacznie), dbam o siebię i wogóle nie mam problemów z erekcją, poranna na zawołanie itp. :) Działanie opierało by się na podbudowie psychicznej, brak u Mnie brak chęci rywalizacji(nie dbam o to czy ktoś mnie uważa za idote którego lubię udawać/być, by po chwili zjechać go jakąs anegdotą która zrozumie dopiero po chwili) czy chęci zdobywania dziewczyn- nie mam ochoty na łażenie, za nimi, znoszenie chumorków itp. choć zapewne nawet te ładniejsze i mądzejsze chciały by mnie poznać, niejednokrotnie nie podejmowałem inicjatywy... bo nie chciało mi się, bądź wolałem myśleć o nadchodzącym remoncie MZtki. Z jednej strony szukam tej "jedynej", to jednak jedyne czego potrzebuje to ew.sexu. A do prostytutek jakoś mi nie spieszno xD żal
Wyniki na siłowni bardziej widoczne były na ogólnym pocięciu i użyleniu, dość szybko się wypalam na treningach. Choć inni początkowo są za mną w intensywności to szybko mnie wymijają. Choć z marszami po 20km nie mam problemu i utrzymuje szybkie i jednakowe tempo.

Co mi poradzicie panowie? Za kilka miesięcy zapewne się zdecyduje na jakiś lekki cykl SAA, Patrząc na mnie po cyklu z winstrolem wyglądał bym sucho jak wypieczony kurczak na rożnie

Mateuszek1234
15-01-15, 20:24
Jaki wiek ? Nie bardzo rozumiem twojej sytuacji, badałeś testosteron całkowity i wolny - całkowity wygląda w porzadku a skąd wziąłeś norme dla wolnego ? Przewaznie jest do od jakiejś wartości do jakiejś a nie "50". Napisz dokładnie bo kążdy lab ma inne normy ;) No i sprawa oczywista to zbadanie reszty panelu hormonalnego, sam testosteron gówna nam mowi i nikt Ci nie pomoże. Lh,fsh i tarczyca obowiązkowo no i estradiol.


P.S ile czasu minelo od zmiany twojego trybu życia ? Możliwe ze wolny testosteron niski bo aby chlałeś i jadłeś sam syf.

Mateuszek1234
15-01-15, 20:28
I najlepiej załóż swój temat żeby komuś nie śmiecić

damianoski
01-11-15, 16:45
Witam wszystkich !
Dawno mnie tutaj nie było. Taki sobie wybrałem dzień an napisanie tego posta po dlugiej nieobecnosci, wszystkiego najlepszego ;) .

Caly ten okres kiedy bylem nieosiagalny na forum, dalej probowalem nie poddawalem sie, trt nie odeszlo do lamusa. Mam duzo nowych doswiadczen, duzo nowych informacji jakie zdobylem przez ten okres, duzo dobrych wiesci. Caly czas walczylem z uregulowaniem estrogenu podczas trt, to byla moja najwieksza zmora, nie czulem zadnych wiekszych efektow plynacych z kuracji. Moje dawkowania caly czas oscylowaly miedzy 100-200 mg testosteronu tygodniowo i do tego dorzucalem AI, nie uzywalem przez ostatni rok prawie w ogole HCG. Caly czas byla totalna lipa, wkoncu stwierdzilem chuj raz kozie smierc wyjebalem AI calkowicie, przemeczylem sie miesiac nawet troche wiecej, na zmiane puchnac , majac co chwile wahania humorow, sennosc, generalnie dramat !! Wkoncu po jakis 5 tygodniach zaczalem sie czuc jak nie czulem sie nigdy dotad, ustalilem wczesniej ze bede bil dawke 40 mg co 2 dnii tak przez te 5 tygodni. Czujac sie lepiej i tak jak zalecil mi Fallen zrobilem badania, oczywiscie myslac ze bede mial estrogen wyjebany w kosmos.

Teraz uwaga ku mojemu zdziwieniu po 5 tygodniach bicie 40 mg eod podsornie Moje wyniki : Testosteron 950 ng/dl, E2 21,40 pq/ml !!!!! Tak nie dowierzalem tym wynikom ze jadac autem darlem sie "kurwa to nie mozliwe"

Stan psychiczny ocenialem na 8/10 , erekcje 8/10 libido 7/10 . Bylo najlepiej i najstabilniej w calym moim zyciu !!

Rada : Puchlem i nabieralem wody czasami nawet przy takich wynikach, to kwestia ustabilizowania sie hormonow , opuchlizny znikaja u mnie po jakichs 5-6 tygodniach od ustalenia dawki i trzymania sie jej twardo, tak jest z humorem i cala reszta. Zauwazylem ze puchlem czesto nawet przy wydawaloby sie dobrych wynikach E2, wszystkie negatywne efekty moga wystepowac nawet przez 6 tygodni od rozpoczaecia TRT. Trzeba to przetrzymac , nawet jak na badaniach ci wyjdzie ze wyniki sa super to nie koniecznie musisz sie tak czuc, twoj organizm musi sie zaadoptowac !!!

Teraz jestem na etapie kiedy dorzucilem tylko 2 x 125 hcg tygodniowo i zmienilem bicie na 50 mg 2 x tydzien, oczywiscie drugiego dnia po wbiciu hcg czuje sie o wiele gorzej, boli mnie glowa , mam lekka depresje, troche spuchlem ( Opuchlizny wystepuja tez przy niskim E2 !!!!!!!!! ) Musze to przetrzymac , prawdopodobnie znowu do tych 5-6 tygodni.
Tyle z mojej strony chetnie odpowiem na pytania !

Pozdro

elmagnifique
15-12-15, 12:51
Damianoski - jak się teraz czujesz?
bo ja mam podobnie do Ciebie - zamotałem z HCG i IA i teraz ciągle wywala mi estradiol i puchne...

na htz jestem już 1,5 roku ale niestety trafiłem na kiepskiego lekarza w międzyczasie (szpital) i wszystko się rozbiło jakieś 5 miesięcy temu i tak jest do teraz...i co chwile wrzucałem exe bo po chwili estradiol przy poziomie teścia 500-600 (norma 285-790) estradiol mi skacze do 80 (norma do 42)...i już nie wiem co zrobić...może faktycznie też spróbuje z 1,5 miesiąca się przemęczyć przy kiepskim samopoczuciu i opuchnietej twarzy...

było super a jest kicha...ciśnienie nie równe, puchnie twarz, libido znowu lipne i problemy ze wzwodem...(a przez rok było już dobrze)

odezwij się jak jeszcze tu zaglądasz! dzięki!

Mateuszek1234
15-12-15, 15:49
Albo htz albo łażenie po lekarzach, byłeś na htz było wszystko ok a zaczales kombinować od nowa to teraz się męcz znowu z dawkami i innymi pierdołami. Morał chyba oczywisty.

Dawid29
15-12-15, 19:56
Zachęcam do tego do czego już namawiałem w poprzednim temacie. Napiszcie proszę parę zdań jak tu u Was wyglądało przed Htz i w trakcie. Dopiero co wszedłem na HTZ i bardzo mnie ciekawią wasze doświadczenia. pozdrawiam

Mateuszek1234
15-12-15, 20:00
Nikomu sie nie chce odpowiadać na twoje pytania bo były takich już setki, fallen wszystko wstawiał, co się dzieje przed a co w trakcie htz i jaki ma wpływ na wszystko. Poczytaj tematy, poszukaj.

elmagnifique
17-12-15, 09:36
Mateuszek to nie tak...trafiłem do szpitala i byłem tam dłuższy czas - więc nie miałem wyjścia zbytniego na zmianę "leczenia" przez lekarza...a teraz próbuje jakoś to odkręcić ale coś nie idzie...wchodzę na ten sam schemat i kicha...ciągle estradiol wywala - a IA troszkę mi szkodzi więc nie chce go dawkować (wczesniej musiałem)

Mateuszek1234
17-12-15, 12:25
jakie lecisz dawki, ile czasu i gdzie badania nowe ?

