PDA

Zobacz pełną wersję : Intensywnosc treningu



Szajba177
10-02-13, 19:52
Panowie ja cwiczac na kazdym treningu przykladam sie do kazdej partii tzn katuje bo lubie pozniej czuc ze ta silownia byla, wiecie o co chodzi. Ale przeczytalem artukul (ponizej) i nie wiem czy cwiczyc tak czy poprostu dac troche mniej nacisku a efekty beda lepsze? Czy moze tydzien mocno nastepny lzej i tak leciec caly czas ? Czy poprostu pozostac jak jest? Bo rosnac rosne i ten split mi odpowiada.To jest artykul: "Nie można trenować stale z jednakową intensywnością. W istocie, w ogóle nie można trenować przez długi czas. Nie staraj się sięgać szczytów na każdym treningu, to ci się nie uda. Jeśli jednak zaplanujesz sobie szczyt formy co pewien czas, masz szansę to zrealizować. Jeśli osiągniesz 2-3 taki punkty "maksimum w ciągu roku, to przekonasz się, że w następnym sezonie twoja muskulatura będzie wyglądać o wiele lepiej.
Mechanizm musi być następujący: w jednym okresie treningu pracujemy nad masą, w kolejnym nad rzeźbą i w ten sposób stopniowo dochodzimy do celu. Jeśli jednak zmuszasz się codziennie do maksymalnego wysiłku, to twój organizm nie ma szansy na regenerację i adaptację, czyli na rozrastanie się. Kiedy zaczniesz już trenować cyklicznie, zauważysz, że największe przyrosty masy i siły następują po okresie szczytowej formy. I vice versa. Obie fazy treningowe wzajemnie się dopełniają, umożliwiając postęp. "

Fit4ever24
10-02-13, 20:02
Rozpisz ten swój trening

Fit4ever24
10-02-13, 20:10
ciekawi mnie gdzie znalazłeś ten artykuł pewnie w MH :D

Szajba177
10-02-13, 20:21
No i znowu sie spotykamy w tym artykule ;) trening to jest ok tylko chodzi o intensywnosc jak cisnac czy dac troche luzu w jakims tygodniu jak wyzej

Fit4ever24
10-02-13, 20:28
Jak nie będziesz się czuł na siłach...a tak ciągle progres z ciężarem

Szajba177
10-02-13, 20:32
Jak nie będziesz się czuł na siłach...a tak ciągle progres z ciężarem

Czyli tak jak zawsze cwiczylem. Wszystko zalezy od sil ;) czasami nie ma sie co robic to sie czyta przy niedzieli.

slim shady
10-02-13, 21:17
Bo rosnac rosne i ten split mi odpowiada
Tyle w temacie. Po co coś zmieniać jak coś jest dobre. Myślę że nie katujesz mieśni na tyle żeby się nie regenerowały.

Szajba177
10-02-13, 21:36
Tyle w temacie. Po co coś zmieniać jak coś jest dobre. Myślę że nie katujesz mieśni na tyle żeby się nie regenerowały.

Nie nie nie oczywiscie o regeneracje dbam i to z glowa. Nawet staram sie zapewnic im min. te 8h nieprzerywanego snu. Czyli jest wszystko ok