PDA

Zobacz pełną wersję : Przy masie



IntruzPL
27-03-13, 12:50
Witam serdecznie .

Jak w temacie trening masowy + kaloryczny w miarę możliwości
Dzisiaj na obiad mielone z wieprzowiny robiłem dla rodziny . Pomyślałem że dla siebie aby nie zmarnować mięsa wymieszam wołowine z wieprzowiną i zrobie takie kotleciki i podsmażę na oliwie . Czy to sensowna koncepcja ? czy takie połączenia się nie wykluczają ?

Micek185
27-03-13, 13:06
nie to jest bardzo dobre połączenie. smaż jednak na oleju rzepakowym to jest najzdrowsze rozwiazanie, do smażenia potraw wybieraj oleje o jak największej zawartości tłuszczów jednonienasyconych, oliwy używaj do potraw surowoch, na masie wpieprzaj woła i chudej wieprzowiny jak najwięcej, jest pyszna!

IntruzPL
27-03-13, 13:08
myślałem jeszcze żeby połączyć te składniki jajkiem tak jak przy zwykłych mielonych albo pożarskich drobiowych kotletach

opalinho
27-03-13, 13:30
Ja jak bylo promo w lidlu to kupilem gulaszowe wolowe i wieprzowe,zmielilem, podzielilem i pomrozilem. Burgery z tego to miód, warto wlasnie jajco wrzucic zeby sie "trzymało", chwilę na patelnii z kazdej strony a potem jeszcze do piekarnika razme z ziemiakami. Poezja

Micek185
27-03-13, 15:25
dokładnie tak burgery z woła i np schabu robione na grilu fajna sprawa.
inna opcja to pulpeciki wołowo-drobiowe jest nawet przepis na forum w dziale ksiażka kucharska obejrzyj. jajka jak najbardziej masz same dobre źródła białka.

IntruzPL
27-03-13, 18:26
zrobiłem kotlety wołowo-wieprzowe :) zjadłem ze smakiem . Teraz jako potreningówkę robie sobie kotlety z kaszą i sosem pomidorowym :) + sałata lodowa z sosem musztardowym i oliwkami . Częściej będę stosować te "burgery" :)

Anatom
30-03-13, 07:01
Super jak robisz sam takie mixy wołowina/wieprzowina. Generalnie wszystkim zawsze całkowicie odradzam wieprzowiny, tak w przypadku takiego wlasnego mixa można od czasu do czasu pozwolić sobie na coś takiego, chociażby z rancji odciążenia portfela :D I tak jak Micek pisze, korzystaj z oleju rzepakowego do smażenia, lub oleju ryżowego, oba mają wysoką temperaturę dymienia, ponad 220 stopni przez co unikniesz ich nie korzystnych przemian w tłuszcze trans, a te nie są juz takie zdrowe.