PDA

Zobacz pełną wersję : Ból szyi , karku przy spięciach. Pomóżcie!



mikkki5
19-03-13, 10:35
Witam!
Aktualnie ćwiczę brzuch 6 tydzień i mam problem : podczas wykonywania spięć zwykłych i skośnych brzucha mam bóle szyi i karku a w końcowej serii to aż sztywnieje mi szczęka :)
Ćwiczenia wykonuje raczej prawidłowo , próbowałem już różnych "ułożeń głowy" podczas ćwiczeń.

Początkowo ćwiczyłem 3 razy w tygodniu brzuch:
spięcia zwykłe (proste) 3 x45
spięcia skośnie 3x17
unoszenie nóg leżąc 3x10

Ostatni tydzień zmniejszyłem liczbę dni treningu brzucha do 2 razy w tygodniu z powodu właśnie tych bóli.
Co mam robić?
Może coś zmienić w treningu, inne ćwiczenia?

Fit4ever24
19-03-13, 16:48
Moze trzymasz ręce na karku i ciągniesz nimi szyje

mikkki5
19-03-13, 17:42
Nie , robię w ten sposób że trzymam tylko palce za uszami więc na pewno nie pomagam sobie rękoma :)
Czekam na inne pomysły...

Anatom
30-03-13, 07:27
Problem jest zwykle bardzo banalny, zwłaszcza w tego typu przypadkach i o dziwo, trenując mieśnie brzucha nie wydawało by się ze mozesz je mieć słabe, a jednak po tej stronie być przyczyna. Mięśnie karku rekompensując sobie słaby prosty brzucha, napinając się ułatwiając Ci ruch. Zmień ćwiczenia, te co robisz do tej pory zastąp innymi.
Dobrze by było gdybyś zacząć wzmacniać również mięśnie karku poprzez prostą izometrię z retrakcją/protrakcją czyli ruchem wyglądającym jak wysowanie szuflady, mam na myśli cofanie do tyłu i wysuwanie głowy do przodu z oporem na czole/potylicy, kilka serii dziennie na wzmocnienie tego odcinka + inne ćwiczenia na brzuch, powinny zaowocować ogólna poprawą za jakiś czas.