PDA

Zobacz pełną wersję : Troszkę dla naszej młodzieży bo mi tu wypisuja czy majać niby 18 l mozna brać saa :)



MAXIMUS 2
06-02-13, 08:28
Jak bezpiecznie stosować doping ?

Wiele osób uprawiających kulturystykę wychodzi z założenia że na sucho to i trawa nie urośnie a bez koksu to można sobie latami ćwiczyć robią wieczną rzeźbę . Oczywiście bez hormonalnego wspomagania można osiągnąć robiącą wrażenie sylwetkę jednak jedząc dużo białka racze nie osiągnie się 55 cm w obwodzie ramienia . Kulturystyka od wielu lat jest wspierana przez farmakologię i dlatego nawet trenujący amatorsko osoby prędzej czy później też sięgną po doping . Na nic się zdadzą ostrzeżenia i widmo skutków ubocznych chętni i tak zaryzykują . I dlatego tak ważne jest pytanie – jak brać aby osiągnąć zamierzone cele jednocześnie minimalizując ryzyko skutków ubocznych ?

Czy to jest już mój czas ?
Nie rozsądne jest stosowanie dopingu przez osoby które dopiero zapisały się na siłownię bądź też ćwiczą „ klatę i biceps „ od kilku miesięcy . Nie należy także wspierać się farmakologią przed zakończeniem okresu dojrzewania i osiągnięciem wieku dorosłego . Tak więc jeśli już naprawdę chcesz bić „sok” to dopiero po kilku latach odpowiedniego treningu , dobrej diety i kiedy widzisz że już więcej nie osiągniesz konwencjonalnymi metodami

Cel – czyli co zamierzam osiągnąć ?
Zanim sięgniesz po koksy musisz sobie odpowiedzieć na pytanie – po co chcesz to zrobić ? Czy jest to tylko chęć pochwalenia się na plaży dobrą sylwetką czy też wiążesz swoją przyszłość z kulturystyką . Podjęcie decyzji o stosowaniu dopingu nie powinno być oparte na błahych pobudkach ale podjęte po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw .

Konsekwencje
Musisz być świadomy że stosowanie dopingu jest ingerencją w działanie Twojego organizmu i niestety może być okupione różnymi działaniami ubocznymi . Problemy z wątrobą , podwyższone ciśnienie , wypadanie włosów , zaburzenia libido , kłopoty ze skórą – to tylko część z działań ubocznych które mogą pojawić się w trakcie cyklu lub też nawet po jego zakończeniu . Niestety część tego co wypracujesz na cyklu może także zniknąć po jego zakończeniu .

Co i ile czyli właściwy dobór środków i dawek
Dość często spotykanym błędem jest bezsensowne zestawianie środków , stosowanie niewłaściwych dawek oraz ciągnięcie cyklu w nieskończoność . W takich przypadkach konsekwencje zdrowotne często przewyższają potencjalne korzyści . Kolejnym z błędów jest kopiowanie rozpisek cyklów zawodowych kulturystów – ci zawodnicy stosują doping pod kontrolą lekarzy i są obstawieni środkami farmakologicznymi w celu zmniejszenia skutków ubocznych . Lepiej też zastanowić się czy warto słuchać się osiedlowych guru gdyż to że przez drzwi przechodzi bokiem nie czyni z niego speca od stosowania koksów . Lepiej zebrać opinie od ludzi którzy mają jakąś wiedzę z zakresu farmakologi czy też fizjologii człowieka .

Dieta
Aby wyciągnąć 100 % z możliwości jakie daje nam farmakologia ważna jest dobrze zbilansowana dieta . Źle zbilansowana dieta i niedostateczna podaż któregoś z podstawowych makroskładników może spowodować słabe przyrosty , natomiast zbyt duża ilość może spowodować że zamiast mięśni przybędzie nam sporo tłuszczu . Złą dieta może też spowodować że wzrośnie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych takich jak nadciśnienie ( zbyt dużo soli i cukrów ) , zaburzenia profilu lipidowego ( nadmiar cukrów , kwasów trans , kwasów nasyconych ) , trądzik ( nadmiar białka , cukrów ) , obrzęki ( niewłaściwa podaż elektrolitów , zbyt dużo soli , za mało warzyw zawierających potas )