Mateuszek1234
17-12-15, 13:14
Ja przez 3 tygodnie nie brałem hcg bo mi zabrakło i libido leży do tej pory to sobie pomyśl co u Ciebie sie dzieje jak wszystko odstawiłeś :)

elmagnifique
18-12-15, 21:17
byłą dawka 100 prolongatum tygodniowo i 250 j. HCG...wcześniej nie musiałem łykać IA a teraz:

badania z 10.11.2015 po zbiciu Estradiolu:


Estradiol
< 20,0
pg/ml
20
47

Wykres (https://wyniki.vitalabo.com.pl/KWyniki/GenerujDeltaCheck?idZlecenia=8Z%2FXzkIF1sA%3D&nazwaBadania=hOeYaDU5FkrXsbofgwmxHQ%3D%3D&nazwaParametru=hOeYaDU5FkrXsbofgwmxHQ%3D%3D&idBadania=K%2BAZhA5iNvY%3D&idZleconegoBadania=S4VC4udMoNpV5nOCyrTseQ%3D%3D&idParametruBadania=kFfQtYUmt%2B0%3D&idParametru=mcme5R%2BveBo%3D&idPacjenta=i9CI2wx7THo%3D)


Progesteron
0,22
ng/ml
0,14
2,06
~
Wykres (https://wyniki.vitalabo.com.pl/KWyniki/GenerujDeltaCheck?idZlecenia=8Z%2FXzkIF1sA%3D&nazwaBadania=ugsdeXgpkMmvDZIJfz6Dsg%3D%3D&nazwaParametru=ugsdeXgpkMmvDZIJfz6Dsg%3D%3D&idBadania=cnLF7uHj7NE%3D&idZleconegoBadania=W46m4rFuQUwxKKnt%2FnCUJw%3D%3D&idParametruBadania=BaZwYvFcAL8%3D&idParametru=Cr9tzNsyL28%3D&idPacjenta=i9CI2wx7THo%3D)


Prolaktyna
7,46
ng/ml
2,64
13,13
~
Wykres (https://wyniki.vitalabo.com.pl/KWyniki/GenerujDeltaCheck?idZlecenia=8Z%2FXzkIF1sA%3D&nazwaBadania=jrX8EeVA60zU4MqM4ObY%2Fw%3D%3D&nazwaParametru=jrX8EeVA60zU4MqM4ObY%2Fw%3D%3D&idBadania=4R6JNE85ZV4%3D&idZleconegoBadania=fL9TUW1dibrQcel%2BCQ5k%2Fw%3D%3 D&idParametruBadania=BS%2B2X3niSMs%3D&idParametru=5AJNfAdZyrs%3D&idPacjenta=i9CI2wx7THo%3D)


Testosteron
404,39
ng/dl
175
781
~
Wykres (https://wyniki.vitalabo.com.pl/KWyniki/GenerujDeltaCheck?idZlecenia=8Z%2FXzkIF1sA%3D&nazwaBadania=prFgPVkiEFrVIIP20GLtwg%3D%3D&nazwaParametru=prFgPVkiEFrVIIP20GLtwg%3D%3D&idBadania=BVi2H4O8a%2Bk%3D&idZleconegoBadania=E5bZHz7d2L2%2FOIx%2BymxfCA%3D%3 D&idParametruBadania=dq4Htiur4Dw%3D&idParametru=4Z53xLaz3Lk%3D&idPacjenta=i9CI2wx7THo%3D)


Kortyzol
13,33
ug/dl




a po 18 dniach już:


Estradiol
65,65
pg/ml
20
47
H
Wykres (https://wyniki.vitalabo.com.pl/KWyniki/GenerujDeltaCheck?idZlecenia=UjmoAarZCAc%3D&nazwaBadania=hOeYaDU5FkrXsbofgwmxHQ%3D%3D&nazwaParametru=hOeYaDU5FkrXsbofgwmxHQ%3D%3D&idBadania=K%2BAZhA5iNvY%3D&idZleconegoBadania=3wnZ1DNRAapZ57EXS1CS0A%3D%3D&idParametruBadania=kFfQtYUmt%2B0%3D&idParametru=mcme5R%2BveBo%3D&idPacjenta=i9CI2wx7THo%3D)


Testosteron
568,58
ng/dl
175
781


a więc beznadziejny stosunek testosteronu do estradiolu i w związku z tym lipne samopoczucie...skąd nagle taka duża aromatyzacja??

oczywiście znowu zbicie estradiolu Etadronem...

no i teraz zrobię badania po 6 tygodniach jak Damianoski - oczywiście przeboleje beza łykania IA...i zobaczymy co będzie - odstawiłem też HCG i zostałem od pierwszego grudnia na samym prolongatum 50 co 3 dni...

jakieś sugestie??

elmagnifique
18-12-15, 21:22
aha zdaje sobię sprawę, że ma to związek z otłuszczeniem ale wręcz ostatnio zrzuciłem 7 kilo w pasie z 90 do 81 przy 183 cm wzrostu i wadze 76 kg....więc to nie to...dodatkowo ćwiczenia w domu 3 razy w tygodniu i 2 razy rower...

no i coś nie gra...już żona narzeka bo zmienne humorki / czasem przyjaciel się obija...no i jest lipa...

Mateuszek1234
19-12-15, 16:42
Jak rozdzieliles dawki testo i hcg tygodniowo ? w ktore dni walisz i ile, moze za duza dawka na raz i trzeba podzielić

elmagnifique
21-12-15, 12:46
testosteron (100j. - 1 ml apteczne prolongatum) w niedzielę rano a HCG 250j. w środę wieczorem (pregnyl także apteczny)...
teraz tak czytam i sie zastanawiam - sprawdza się bicie testosteronu podskórnie? bo wtedy faktycznie rozłożyłbym na 2 razy w tygodniu po 50...

Mateuszek a jak u Ciebie? jaki obecnie protokół i wyniki? no i najważniejsze - samopoczucie?

damianoski
21-12-15, 15:43
testosteron (100j. - 1 ml apteczne prolongatum) w niedzielę rano a HCG 250j. w środę wieczorem (pregnyl także apteczny)...
teraz tak czytam i sie zastanawiam - sprawdza się bicie testosteronu podskórnie? bo wtedy faktycznie rozłożyłbym na 2 razy w tygodniu po 50...

Mateuszek a jak u Ciebie? jaki obecnie protokół i wyniki? no i najważniejsze - samopoczucie?

Sluchaj, kazda zmiana w protokoloe, moze doprowadzic do tego ze zanim wsyztsko sie ustabilizuje bedzie musialo minac conajmniej miesiac zanim sie poczujesz stabilnie. Ja np. kiedy bilem 40 mg eod i po 4-5 tyogdniach doszedlem do monmentu ze 5/7 dni w tygodniu czulem sie bardzo dobrze, po dorzuceniu 125 hcg przed kazdym biciem , zaczalem puchnac humor zjebany, wahania nastroju itd itd. pominmo ze moj estrogen byl w okolicach 30, to wahania dht maja tez na to wplyw, a przy zmianie dawek waha sie esradiol , dht itd . Dlatego tak wazne jest nie kombinowanie i zostanie na konkretnych dawkach przez conajmniej 4-6 tygodni az sie wszystko ustabilizuje, przestana bys duze odchyly w wartosciach hormonow. Ustal sobie bicie poniedzialek rano 50mg + 250 hcg i drugie bicie czwartek 50 mg+250 hcg, wyjeb ai i czekaj 4-6 tygodni.

