PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki trening przed zawodami ??



Robalo
28-03-07, 19:47
Mam małe pytanie jaki trening najlepiej stosować przed zawodami siłowymi chodzi mi tu o pchnięcie kulą, rzut dyskiem itp wiem że w tych konkurencjach liczy się najbardziej technika ale tą mam opanowaną wiec proszę o pomoc jeśli nie ma takiego treningu to po prostu to napiszcie :P Dodam że ćwiczę na masę. Dzięki wszystkim za pomoc.

grzesiek k
28-03-07, 21:38
Zrób dobrą rozgrzewkę i Git :razz:
pzdr.

Kakashi
28-03-07, 21:48
grzesiek k, naprawde bardzo dobra pomoc...:|

no wiec to wszystk ozalezy kiedy masz zawody:D ale ja bym rbił przez jakies 1-2 miesiace trening siłowy i potem tydzien przedzawodami tylko taki lekki trening regeneracyjny:D pozdro:D

Dexter1900
28-03-07, 23:54
Moim zdaniem tutaj siła nie odgrywa duzej roli!!
Przynajmniej moj nauczyciel od w-f tak mowi :D
I ma prawda ja rzuce kula zza glowy okolo 13metrow na wf a kolega jest silniejszy o dosc duzo i ledwo co 10 rzuca takze tu potrzebna jest technika lepiej chodz sobie codziennie w tygodniu po szkole i cwicz !! :mrgreen:

Kakashi
28-03-07, 23:59
hmmm...to dosyc dziwne ze w dyscyplinie siłowej takiej jak pchniecie kula i rzut dyskiem nie potrzeba siły...:|
oczywiscie technika jest najwazniejsza...ale jakbys nie doczytał, to Robalo, powiedział wyrażnie ze ma technike opanowana:D tak jak napisałem :D ale napisz nam kiedy masz te zawody:D pozdro:D

rocky_balboa
29-03-07, 08:09
w pchnieciu kulom licza sie mocne bary :P nie omawiał wam wuefista na czym polega ruch? teraz juz nie pamietam ale pamietam ze jakis skret tulowiem a na koncu barkiem :D wiec mocne bary ci sie przydadza.
bzdurą jest ze w tej konkurencji nie potrzebna jest siła! technika jest potrzebna jak w kazdym sporcie, ale siła rowniez - dlatego ta konkurencja jest w dysciplinie siłowej.

MrOlimpia
29-03-07, 16:01
zrob sobie lekki trening

AdRiAn
29-03-07, 18:32
o ile mi wiadomo w pchnieciu kula ruch idzie z plecow, poprzez barki tak jak w boksie. jaki masz staz ? mozna by zrobic lekki trening silowy, pozniej tydzien regeneracji i zawody. Moim zdaniem nie masz co porywac sie na typowy trening silowy, bo bez odpowiedniej rozgrzewki, stazu mozesz nabawic sie tylko kontuzji, a tego byc zapewne nie chcial :-P

bocion
29-03-07, 18:38
zrob sobie lekki trening

No...jak nic SOG sie nalezy.

Siła barków i pleców zapewne jest bardzo wazna. Zalezy kiedy masz zawody, bo jak za np. za tydzien czy dwa to juz nic nie zrobisz zeby poprawic wyniki.

Kakashi
29-03-07, 19:15
gów.no wiecie i sie tylko domyslacie :lol:
przy pchnieciu kula najbardziej liczy sie klatka:D i wyciskanie na płaskiej:D a potem dopiero w mniejszym stopniu bary:D

Robalo
29-03-07, 22:20
Dobra panowie widzę że tu mała sprzeczka ale zrobię tak jak mówicie lekki trening regeneracyjny. Wiem że siła jest ważna ale akurat w tej dyscyplinie liczy się technika po 2 latach mogę powiedzieć że trochę ją opanowałem oczywiście będę dalej trenował :P Za wszystkie odpowiedzi dzięki :D

Kakashi
29-03-07, 23:01
Robalo, a zdradzisz nam kiedy zawody?? no i napisz po zawodach jak Cie poszło:D pozdro:D

Robalo
30-03-07, 07:59
Dzisiaj :P napiszę jak poszło wiem że może ten temat trochę po czasie ale dopiero w środę się dowiedziałem :P
Odpisuje że zająłem 2 miejsce :P mało brakowało do 1 jakieś 10 cm ale jednak kumpel wygrał :D

Kakashi
30-03-07, 23:37
jaka kula pchałes?? i ile pchnołes?? pozdro:D