„Osłonki” czyli dodatki na cyklu
Aby chronić swój organizm przed działaniami niepożądanymi warto zastosować dodatkowe środki wspomagające . I tak stosowanie omega 3 , magnezu , czosnku czy też głogu korzystnie wpłynie na ciśnienie tętnicze oraz będzie działać antyagregacyjnie . Aby chronić wątrobę można zastosować preparaty zawierające sylimarynę , wyciąg z karczocha , ornitynę czy też fosfolipidy sojowe . Warto też pomyśleć o preparatach które zmniejszą negatywne działania androgenów na skórę i włosy . Są to preparaty zawierające cynki , Vit. E i A oraz zieloną herbatę , szampony zawierające ketokonazol , kosmetyki z mocznikiem ( przeciwko rozstępom ) . Pomyśl też o swojej prostacie , tu pomocne okażą się preparaty z palmą sabal , dynią czy tez śliwą afrykańską , a na stawy – kolagen , glukozamina , kawas hialuronowy .

Dodatkowa farmakologia w trakcie cyklu
Zarówno w trakcie jak i po cyklu zazwyczaj jest konieczne włączenie dodatkowych środków farmakologicznych . Częstym ze skutków ubocznych stosowania dopingu jest ginekomastia . Tu wiele zależy od stosowanych środków , dawek i osobniczych predyspozycji ale tak czy inaczej często potrzebne jest stosowanie tamoxifenu czy też bromokryptyny . Przy uporczywym trądziku czy tez nasilonej utraty włosów można zastosować Davercin , Zineryt a także Finasteryd będący inhibitorem enzymu przekształcania testosteronu w 5-alfa dihydrotestosteron ( DHT)

PCT czyli odblok
Oczywiste jest że stosowanie sterydów anabolicznych zaburza gospodarkę hormonalną prowadząc do zmniejszenia bądź też nawet całkowitego zaprzestania produkcji naturalnego testosteronu . Problem jest najczęściej odczuwalny po zakończeniu cyklu i objawia się zaburzeniami libido , spadkiem nastroju mogącym prowadzić nawet do depresji a także szybką utratą wypracowanej muskulatury . Bez środków wspomagających powrót do równowagi hormonalnej może trwać kilkanaście dni , kilka tygodni a także kilka miesięcy . Dlatego też w celu odblokowania osi podwzgórze-przysadka-jądra , regulujących wytwarzanie androgenów , stosuje się preparaty zawierające klomifen , tamoxifen , HCG , letrozolum . Dawki i zestawienie preparatów powinno się ustalać indywidualnie w zależności od użytych środków w czasie cyklu .

Badania
Zawsze po zakończeniu cyklu i PCT należy zrobić badania aby sprawdzić w jakim stanie jest nasz organizm . Warto zrobić podstawowe badania krwi takie jak morfologia , lipidogram , badanie moczu ale także próby wątrobowe czy też poziom hormonów . Pamiętać należy że w przypadku przekroczenia norm referencyjnych niektórych badań może wymagać konsultacji lekarskiej .

Co dalej ?
Wiele osób które raz spróbowały dopingu za jakiś czas ponownie sięgną po koksy . Warto jednak wiedzieć że nie można być cały rok na cyklu i trzeba robić przerwy . Chociaż istnieją rozmaite praktyki przechodzenia z jednego cyklu na drugi tzw. mostki to doświadczeni praktycy radzą osobom mniej doświadczonym po zakończeniu cyklu odczekać dwa razy tyle ile trwał cykl .

Bull2
06-02-13, 12:01
to moze stosujacy koks cos napisza od siebie na temat skutkow ubocznych ?

alder
06-02-13, 16:18
no co ty. ci co je mieli dawno gryzą piach

ana0609
07-02-13, 09:03
No Panowie tylko nie opowiadajcie mi że nikt nie odczuwa żadnych działań ubocznych bo w takie bajki to nie uwierzę :)

MAXIMUS 2
07-02-13, 09:17
Jakie działania uboczne wystąpią to zależy od organizmu, i od preparatu jaki używamy podczas cyklu .W moim przypadku na szczęście nawet dobrze znoszę koksy :) Z działań ubocznych które zauważyłem u siebie to na pewno lekko podwyższone ciśnienie , ale w końcu od czego są tabletki obniżające ciśnienie . Na trenie na pewno mam problemy ze snem , po kilku godzinach budzę się wypoczęty no ale to tren :) i gotowy do dalszej walki z metalem a także zauważyłem wzrost agresji , były momenty że byle pierdołą doprowadzała mnie do białej gorączki . No i oczywiście na każdym cyklu mam mega wzrost libido :) i wilczy apetyt na sex, ale akurat to działanie uboczne jest bardzo wskazane , ana też z tego jest bardzo zadowolona :) Ah saa stosuje parę lat włos z głowy mi nie wypadł ani żadnych pryszczy czy tam syfów,no po za jednym ale to w młodości :) Na ten moment takie działania uboczne zauważyłem czy coś jeszcze się przyplącze to czas pokaże ale nie wykluczam że za jakiś czas coś może zacząć szwankować . Biorąc się za koksy trzeba być świadomym że to nie są cukiereczki tylko środki farmakologiczne które ingerują w nasz organizm. Nie piszę tego żeby kogoś zachęcić do brania to tylko moje odczucia, ale każdy jak to wyżej napisałem znosi inaczej no dobra bo mnie łapki od stukania bolą :)

