PDA

Zobacz pełną wersję : złamana noga a cwiczenia



rysioshow1
21-02-13, 10:15
miesiac temu zlamalem noge w kostce... gips mam na 6 tyg i mam pytanie kiedy bede mogl zaczac cwiczyc z pelnym obciazeniem np martwy ciag lub inne cwiczenia na plecy w ktorych caly ciezar opiera sie na nogach ?? nie mam zamiaru narazie cwiczyc nog ale reszcie ciala przydaly by sie cwiczenia i jak wiem ze z klata nie bedzie problemow to np przy wioslowaniu w opadzie tulowia juz sie boje o noge... odpuscic sobie silownie czy mozna zaryzykowac i cwiczyc na mase ?

maniek1988
21-02-13, 10:30
Jeśli chcesz ćwiczyć to ja na twoim miejscu skupił bym się na ćw nie angażujących w dużym stopniu tej kostki. Wiosło możesz robić w leżeniu na ławce skośnej i też powinno być ok.

rysioshow1
21-02-13, 10:48
w sumie duzo cwiczen mozna robic na siedzaco :) hmm najgorzej z barkami i plecami :P bede musial znalesc jakies zamienniki

Fit4ever24
21-02-13, 11:23
wznosy ze sztangielkami czy unoszenie sztangielek bokiem można zrobić też siedząc.

Micek185
21-02-13, 13:38
w ogóle nie obciążaj tej nogi , zamień dotychczasowe ćwiczenia stojac na siedzące bądź wyciągi, jeśli taki trening okaże się za mało intensywny możesz dodać np droppsety
przy takich cwiczeniach jak np przyciąganie linki poziomo (srodek pleców) staraj się przełożyć ciężar ciała na zdrową nogę jak nie będziesz czuł się komfortowo to odpuść.
treningi zacznij lekkie dopiero wtedy jak noga będzie w pełni sprawna czyli nie bedziesz jej czuł na codzień będziesz miał pełną ruchomość w kostce. wtedy lekko zwiększaj intensywnosć, pamiętaj że nawet jak już czujesz ż enoga jest zdrowa to nadal jest jeszcze osłabiona, zadbaj w tym momencie o dobrą diete i o dobry ubiór, żeby ani nie przegrzewać ani nie wywchłodzić kończyny. na trening broń Boże w klapkach lub niestabilnym obuwiu!

Plecy wyciag górny, wiosło leżąc na ławce skośnej
barki wyciskania unoszenia bokiem, bram a opierajac się o ścianę plecami
tricepsy WL wąsko pompki na poręczach
klatka wiadomo norma
bice uginanie z łamaną siedząc ze skosem ok 75stopni młotki siedząc
nogi przerwa do zaojenia myślę że to będzie kilka tygodni.

Chcę_być_wielki
21-02-13, 23:34
spokojnie dasz rade, widzialem kolesia u nas co w gipsie zasuwał, dużo wyciągó robił z tego co pamiętam

rysioshow1
22-02-13, 10:54
dobra dzieki ;] czyli oszczędzać noge ale nie przesadzac :P to odrazu jak tu jestesmy to moze ktos poleci jakas dobra kreatyne w kapsulkach mono ?? tak do 80 zl

Fit4ever24
22-02-13, 11:30
A dlaczego capsy? Drożej wychodzi

rysioshow1
22-02-13, 11:31
tak jakos wole capsy niz proszki :)

Fit4ever24
22-02-13, 13:00
http://www.bcaa.pl/vitalmax/kreatyna_1000mg_megacaps_500kaps_866.html

Obecnie jade na takiej samej tylko w proszku. Zdecydowanie lepiej sie opłaca. Porównaj

http://www.bcaa.pl/vitalmax/monohydrate_creatin_mikro_250mesh_500g_promocja_21 9.html

rysioshow1
22-02-13, 16:26
dobrze puchnie po niej ? bo ja za cholere nie pamietam jaka kiedys bralem ale jedynie co pamietam to idac pol km tak mi lydki puchly ze ledwo co chodzilem :D

Fit4ever24
22-02-13, 16:53
Mono to mono. Wszystkie takie same. Ta dobrze się prezentuje składem i cenowo, dobre rozdrobnienie