Mozesz puchnac nawet kiedy twoj estradiol jest w normie, mozesz miec obrzeki dloni nawet jak masz e=30 itd itd .

damianoski
21-12-15, 15:47
Ja za duzo kombinowalem i zmarnowalem sobie poltora roku, mimo ze sie w chuj nauczylem przez ten okres , przeczytalem kupe ksiazek, z wieloma ludzmi rozmawialem, to 2 lata bez sensownie kombinowalem z dawkami, ciepliwie, nawet jak wydaje ci sie ze powinno byc dobrze a masz objawy chujowe to poczekaj. Przez okres 4-6 tygodni mozesz miec stany depresyje, obrzeki, otepienie na glowie, leki wsyztsko razem. Poczekaj przetrzymaj to nie pozalujesz. Bedziesz wiedzial gdzie jestes. Nie podejmuj pochopnych decyzji mimo ze czasami jest ciezko. Nie raz spenialem myslac ze mi e2 wyjebal w kosmos bo opuchniecia bo agresja wzrosla bo cos tam, rano poszedlem na badaniai sie okazalo ze e2 mam za niski a nie za wysoki.

damianoski
21-12-15, 15:52
Pamietaj i czesciej bijesz mniejsze dawki tym mniejsze sa wahania i szybciej uregulujesz poziom. Nie mowie ci zeby odrazu bic codziennie ale na pewno podzielenie dawki na 2x tydzien jest lepsze.

damianoski
21-12-15, 16:00
Co do tego jak u mnie to jestem na 60mg x 2 + 250 uix 2 i po zmianie z (40mg +250 )eod mialem 4 dni takiej deprechy ze nie wychodzilem z domu. Tak teraz lece 6 tygodni i robie badania i mam nadzieje ze na tym zostane.

Taka moja uwaga, z doswiadczenia wiem ze jak jest sie na samym T, kazda zmiana jest mniej drastyczna niz kiedy wprowadzasz zmiany jak jestes na T + HCG


P.S.

Fallen mam nadzieje ze wybaczysz mi ten spam ;)

Mateuszek1234
21-12-15, 19:44
Jak u mnie ? Obecnie 200mg cypionatu + 250iu hcg co drugi dzień :D Pytasz o samopoczucie ? Zajebiste,juz nawet nie mówie o pukaniu 3-4 razy dziennie bo się niektorym szkoda zrobi ;p

Do dawek htz nie wracam póki co i szybko nie wrócę, wyniki :
Testosteron 3857,14 ng/dl norma 241-827
Estradiol badam 3-4x w miesiącu i jeśli jest potrzeba wrzucam etadron w odpowiedniej dawce.

damianoski
21-12-15, 20:37
Czyli walisz cykl i to nie maly. No pewnosc siebie az bije przez komputer ;)

Mateuszek1234
21-12-15, 20:48
Tak ma być Panowie .... czasem też są gorsze dni.. nie to ze dzien w dzien zadowolony jakbym się naćpał ale ogólnie jest dobrze :)


Egmanif czy jakoś tak - rozbij te dawki przynajmniej na pół i wal pon i czwartek, tak samo hcg ale ogólnie więcej bym dał tego testo niż 100/week

Mateuszek1234
21-12-15, 20:54
Aaaa zerknalem na te twoje badania, nie widzisz że tego testosteronu w dalszym ciągu brakuje ?? zwiększyłbym do 150mg/week (75 w poniedzialek rano i 75 w czwartek wieczorem) hcg tak samo po 125iu w pon i czwartek razem z testo. 75mg możesz na spokojnie myśle walić pod skórę ale jak nie przeszkadzają ci iniekcje domięśniowe to przy nich zostań.

damianoski
21-12-15, 20:55
Mi sie wydaje ze 100 mg na tydzien w zupelnosci na poczatek mu wystarczy, niech zacznie od dawki standardowej + 2x 250 ui hcg , nie zyjmy w przekonaniu ze wiecej oznacza lepiej. Sprawdzi po 6 tygodniach gdzie jest, zwiekszyc zawsze moze. :smile: Brakuje bo duzo aromatyzuje, jezeli doda wiecej to i estradiol sie podniesie i narobi sobie klopotow, staraj sie zrzucac fat.

Mateuszek1234
21-12-15, 20:57
No ale już dłuższy czas jest na tej dawce i testo w połowie normy

Mateuszek1234
21-12-15, 21:00
Jak dobrze podzieli dawki to nie powinno być duzej aromatyzacji

damianoski
21-12-15, 21:05
Dokladnie tak, nie stresujmy chlopa zacznie od standardowej dawki i podzialu 2 x week , zero Inhibitorow aromatazy. niech stara sie jesc czysto, ogranicz weglowodany. Bedzie dobrze. Tylko sie pilnuj i badz silny.

damianoski
21-12-15, 21:08
No ale już dłuższy czas jest na tej dawce i testo w połowie normy Moze i jest dluzszy czas ale na chujowym podziale.

https://www.youtube.com/user/bignoknow wejdz na kanal tego typa, duzo madrego mowi, pod kontrola lekarza, warto go ogladac. Zaczynal jak bylo z nim bardzo slabo. Tam tez jest o tym ze jak podzielil dawki na 2 x week to estrogen spadl z prawie 60 do 37

damianoski
21-12-15, 21:16
elmagnifique (http://www.e-gym.pl/member.php?46405-elmagnifique) zaloz swoj temat tak BTW

elmagnifique
22-12-15, 08:30
Dzięki za rady w takim razie od przyszłego tygodnia zaczynam 2x na tydzień podskórnie...
no właśnie dziwi mnie ta duża aromatyzacja bo testa nie dużo a estradiol wywala (wcześniej jechałem nawet 100 na 5 dni i takich problemów nie było...)
nie wiem skąd się to wzięło...dieta cały czas trzymana, ćwiczenia tak samo, fatu mało (76,5 kg) przy 183 cm wzrostu...w talii już 77 cm :P

także dzięki za rady! przejdę na bicie podskórne i dam znać jak poszło za 6 tygodni!

trzymajcie się!

a co do cyklu - dbaj o zdrowie ;) ja się w sumie na dawce 200 co 5 dni (bo też próbowałem) kiepsko już po miesiącu czułem (na początku super a potem kicham, pomimo trzymania w ryzach estradiolu - okolice 30-40), przy niższym strasznie się w nocy pociłem...

jeszcze raz dzięki!!

damianoski
22-12-15, 08:32
bij domiesniowo nie podskornie , ja po biciu podskornie mialem duzo nizszy poziom testosteronu

elmagnifique
22-12-15, 08:53
bij domiesniowo nie podskornie , ja po biciu podskornie mialem duzo nizszy poziom testosteronu

ok choć miałem nadzieję, że troszkę tyłek i nogi odpoczną bo już 1,5 roku na igle jestem...
ale cóż pocierpią dalej ;)

dalej mnie tylko zastanawia skąd się nagle wzięła taka aromatyzacja...raz użyłem IA i teraz bez tego jest masakra...aha wspomniałem, że mam gruczolaka przysadki?
na szczęście małego ale to podobno przez niego mam za mało testa...ciekawe czy teraz przez to mogę mieć taką aromatyzację?
lekarka oczywiście nie wie i stwierdza, że wysoki estradiol przecież w niczym nie przeszkadza (taaaaa...jasne...) i że nie można tak sobie łykać etadronu bo to nie od tego - oczywiście ochrzan dostałem :P

no nic to spróbuje faktycznie wbijać 2 x w tygodniu po 60 + 125 hcg (poprzednio jak wszystko grało najlepiej się czułem na dawce 100 co 5 dni - wtedy też testo było w okolicach 850-950)

damianoski
22-12-15, 09:04
Powiem ci nie znam tematu ale watpie aby aromatyzacja miala cokolwiek wspolnego z gruczolakiem. Czy gruczolak przysadki przypadkiem nie powoduje podwyzszonego poziomu prolaktyny ? Badales kiedys prolaktyne ?

Powiem ci jak ja to robie, mam igly 0,45x16mm takie z brązowa koncowka, sa to dosc krotkie igly i cienkie. Taka cienka igla zastrzyk robie w ramie, gdzie jest na tyle malo tluszczu ze ta igla spokojnie dochodzi do miesnia. Troche ciezej jest odciagnac strzykawke bo ma sie tylko jedna reke wolna, ale daje rade.


