PDA

Zobacz pełną wersję : Dziecko się jąka... co robic?



Mustbethemuscle
06-03-13, 08:21
Dziecko zaczeło nam się dziwnie jąkać od pary dni, chociaż wcześniej problemów nie miało.
Raczej nie krzyczymy na dzieci ani nic - gdzie może tkwić przyczyna?
No i czy powinniśmy od razy lecieć do logopedy (http://www.znanylekarz.pl/ranking-lekarzy/logopeda) (jak na liście lekarzy), czy bez świrowania i poczekać jak to się dalej rozwinie? Trochę się cykam, bo to lekko obciach że dziecko się jąka... tak myślę.

ana0609
06-03-13, 09:15
W jakim wieku jest dziecko ? Zastanów się czy czasem w ostatnim czasie dziecko nie przeżyło jakiejś stresującej sytuacji , czy nie było czymś straszone . Odczekaj miesiąc lub dwa i obserwuj czy jąkanie się pogłębia czy też nic się nie zmienia , jeśli nie będzie lepiej to rzeczywiście idźcie do logopedy . Na razie nie zwracajcie uwagi na to że się jąka , nie poganiajcie jeśli się zatnie ani nie dokańczajcie za dziecko zdania . Nie możecie dać dziecku odczuć że coś jest nie tak .

kfc
06-03-13, 17:45
siemka, mój młodszy brat się jąkał od długiego już czasu mówi pięknie.
Był parę razy u logopedy gdzie poznaliśmy ćwiczenia, które mają mu pomagać w mowie, wszelkiego rodzaju ćwiczenia z oddechem, ustami, językiem, ząbkami, przy czym ma się nawet fajną zabawę. :)

I pytanie mam , czy macie w domu zwierzątko? :)

breku
07-03-13, 21:52
mój młodszy brat w wieku od 3 do 5 lat tez mial z tym problemy, zacinał się, jąkał, dziwne się to wydawało, obawy były, ale nie słuszne, z czasem mija, nie należy mu o tym przypominać ani poprawiać, niech stara się wysławiac jak najwiecej i jakies zabawki takie obrazkowe, skojarzeniowe, co mu to przypomina itd. wiec nie stresuj sie ;]