PDA

Zobacz pełną wersję : 164cm 50 kg co robić???



MrOlimpia
29-03-07, 15:14
Słuchajcie waże 50 kg i mam 164 cm wzrostu.
Chciałbym przytyć bez odżywek.
Napiszecie pewnie że trzeba odpowieniej diety.
I tu jest problem
Jem regularnie 3 -4 razy dziennie wiadomo tu kanapka tam kanapka tu schabowy ziemniaki duzo mleka tu udko tam udko.
Proszę o jakąś dietę bo nie wiem jak przybrać na masie. Jem dużo i mało tyje.
Przy tym robie treningi na masę 3 x w tygodniu czy to coś da ??
__________________________________________________ __________________
"By osiągnąć sukces należy najpierw nastawić na to swój umysł, a w sercu mieć wiarę w swoje możliwości" Arnold Schwarzenegger

Raskus
29-03-07, 15:19
Jem regularnie 3 -4 razy dziennie wiadomo tu kanapka tam kanapka tu schabowy ziemniaki duzo mleka tu udko tam udko.

No widzisz. Należy jeść 5-7 razy dziennie i nie tu kanapka, to jajeczko. Trzeba jeść konkretne rzeczy, a nie jeść byle jeść bo ot może jeszcze zaszkodzić <yes>

Proszę o jakąś dietę bo nie wiem jak przybrać na masie. Jem dużo i mało tyje.

Bo źle jesz ;-) i masz małą tendencję do tycia.

Przy tym robie treningi na masę 3 x w tygodniu czy to coś da

No jasne, tylko jeszcze należy odpowiednio ćwiczyć.

Poczytaj troche forum i się odezxwij w tym temacie !

MrOlimpia
29-03-07, 15:26
eh napisał byś mi jakąś podstawową dietę ?:P

Raskus
29-03-07, 15:30
Nie ten dział.

Dieta >> podwieszone.

Czytaj forum, bo jak widze robisz to(zajrzyj na PW).

MrOlimpia
29-03-07, 15:32
no dobra a co do ćwiczen mam dobry trening na masę teraz tylko czekac na efekty:P
a jeszcze jedno pytanko jak myslisz czy przy moim wieku 14 lat moge spokojnie ćwiczyc z dobrymi efektami

Raskus
29-03-07, 15:35
Skąd wiesz, że Twój plan jest dobry?

Jaki masz staż ?

Przy 14 latach, oczywiście, że możesz spokojnie ćwiczyć licząc na dobre efekty. Musisz jedynie dobrze ćwiczyć, odpowiednio i unikać niektórych ćwiczeń.

MrOlimpia
29-03-07, 15:40
staż ćwicze według prostego planu przynoszącego efekty ćwicze 2 miech wiec staż jest niewielki :P
Moge napisać moj plan:
Pon
Klata: wyciskanie na lawce plaskiej 5x10
rozpietki 3x10
Tric: wyciskanie francuski 3x12
wyciskanie sztangi za glowa 3x 12
Sroda
Bic uginanie ramion 4x12
hantlami na zmiane 3x12
Plecy :
podciaganie na drązku 3x12
pompki ( slyszalem ze pomaga ) 3x12
Piatek
Nogi przysiade ze sztanga 3x12
wzniosy na palce ze sztanga 3x12 ocen :arrow: :roll:

Raskus
29-03-07, 16:00
Ciągle ćwiczysz tym planem?

Za mało na klatkę.

Dodaj wyciskanie na ławce poziomej.

Niech będzie łącznie 12 serii.

Triceps : dodaj jeszcze 3 serie.

Polecam wyciskanie francuskie lężąc podchwytem i nachwytem(tutaj zrob tak, aby ciezar pasowal na 8-10 powtorzen aby na ryj nie spadlo).

Na bica tez dodaje tak zeby bylo 9 serii.

Co znaczy hantlami na zmianę?

Dodaj uginanie roamiom młotkowym, w podporzeo udo(!).

Pompek na plecy nie rób, rob inne ćwiczenia(jaki sprzet do dyspozycji?)

Piatek
Nogi przysiade ze sztanga 3x12

Nie rób tego ćwiczenia. Młody jesteś i technika zapewne słaba.

Przysiady rób, wykroki z hantelkami itp.

wzniosy na palce ze sztanga 3x12

To na łydki. W nogach oddziel łydki od ud.