Nie mysl o tym estradiolu, moze cos po drodze zjebales o czym nie pamietasz. Zobaczysz na kolejnych badaniach. Zrob tak jak ci mowie.

elmagnifique
22-12-15, 09:07
Wynik prolaktyny załączyłem -wszystko gra ;)
dzięki to może teraz ramiona podziabie :D

damianoski
22-12-15, 09:09
Wynik prolaktyny załączyłem -wszystko gra ;)
dzięki to może teraz ramiona podziabie :D

Ok, moje niedopatrzenie.

elmagnifique
22-12-15, 10:26
mam tylko jeszcze jedni pytanko - jeśli będzie szło 250j HCG tygodniowo ti wychodzi 20 tygodni jedno opakowanie...przeżyje tyle w lodówce?
nie zepsuje się?

damianoski
22-12-15, 11:05
mam tylko jeszcze jedni pytanko - jeśli będzie szło 250j HCG tygodniowo ti wychodzi 20 tygodni jedno opakowanie...przeżyje tyle w lodówce?
nie zepsuje się?

Ja trzymałem 2 miesiące i działało tylko tyle ci podpowiem, poszukaj w internecie informacji, możliwe że będzie juz gorzej działało. Do miesiąca można trzymać bez problemu.

fallenursus
22-12-15, 11:19
Pany, wiadomo że testo terapia pomaga i nie ma bata ale.....jak wyżej to zabawa na początku, dobieranie odp dawkowania i środków. Żaden nie reaguje tak samo. Osobiście przy 160mg/tydz i 250iu dwa razy nie mam problemów z estrsdiolem dopóki nie przegne z syfem w szamie. Kto śledzi na fejsie ten wie że forma jest ale- żarcie jest bardzow ważne! Paleo/carb backload imho sprawdza się uniwersalnie, po wyeliminowaniu dupnego kurczaka na hormonach problemy z estradiolem się uspokoily. Można znaleść dobre, zdrowe mięso w tej samej cenie (dziczyzna, sfinka,indyk) wystarczy tylko ruszyć dupa, kupić większą ilość na raz nie oanikowac jak polaczki że trza wyłożyć 400zl na raz, anie 80, bo w praniu to wychodzi na tyle samo a organizm wam podziękuje. Wyeliminować jebany gluten, ww z pozadnych źródeł,Wit/minerały i chyba nie trza mówić ze ćwiczenia siłowe to podstawa zdrowego życia i przyspiesza/wspomaga leczenie. Za dużo wszyscy rozkmniniaja zamiast sie czyms zajac I nie myslec o glupotach ,co nie damianoski? :p

fallenursus
22-12-15, 11:23
60dni może spokojnie stać w lodówce
Ps. Jak się nie będziecie poprawnie wysypiac to żadna hormonoterapia wam nie pomoże tak na marginesie.

elmagnifique
22-12-15, 11:26
dzięki, że się pojawiłeś ;)

biorę się za siebie i nie panikuje! w takim razie kurczaka też postaram się wyeliminować ;)

i nie łykasz przy takim protokole żadnego IA??

akurat z wysypianiem różnie bywa bo mam 2 letnią córkę która w nocy woła zawsze tatę więc jak można odmówić:razz:

damianoski
22-12-15, 11:33
Pany, wiadomo że testo terapia pomaga i nie ma bata ale.....jak wyżej to zabawa na początku, dobieranie odp dawkowania i środków. Żaden nie reaguje tak samo. Osobiście przy 160mg/tydz i 250iu dwa razy nie mam problemów z estrsdiolem dopóki nie przegne z syfem w szamie. Kto śledzi na fejsie ten wie że forma jest ale- żarcie jest bardzow ważne! Paleo/carb backload imho sprawdza się uniwersalnie, po wyeliminowaniu dupnego kurczaka na hormonach problemy z estradiolem się uspokoily. Można znaleść dobre, zdrowe mięso w tej samej cenie (dziczyzna, sfinka,indyk) wystarczy tylko ruszyć dupa, kupić większą ilość na raz nie oanikowac jak polaczki że trza wyłożyć 400zl na raz, anie 80, bo w praniu to wychodzi na tyle samo a organizm wam podziękuje. Wyeliminować jebany gluten, ww z pozadnych źródeł,Wit/minerały i chyba nie trza mówić ze ćwiczenia siłowe to podstawa zdrowego życia i przyspiesza/wspomaga leczenie. Za dużo wszyscy rozkmniniaja zamiast sie czyms zajac I nie myslec o glupotach ,co nie damianoski? :p

Najważniejsze, chyba w tym wszystkim nie kombinowac, ustalić protokół i trzymać go 4-6 tygodni. Trzeba pamiętać że trt to nie zdjęcie z krzyża, dieta i ruch tez są potrzebne. Unikać alkoholu, często na kacu można mieć złudne wrażenie ze estrogen poszedł w górę, bo na twrzy się spuchlo, bo łydki jakieś podlane, do tego przy braku homeostazy hormonalnej może pogłębiać problemy z psychika, z gospodarką wodna itd.

Wszystko zostało wyżej napisane.

Spokój spokój, powoli, nie spiesz się, będzie dobrze. :headbang:

fallenursus
22-12-15, 11:44
dzięki, że się pojawiłeś ;)

biorę się za siebie i nie panikuje! w takim razie kurczaka też postaram się wyeliminować ;)

i nie łykasz przy takim protokole żadnego IA??

akurat z wysypianiem różnie bywa bo mam 2 letnią córkę która w nocy woła zawsze tatę więc jak można odmówić:razz:
Teraz nie. W sumie na protokole już z pół roku ponad nie byłem, a nawet jak jestem to dorzucam dht, ma dużo przydatnych wlaciwosci :) np- potęguje działanie biodostepnej dopaminy, trzyma prolke/estro w ryzach.

damianoski
22-12-15, 11:47
Co masz na mysli pod pojeciem dht ? Walisz jakis Andractim w zelu czy mowa o analogach dht czyt. np. Masterek.

fallenursus
22-12-15, 11:50
Masterek/proviron
Jak trzeba mocniej nakręcić mózg np przed wykładami lub pisaniem artykułów- nootropiki

damianoski
22-12-15, 11:58
Nootropiki fajnie dzialaja, dla mnie ( choc wiem ze powiesz ze cienias) zwykly piracetam daje rade oczywiscie z cholina. Jasniejszy umysl gwarantowany.

elmagnifique
22-12-15, 12:12
Rozumiem, że w klinice na wszystko recke się dostanie? :D

fisherman
22-12-15, 13:10
" Ps. Jak się nie będziecie poprawnie wysypiac to żadna hormonoterapia wam nie pomoże tak na marginesie."

No właśnie, co robić jak są problemy z wysypianiem się? Tzn. problem z zaśnięciem głównie. Schodzi mi często z ponad godzinę zanim zasnę. No i niestety nierzadko wychodzi, że spię po 4-5 godzin.

Ps: Tak odnośnie chwalenia Mateuszka z ruchaniem na bombie, to ja tyle mogę przy mniej niż 600 ng/ml testo, haha Także wynik jakiś nie jest fenomenalny.

fallenursus
22-12-15, 13:28
Rozumiem, że w klinice na wszystko recke się dostanie? :D

