PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta by Yaro ;)



yaro09
12-04-13, 18:20
Dobra Panowie rzućcie okiem na moją dietę:

http://img837.imageshack.us/img837/4906/mojadieta.png


================

Dieta masowa z niedużą nadwyżką kcal (teraz lato idzie więc nie chcę pchać tylu kalorii jak w zimie).

Waga 84 kg

Białko 180g = 2,15g / KCM

Tłuszcze 75g = 0,9g / KCM

Węgle 418g = 5g / KCM

Kcal 3000 (obliczona już z nadwyżką)


WYJAŚNIENIA:

- ilość to liczba gram
- w posiłku nr 3 wpisałem odżywkę białkową, którą piję od razu po treningu, dlatego ją tam umieściłem.
- jeśli chodzi o 100g kurczaka lub ryby, możecie pomyśleć że to mało, ale to minimalna porcja w moim posiłku, więc taką wartość wpisałem. Raz zjem 100g, raz 180g, raz 120g.
- jak kogoś to ciekawi to program na androida, nazywa się Dziennik Posiłków, do pobrania za free ze Sklepu Play.

Co myślicie?

DavidZinc
12-04-13, 18:32
Jak dla mnie jabłko i banan po treningu, a przed ryż brązowy, ale chyba najlepiej byłoby jakbyś przed dał złożone węgle, bezpośrednio po białko i cukry proste, a za jakieś 40min posiłek np. ta pierś i ryż. Ogólnie pierwszy raz widzę, żeby ktoś jadł jajka przed treningiem. :D

Fit4ever24
12-04-13, 18:37
A dlaczego jajka przed treningiem be ?

DavidZinc
12-04-13, 18:44
Bo jest ponad 10g tłuszczu w 120g porcji, a tłuszczów nie je się przed treningiem i chyba po też (a yaro ma tam oliwę).

yaro09
12-04-13, 18:46
jeśli chodzi o posiłek przedtreningowy, to potrzebuję żeby był szybki i poręczny, stąd jabłko, banan i wafle.
białko łatwo dostarczyć z jajek, więc je też wrzuciłem.

Zawsze po treningu piję białko, a dopiero gdzieś za pół godz posiłek.

Z białego ryżu zrezygnowałem i musiałem go zastąpić w całości brązowym, bo mam skłonność do łatwego zwiększania poziomu glukozy we krwi, a włąśnie biały ryż mi ją podwyższa.

W czwartym posiłku będę wrzucał np zamiast makaronu kaszę, zamiast twarogu makrelę. To tylko tak jakby poglądowy schemat :)

yaro09
12-04-13, 18:50
Bo jest ponad 10g tłuszczu w 120g porcji, a tłuszczów nie je się przed treningiem i chyba po też (a yaro ma tam oliwę).


pod tym względem nie układałem diety, ponieważ dużo białka nie mam przed treningiem, więc tłuszcz nie tu takiego znaczącego wpływu na białko (bo ile tam tego białka jest :) ), natomiast stawiam tu na węgle.
Białko ładuję zaraz po treningu, więc mam je uzupełnione, dopiero potem przy posiłku ładuję oliwę, więc moim zdaniem jest git :)

ale walcie śmiał swoje uwagi, razem się wymyśli idealną dietę :)

DavidZinc
12-04-13, 18:51
Z białego ryżu zrezygnowałem i musiałem go zastąpić w całości brązowym, bo mam skłonność do łatwego zwiększania poziomu glukozy we krwi, a włąśnie biały ryż mi ją podwyższa.

Tym bardziej bym proponował Ci złożone węgle o niskim IG przed treningiem, ale cóż jak nie masz czasu to trudno, ew. możesz robić tak jak ja, że wstaję godz. wcześniej i robię sobie z 3 posiłki. :D

yaro09
12-04-13, 18:53
wiesz jak to jest, nieraz jest czas, nieraz nie. A co konkretnie proponujesz jako posiłek przedtreningowy? co Ty zazwyczaj jesz?

DavidZinc
12-04-13, 20:07
Ja jem węgle złożone o niskim ig (ryż brązowy, makaron durum wszelaki, kasza gryczana, makaron z mąki razowej, ryż basmati), żeby równomiernie dostarczać energię, tak żebyś miał przez większy czas treningu.

No i do tego zazwyczaj jem wołowinę albo pierś z kurczaka i warzywa zielone albo kukurydzy i fasoli czerwonej trochę do smaku.

yaro09
12-04-13, 21:49
ok :)
jak tam inni kulturysci oceniacie moją dietę? w sumie nigdy nie bawie się w tego typu układanie, także chętnie poczytam wasze opinie :)