MrOlimpia
29-03-07, 16:03
hmm dzieki a co do pompek dlaczego nie robic na plecy pompek ??
ćwicze tym planem od 1 tyg wlasnie niedawno zmienilem plan na ten

AdRiAn
29-03-07, 18:37
14 lat to za malo zeby rozpoczac trening silowy. Proponuje przez jakies 1,5 roku robic duzo pompek, brzuszkow, ew. podciagniec. Nie jestes jeszcze prawidlowo rozwiniety aby zaczac cwiczyc. Moim zdaniem to Ci zaszkodzi, a nie pomoze. Lekarz Ci poda prawidlowy wiek na rozpoczecie zmagan z silownia czyli 17 lat.

MrOlimpia
29-03-07, 18:40
i tak bede cwiczyc bo mnie to wciognelo jak kazdego z nas :P
Robie treningi i nie przeszkadza mi to pamietam o regeneracji i wogole a efekty sa
ale dzieki za porade moze i masz racje ;]
_________________________________________

T-Bag90
29-03-07, 20:26
Trening Ogolnorozwojowy i tylko tyle. Masz 14 lat i 1.64 cm wzrostu a ty chesz sie brac za ostry tening na silowni daj sobie narazie spokoj urosnij trche wiadomo ze cwiczenia obciazaja kregoslup wiec jesli chcesz byc taki maly do konca zycia to twoja sprawa!

P.S Raskus widze ze bardzo dobrze mu doradzasz ;/

Raskus
29-03-07, 22:20
T-Bag90, uzasadnij.

Bo ja mogę napisać, że jesteś idiotą i nie uzasadnię i to tak nie łądnie. NO chyba, że nie musze uzasadniać...

MrOlimpia
30-03-07, 13:40
ja ci powiem tyle mi to nie przeszkadza a rosnąć dalej rosne
i w d*** se wsadz trening ogonorozwojowy chcę poprawic siłe to poprawiam
przynajmniej niejadę na odżywkach tak jak niekorzy z was interesują mnie naturalnie wyrobione mięśnie a nie napompowane sterydami i odżywkami
___________________
pzdr :!:

Raskus
30-03-07, 13:58
MrOlimpia, nie pomoś się emocjom :smile:

Dla początkujących ogólnorozwojówka jest ważna, ale nie zamierza chyba nikt namawiać na siłę do tego;)

Czemu napisałem, abyś nie ćwiczyl takich ćwiczeń jak przysiad ze sztangą? Nie tyklo dlatego, że nie urośniesz(mimo że rosniesz). W ten sposób w tak młodym wieku człowiek dopiero się rozwija, rośnie ciągle i naciskąjać duzym ciezarem na kregoslup mozesz zniszczyć pewne uklady ktore odpowiadają za odpowiedni wzrost oraz za to, żeby kręgosłup się PROSTO(!) rozwijał. Więc, miej to na uwadze. Radze poczytać coś w internecie na ten temat.

przynajmniej niejadę na odżywkach tak jak niekorzy z was interesują mnie naturalnie wyrobione mięśnie a nie napompowane sterydami i odżywkami

Jechanie na odżywkach to nic złego :wink: na sterydach to juz gorzej bo niszcyz sie zdrowie, ale to kazdego indywidualna sprawa, więc nie ma co oceniać :lol:

MrOlimpia
30-03-07, 14:04
zdaje mi się ze masz racje ale przysiadow ze sztanga nie robie a chyba kazdy moze hantlami pomachac i sztanga ..;P

Raskus
30-03-07, 14:12
MrOlimpia, tak, ale trzeba mieć na uwadzę i technikę i ilość ciężary dostosowując się do swojego wieku i rozwoju organizmu.

T-Bag90
30-03-07, 14:30
T-Bag90, uzasadnij. zoabcz ile on ma lat zdecydowanie za wczesnie na trening silowy!
ja ci powiem tyle mi to nie przeszkadza a rosnąć dalej rosne zobaczymy ile jescze urosniesz,
i w d*** se wsadz trening ogonorozwojowy w twoim wieku to tylko trening ogolonorozwojowy, jakies pompki, przysiady, brzuszki i to w zupelnosci wystarczy! Ale jak chesz jechac ostro sile to prosze bardzo, zycze sukcesow zebys byl"duzy" i silny:)