Test,hcg,hgh, metformina,inhibitory. Reszta terapii oferowanych są bez recept. Nootropoki według braków, to aminokwasy potrzebne do prawidłowej wymiany neuronów. Wszystkie dokładnie przebadane klinicznie aczkolwiek jeśli.chodzi.o nie to badania są dostępne tylko po rosyjsku. U nich to zamiast antydepresantow używane.
Ps. Cholina jest podstawą każdego stacka nootropow :)

bololol
22-12-15, 13:31
nie siedź przed snem na tablecie/telefonie/laptopie to powinieneś usnąć bez problemu. Ewentualnie jedz kolacje później. Wiadomo, że najedzony facet to szczęśliwy facet :)

fallenursus
22-12-15, 13:39
Kawa kawa kawa kawa kawa...kazdy pije kawe. Wiadomo. Ale czy pijemy ja poprawnie? Zastanawialiscie sie kiedys czemu tolerancja do kofeiny z czasem maleje?
Nie chodzi tu o to czy z mlekiem, czy parzoną z cukrem czy bez. Spójżmy na to z punktu fizjoligicznego i jak dziala nasz organizm. Czas w ktorym pijemy kawe bardzo ważny wpływ na to jak nas ta kawa ‘’obudzi’’ i jak bardzo bedziemy ‘’zmęczeni’’ pod koniec dnia.
Kortyzol obrócz w swoim kapeluszu magicznych trickow, moim ulubionym jest np. pomoc przy zmienianiu rozkladu tkanki tłuszczowej na ciele ☺ . Potrafi wziasc fat z szyji i przeniesc go na dolny odcinek brzucha jak naprzyklad jakas bikiniara lub kulturysta kocha chroniczne cardio. Kazdy z nas zna takich betonomozgow wiele ☺ anywho.. kortyzol ma tez ciekawe tricki pomagajace nam w zyciu, ale musimy wiedziec jak dokladnie dziala zeby jemu i nam w tym pomagaly!
Zastanawialiscie sie kiedykolwiek dlaczego wogole budzicie sie ze snu? Well, dzieki wlasnie kortyzolowi! Oczywiscie wszystko co piszemy, piszemy o osobach zdrowych, nie zajechanych przez niekompetentnych trenerow polecajacych chroniczne cardio, high carb diet, owsianke na sniadanie czy t3 na rozruszanie metabolizmu, czasami mnie korci zeby pocisnac nazwiskami ludzi ktorzy twierdza ze tluszcz pali sie w ogniu weglowodanow poto tylko zeby ci co wiedza lepiej mieli dobra beke. Wiadomo najlepszym sposobem na utrzymanie kortyzolu w ryzach jest miec po prostu wyjebane i nie przejmowac sie niczym, niestety nie kazdy moze sobie na to pozwolic. Dla tych polecam fosfodyloseryne i l-theanine+witamine C dozylnie w klinice Hormeza jak i game innych ciekawych produktow dostepnych wkrotce! Beda kolejki!!
Wiec co z tym kortyzolem? Kortyzol nas budzi, wzrasta z- rana powoli o okolo 50%,. Wedlug biorytmu normanlej osoby, najwyzsza dawka kortyzolu jest okolo 8-9rano, wiec naturalnie o tej porze powinnismy byc najbardziej przytomni. Proponuje zrobic maly experyment, co prawda dla tych ktorzy pija kawe, bedzie to bolesne(doslownie), nie pic kawy z rana od razu po przebudzeniu, odczekac z godzine zeby biorytm zrobil swoje i sprawdzic o ile poleprzyla sie wasza ‘’przytomnosc’’ bez kawy. Po kilku dniach abstynencji od kofeiny powinniscie poczuc dobry przyplyw energi z godzine po przebudzeniu. Jesli tak nie jest cos jest nie halo☺. Malo kto o tym wie bo w ciagu pierwszej godziny z otwartymi oczami wiekszosc z nas obala ze dwie kawy+espresso.
Pijac kawe(kofeine)z rana oszukujemy nasz biorytm i ogranizm, przez co z czasem nasza tolerancja do kawy jak i innych srodkow pobudzajacych maleje. Picie kawy, gdy poziom kortyzolu jest wysoki myli sie z celem. Najlepiej odczekac godzinke, poltorej zanim siegniemy po kubek. To nie bedzie latwe, ale na pewno warto!
Kortyzol rowniez skacze miedzy poludniem a 13sta, 1730 a 1830, wiec patrzac na to jak funkcjonuje nasz zdrowy organizm picie kawy w tych porach rowniez bedzie odbiegac od celu.
Niestety dzisiaj cyckow nie bedzie.

Mateuszek1234
22-12-15, 13:58
Węgle w ostatnim posiłku i melatonina/l-theanina na sen. No to tylko pogratulować libido , to na bombie by Ci cała krew z mózgu w parówie siedziała 24 na dobe :)

Ja w sumie też przy poziomie 300ng/dl jak jeszcze na htz nie byłem czyli praktycznie dolna granica normy z libido jakichś większych problemów nie miałem.

damianoski
25-12-15, 16:40
Witam, male sprawozdanie zdam co u mnie. Koncze 2 tydzien na protokole 2 x 60 mg TE + 2 x 250 ui hcg. Wczroaj wieczorem 4 zastrzyk, dzisiaj czuje sie o niebo lepiej tak jak po kazdym kolejnym zastrzyku. Czuje ze hormony sie stabilizuja. Polepsza sie korelacja DHT :E, juz nie czuje sie taki wysuszony, lepszy humor , i powraca apetyt. Sen rowniez coraz lepszy, odstawilem nasenne ktore bralem na poczatku protokolu. W ciagu dnia o wiele wiecej energii, brak zjazdow ktore mi towarzyszyly. Te 2 tygodnie to niezla katorga.

Pozdro

P.S. Libido wzgledne, nie ma jakiegos porywu. Wzwody mocne ale potrafia zanikac. Potrzebne jeszcze troche czasu.

damianoski
06-01-16, 12:41
Wlasnie jestem w polowie 4 tygodnia a tutaj moje badania ktore robilem w okolicy swiat, czyli pod koniec 2 tygodnia . Estradiol 24,36 pg/ml[20-47]~; Testosteron 741,78 ng/dl[175-781]~;

Zmiany samopoczucia sa subtelne, ale zauwazalne coraz wiecej przespanych nocy. Pozyjemy zobaczymy.

Czasami zdazaja sie dni ze mam lodowate stopy. Spotkal sie ktos z tym ?

fisherman
07-01-16, 06:00
Mi się od zawsze zdarza mieć lodowate stopy i dłonie - nie wiem z czym to się może wiązać. W moim przypadku być może z nerwicą.

Co ta norma w twoim lab. taka niska dla testo?

elmagnifique
07-01-16, 10:00
u mnie w labie normy takie same...

damianosk - ja też ostatnio często mam zimnie dłonie i stopy...
czułem się słabo - mega senność i myślałem, że wywalone estro a tu testo 630, a estro <20 ?!? nie wiem może dlatego, że zarzuciłem sporo cynku i zielonej herbaty i dieta 100% czysta?

nic nie zmieniam i dalej jade testo 2x60 i hcg 2x250...zobaczę jak będzie w połowie lutego...cynk odstawić?
bo ostatnio estro mi wywalało a teraz IA od ponad miesiąca odstawiłem i takie numery :P

damianoski
07-01-16, 10:33
Tez aromatyzujesz slabo. Widzisz czesto ma sie wrazenie ze estro wysokie a tu sie okazuje na odwrot. Poczekaj conajmniej 6 tygodni od momentu jak leczisz te same dawki i nic nie zmieniasz. Ja bede konczyl 4 tydzien, w piatek ide zrobic badania i zobacze gdzie jestem. U mnie wahania sa coraz mniejsze, warto czekac. Ja sie bede zastanawial czy nie dolozyc jeszce troche hcg i testo.

elmagnifique
07-01-16, 12:09
no właśnie mnie to strasznie zdziwiło - bo zawsze miałem bardzo silną aromatyzację - zobacz ostatnie wyniki...
ale nic nie zmieniam (prócz dawki cynku o połowę) i zobaczę w lutym jak to wygląda...

a jak u Ciebie samopoczucie na tej dawce? libido itd?

damianoski
07-01-16, 12:23
no właśnie mnie to strasznie zdziwiło - bo zawsze miałem bardzo silną aromatyzację - zobacz ostatnie wyniki...
ale nic nie zmieniam (prócz dawki cynku o połowę) i zobaczę w lutym jak to wygląda...

a jak u Ciebie samopoczucie na tej dawce? libido itd?

generalnie idzie w dobra strone, sa dni ze mam wrazenie ze jest chujowo, ale po kilku godzinach czuje sie dobrze, takze sie wszystko jeszcze waha. Libido powoli sie zmienia na lepsze, orgazmy tez coraz lepsze. Ciezko mi czasem sie dochodzi, ale to tez w dobra strone idzie. Sa dni ze jest slabiej a pozniej 2 dni dobrze. Tych gorszych dni coraz mniej.

