PDA

Zobacz pełną wersję : włosy - brak tłuszczy i spozywanie jejek



Gwido
18-03-13, 18:03
witam
od jakiegos czasu zauwazylem ze przezedzily mi sie wlosy.. czy moze byc to spowodowane spozywaniem ok 20 jajek tygodniowo oraz ograniczeniem tłuszczy do minimum (prawie do 0):silenced:
np. nie smaruje pieczywa niczym a mieso i ryby gotuje na parze.

czy spozywanie oliwy z oliwek moze pomoc w tej kwestii? I co jesli chodzi o jajka? jak sie ma ich jedzenie do wypadania wlosow?
pozdrawiam i prosze o odpowiedz

Anatom
30-03-13, 07:29
Temat raczej mi obcy ale gdyby w tym co piszesz było trochę choć prawdy, prawdopodobnie byłbym dziś już łysy :D
Wręcz przeciwnie, jajka zwłaszcza żółtka stosuje się na wzmocnienie włosa, choć nie wiem na ile to działa.

Dlaczego tak drastycznie tłuszcze uciąłeś ? Jajka jesz całe czy same białka ?

Micek185
30-03-13, 18:46
były jakieś cykle na sterydach?

Gwido
30-03-13, 20:58
całe jaja. teraz juz tylko jem je jeden raz w tygodniu.. jakby tak cos..

sterydy? nawet białka serwatkowego nie brałem.

duży tom
10-05-13, 22:24
w tak młodym wieku lecą włosy?? ojciec łysy??
może jakiś stres?

KowalX
20-05-13, 16:32
Ograniczanie tłuszczy do prawie zera to przepraszam za sformułowanie idiotyzm. Szczególnie u osoby, u której jeszcze nie nastąpił pełny rozwój psychiczny i fizyczny.

Mustbethemuscle
17-07-13, 10:52
Zgadzam się w 100%, tłuszcz musi być.

kobietka80
15-08-13, 10:46
na pewno spożywanie jajek nie ma na to wpływu jak już to ograniczenie tego tłusczu( osłabienie organizmu ) nie można tak całkowicie do 0 :// dobrze się odżywiaj i kup sobie falvit:)

Gwido
17-08-13, 21:55
proszę was jeszcze raz o pomoc z tymi tluszczami.

Moje odzywianie wyglada tak, że nie mam zadnej wyliczonej diety, Odzywiam sie zdrowo: nie jem slodyczy i smażonych potraw. Jak smażę to na teflonie bez dodatku tłuszczu. Tłuszcz dostarczam z mleka, serka wiejskiego i oliwy z oliwek. No jeszcze jajka ale to 1-2 razy w tygodniu. Jem chude wedliny a kanapki smaruje serkiem president (mala zawartosc tluszczu ok.4%). Oliwe stosuje do obiadu, a czasem nawet zapomne.. na oko tak z 3 łyżki stołowe..
Zdalem sobie sprawe jak wazny jest tluszcz w diecie.. Nie uzywalem go za wiele poniewaz blednie odczytalem jego role.. myslalem ze mnie zaleje. wiem ze jest duzo niezdrowych tluszczy i tu szczegolnie chodzi mi o olej ktorego unikam do smazenia(jak wspomnialem wczesniej uzywam teflonu).
Wydaje mi sie ze pora sie "nawrocic". Oliwy z oliwek mam zamiar uzywac juz regularnie. a jesli chodzi o inne zrodla to bardzo wygodnym i niedrogim urozmaiceniem wydają się być pestki z dyni. czy oliwa z oliwek+pestki z dyni powinny mi wystarczyc jako zrodla tluszczu?

Dziekuje za odpowiedzi i proszę o dalszą pomoc, gdyż chce rozwiać moje wątpliwości.
Pozdrawiam

fallenursus
17-08-13, 22:03
Orzechy pestki oleje z pierwszego tloczenia ryby awokado omega3 w kapsach olej kokosowy i innych orzechów jest multum zdrowych tl. Olej kokosowy np jest świetny do smarzenia.

Gwido
17-08-13, 22:37
jak waze te 73 kg to przy zalozeniu ze 1g tluszczu na kg masy ciala to jest ~70/80g tluszczu czyli jakies 60g pestek z dyni i 4/5 lyzek oliwy z oliwek. Tak bedzie okej?

Gwido
18-08-13, 09:27
łącznie dochodzi mi 20g tluszczy z serka wiejskiego i mleka. To tez wliczyc w zapotrzebowanie?

kfc
24-08-13, 14:17
kup sobie monokoncentrat skrzypu
kup specjalne szampony, np z kofeiną
jajko sobie czasem rozbij na głowie, załóż czepek, worek, recznik pochodź z pół godziny i dopiero umyj włosy ;)
maska z drożdzy, lub jako napój pomaga rosnąc włoskom
maski do włosów.

no i jedzenie, tam gdzie wit A, B, E, cynk, selen,

Gwido
29-08-13, 20:55
ja sie jeszcze zastanawiam czy nabial moze miec wplyw na wypadanie wlosow.
dziennie pije ok 400ml mleka, serek wiejski i 50/100g twarogu.
inne bialko to miesko oczywiscie. zadnych supli

kfc
02-09-13, 15:56
duze ilosci nabialu przyczyniaja sie do wypadania wlosow.

łykaj cynk :)

Gwido
28-10-13, 18:29
czyli jesli kazdego dnia zjem serek wiejski to moze sie to niekorzystnie odbic na moich wlosach?

adamoxl
29-10-13, 14:28
ja bym juz łysy był od nabiału... równowaga w diecie poiwnna być moim zdaniem i będzie si . kup skrzyp siostra bierze chwali sobie hmm