PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zacząć po dłuugiej przerwie??



mikkki5
01-02-13, 23:33
Witam!
Od poniedziałku mam zamiar powrócić do ćwiczeń i tu mam problem bo nie wiem za bardzo jak się za to zabrać.
Przerwa to ponad 2,5 roku praktycznie nic nie robienia.

Ćwiczyć będę w domu, dysponuje: dużą ilością miejsca :) , jedną hantlą 2x2kg, 2x2,5kg ,2x1,25kg i
to narazie wszystko , niedługo kupię drążek.

Mam taki zamiar aby zacząć od mojego starego planu którym kiedyś trenowałem , a szło to mniej więcej tak:

Trening1:
pompki zwykłe - 4 serie
pompki na 3 krzesłach - 4 serie

wyciskanie hantla o udo chwyt zwykły - 3 serie
wyciskanie hantla o udo chwyt młotkowy - 3 serie

Trening2:
wyciskanie hantla leżąc francuskie -3 serie
pompki tyłem oparty o krzesło- 3 serie

unoszenie hantla bokiem - 3 serie
unoszenie hantla przed siebie - 3 serie

Trening3:
wiosłowanie hantlem w opadzie - 4 serie
i tu nie mam pomysłu co jeszcze by zrobić..

Nogi narazie odpuszczam bo i tak nie będę miał siły na to i mi zbytnio nie zależy akurat.
Brzuch ćwiczyłbym w pozostałe dni : brzuszki zwykłe - 3 serie , brzuszki skosne - 3 serie

Przepraszam za mało precyzyjne nazewnictwo ćwiczeń, plan odtworzyłem z pamięci i tak to mniej więcej szło.
Co mam zmienić lub dodać biorąc pod uwagę to że mam tylko hantelka :)
Dodam jeszcze że forma spadła mi strasznie, dziś dla sprawdzenia zrobiłem pompki i dało radę 9 max, o zgrozo...
Gdzie kiedyś robiłem po 30 w serii więc się całkiem załamałem.
Wiem że powrót do ćwiczeń nie będzie prosty, już to kiedyś przerabiałem i dlatego proszę Was o pomoc.

Co do diety , to żadnej nie mam i raczej będzie z tym ciężko. Budowe mam raczej szczupłą i nie mam problemów z nadwagą. Zresztą jest tu gdzieś moje zdjęcie z przed 3 lat :http://www.e-gym.pl/showthread.php?8899-Nasze-plecy&p=180011&highlight=#post180011 - na dole strony, z tym że teraz jest sporo gorzej .
Cel - masa , siła.

szycha
02-02-13, 08:28
Trening w domu jako przygotowanie do "prawdziwego" treningu :) Nie jest to FBW ale zawsze cuś. Poćwicz tak 2- 4 tyg i następnie kup karnet na siłkę lub zainwestuj w obciążenie, sztangi itd.

Fit4ever24
02-02-13, 08:29
Co to jest wyciskanie hantla o udo? Tego nawet wujek google nie wie...
Z takim ciężarem niewiele zdziałasz. Poszukaj treningu domatora na tym forum bo gdzieś jest.
Nie masz dostępu do żadnej siłowni w stolycy?

mikkki5
02-02-13, 10:57
Z tym hantlem , to chodziło mi o to: http://www.mma-fightclub.pl/2012/12/cwiczenia-uginanie-przedramienia-z.html