Trzeba byc cierpliwym, pomimo tego ze bywa ciezko i mam ochote to wszystko pierdolnac.

fisherman
07-01-16, 14:00
Z pozoru trochę z dupy pytanie... Damianoski masz stałą partnerkę ? Trochę to może śmiesznie brzmi, ale z tym libido, twardością fajki to najbardziej miarodajnie można oceniać, jak się ma jakąś stałą dupyncję, bo przy epizodycznych przygodach, to sporo czynników może mieć znaczenie.

damianoski
07-01-16, 14:20
Mam stala partnerke ;)

fisherman
07-01-16, 18:37
To może w drugą stronę - spowszedniało za bardzo i trzeba jakiegoś nowego bodźca? :D

damianoski
07-01-16, 18:58
Nic takiego nie powiedziałem :) Każdy samiec jest tak stworzony ze prędzej czy później powszednieje w mniejszym bądź większym stopniu, kwestia poszukiwania nowych doznań nie zawsze musi się skończyć nowa partnerka. ;)

elmagnifique
08-01-16, 14:32
pooglądałem te filmiki kolesia na TRT - zastanawia mnie tylko jedno...
jakim cudem wbijając 200mg tygodniowo początkowo miał stężenie około 1200 a po roku/ półtora około 400-450?!
o co chodzi???

damianoski
08-01-16, 14:38
Raczej na odwrot, na poczatku mial nizsze bo byl gruby i aromatyzowal, schudl duzo i wtedy mial wyzsze. Sprawdz jeszce raz. I powedz jezeli sie myle

elmagnifique
08-01-16, 14:44
doszedłem do filmów z przed roku i wyników badan krwi - po 3 miesiącach i 6 miał ponad 1000 a po półtora roku około 450...

damianoski
08-01-16, 14:50
podeslij mi jeden i drugi film.

elmagnifique
08-01-16, 14:52
ehhhh...za dużo wymagasz - tamten widziałem w zeszłym tygodniu i zmniejszał dawke z 200 na 160...potem po pół roku zwiększył do 200...a testo dalej w połowie normy (oczywiście dnia 7)

damianoski
08-01-16, 14:54
To jakos w zlej kolejnosci je ogladales, bo to o czym mowisz mial na poczatku 200 mg/ week jak byl gruby mial okolo 400-500 pozniej zaczal chudnac, chudl chudl, i badania wyszly mu ponad 1000, wiec zmniejszyl do 160. i na tych 160 jest do teraz. Ale jak sie myle to udowodnij :> Przy 160 juz byl na dawne dzielonej na 2/week zreszta pod koniec tego 200 na week tez juz dzielil na 2 dlatego estradiol mu spadl a testo wzrosl tak diametralnie

fallenursus
08-01-16, 22:41
u mnie w labie normy takie same...

damianosk - ja też ostatnio często mam zimnie dłonie i stopy...
czułem się słabo - mega senność i myślałem, że wywalone estro a tu testo 630, a estro <20 ?!? nie wiem może dlatego, że zarzuciłem sporo cynku i zielonej herbaty i dieta 100% czysta?

nic nie zmieniam i dalej jade testo 2x60 i hcg 2x250...zobaczę jak będzie w połowie lutego...cynk odstawić?
bo ostatnio estro mi wywalało a teraz IA od ponad miesiąca odstawiłem i takie numery :P

tarczyca/ nadnercza

elmagnifique
10-01-16, 20:05
tarczyca/ nadnercza

tak sądzisz??
w pażdzierniku miałem badane i wszystko grało....

to co odstawić cynk i jak estradiol nie wzrośnie badać ponownie?
jakie badania na nadnercza najlepiej? bo kortyzol sprawdzałem też jakoś w listopadzie i był ok...

troszkę mnie zmartwiłeś jakby jeszcze coś siadło:cry:

damianoski
11-01-16, 13:40
Wiesz co, na moim przykladzie, ja generalnie zanim bylem na trt i mialem obnizony testosteron, bardzo czesto bylem zestresowany, male rzeczy mnie martwily nie radzilem sobie ze stresem. Zauwazylem ze bardzo czesto w sytuacja stresowych moje nogi robily sie zimne. Teraz jak jestem na TRT o wiele latwiej radze sobie ze stresem , moje nogi o wiele rzadziej sa zimne, dlonie praktycznie zawsze sa cieple, no chyba ze temperatura otoczenia na to nie pozwala. Moja tarczyca jest zdrowa wiec to nie tu problem. Problem wydaje sie wlasnie lezy w stresie i radzeniem sobie z nim a do tego potrzebuje jeszcze czasu. Moje nadnercza tez sie musza uspokoic i zaczac dobrze reagowac. Caly ten uklad jest powiazany, wiec na moja logike odpowiednie TRT moze pomoc rowniez regulowac prace nadnerczy jezeli nie sa zjebane.

Cytat z ExcelMale :

"The adrenal glands, located in the abdomen above the kidneys, regulate stress in the human body. When the body encounters an emergency situation, the adrenal glands release hormones, such as adrenaline, that enable the body to respond accordingly. You may have encountered this reaction, called the “fight or flight” response, if you have encountered danger, fear or shock. Adrenal fatigue is the controversial idea that the adrenal glands can become worn out, creating illness, if continually over stimulated.Proponents of the “adrenal fatigue” theory hold that the adrenal glands may be overworked in some individuals and therefore become “fatigued” and unable to produce sufficient hormones. When your adrenal glands become exhausted, your natural cortisol levels drop significantly. Cortisol is your naturally occurring stress hormone. In addition to low sex drive and infertility, symptoms of adrenal fatigue may include chronic fatigue, low blood pressure and low blood sugar, dizziness, headaches, anxiety or panic attacks, depression and other equally debilitating problems.

Some doctors may prescribe low doses of corticoid steroids if your morning levels of cortisol (measure by blood, saliva or urine tests) are low. But be careful with corticoid steroids since they can increase fat mass and decrease bone density if given in doses that exceed what the healthy adrenals would produce."

damianoski
11-01-16, 13:43
Takze jezeli Tarczyca dobra to nie ma co sie orac i panikowac. Jezeli twoje hormony (testosteron i estradiol) na trt sie nie ustabilzuja to bardzo czesto mozesz miec zimne stopy. W moim przypadku tak bylo. Na poczatku jak zaczalem podawac hcg i bylem w totalnej dupie jezeli chodzi o moja glowe, to zimne nogi mialem calymi dniami, teraz jest juz jak mowilem o niebo lepiej. ;) Piona

elmagnifique
11-01-16, 13:54
no to mnie pocieszyliście :)
tyko Panowie w takim razie co z tym estradiolem???

czy przez to, że jest poniżej normy mogę być taki senny i zmęczony??
i właściwie dlaczego jest poniżej normy bo tego najbardziej nie rozumiem...szczególnie, że pojawiły się problemy z "przyjacielem" po dodaniu hcg do terapii...a estro poniżej normy a zawsze miałem skłonność do wysokiego...

już coraz mniej rozumiem...

damianoski
11-01-16, 14:00
oczywiscie ze jestes senny przez estradiol ponizej normy, bijesz testosteron domiesniowo czy podskornie ? Bij domiesniowo ! Przyjaciel nie lubi nieskiego estro ! Czytaj moje posty bij domiesniowo 2 x 50 week + 2 x250 ui hcg , poniedzialek rano , czwartek wieczor, nie uzywaj zadnego AI, czekaj miesiac. Nic nie rob nawet jak bedzie ci sie wydawalo ze jest chujowo. !!! Bedziesz sie pewnie czul na zmiane chujowo dobrze, bedziesz mial problemy ze snem albo i nie, bedziesz mial depresje, agresje , ale kur.. przeczekaj ! ;)

elmagnifique
11-01-16, 14:01
nie mogę edytować - wrzucam wyniki:


Estradiol
< 20,0
pg/ml
20
47

Wykres (https://wyniki.vitalabo.com.pl/KWyniki/GenerujDeltaCheck?idZlecenia=V6jhVK8ZPeY%3D&nazwaBadania=hOeYaDU5FkrXsbofgwmxHQ%3D%3D&nazwaParametru=hOeYaDU5FkrXsbofgwmxHQ%3D%3D&idBadania=K%2BAZhA5iNvY%3D&idZleconegoBadania=GIaZdBzEKOy2SJY%2BV1CZLQ%3D%3D&idParametruBadania=kFfQtYUmt%2B0%3D&idParametru=mcme5R%2BveBo%3D&idPacjenta=i9CI2wx7THo%3D)


Prolaktyna
10,46
ng/ml
2,64
13,13
~
Wykres (https://wyniki.vitalabo.com.pl/KWyniki/GenerujDeltaCheck?idZlecenia=V6jhVK8ZPeY%3D&nazwaBadania=jrX8EeVA60zU4MqM4ObY%2Fw%3D%3D&nazwaParametru=jrX8EeVA60zU4MqM4ObY%2Fw%3D%3D&idBadania=4R6JNE85ZV4%3D&idZleconegoBadania=mmovGB0NNu%2B%2Fjg0QpuA9eA%3D%3 D&idParametruBadania=BS%2B2X3niSMs%3D&idParametru=5AJNfAdZyrs%3D&idPacjenta=i9CI2wx7THo%3D)


Testosteron
630,69
ng/dl
175
781
~
Wykres (https://wyniki.vitalabo.com.pl/KWyniki/GenerujDeltaCheck?idZlecenia=V6jhVK8ZPeY%3D&nazwaBadania=prFgPVkiEFrVIIP20GLtwg%3D%3D&nazwaParametru=prFgPVkiEFrVIIP20GLtwg%3D%3D&idBadania=BVi2H4O8a%2Bk%3D&idZleconegoBadania=EoZ8G5QMXRrLHTcTchomtw%3D%3D&idParametruBadania=dq4Htiur4Dw%3D&idParametru=4Z53xLaz3Lk%3D&idPacjenta=i9CI2wx7THo%3D)


PSA
1,20
ng/ml
0
4
~




doszły kłopoty z przyjacielem :(

kicha się zrobiła, a najbardziej nie kumam skąd tak niski estradiol skoro zawsze miałem wysoką aromatyzację...

elmagnifique
11-01-16, 14:02
oczywiscie ze ejstes senny przez estradiol ponizej normy, bijesz testosteron domiesniowo czy podskornie ? Bij domiesniowo ! Przyjaciel nie lubi nieskiego estro !


bije domięśniowo...to co walnąć raz większą dawkę hcg??

damianoski
11-01-16, 14:05
Nie pij nic alkoholu przez ten okres, jak cpasz to przestan cpac.

damianoski
11-01-16, 14:07
bije domięśniowo...to co walnąć raz większą dawkę hcg??

Powiedzialem ci nic nie zmieniaj ! jedz na tym czym jedziesz rowny miesiac a najlepiej z 6-8 tygodni. Pisales ze jestes na dawce 2 x 60 mg + 2 x 250 no to na tym zostan to jest dobra dawka na poczatek, daj sie organizmowi zaadoptowac, to sa hormony a nie cukierki, to nie smakuje odrazu.

elmagnifique
11-01-16, 19:11
Panowie mam jeszcze jedno pytanko - czy skoki ciśnienia są normalne? bo coś też mi się znacznie podwyższyło :(

ogólnie się sypie...:P

damianoski
11-01-16, 20:03
Tak, możesz mieć w tym okresie skoki ciśnienia , uczucie jakbyś miał głowę w bance mydlanej , takie lekkie otępienie , tez to miałem , spokojnie

fallenursus
11-01-16, 23:37
tak sądzisz??
w pażdzierniku miałem badane i wszystko grało....

to co odstawić cynk i jak estradiol nie wzrośnie badać ponownie?
jakie badania na nadnercza najlepiej? bo kortyzol sprawdzałem też jakoś w listopadzie i był ok...

troszkę mnie zmartwiłeś jakby jeszcze coś siadło:cry:

To że miałeś badane i jest w normach gowno znaczy. Są normy a normy laby, a normy fukcjonalne
Kortyzol w pl źle badają. Do Niemiec trza słać ślinę.
Nadal nisko całkowity.
Wynik wolnego nieznany.
Wrozcie sobie dalej.

elmagnifique
12-01-16, 17:06
To że miałeś badane i jest w normach gowno znaczy. Są normy a normy laby, a normy fukcjonalne
Kortyzol w pl źle badają. Do Niemiec trza słać ślinę.
Nadal nisko całkowity.
Wynik wolnego nieznany.
Wrozcie sobie dalej.

testo wolny czekam na wynik...

za to estradiol szaleje:(
po równo tygodniu (poprzednio poniżej 20):
Estradiol 67,74 pg/ml 20 47 H
Wy

to normalne??

fallenursus
12-01-16, 20:52
Jedni mniej inni bardziej aromatyzuja. Dieta, brak ćwiczeń, insuloopornosc, tkanka tłuszczowa, tarczycy itp itd wszystko ma wpływ. Alko i szczególnie thc

elmagnifique
13-01-16, 08:30
Jedni mniej inni bardziej aromatyzuja. Dieta, brak ćwiczeń, insuloopornosc, tkanka tłuszczowa, tarczycy itp itd wszystko ma wpływ. Alko i szczególnie thc

to prawda tylko nie wiem skąd takie skoki góra-dół bo miałem popnad 60 samo spadło poniżej 20 a teraz znowu powyżej 60...nie trzyma się kupy to :P
dieta cały czas pilnowana i bez zmian, ćwiczenia 3 razy w tygodniu siłowe i 2 razy aeroby, tłuszczu niewiele - w pasie 78cm przy 182cm wzrostu i 77kg wagi...alko nie pije już dłuuuuższy czas (kiepsko się po nim czuje ostatnimi czasy) a marysia ostatni raz 8 lat temu na studiach...

nic nie zmieniam dalej - około 6-8 tygodnia powinno się ustabilizować??

elmagnifique
15-01-16, 14:17
Jak tam damianoski samopoczucie??

ja mam ostatnie pytanko - bo wyszły mi nie wiem jakim cudem niedobory żelaza...możliwe, że to stąd te objawy a nie wcale od hormonów?
tylko czy przy HTZ można suplementować je? bo jak dobrze rozumuje to wzrośnie jeszcze bardziej hemoglobina (a mam 16,9 skala 14-18) i hematkryt (50,8 40-54)
będę wdzięczny za sugestie...

damianoski
18-01-16, 14:02
U mnie bylo bardzo, bardzo dobrze, swiadomie zwiekszylem dawki do 2 x 60 mg + 2 x 250 , chcialem podwyzszyc troche testosteron tak zeby byl w granicach 900. Teraz czekam na ustabilizowanie sie tego protokolu przy ktorym juz prawdopodonie zostane. Jestem w 2 tygodniu na tych dawkach.

elmagnifique
18-01-16, 19:07
no to baaardzo się ciesze!
a ia bierzesz? czy bez tego??

p.s. a jakie wyniki przed zwiększeniem dawki a więc gdy samopoczucie było bardzo dobre?
czy nie robiłeś badań i po prostu zwiększyłeś?

damianoski
18-01-16, 20:38
no to baaardzo się ciesze!
a ia bierzesz? czy bez tego??

p.s. a jakie wyniki przed zwiększeniem dawki a więc gdy samopoczucie było bardzo dobre?
czy nie robiłeś badań i po prostu zwiększyłeś?

Moj estradiol byl w ganicach 25 pq/ml nie biore zadnego AI, ja slabo aromatyzuje

elmagnifique
19-01-16, 10:32
no to wynik idealny...pozazdrościć ;)
a z suplementów / witamin coś łykasz?

damianoski
19-01-16, 11:04
kreatyne, vitamine C, magnez, aminokwasy i bialko

damianoski
20-01-16, 18:48
U mnie bylo bardzo, bardzo dobrze, swiadomie zwiekszylem dawki do 2 x 60 mg + 2 x 250 , chcialem podwyzszyc troche testosteron tak zeby byl w granicach 900. Teraz czekam na ustabilizowanie sie tego protokolu przy ktorym juz prawdopodonie zostane. Jestem w 2 tygodniu na tych dawkach.

