PDA

Zobacz pełną wersję : HMB i Gainer bezpieczne??



Szczep16
14-04-06, 18:29
Ćwicze jakiś 1 miech tylko że najpierw trenowałem 4x w tyg. trening "przygotowawczy" a od poniedziałku zaczynam trening na mase 3x w tyg i właśnie niewiem pasowało by mi przybrac na masie bo na 172cm wzrostu 50kg to mało jakie odrzywki byście mi doradzili tylko żeby były w 100% bezpieczne. Kreatyne mam zamiar sobie kupić za jakieś pół roku. I mam ptyanie czy moge zacząc brać HMB i gainer bo one są podobno dobre na przybranie masy ale czy one sa bezpieczne?? Bo na sile mi tak strasznie niezależy jak na masie bo jak masa sie zwiększy to siła i tak podskoczy. Dodam że mam 16 lat. Moge ćwiczyć juz martwy ciąg z małym cieżarem żeby nie obciążać zabardzo kręgosłupa bo jeszcze rosne.

tomek.
14-04-06, 20:25
gainer tak, hmb nie bardzo

gainer dobry na mase ale lepsza zbilansowana dieta z dodatnim bilansem kalorycznym

gainer to zwykłe żarcie tyle że w proszku. nie masz sei co bać

martwy ciąg mozesz zasąpić prostowaniem tułowia na ławeczce.

kreatyna za poł roku

pakernia.pl
14-04-06, 20:26
Fakt, o ile z kreatyną radzibym poczekać to gainera jak najbardziej... HMB również, chociaż zaraz mnie Ziper skrytykuje :twisted: moja propozycja na dzień dobry to:
http://sklep.pakernia.pl/product_info.php?cPath=33&products_id=284&osCsid=f1cc9fb76c01ad7c2860cc5bffa782e5
i to:
http://sklep.pakernia.pl/product_info.php?cPath=42&products_id=603
to pierwsze w specjalnej ofercie do końca dnia :lol:
a to drugie cena do negocjacji :lol:
pozdrawiam

Szczep16
14-04-06, 20:49
moglibyście mi dokładniej opisać to cwiczenie prostowanie tułowia i ten geiner zastepuje diete ?? A glutamine jest bezpieczne? bo też jest niedrogie. I co ono daje. I gdy robe przysiady ze sztangą to robie to przy ławce nieopuszczam sie do końca tyklo opieram sie na ławce żeby też nienadwyrężać kręgosłupa dobrze to robie? czy narazie wogóle powinienem tego nietrenowac bo chce urosnąć jeszcze jakieś 5 cm.

tomek.
14-04-06, 21:02
http://www.exrx.net/AnimatedEx/ErectorSpinae/WTHyperExtension38.gif o to dokładnie mi chodziło może to źle nazwałem

MADOX
14-04-06, 21:44
a msz wogule jakas dietkie ze chcesz suple wpierdzielac

pakernia.pl
14-04-06, 22:04
Madox, sorki... ja wiem, że Wy jesteście specjaliści... ale ja bez supli wyglądam tak jak wyglądam... Ziper nie śmiej się... Suple w niektórych przypadkach zastępują niestety dietę :cry:

gangster
14-04-06, 23:41
Dieta to podstawa,zacznij jesc 5 posilkow dziennie,mozesz ja uzupelnic gainerem.Nic innego narazie nie bierz.Jesli zaczalbys jesc teraz odzywki to efekty bez diety bylyby znikome.

donleone
14-04-06, 23:53
Witam

Szczep16 - uwazam, ze przy Twoim stazu na silowni i wieku nie masz potrzeby korzystac z jakichkolwiek suplementow, dobrze zbilansowana dieta, odpowedni trening dadza rade! jak sam piszesz, zalezy Ci na bezpieczenstwie, wiec jezeli mozesz - odpusc sobie odzywki, naprawde nasz organizm jest sam jak wielka odzywka ;) jezeli potrafisz dac z siebie wszystko na treningu i zjesc odpowiednio to wystarczy, a jezeli jestes uparty na odzywki - gainer jako uzupelnienie diety - narazie nic innego Ci nie polecam.

co do diety zajrzyj tu :
http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=408

co do treningu tu :
http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=401

Pozdrawiam.
Leon.

MADOX
15-04-06, 00:10
pakernia.pl, ja nie uwazam sie za specjaliste ...a suple nie do konca tak zastepuja diete mozna czasem sobie pozwolic na zastapienie 1 posilku suplementami ale to sporadycznie czasem jak nam cos wyniknie .....bez pozadnego posilku masy nie bedzie :mrgreen:

pakernia.pl
15-04-06, 02:45
gengster... zacznij pracować po 16 godzin dziennie, potem w domu przed kompem, na sen masz 3 godziny i możemy pogadać :lol:

[ Dodano: 2006-04-15, 02:47 ]
madoxd, ja o tym dobrze wiem... tylko niestety istnieją tacy niedouczeni kolesie jak ja, którzy nie mają diety :/ a reszta j/w ;-)

gangster
15-04-06, 11:01
[quote="pakernia.pl"]gengster... zacznij pracować po 16 godzin dziennie, potem w domu przed kompem, na sen masz 3 godziny i możemy pogadać :lol:

16 godzin pracy?Kto by tyle wytrzymal?Normalny czlowiek pracuje 8.W ciagu tych 8 godzin da sie zjesc 2 posilki,reszte poza praca.Ja jak pracowalem po 12 to nie wyrabialem,a gdzie tu 16. :razz:

fishe
15-04-06, 11:29
pakernia.pl, zgadzam sie z toba ze niektorym suple zastepuja diete i tez znam takich gosci co nie maja zadnej diety a wygladaja zaj*b*scie poprostu od genetyki czlowieka to zalezy jedni musza przestrzegac diety a drudzy jedza co popadnie i nic sie niedzieje :wink:

pakernia.pl
15-04-06, 12:01
ja pracuję tak od 4 ponad lat i jakoś żyję :lol: a byl okres kiedy jeszcze co 2 dzień mialem dyżur nocny i pracowalo się po 36 godzin też :lol:

gangster
15-04-06, 12:08
Wspolczuje ci wtedy no chyba ze jest to lekka praca i przyjemna dla ciebie.

MADOX
15-04-06, 12:41
no tyle godzin pracowac to juz jest nic przyjemnego co do diety to zawsze cos tam mozna wszamac w kacie wiez me to nieraz jest ciezko sa ludzie ktozy fak nie maja diety i sa pakierami jakich malo ale to juz plusy genetyki ja kiedys tez nie przestzegalem diety ale nie nazekam na przyrosty masy bo to moj plus

Szczep16
15-04-06, 16:19
czyli narazie mam jeść więcej ryb,jajek,owoców,białego mięsa i twarogu z chlebem pełnoziarnistym i to narazie sprawe załatwi?? bo niemam warunków żeby codziennie jeść piers z kurczaka z ryżem a pozatym jak bym jadł codziennnie przez 2tyg. na kolaolacje lug śniadanie jajecznice to bym potem niemugł na to patrzeć

fishe
15-04-06, 21:24
Szczep16, najlepiej jak bys mial ustalona diete z gory wejdz do dzialu dieta niech tam ci ktos ustali dobra diete dla ciebie :wink:

Szczep16
16-04-06, 10:52
OK dzięki za pomoc