PDA

Zobacz pełną wersję : auto pod gaz ?



Fehu
13-02-13, 22:46
Witajcie .

Przymierzam się do kupna autka (obecnie pożyczonym śmigam, ale i tak stoi w rodzinie więc mi się nie pali)

Autko powinno być w cenie do 10 tys zł + instalacja gazowa , którą chciałbym założyć sam więc pewnie jakieś 2-3 tys.

Autko powinno być z pod którejś niemieckiej marki (najchętniej bmw, ale w tej cenie ciężko o inne niż e36 , które już miałem 2 krotnie )

Auto powinno posiadać minimum 130 koni najchętniej około 150 . Więc jakieś sensowne 2.0 .

Co proponujecie które auta (silniki) znoszą fajnie gaz , a jakich należy się wystrzegać ? Autka typu seria 7 odpadają za duże silniki i za duży gabaryt .

pozdrawiam

kubaCK
14-02-13, 17:48
sprzedam Ci paska w tych pieniadzach;)

kfc
14-02-13, 20:41
tez pomyslalam o jakims vw.

ja jeżdże z gazem sekwencyjnym, ale gdy przełączy się na benzynę to czuć sporą różnicę

///M
15-02-13, 17:03
Swoją 170 konną e36 mogę oddać w dobrych pieniądzach .

MAXIMUS 2
15-02-13, 17:16
Ja tam wogule tego nie ogarniam startować do bmw i gaz zakładać ja tam w życiu gazu do alta nie wsadziłem i nie wsadzę no ale ja to morze nie nowoczesny jestem nie chce nikogo obrazić ale dla mnie to absurd widzę to po znajomych

Fehu
16-02-13, 11:58
Ja tam wogule tego nie ogarniam startować do bmw i gaz zakładać ja tam w życiu gazu do alta nie wsadziłem i nie wsadzę no ale ja to morze nie nowoczesny jestem nie chce nikogo obrazić ale dla mnie to absurd widzę to po znajomych

A BMW - to co nie samochód ?
większość bemek wbrew powszechnej opinii znosi bardzo dobrze gaz . Oczywiście mowa o cywilnych egzemplarzach, a nie "m-kach"
Wolałbym benz+gaz niż klekoczącego diesla .

Jeździłem e39 528 + instalacja gaz , przejechaliśmy 500km na 48 litrowej butli w trasie , niemieckiej trasie ...

Za e36 dziękuje, co do paska również ;D

MAXIMUS 2
16-02-13, 13:31
A BMW - to co nie samochód ?
większość bemek wbrew powszechnej opinii znosi bardzo dobrze gaz . Oczywiście mowa o cywilnych egzemplarzach, a nie "m-kach"
Wolałbym benz+gaz niż klekoczącego diesla .

Jeździłem e39 528 + instalacja gaz , przejechaliśmy 500km na 48 litrowej butli w trasie , niemieckiej trasie ...

Za e36 dziękuje, co do paska również ;D

Nie no spoko Fehu wiadomo BMW to samochód nie taczka :) ja eis odniosłem do zakładania instalacji gazowych samochód na benzyne to na benzyne :)
Ja co bym założył jedynie to pod tlenek azotu jak co :)

fallenursus
16-02-13, 15:59
ladowanie gazu to kastracja auta:) chce wiekszy silnik ale wsadze gaz bo za duzo pali. to kup se kwa rower:) stac mnie bylo to jezdzilem czolgiem i nienazekalem ze wlewam 120$ na tydzien. zbieram na cos to jezdze mazda3 i tez nie marudze. jakby bmw mialo jezdzic na gazie to by BMW robilo auta z silnikiem gazowym.

to tak ogolnie, nie ze wytykam palcami Ciebie Fehu.

xxmłodyxx
17-02-13, 14:37
a mazda ile ci pali benzyny? i jaki silnik?