Ps.Dtx możesz to jakoś sensownie poukładać pozwalam :)

DTX
07-02-13, 09:33
Lysienie sprawa genetyczna, mi sie troche sypaly po cyklu na samym propie, zobaczymy jak bedzie teraz.
Rowniez problem z agresorem, czasami za bardzo wybuchowy jestem
Nieco tłustsza cera, pryszcze gdzieniegdzie na tułowiu, na papie czasami cos wyskoczy, ale to nie ma tragedii zadnej
Libido na dużo +, choć i bez tego było bardzo dobrze, generalnie non stop w gotowosci
cisnienie wysokie, ale to mam naturalnie, trzymam się w normie dla mnie, tylko tętno mam czasami wieksze niz zawsze
owlosienie na ciele - generalnie naleze do tych bardziej owlosionych, ale na cyklu sie nasila, wiecej na plecach wychodzi :)
na dłuższym estrze w dzień szota się słabo czuje :)
niedlugo tren testuje, wiec zobaczymy co bedzie

juz rozdzielilem akapity, bo lekki chaos był, latwiej się teraz czyta. przekaz jest - to sie liczy

slim shady
07-02-13, 09:55
fajny art, trzeba go podwiesić ! wspomniałbym jeszcze o kupowaniu towaru niewiadomego i nie sprawdzonego źródła żeby nie wbijać jakiegoś gówna.

MAXIMUS 2
07-02-13, 11:17
fajny art, trzeba go podwiesić ! wspomniałbym jeszcze o kupowaniu towaru niewiadomego i nie sprawdzonego źródła żeby nie wbijać jakiegoś gówna.

Mozna, napisze jeszcze parę fajnych niusów ale niech się rozkręci, a zmotywował mnie jeden małolat z naszego forum który mi zadał tak chore pytanie że mało z krzesła nie spadłem :)
czy jak weźmie 100 tabletek metanabolu to nie wyłysieje? bo on chce być duży ale nie łysy :) i doszedłem do wniosku ze jednak trzeba trochę młodzież uświadomić że nie wszystko co w gogle piszą to prawda dlatego chodzi mi o opinie i odczucia praktyków a nie wiadomości od pana gogle :)

fallenursus
07-02-13, 11:50
jedynym skutkiem ubocznym w moim wieku jest to ze stosunkowo za malo kobiet ktore sa przyjazne poligami.
bo skoro na trenie nie spie po nocach to moglbym w sumie cos pociupac.

ana0609
07-02-13, 12:03
jedynym skutkiem ubocznym w moim wieku jest to ze stosunkowo za malo kobiet ktore sa przyjazne poligami.
bo skoro na trenie nie spie po nocach to moglbym w sumie cos pociupac.

Kobiety nie są przyjazne poligamii bo są samolubne i nie lubią się dzielić:) no może tylko w wyjątkowych okazjach

A propo działań ubocznych , znalazłam coś ciekawego w necie i aż popłakałam się ze śmiechu . Od razu widać jak małą wiedzę mają kobiety na temat dopingu http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3526827

DTX
07-02-13, 12:24
"a poza tym facet, który bierze sterydy ma kłopot ze zwieraczami i czesto puszcza niekontrolowane bąki"
hahahahahaha, masakra

MAXIMUS 2
07-02-13, 13:50
"a poza tym facet, który bierze sterydy ma kłopot ze zwieraczami i czesto puszcza niekontrolowane bąki"
hahahahahaha, masakra

