PDA

Zobacz pełną wersję : Bole w okolicach serca



DTX
11-04-13, 16:30
Od jakiegos czasu mam takie bole, mniej wiecej w okolicy serca.
jakby go opisac to taki intensywny, jakby mnie od srodka sciskalo mocno, az nieraz musze przykucnac.
Spotkal sie ktos z takim czyms?
zdarzaja sie raz na kilka dni

///M
11-04-13, 16:48
Podłączam się pod temat, podobnie mam od wczoraj .

fallenursus
11-04-13, 18:05
portugalia miala cos z tkanka miedzyrzebrowa. czasami jak by jej ktos noz wbijal. nic na to nie mogli poradzic, najgozwj byko jak zmiana wilgotnosci duza...uj wie. :(

slim shady
11-04-13, 23:07
wizyta u lekarza

KowalX
18-04-13, 12:28
Od jakiegos czasu mam takie bole, mniej wiecej w okolicy serca.
jakby go opisac to taki intensywny, jakby mnie od srodka sciskalo mocno, az nieraz musze przykucnac.
Spotkal sie ktos z takim czyms?
zdarzaja sie raz na kilka dni

Zdrowo się prowadzisz? Nie wkuwasz nic? :)

KowalX
18-04-13, 12:29
Bóle po wysiłku czy w porach poza treningowych również?

Wiki
18-04-13, 13:47
może być przyczyną niedokrwienie serca, choroba wieńcowa - jeśli boli po wysiłku, ale w tym wieku to raczej mało realne
przy nadciśnieniu tętniczym też występują bóle wieńcowe.
mogą to być też nerwobóle
a z autopsji wiem, że jak prowadziłem ostre treningi z ujemnym bilansem, to nieraz wieczorem też mnie coś kuło, ale sporadycznie.
może należysz do grona osób które potrafią wyolbrzymiać naturalne "objawy" fizjologiczne :).
jeśli czasem coś Cię boli i myślisz że masz raka, to właśnie do nich należysz!
podsumowując jeśli ból się nasila, lub utrzymuje i występuje regularnie to do lekarza zgłoś się czym prędzej ;).

DTX
18-04-13, 13:58
Teraz często, o każdej porze. Wkuwam. Coś tam jakby przeskakuje i mocny kujacy bol. Mam przerost lewej komory

DTX
18-04-13, 16:02
ale to chyba nie serducho, nic nie wyolbrzymiam bo podchodze na wyrypce do tego, dopiero jak teraz zaeczlo sie czesciej i mocniej to sie zainteresowalem bardziej

isc do doktora czy na razie spasowac?

Wiki
18-04-13, 19:43
może mylisz to z bólem międzyżebrowym. Boli jak robisz wdech i później przestaje? Bo nie wiem co może innego przeskakiwać, na pewno nie serce :)
przy chorobie wieńcowej nie musi boleć po stronie serca, może boleć też po prawej stronie ku górze.

DTX
18-04-13, 19:48
no dlatego napisalem okolice serca, a nie serce. wdechu to ja nie moge wtedy zrobic :D

Wiki
18-04-13, 20:15
Czujesz kłucie, jak próbujesz zrobić wdech to się nasila, jak wydychasz to jest ok i za chwile wszystko wraca do normy :P?
Jeśli tak to nic poważnego

DTX
18-04-13, 20:17
yup, na wydechu tez boli.
w trakcie snu jest dokuczliwe bo mnie budzi

Wiki
18-04-13, 20:19
To kłucie na tle nerwowym, albo coś z serduchem, pójście do kardiologa nie zaszkodzi, zrobią echo serducha i będzie jasna sprawa

DTX
18-04-13, 20:20
ale tak jak mowiles przy wdechu sie nasila, trwa kilka sek

Wiki
18-04-13, 20:27
tak, jak dla mnie to nic poważnego, ale lekarzem nie jestem :)

DTX
18-04-13, 20:30
lepiej nei chodzic po lekarzach bo jeszcze cos wyjdzie :D

MAXIMUS 2
18-04-13, 20:54
lepiej nei chodzic po lekarzach bo jeszcze cos wyjdzie :D

Z pompą nie ma jaj, mnie tez co kiedyś kuło poszedłem dla spokojności zrobili mi EKG echo i było w porzo lepiej idź dla samego siebie :0 bo jeszcze trzeba trocha pączków wpierdzielić :)

drDexter
18-04-13, 21:14
idz do lekarza nie wiadomo co to jest, raczej na forum sportowym się nie dowiesz co Ci jest.Tu kardiologa trzeba odwiedzić:)

KowalX
18-04-13, 22:50
ale to chyba nie serducho, nic nie wyolbrzymiam bo podchodze na wyrypce do tego, dopiero jak teraz zaeczlo sie czesciej i mocniej to sie zainteresowalem bardziej

isc do doktora czy na razie spasowac?

To nie wkuwaj i idź do lekarza, może być doktorem :)

RogerJLB
06-05-13, 16:23
MIalem to samo , miesiac sie z tym meczylem dodatkowo w szkole wojskowej... Skierowali mnie na badania do desantu i akurat mialem robione echo serca , EKG i probe wysilkowa. myslalem ze po mnie... na papierach wyczytalem arytmie , lekarze stwierdzili ze wszystko wporzadku o bolach nic nie mowilem ale z tego co wiem jest to od wysilku , odzywek bo serce to miesien przy wysilku pracuje ... bol sam ustapil i jest ok :)

gym22
29-11-13, 12:56
Ten ból jest spowodowany wysiłkiem w ciągu dnia oraz nerwobóle, które pojawiają się na zmianę pogody.

polo
02-01-14, 15:34
zapalenie mięśnia po przebytych kiedyś tam blablabla chorobach
lub nerwobóle tak czasem jest

Koksowianin
31-01-14, 10:34
a ja mam bóle serca przy aerobach (pierwsze 5 min. ) a jak to przetrwam to moge biec z 60 bez bólu... mam też kołatania jak leze na lewym boku. Nie wpadłem jeszcze na to jak temu zaradzić.

Kklosowski
05-10-16, 09:23
może to być od wysokiego ciśnienia, warto pójść do lekarza

Ztamara
30-10-16, 13:28
może to od wysokiego ciśnienia, lekarz to oceni, badania można już zrobić