kfc
17-02-13, 17:45
Jeżeli ktoś potrzebuje taniego środka transportu jakim jest autko z niedużym silniczkiem to gaz - ja jestem za. Studiuję, dużo nie zapłacę za tankowanie, nie muszę szaleć po drogach, ( bo nie ma czym, chyba że przełączę się na benzynę to jest o wiele milej) a trasy jakie muszę robić robię i bardzo tanio mnie to wynosi. Swoje autkokupiłam ( a raczej tatuś) za 13tys.
Oczywiście gdybym była właścicielką drogiegio porządnego auta z fajnym silnikiem, odpowiednią mocą, nie żałowałabym sobie ani auta, ani na benzynę - w końcu stać mnie na to by było.
Mam kilku znajomych co jeżdzą BMW sportowymi wypicowanymi, po 200koni i jeżdżą z gazem... - dla mnie to dziwnie wygląda. Po to jest tyle pod maską, żeby to wykorzystywać :)

Szukasz auta za 10tys , mi na myśli wpadła A3, Lagunka lub jakiś koreańczyk czy japoniec. Lub sprzedam Ci swoje :D bo czuję już potrzebę na inne !

breku
17-02-13, 20:39
troche za dziwne wymagania, sa takie auta, ale ciezko polaczyc sportowe auto, aby mialo te 150km i gaz ;d albo chcesz sportowe auto z 2.0 pod macha, albo chcesz auto na gaz aby zaoszczedzic, ja ostatnio wychaczylem fiata palio 1.3 z gazem z niskim przebiegiem za 3.5k + opony zimowe. auto potrzebuje by sie dostac z punktu a do punktu b i tyle.

yaro09
18-02-13, 00:55
ja kiedys miałem vectrę 1998r, 1.6 benzyna + gaz. w sumie spisywała się całkiem nieźle

fallenursus
18-02-13, 01:03
a mazda ile ci pali benzyny? i jaki silnik?
mazdaspeed3 2008rocznik.

Fehu
22-02-13, 19:47
troche za dziwne wymagania, sa takie auta, ale ciezko polaczyc sportowe auto, aby mialo te 150km i gaz ;d albo chcesz sportowe auto z 2.0 pod macha, albo chcesz auto na gaz aby zaoszczedzic, ja ostatnio wychaczylem fiata palio 1.3 z gazem z niskim przebiegiem za 3.5k + opony zimowe. auto potrzebuje by sie dostac z punktu a do punktu b i tyle.

ja nie szukam auta które będzie paliło 5l .
2.0 które mi spali 10-13l gazu jest dla mnie jak najbardziej do przyjęcia - bardziej niż 10l benzyny.

Decyzja zapadła szukam golfa IV - dobrze wyposażonego , tdi-ka 110-ke , najlepiej z wybitym zawieszeniem , gdyż chciałbym postawić go na gwincie i ładnym rancie ot tak mi się zamarzyło, a cenowo jest to wszystko jak najbardziej do osiągnięcia.

yaro09
22-02-13, 19:48
golf oklepany. już lepiej bete e46 polecam, sam mam taką ;)

Fehu
22-02-13, 20:47
golf oklepany. już lepiej bete e46 polecam, sam mam taką ;)

dlatego myślę, o gwincie - żeby się wyróżniał. ładna felga i wystarczy .

BMW ładny egzemplarz e46 kosztuje, a i silniki są raczej paliwożerne (jeździłem 1.6 i 1.8 is co prawda w e36 ale to te same silniki)
znowu ten 136 konny diesel jest raczej nie polecany - szczególnie w tych tańszych autach , 150 konny to już betki po lifcie więc ceny astronomiczne.

Choć sercem jestem przy bmw.
to jednak wybierając golfa - mam może mniejszy komfort, ale ekonomiczniejszy samochód.

w gre wchodzi tylko 2/3 dzwiowe wersje aut

Fehu
02-03-13, 15:41
Jednak szukam e46 2.0 d lub 1.8 is

jutro oglądam 2 autka . ceny po 12 tysi zobaczymy co to jest

///M
02-03-13, 16:10
e46 d ilu konny silnik?

yaro09
02-03-13, 17:10
Jednak szukam e46 2.0 d lub 1.8 is

jutro oglądam 2 autka . ceny po 12 tysi zobaczymy co to jest


a widzisz :) dobry wybór. Ja mam przed liftem z 2000 roku, 2.0 diesel 136 KM. Mam go od roku i auto śmiga jak nowe:)

///M
03-03-13, 18:42
Dawaj poka te Beeem :D

yaro09
03-03-13, 18:58
eee yy nie no ten.. aparatu nie mam :P

///M
03-03-13, 19:31
Mówiłem raczej do fehu ;p Ale jak się zaoferowałeś to nie ściemniaj tylko pokazuj :D

fallenursus
03-03-13, 19:36
bedxiesz sie jaral 12letnim autem z wyrwanymi jajami ? :)