Generalnie sie pomylilem zmienilem na 2 x60 + 2 x 500 ui

elmagnifique
22-01-16, 14:15
daj znać za jakiś czas jak odczucia i wyniki...mi juz przy dawce 250j estro skacze w góre i w dół jak szalone...powodzenia!

elmagnifique
04-02-16, 08:57
i jak tam damianoski po miesiącu tego protokołu?

damianoski
05-02-16, 23:48
ja ostatecznie zostalem na 2 x60mg TE + 2 x 250 ui hcg. po miesiacu powiem ci ze jest swietnie, coraz mniej zlych dni, najgorzej jezeli tak moge powiedziec to czuje sie zawsze po strzale z hcg , ale ten okres zlego sampoczucia jest coraz krotszy. Libido bardzo dobre, chyba w zyciu nie mialem takiego unormowanego, jeszcze satysfakcja z seksu, mam tu na mysli orgazm nie jest taki jakbym chcial ale to tez idzie w dobra strone. Zmeczenie w ciagu dnia tez juz minelo. Mam coraz wiecej energii. W nocy spie bardzo dobrze, nie przebudzam sie juz tak czesto jak to mialo miejsce w poprzednich tygodniach. Rano wstaje i czuje sie wyspany. Zaczynam zyc na nowo ;) To po prostu dziala. W przyszlym tygodniu ide zrobic panel badan.

P. S Opuchlizny na nogach i twarzy tez sa coraz mniejsze, mozna powiedziec ze zeszly juz prawie calkowicie zarowno z lydek jak i z twarzy.

elmagnifique
08-02-16, 10:32
to daj znać jak wyniki...
mnie znowu bolą łydki i strasznie dłonie puchną w nocy...a estro 57...przy normie do 40...

elmagnifique
08-02-16, 15:11
i dlaczego wróciłeś do mniejszej dawki? za dużo hcg?

damianoski
11-02-16, 17:49
Wyniki przy protokole 2 x 60 mg TE + 2 x 250 ui HCG tygodniowo. Badania robiłem 48 godzin po zastrzykach. Wynik :

Testosteron: 8,62 ng/mm 2,8-8]

Estradiol: 29,97 pq/ml [25,8-60,7]

Morfologia, Tarczyca, Lipidogram, Mocz - wzorowo.

elmagnifique
16-02-16, 08:24
Wyniki przy protokole 2 x 60 mg TE + 2 x 250 ui HCG tygodniowo. Badania robiłem 48 godzin po zastrzykach. Wynik :

Testosteron: 8,62 ng/mm 2,8-8]

Estradiol: 29,97 pq/ml [25,8-60,7]

Morfologia, Tarczyca, Lipidogram, Mocz - wzorowo.


super wyniki!
samopoczucie forma i libido także?

damianoski
11-03-16, 12:27
Od niedawna lece 2 x 50 mg + 2 x 500 UI. Na tym protokole czuje sie o niebo lepiej, nie mam zjazdow w ciagu dnia. Mam wiecej energi. Zobaczymy co na badaniach wyjdzie.

elmagnifique
16-03-16, 15:19
no a ja mam problem z tym nieszczęsnym estradiolem...wywaliłem HCG, przeszedłem na dawkowanie 2 razy w tygodniu i wynik :


Estradiol
78,25
pg/ml
20
47
H



WTF??

samopoczucie i libido słabe...

elmagnifique
06-04-16, 15:08
damianoski - i jak na tym protokole??

u mnie się okazało, że to samopoczucie to nie wina hormonów a znowu jakiejś choroby...także na koniec kwietnia szpital i przegląd organizmu...

daj znać jak u Ciebie przy tych dawkach ;)

Locutus85
13-04-16, 12:49
Witam wszystkich, od całych 4 tyg jestem na HTZ testosteron prolongatum 200mg co 14 dni, a w zasadzie 100mg co 7 dni. Mam jednak problem obserwuje u siebie duze huśtawki samopoczucia raz mam mega powera a raz jestem sflaczały tak że mi się nic nie chce, po jakim czasie nastąpiła u was ta stabilizacja samopoczucia ?

fallenursus
13-04-16, 14:36
podziel dawki na 2xna tydzien.

Locutus85
13-04-16, 20:12
podziel dawki na 2xna tydzien.

Wybacz ale wydaje mi sie ze 1amp co 7dni da w miarę stabilne stężenie, co mi da ze będę jeszcze bardziej dzielil poza częstszym kluciem ?

fallenursus
13-04-16, 21:54
To ci się źle zdaje. Czuj się tak dalej i gdybaj czemu czujesz falowanie hormonu.

Mateuszek1234
13-04-16, 22:39
Locutus jak jesteś mądrzejszy niż my to po kiego hu*a zadajesz tu pytania ? Wal tą prolke raz na tydzien i czuj sie dalej jak szmata pozdro

Locutus85
14-04-16, 08:39
Locutus jak jesteś mądrzejszy niż my to po kiego hu*a zadajesz tu pytania ? Wal tą prolke raz na tydzien i czuj sie dalej jak szmata pozdro

Ja tu z kulturą, a tu takie prostactwo

Locutus85
14-04-16, 08:41
9640

Wg tego schematu okres poltrwania to 10dni, wiec kolo 7dnia nadal jest w miare stabilnie. Jest to przyklad dla 2amp

marcin001
14-04-16, 08:49
Gościu chyba nie zaszkodzi Ci bić 2x... nie będzie różnicy to będziesz bił jak wcześniej

Locutus85
14-04-16, 09:32
Gdybym chcial sie bic co 3dni to wolal bym walic Propa niz Prolke, jestem czesto w wyjazdach i nie stac mnie na bicie igiel co 3dni, sam tego nie robie i nie mam zamiaru.

marcin001
14-04-16, 12:05
Chciałeś znać odp na swoje pytanie to ją dostałeś, Twoj wybór bo nas to rybka jak się będziesz czuł ;p

Locutus85
14-04-16, 16:55
Dziekuje za odpowiedz, pytanie co robić ze stanami lękowymi ktore sa na poczatku a utrudniają funkcjonowanie, brac cos na to czy przeczekać ?

Mateuszek1234
14-04-16, 18:06
Nie prostactwo tylko zirytowanie takim zachowaniem , są tu ludzie którzy od kilku, kilkunastu lat są na htz , szukasz pomocy radzimy ci co robić a ty zakładasz że wiesz lepiej i wyskakujesz z jakimś wykresem który ma się nijak do samopoczucia i stężenia hormonu ;) Pozatym robiłeś jakiekolwiek badania by zobaczyc czy coś jest nie tak ? Może estradiol wyj**bany w kosmos i dziwić się że samopoczucie jak gówno. Jak nie stać cię na bicie igieł ? iniekcja trwa 2-3 minuty a koszt jednej igły to grosze.

O jakich stanach lękowych mówisz

Locutus85
14-04-16, 18:21
Budzenie sie w nocy raz na jakis czas z lękiem, oraz czasem jak gdzies ide czuje niepokój. Kolego mialem robione wszystkie mozliwe badania, leżałem na endokrynologi, 6mscye temu byłem na omnadrenie 5szotów co 10dni i czułem sie podobnie możne nawet gorzej niz teraz (lecz nie miałem takich stanów lękowych), potem mnie położyli w szpitalu. Wszystko ok poza niskim testosteronem i makroprolaktyną po podaniu tescia. Jest cos na przysadce, ale to chyba torbiel dali mi norprolac na probe i po tym pojawily sie cholerne stany lekowe, odstawili po mscu norprolac i teraz jestem na prolongatum. Estriadol gdy bilem Omnadren byl w gornych granicach ale nie przekroczony, teraz nie badalem go, musze chyba zbadac. Na początku robilem wszystkie badania prolaktyne, progesteron, tsh, testosteron, estradiol. Wszystko w normie poza niskim tesciem