No widzisz DTX takie pierdy można wyczytać wbijając Gogle, nie mówię, jest wiele ciekawych artykułów ale tez są i pierdy wyssane z palca :) albo ze zwieraczy ha ha ha
Dla tego warto pisać to co sami obserwujemy na koksie a nie powielać info z neta
bo taki młodzian jeden z drugim potem jest osrany jak ma wziąć metanabol żeby mu zwieraczy nie rozwaliło :) to nie maa być promocja saa ale rzetelna wiedza praktyków

mtm
08-02-13, 00:13
O gino nikt nie wspomniał to olbrzymi skutek uboczny .
Prócz ww u siebie jakiś sajdow nie widziałem

fallenursus
08-02-13, 00:15
tu masz skutek uboczny sterydow


http://cache.ohinternet.com/images/7/74/Guido.jpg

MAXIMUS 2
08-02-13, 07:13
O gino nikt nie wspomniał to olbrzymi skutek uboczny .
Prócz ww u siebie jakiś sajdow nie widziałem

Maćku ja brałem prawie wszystko i w nie małych dawkach i gino nie miałem nigdy to kwestia predyspozycji raz miałem na trenie acet małego guzka koło suta :) ale to z takim prawdziwym gino nie miało nic wspólnego ale duzo ssub ma nie wiem od czego to tak na prawdę zależy niech ktos napisze jak miał wim że dużo kolegów tu na towarze śmiga :)

alder
08-02-13, 12:46
a ja nawet gdybym chciał wziąć SAA to nie wezmę bp już bez Jestem pojebany i mam agresora. to nie dla mnie. Gdy kiedyś wziąłem metę to chodziłem później po pijaku bilem się. Nie jestem z tego dumny. choc trochę doświadczenia nabralem i byle ciul mi nie podskoczy

ale moja pielęgniarka mi i tak by nie pozwoliła :)

piuras86
08-02-13, 15:22
"a poza tym facet, który bierze sterydy ma kłopot ze zwieraczami i czesto puszcza niekontrolowane bąki"
hahahahahaha, masakra
to nie prawda
a co do skutków ubocznych to jedyne ci miałem to masakryczne libido na PH ;/ nie będe rozpisywał sie co i jak bo to mało ważne (dla was :P)
tak poleciało że dostałem zapalenie jądra i najądrzy (ból jądra przez około 2 dni nie zastanawiać się i szybko do urologa lecieć )
później po 2 dniach okazało się że dostałem ostrego zapalenia jądra i najądrzy po 5 dniach wskoczyło na ropne zapalenie ... i to tylko 5 dni
niestety ;/ i poszło ale nie mam co narzekać :D ja jednej pompie lepiej idzie :D

no ale fakt faktem takie są skutki jak się coś oleje najdrobniejszą sprawę ....

alder
08-02-13, 15:24
ale jaja

MAXIMUS 2
08-02-13, 16:13
Piurko a jak mówili ze PH to gówno to nie słuchał :)
ale tu nie o to chodzi chcemy pokazać że zakupić sama metę i sok to nie problem, ale trzeba mieć wszystko co inne dopięte na ostatni guzik PCT, DIETA ,TRENING
( WIEDZA)

Pioter1994
08-02-13, 22:39
Ktoś doświadczony może podać wiek mniej więcej kiedy najlepiej zacząć wg. niego?

Ja myślałem, by tak po 26 roku życia, ale jakby ktoś doświadczony mógł się wypowiedzieć byłbym wdzięczny.

alder
08-02-13, 22:43
35
nie jestem doświadczony

piuras86
09-02-13, 05:32
26L to idealny wiek żeby zacząć przygodę z SAA całą nasza naturalna produkcja hormonow siada na dupie i wtedy można podlać dobrym nawozem ..... tylko - taki ze w tym wieku człowiek jest podatny na skutki uboczne dlatego każda próba dodania SAA mówi być przemyślana

najpierw
Sermy (Clomid/Tamoxifen)
ATD
Proviron w razie w ...
Hcg Podstawa tego nigdy nie za mało jeśli juz to skompletujesz to możesz myśleć nad dowolnymi środkami jakie chcesz wpuścić głęboko w mięsień

ja po rozpoczęciu cyklu zawsze w 4 tyg ide na badania testo/estro/pro
i tak co 4 tyg
chyba że jestem na krótkich jak prop+npp prop+winko itp wtedy po 1 tyd ide na badania później juz po 3 tyg od 1 badania
kontrola organizmu podczas kuracji obowiązkowa bo później można zostać z jednym Jajem co w sumie przekłada się na większe zainteresowanie u babeczek (osobiście się przekonałem ) no ale 2 to 2 :D
do tego można jeszcze :


ciśnienie: czosnek (żywy lub tabletki) w dawce podanej na opakowaniu - w razie potrzeby zwiększanej (trzeba mierzyć ciśnienie regularnie)


nerki: pić conajmniej 4-5l wody na dzień; można dołożyć ekstrakt żurawiny opcjonalnie...


