PDA

Zobacz pełną wersję : okrutny problem z klatą :/



Benuś
27-03-07, 15:21
Słuchajcie, ćwiczę teraz dziewiąty miesiąc. Już dawno robiłem serię na klatkę ropozyczynając od 45kg (12 powtórzeń) a kończąc na 50kg - 4 serie. Z czasem siła na klatkę zaczęła mi bardzo spadać, w związku z czym poradziłem się kulturysty z mojej siłowni i powiedział, żebym nie ćwiczył klatki przez 2 tygodnie, a po tej przerwie wykonał 3 treningi regeneracyjne w odstępach 4 dni (10 serii po 12 powtórzeń z odstępem max półtorej minuty), zrobiłem to co kazał dokładnie i jest coraz gorzej. Na dzień obecny nie jestem w stanie zrobić 4 serii 45kg :/, co robić? zaczynam się bać...

DAJĘ SOGI ZA POMOC

(...)
27-03-07, 15:26
po pierwsze po przerwie nałuż trochę mniejszy ciężar (10%mniejszy), po drugie 10serii po 12 powtrzeń co ty na rzeżbe ćwiczysz? zrób sobie tak 8,6,6,8-powtórzenia na ławce prostej i to samo na skośnej+ rozpiętki, tyle samo i powinno być dobrze, możesz też ćwiczyć na siłę

Benuś
27-03-07, 15:41
z tego co wiem treningi na siłę to serie po od ośmiu do 2 powtórzeń.. a to chyba nie pomoże mi w wyglądzie?..

Kakashi
27-03-07, 15:49
10 serii po 12 powtórzeń z odstępem max półtorej minuty)

jemu chodziło o to zebys wszystkich serii miał10 a nie w jednym cwiczeniu...

jak dotychczas trenowałes klatke?? bo na razie nie jestem w stanie pomoc...tzn sa tu fachowcy czyt. (...), ktory przeczytał jakis artukuł i nie znajac dotychczasowego treningu i błedu jakie w nim popełniałes pomaga... ale to juz sa zawodowcy...:D

[ Dodano: 27-03-2007, 15:52 ]

od ośmiu do 2 powtórzeń

z 8 to przesadziełes:P 8 to jeszcze typowo na mase:P

8-12 masa
1-6 siła
wiecej niz 12 to juz jest narzeźbe:D pozdro:D

tom
27-03-07, 15:58
benus poczytaj troche o treningu regeneracyjnym
najpierw dowiedz sie co robic a pozniej to rob a nie odwrotnie...
a robiles w ciagu tych 9 m-cy jakies inne przerwy?
jak radar nap. daj plan...
i chcialbym wiedziec jak sie odzywiasz bo tu najczesciej jest blad...

Benuś
27-03-07, 16:05
niepotrzebne mi było czytanie, ponieważ powiedział mi dokładnie kulturysta znany z mojej siłowni i nie uważam, żebym musiał sprawdzać czy on ma rację. Kazał mi robić dokładnie 10 serii po 12 powtórzeń na prostej ławeczce wyciskając sztangą, w max 1,5minuty odstępu. Odżywianie, nie mam typowej diety, z resztą jak moi kumple, którzy robią serię po 70kg i są rok starsi, nie trzymają żadnej diety i nie jedzą żadnych odżywek ( są max po 3 cyklach krety mono). Wstaję rano: z 2 bułki z pasztetem i papryką, w szkole bułki z szynką z 3, wracam do domu jakieś kabanosy zjem, jogurty z 3, albo czekoladę, potem obiad (dwa dania), wieczorem trening, po treningu jogurt 400ml naturalny (białko z 17g) i na szybko jakiegoś snikersa jak mam w plecaku, wracam 21;00 i jem 3 parówki z chlebem i musztardą. Specjalnie się jakoś nie odżywiam, ale mam zamiar wskoczyć w kwietniu na dietę, kreatynę, carbo i białko.

MILAN
27-03-07, 16:16
Odżywianie nie zaciekawe..

Kakashi
27-03-07, 16:49
Benuś, daj ten plan bo nie da rady pomoc!!!!!

Benuś
27-03-07, 17:32
radar, nie ma sensu, bo pewnie jest zły i nie ma sensu go poprawiać.. Byłbym Ci wdzięczny gdybyś ułożył wg siebie ten plan treningowy na masę, a potem byśmy go korygowali wspólnie... (chodzę 4 razy w tygodniu, poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota).

tom
27-03-07, 17:45
bez diety mozesz palic miesnie

MILAN
27-03-07, 17:54
a przy jakiej nie palisz mięśni?

Benuś
27-03-07, 18:00
może to coś pomoże przy rozkminianiu problemu dlaczego mi się tak dzieje z klatką, ale gdy był 6 miesiąc ćwiczeń z nudów robiłem przez 2 tygodnie 5 razy w tyg. klatkę, to wychodzi 10 razy klata na 14 dni i dlatego ten kulturysta kazał mi robić przerwę i tą regenerkę, ale to nic nie dało.. LUDZIE POMÓŻCIE!

tom
27-03-07, 20:47
milan jak nie dostarczysz bialka tyle co potrzeba i kiedy potrzeba zamiast przybrac masy stracisz ja...
benus regeneracje robi sie lekkim ciezarem i nie do oporu...

opracuj diete,moze gainer na uzupelnienie
a jakie byly te treningi?ile trwal taki trening?jestes ektomorfikiem?-to musisz napisac zeby ci pomoc

