PDA

Zobacz pełną wersję : Propozycja na śniadanie



IntruzPL
31-03-13, 08:59
Witam .

Mam tutaj taką propozycję śniadania którą stosuję od czasu do czasu aczkolwiek nie mam pewności czy nie ma ubytków przy obróbce cieplnej .

3-4 jajka
50 g granoli orzechowej/czekoladowej 219 kcal tutaj daję czasami zmiksowane płatki owsiane
25 g płatków z migdałów 150 kcal
1 banan pokrojony dowolnie
1 lub 2 porcje gainera 271/542 kcal
Wszystko wymieszać razem z rozbitymi jajkami

i powoli smażyć na teflonowej patelni z odrobiną masła osełkowego

Co Wy na taką propozycję śniadania ?

Bardzo proszę o opinie

Anatom
31-03-13, 10:30
Witam .

Mam tutaj taką propozycję śniadania którą stosuję od czasu do czasu aczkolwiek nie mam pewności czy nie ma ubytków przy obróbce cieplnej .

3-4 jajka
50 g granoli orzechowej/czekoladowej 219 kcal tutaj daję czasami zmiksowane płatki owsiane
25 g płatków z migdałów 150 kcal
1 banan pokrojony dowolnie
1 lub 2 porcje gainera 271/542 kcal
Wszystko wymieszać razem z rozbitymi jajkami

i powoli smażyć na teflonowej patelni z odrobiną masła osełkowego

Co Wy na taką propozycję śniadania ?

Bardzo proszę o opinie
O ubytki przy obróbce termicznej sie nie martw zwłaszcza że jak sam piszesz robisz to od czasu do czasu.
Sam posiłek nie za ciekawy, 3-4 jajka - pewnie całe więc generalnie sporo tłuszczy nasyconych a tak de facto białka niewiele choć nie chce zakładać z góry Twojego zapotrzebowania którego nie znam. Granole orzechową/czekoladową wym zastąpił mixem płatków owsianych i orkiszowych, do tego łyżeczka kawy rozpuszczalnej lub cynamon. Płatki migdałowe są ok, sporo jednonienasyconych kwasów tłuszczowych, stosował bym zamiennie z pestkami dyni/orzechami włoskimi. Banana bym wywalił, dla mnie owoc zdjęty z palmy zielony, dojrzewający w skrzyni jest kiepskim owocem. Gainer to dla mnie tez niewypał, cukry proste najgorszej jakości, słabe białko serwatkowe, zbędny wydatek kasy, zainwestuj lepiej w jajka.
Masło osełkowe, hmm jak się nie ma co się lubi to się lubi to co ma. Wybrałbym olej ryżowy lub PAM.

Micek185
31-03-13, 12:14
Sam generalnie nie lubie sniadan i w ogole posilkow na slodko. Gainer to juz ostatecznosc uwzam ze jest duzo wiecej dobrych srodel cukru np jak owoce. Jesli chodzi o sniadanie na szybko to bardzo dobrym rozwiazaniem jest omlet na talarkach z cebuli. Kroisz cebule w talarki kladziesz na patelnie zalewasz ciastem na omlety posypujesz swiezym szczypiorkiem doprawiasz solà i pieprzem i masz pysznego omleta. Co wazne nie jest suchy!

IntruzPL
31-03-13, 12:25
czyli gainer do wywalenia , zrobię to na pewno pieniądze przeznaczę na nabiał . Czyli więcej białek jaj mniej żółtek ? nie wiem jak to zmodyfikować żeby było ok

Fit4ever24
31-03-13, 12:27
Sam generalnie nie lubie sniadan i w ogole posilkow na slodko. Gainer to juz ostatecznosc uwzam ze jest duzo wiecej dobrych srodel cukru np jak owoce. Jesli chodzi o sniadanie na szybko to bardzo dobrym rozwiazaniem jest omlet na talarkach z cebuli. Kroisz cebule w talarki kladziesz na patelnie zalewasz ciastem na omlety posypujesz swiezym szczypiorkiem doprawiasz solà i pieprzem i masz pysznego omleta. Co wazne nie jest suchy!

Sam tak robie. Z cebulką jest dużo smaczniejszy.

Co do jajek mysle że na tym poziomie nie musisz się bawić w oddzielanie białek od żóltek chyba że na raz zjadasz ich bardzo dużo.

slim shady
31-03-13, 15:20
wszystko zależy od Twojego zapotrzebowania i celu

ja akurat nie jestem zwolennikiem smażenia, ale jak już do tego dojdzie to robię jajecznicę albo frititate która wychodzi mega

IntruzPL
31-03-13, 16:55
zapotrzebowanie na białko jako osoba ćwicząca mam 180 g przy 83 kg masy ciała . Trening oczywiście masy . Z moich obliczeń wyszło że dostarczałem 100g białka dziennie . Jem twaróg piersi z kurczaka szynki drobiowe z ciemnym pieczywem . Ogólnie jem dobrze ale tego białka mi brakuje ...