AdRiAn
30-03-07, 15:38
ja rozpisze Ci trening jakim mozesz jechac :

pon ; klatka, triceps
wt : plecy, biceps

czw : barki, kaptury
piatek : nogi, lydki

Klatka :
3 serie na plaskiej 10, 10, 8
4 serie rozpietki po 12 powt
pompki 3 serie max
Triceps :
wyciskanie hantla za glowa oburacz 4 serie po 10
pompki w pod. tylem 3 serie max

Plecy :
podciaganie podchwytem 3 serie max
nachwytem 3 serie max
Biceps :
uginanie hantla jednoracz 4 serie po 10
uginanie modlitewnik 2 serie po 8

Nogi :
prostowanie nog w siadzie 4 serie
w lezeniu 4 serie
Łydki : wspiecia na palce 4 serie po 12.

jesli chodzi o jedzienie to poprostu : duzo jedz! w twoim wieku nie potrzebna Ci dieta.

MrOlimpia
30-03-07, 15:54
thx za trening:]

Raskus
30-03-07, 16:15
T-Bag90, czemu? Lekki trening siłowy i bedzie 'cacy', musi tylko przestrzegac pewnych zasad.

Ja nie zamierzam tutaj na siłę nikogo przekonywac.

No i doszliśmy jakoś do porozumienia, reszta do autora tematu należy.

AdRiAn, to z ta dietą to dobre :shock:

mrowa
30-03-07, 16:20
W mojej miejscowosci pelno jest takich co duzo juz nie urosna...
15-latki z lokciami powyginanymi w drugą strone, garbem itd...
Chyba kulturystyka polega tez na szanowaniu ciala. Ale kazdy wybiera swoja drogę. Wg mnie to jeszcze bedziesz mial czas na pakowanie...

Raskus
30-03-07, 18:46
Czytałem wiele artykułów na ten temat i napisze Ci co ja bym zrobił na Twoim miejscu:

Ze względu na tak młody wiek, wiele czasu przed Toba.

Ja na mase bym nie ćwiczył, bo za pewnep rzerwiesz treningi albo cos sie stanie ze nie bedziesz mogl cwiczyc czy cos podobnego.

Więc pozostaje albo ogólnorozwojówka a potem/lub trening na siłę. Siły z pewnością coś zostanie, nmawet jak przerwiesz treningi, a na masę załapiesz się w starszym wieku, jak organizm dorośnie już całkowicie.
Do tego bym uczył się dokładnie techniki wykonywania ćwiczeń(wiesz ocb, linia która ma iść ciężar podczas wykonywania ćwiczeń, szybkość machania ciężarami itd.) + unikanie ćwiczeń obciążające kręgosłup + rozciąganie kręgosłupa itd(zwisy na drążku[ja robię]).

Zwisy na drążku są bardzo dobre, prostują plecy i rozciągają je.

Pamiętaj, jesteś jeszcze młody, Twój organizm się rozwija, dlatego też i dieta jest Ci potrzebna. Bo chyba nie weźmiesz pod uwagę jesli chodzi o jedzienie to poprostu : duzo jedz! w twoim wieku nie potrzebna Ci dieta. tego postu, a jeśli tak to spójrz jak moze wygladac Twoje jedzenie... po treningu zjesz frytki? Czy jakieś cięzkostrawne żarcie?

Zastanów się dobrze :wink: ot tak z nudów... lecen a dworeq.

MrOlimpia
30-03-07, 18:50
Otuz diety nie bede robil specjalnej "duzo jesc" a plan adriana koniec:p

grzesiek k
30-03-07, 18:53
Otuz diety nie bede robil specjalnej wiem że wszyscy to mówią i piszą :razz: ale bez diety daleko nie zajedziesz co z tego że będziesz dużo jadł ale zrobisz jak uważasz
pzdr.

MrOlimpia
30-03-07, 19:00
kłoć się z tymi wyżej gdyż oni mowia ze dieta niepotrzebna ...
wkoncu znowu nie wiem co mam robic zdecytujcie sie

[ Dodano: 30-03-2007, 19:03 ]
nie no racja diete bede robil ale nie ze jakos wyliczone co kiedy poprostu : udka , jajka , oliwa z oliwek itd.... tak moze byc czy musi byc wyliczona diea co i jak

mrowa
30-03-07, 19:43
jedz malo i czesto a nie duzo i rzadko

Raskus
30-03-07, 21:29
j.w.