Kakashi
27-03-07, 21:23
Benuś, ja bym rdził 3 dniowy zrobic i nigdy dwa dni pod rzad:D

dzień pierwszy
Klata + Biceps

Klatka

· płaska 12,10,8,8
· skos (hantlami) 3x10
· rozpietki 3x10

Biceps

· stojac 10,8,8
· w podporze o kolano 3x10
· na przemian stojac 3x10

dzień drugi
Barki + Nogi

Barki

· zza karku 12,10,8,8
· do boku w skłonie 3x10
· do przodu na przemian siedząc (hantlami) 3x10

Nogi

· siady 12,10,8,6
· na mszynie siedzac 3x12
· na maszynie lezac 3x12
· wspinanie się na palcach 4x16

dzień trzeci
Plecy + triceps

Plecy

· podciąganie 4x12
· wiosłowanie 12 10 8 6
· przyciąganie 12 10 8 8
· szrugsy 3x12

Triceps

· francuskie 10,8,8
· wąski 12,10,8
· prostowanie reki w opadzie 3x10

grzesiek k
27-03-07, 21:46
radar, Plan jest spoko nic dodać nic ująć :mrgreen:
pzdr.

Benuś
27-03-07, 22:28
dobra teraz mam pare pytań.. co to znaczy że jestem ektomorfikiem?:p A jeśli chodzi plan radara, to chciałbym tu pozmieniać parę rzeczy na ćwiczenia, które uważam że są lepsze i lubię je robić, ale to będziemy polemizować czy to dobra zmiana czy nie, więc zaczynam...

Po pierwsze czy nie mogę robić tak, żeby nie było klatki z bicepsem w jeden dzień? Bo wtedy robie mniej niż bym mógł na biceps, bo nie mam siły??

Trening klatki w porządku, tylko jeśli chodzi o biceps, to zamiast na stojąco, robiłem dotychczas na modlitewniku, co lepiej? Nie chcę robić na kolanie, tylko zamiast tego młotkowe.. a hantlami na stojąco na zmianę ok:)

Drugi dzień - barki, nogi
Barki:
-zza karku nie będę robił sztangą, tylko maszyną
-· do przodu na przemian siedząc (hantlami) 3x10 - O CO W TYM CHODZI!??!

Nogi:
-siady - na suwnicy odwróconej przysiady, mogą być?

Dzień trzeci - plecy, triceps
Plecy:
- nie zrobię podciągania 4x12, max 4x8
Triceps:
-zamiast wąskiego wolałbym wyciąg na triceps


Tam gdzie nic nie pisałem o danych ćwiczeniach, znaczy, że mi pasują, o tych co napisałem, chcę podyskutować i czekam radar na Twoją odpowiedź, myślę, że pomożesz mi i wspólnie dojdziemy do kompromisu:)

Kakashi
28-03-07, 17:02
Po pierwsze czy nie mogę robić tak, żeby nie było klatki z bicepsem w jeden dzień? Bo wtedy robie mniej niż bym mógł na biceps, bo nie mam siły??

ale na biceps nie trzeba wiecej niz te 3 cwiczenia po 3 serie naprawde:D


Trening klatki w porządku, tylko jeśli chodzi o biceps, to zamiast na stojąco, robiłem dotychczas na modlitewniku, co lepiej? Nie chcę robić na kolanie, tylko zamiast tego młotkowe.. a hantlami na stojąco na zmianę ok:)

zamiast tego o kolano mozesz robic na modlitewniku ale na stojaco bym zostawił i na zmiane tez:D


Barki:
-zza karku nie będę robił sztangą, tylko maszyną
-· do przodu na przemian siedząc (hantlami) 3x10 - O CO W TYM CHODZI!??!

mozesz robic maszyna:D nie ma róznicy:D

no bierzesz dwa hanle i unosisz reke do poziomu wgledem podłogi i cały czas jest wyprostowana:D


Nogi:
-siady - na suwnicy odwróconej przysiady, mogą być?

moze byc:D


Plecy:
- nie zrobię podciągania 4x12, max 4x8
Triceps:
-zamiast wąskiego wolałbym wyciąg na triceps

to rób po 8 ruchow:D ale z czasem zwiekszaJ:D

moze byc wyciag:D

Benuś
28-03-07, 18:31
no to świetnie :) wszystko już wiem, bardzo mi pomgłeś:) a te unoszenie hantli na prostej ręce to ja robiłem dotąd tylko, ze na sztandze, dlatego nie skumałem nazwy tego ćwiczenia jak podałeś:p dzięki za trening, od następnego tygodnia zaczynam..

Kakashi
28-03-07, 19:24
Benuś, spoko od tego tu jestem:D mam nadzieje ze klatka pójdzie do przodu:D pozdro

Benuś
28-03-07, 19:45
sog;)

MrOlimpia
29-03-07, 15:02
nie no przewalone 10 serii jednym ćwiczeniem rob trzy serie na 3 cwiczenia
__________________________________________________ ________________
"By osiągnąć sukces należy najpierw nastawić na to swój umysł, a w sercu mieć wiarę w swoje możliwości" Arnold Schwarzenegger

Benuś
29-03-07, 15:07
dobra mr olimpia już głupszego postu nie czytałem, <lol2>

MrOlimpia
29-03-07, 18:46
coś ci się nie podoba??
to nie musisz pisać i nabijać bezsensownego posta :|
pozdro

[ Dodano: 29-03-2007, 18:48 ]
sprostowanie :
pomyliłem tematy bo miałem dwa okienka otworzone sry Benuś :P:P