///M
03-03-13, 19:40
Może mieć nawet i 30 bo to jest BMW :)

fallenursus
03-03-13, 19:51
mentalnosc turka w reichu z lat 90siatych.
przykre:)

yaro09
03-03-13, 19:52
Mówiłem raczej do fehu ;p Ale jak się zaoferowałeś to nie ściemniaj tylko pokazuj :D

aa myślałem że do mnie, bo Fehu jeszcze nic nie kupił chyba.


bedxiesz sie jaral 12letnim autem z wyrwanymi jajami ? :)


Może mieć nawet i 30 bo to jest BMW :)

No właśnie :) poza tym kazdy jezdzi tym, na co go stac. Ja cieżko pracowałem na te auto, trochę kosztowało, jest juz stare bo ma 12-13 lat ale mi się podoba :)
wiadomo, ze chciałbym jakieś lepsze, ale cóż :)

7081

7082

W środku czarna skóra, imitacja drewna na desce rozdzielczej, wszystkie szyby el, wielofunkcyjna kierownica, tempomat, klimatronic. Jest git ;)

///M
03-03-13, 19:54
Dobrze mówisz yaroo. Ja jestem fanatykiem tej marki i nic innego oprócz bmw nie oglądałem. Rocznik 96 a w tamtym roku prawie 10 klocków musiałem wyłożyć .

P.s dobra czarnulka :)

fallenursus
03-03-13, 20:22
bawia mnie.mnie takie lepki.
podjedzie.na swiatle z laseczka typ 328 lub 330 warczy tym silnikiem az auto sie trzesie lalka na ajfonie umalowana jak klaun. swiatlo zmienia sie na zoelone i widze jak otwiera jape w lusterku ze smieszna mala czerwona mazda bez zadnych specjalnych znaczkow na blachach spala mu humor warczacymi 280KM.
ps. po h cardio niemam humoru :p

///M
03-03-13, 20:45
Hahahaha faluś Ty to umiesz rozbawić człowieka :) Bawarka to jest bawarka a nie jakiś japończyk

Fehu
03-03-13, 21:31
bawia mnie.mnie takie lepki.
podjedzie.na swiatle z laseczka typ 328 lub 330 warczy tym silnikiem az auto sie trzesie lalka na ajfonie umalowana jak klaun. swiatlo zmienia sie na zoelone i widze jak otwiera jape w lusterku ze smieszna mala czerwona mazda bez zadnych specjalnych znaczkow na blachach spala mu humor warczacymi 280KM.
ps. po h cardio niemam humoru :p

akurat BMW ma silniki najlepsze w swojej klasie .
M3 lata 90 - pod maską 320 koni ? nawet dziś jest to wynik ponad przeciętny.

ale nie mówmy nawet o "m" , 2.8 to równie kultowy silnik ? 6 cylindrów i ten dźwięk jak wchodzi na obroty ...
a 3.0 d - jest uważany za najlepszego diesla na świecie....

Wiesz jak się reklamuje bmw ? "radość z jazdy" - stare e30 prowadzą się lepiej niż nie jedna nowoczesna furka .

Nie ważne czy jeździsz e30 czy e90 - zadbana bunia , jest ponad czasowa ...
dla mnie bmw im starsze tym piękniejsze .. a wyposażenie ? e36 można znaleźć na takim wypasie, że głowa mała , nie mówiąc już o e39 i to są auta z lat 90


P.S
Nie kupiłem ... , ten IS był mokry od spodu i wyszedł przegląd
a diesel - fajny był, zadbany , ale widać po spasowaniu elementów (różne szpary) , że miał cały przód robiony , musiałby z nim pojechać na stacje i zobaczyć czy po lekkiej stłuczce czy był mocno bity...

fallenursus
04-03-13, 04:20
ej zeb nie bylo ze nie mialem klasykow
89 golf convertible - yeah i know gay:) zolty i szerokie gumy:)
nissan 280z turbo czarny z t-top.
78 mercury grand marquis 6,7l ale wtedy benzyna byla po 0,47$:)
w pl mnie wozili 528 ojciec 4ro letnia kupil.