MrOlimpia, jedz to co napisałeś, ale również POCZYTAJ(!) o tym. Jak nie chce Ci sie wylioczac co i ile jeść ok, Twoja sprawa. Ale musisz wiedzieć co kiedy jeść!.

Poczytaj jaki posilekpo treningu, przed, na noc, na sniadanie itp itd :lol:

AdRiAn
31-03-07, 08:31
mrowa jedzac malo i czesto tylko zwiekszy swoj matabolizm.

ja uloze cos takiego :

sniadanie platki (najlepiej owsiane)
mleko
jogurt

bulka w szkole

obiad : mieso (kurczak, wolowina) + oliwa z oliwek
jakies warzywa gotowane, surowka
ryz, ziemniaki, kasza (do wyboru)

po treningu : ryz, makaron (do wyboru) z jogurtem
+ tunczyk

kolacja : chleb razowy, ser, szynka, + oliwa z oliwek

na noc - kostka bialego sera

ps. ilosc produktow w tej diecie dobieraj wedlug wlasnego apetytu. Jak nie jestes glodny poprostu wpychaj zarcie na sile. Z czasem sie przyzwyczisz i twoj organizm tez.

MrOlimpia
31-03-07, 09:52
a co sadzicie o tym co adrian napisal ta dieta jest calkiem dobra imoge ja chyba teraz stosowac?

kozioł
31-03-07, 19:04
fajna ta dieta tylko jak mozna zastapic mleko i wszystko co to co zawiera mleko bo mama uczulenie i mnie w szkole gania :-(

grzesiek k
31-03-07, 20:56
Kurde przecież nie musisz pić tego mleka bo wystarczy że za niego zjesz surowe jajko czy tam 2 i Git przecież nie pisze tak nigdzie że "KTO CHCE BYć NAPAKOWANY MUSI PIC MLEKO"
pzdr.

kozioł
31-03-07, 21:39
sorry zapomniałem napisac ze na jajka tez troche nie moge tak codziennie jesc. to co jeszcze mi zostaje co ma duzo białka?

grzesiek k
31-03-07, 22:15
Ser to chyba możesz jeść
pzdr.

MrOlimpia
01-04-07, 09:22
ser , twaróg , jajka , mleko , jogurty ....
a jak nie możesz jeść białka to ciężko ci będzie przybyć na masie nawet suple nie pomogą bo cie wysywi .... spróbuj sery jugurty itp

kozioł
01-04-07, 09:50
to znaczy ja naraziwe robie tak ze w piatek is sobote pije bardzo duzo mleka niedziele juz nic a w tygodniu jem poprostu duzo staram sie jesc ryz makaron pije łyzeczke na noc oliwy z oliwek co jeszcze mógłbym jesc co dobrze wpływa na mase?

MrOlimpia
01-04-07, 10:05
na noc nie pij mleka pamietaj , na noc białko wolnowchłaniające np : twaróg...
a i jak jesz kanapki to posfaruj ją sobie oliwą z oliwek samej nie pij :P
ja tak robie ze jem np 4 kanapki i kazdą polweam oliwą jedz pierś z kurczaka , makarony , ryż a napweno przybierzesz na masie

grzesiek k
01-04-07, 12:25
a noc nie pij mleka pamietajja pije nawet po 2 szklanki i jeszcze do dziś żyje :!:
pzdr.

MrOlimpia
01-04-07, 13:07
ja nie mowie że umrzesz ale ponoć szkodliwe
Ps też w nocy w staje i pije:p

mrowa
01-04-07, 14:48
AdRiAn, to chyba dobrze... z tego co wiem to on nie chce zeby mu sie odkladalo...

AdRiAn
02-04-07, 13:48
Mr olimpia kolego drogi, po co zakladasz temat skoro sam wszystko doskonale "wiesz", jestes oczytany na forum, pewnie siedzisz na nim pol dnia i czytasz tematy wczesniejsze i udzielasz swoich nie do konca trafnych rad. :roll:

MrOlimpia
02-04-07, 15:02
czasami trafne czasami nie trafne jak to w życiu bywa a chciałem się dowiedzieć co o mojej sylwetce sądzicie i jakie jeszcze popełniam błędy :p
No wiesz z 30 h przesiedziałem na tym forum i w końcu się czegoś nauczyłem :p

grzesiek k
02-04-07, 19:25
po co zakladasz temat skoro sam wszystko doskonale "wiesz"Nareszcie ktoś coś powiedział ale to i tak mało sorki za Spam
pzdr.