PDA

Zobacz pełną wersję : Trening nóg, a przepuklina.



DżepiPump
02-02-13, 00:32
Byłem ostatnio u chirurga, bo podejrzewałem przepuklinę brzuszną. Lekarz powiedział, że to na razie nie jest przepuklina, ale mam jakieś powłoki brzuszne rozluźnione czy coś takiego. Powiedział, że mogę ćwiczyć, ale żebym uważał... Teraz ćwiczenia wykonuję z założonym pasem, ćwiczę codziennie ABS, i staram się np. jak robię klatę nie napinać całego ciała tylko tą partię mięśni, którą trenuję i oczywiście bardzo ważne oddychanie...
I tu pytanko. Trenowałem nogi, ale później przestałem, bo dowiedziałem się, że coś można nie rosnąć. Poczytałem na necie trochę na ten temat i wszyscy piszą, że to bzdura. Chodzi mi jednak o tą przepuklinę. Jeśli będę trenował nogi to mogę nabawić się nabawić przepukliny?

Pzdr

///M
02-02-13, 08:30
Możesz nabawić się przy każdym ćwiczeniu nie ma na to reguły. I radze przeczytać podwieszone tematy zamiast czytać cały internet.

Fit4ever24
02-02-13, 08:35
Napewno teraz nie możesz się przesilać i dźwigać dużych ciężarów. |
Co do nóg- To co przeczytałeś to bzdura, gdy trenujesz nogi organizm wydziela większe ilości HGH (hormonu wzrost)

krolik_szaleniec
02-02-13, 13:42
Wzmocnij mięśnie brzucha...

Ja też coś takiego mam jak Ty, od prawie 20lat i ćwiczę ostro, pas zakładam do ostatnich, najcięższych serii...

MC, zarzut, push press i Przysiady to podstawa moich skromnych treningów ;)

DżepiPump
10-03-13, 22:13
Byłem na USG wyszła mi tworząca się przepuklina w prawym górnym rogu pachwiny (to co opisywane wyżej) :( Byłem u chirurga. Powiedział, że ta przepuklina jest na razie bardzo mała (11x7mm) i mogę ćwiczyć, ale muszę bardzo uważać.
I teraz pytania: Jakich ćwiczeń mam unikać (oprócz martwy ciąg, wiosło, t-bar)? Co robić, aby bardziej się nie rozwinęła (codziennie ABS na brzuch, pas)???, bo wiem że jej samoistne wchłonięcie jest niemożliwe.

Pzdr

opalinho
11-03-13, 20:15
[QUOTE=DżepiPump;459470]Byłem na USG wyszła mi tworząca się przepuklina w prawym górnym rogu pachwiny (to co opisywane wyżej) :( Byłem u chirurga. Powiedział, że ta przepuklina jest na razie bardzo mała (11x7mm) i mogę ćwiczyć, ale muszę bardzo uważać.
I teraz pytania: Jakich ćwiczeń mam unikać (oprócz martwy ciąg, wiosło, t-bar)? Co robić, aby bardziej się nie rozwinęła (codziennie ABS na brzuch, pas)???, bo wiem że jej samoistne wchłonięcie jest niemożliwe.

Idz zoperuj, ja mialem robioną kilka lat temu. 2-3 dni w szpitalu,potem rozbrat z treningami na jakies 2-3 miechy ale jak dobrze Ci to zrobią to masz spokój. Ja szarpię teraz iady,MC itd i jak narazie zero problemów.

DżepiPump
11-03-13, 20:36
Ale lekarz mówił że się jej nie da na razie zoperować, bo jest za mała, a po drugie nie jestem pełnoletni więc robiliby mi lipną metodą plastyczną która puszcza przy nawet małym dźwignięciu :(

flutebox
28-05-13, 16:09
Przetłumaczcie mu, że robi sobie krzywdę ćwicząc w pasie przy każdym ćwiczeniu i ciężarze. Zamiast zakładać go na ostatnie najcięższe serie.