kości: magnez w dawkach dużych po 200% RDA podzielonym w ciągu dnia


cera: cynk w ilości 30mg-50mg jonów dziennie


do tego dobre witaminy (polecam dymatize super multi lub Mex !).


dużo antyoksydantów: witC 1g ed, ALC 3g ed, ACC 0,5g ed,


no i oczywiście omega3, albo jeszcze lep[iej: tran w płynie z apteki (zawiera bycze dawki wit A,D,E oraz duuużo kwasów tłuszczowych omega3)

ana0609
09-02-13, 09:03
A to dlaczego w wieku 35 lat , jakieś wyjaśnienie by się przydało .
Jeśli już ktoś się wypowiada w tym temacie to poproszę żeby to poparli swoimi doświadczeniami albo jakimś konkretnymi badaniami bo tylko wtedy można uzyskać wiarygodne informacje .

piuras86
09-02-13, 09:44
tylko i wyłącznie własne doświadczenia przeprowadzone na własnej dupie bo inaczej temat nie ma sensu
teraz 0 Saa chce wycisnac ile sie da z diety i suplementow jak bedzie zastoj przez okolo 3 miesiace to wtedy pomyśle nad SAA a na razie profilaktycznie kupuje wszystko co potrzebne do pct i osłonowo to sie niepopsuje a zawsze bedzie pod ręką cały czas trzymam wersje ze od października :)
okres bezrobocia sie zaczyna i bede trenował 2x dziennie

ht
09-02-13, 09:57
uciazliwy skutek uboczny na trenie to nadmierna potliwosc. przy dawce 75mg acetu mialem mokra koszulke. nie mowie juz na silowni czy robiac aero... jak siedzialem przy kompie czy jechalem autem. zaraz kropelki potu. nie moglem tego ogarnac. trzeba bylo odstawic tren po 8 tyg;d

Fit4ever24
09-02-13, 10:58
Dobry temat. Osobiście znam kolesia z moim wieku (19) który od ok. 2 lat jeździ już na SAA a o czymś takim jak odblok dowiedział się całkiem niedawno. Tacy biorą się za to nie mając zielonego pojęcia a na starość nie wysra się bez niczyjej pomocy.

MAXIMUS 2
09-02-13, 11:31
Dobry temat. Osobiście znam kolesia z moim wieku (19) który od ok. 2 lat jeździ już na SAA a o czymś takim jak odblok dowiedział się całkiem niedawno. Tacy biorą się za to nie mając zielonego pojęcia a na starość nie wysra się bez niczyjej pomocy.

I właśnie dla takich kolesi jak ten twój kumpel jest ten temat i to forum bo starych wyjadaczy nie trzeba uświadamiać oni wiedza z czym co się je :} a odblok to tylko jedna z części układanki do ogarnięcia SAA



Ps Alder nie błaznuj proszę, nie chcesz nic wnieść to nie pisz bo ośmiornica ma długie macki :)

MAXIMUS 2
09-02-13, 11:35
uciazliwy skutek uboczny na trenie to nadmierna potliwosc. przy dawce 75mg acetu mialem mokra koszulke. nie mowie juz na silowni czy robiac aero... jak siedzialem przy kompie czy jechalem autem. zaraz kropelki potu. nie moglem tego ogarnac. trzeba bylo odstawic tren po 8 tyg;d

Łukaszku pocenie się na trenie to tylko mały pikuś, wiesz czym się zajmuje :) raz go zażyłem latem i to było pierwszy i ostatni raz :) ale bardziej dokucza ten ciągły kac nawet w nocy trzeba wodę pić

Fit4ever24
09-02-13, 11:37
Wiadomo. Musze mu polecić to forum ;) Jak nic się nie dzieje (narazie) to nie myślą o skutkach ubocznych nieumiejętnego sięgania po te rzeczy

MAXIMUS 2
24-02-13, 21:16
Dobra temat wisi i się kisi rozwijamy pierwszą kwestie tego tematu
JAK BEZPIECZNIE STOSOWAĆ DOPING
wiem że wiecie dużo ale Anną mamy pomysł
niech DTX zrobi z tego co napisałem linka i wsadzi pod ten temat :)

ana0609
27-02-13, 20:22
wiem że wiecie dużo ale Anną mamy pomysł

Z aną nie masz już żadnych pomysłów , teraz każdy musi sobie radzić sam

Ztamara
28-10-16, 15:42
myślę, że pytają z ciekawości :)