PDA

Zobacz pełną wersję : 2 pytania jakie białko ,polaczaenie carbo bcaa i carbo



gustav21
28-01-13, 16:03
Witam pierwsze pytanie zalezy mi na nabraniu suchej masy nie chce sie zalewac pytanie do was na noc lykac kazeina czy zwykle białko?jakie polecacie scietec jezeli chodzi o caseine albo scitec whey czerwony?i drugie pytanie po treningu odrazu moge wymieszac i wypic carbo z bcaa i mono?

fallenursus
28-01-13, 16:11
mozesz kazeine a takze mozesz zwykle wpc z lyzka masla orzechowego naturalnego.
nie musisz pic carbo. mozesz bcaa z kreta i samym bialkiem. mozesz mieszac tak ja nappisales tez skoro juz masz te carbo.

gustav21
28-01-13, 16:16
ktore polecal bys ze sci teca na noc czerwone czy niebieskie?

fallenursus
28-01-13, 16:23
nie znam firmy. u mnie niedostepna.
dymatize 12h pilem. w smaku banonowo orzechowe lub jagodowe rewelka.

http://www.bcaa.pl/dymatize/elite_xt_2010g_2254.html

maniak7000
30-01-13, 03:46
nie znam firmy. u mnie niedostepna.
dymatize 12h pilem. w smaku banonowo orzechowe lub jagodowe rewelka.

http://www.bcaa.pl/dymatize/elite_xt_2010g_2254.html

miałem czekoladę - aromat prochu niezły, po rozmieszaniu wali na kilometr soją, jak ktoś lubi takie produkty to ok - mi osobiście nie odpowiadają :)

1. Scitec - IMO niezła marka, ale na noc jednak bym poszukał jakiejś kazeiny (skoro się upierasz)

2. możesz wymieszać BCAA/mono/carbo ale czy jest sens to inna sprawa (po treningu jakiś owoc + WPC sprawdzi się lepiej - z dosypką mono jak chcesz)

K.U.B.A
30-01-13, 17:29
Jadłem Casein 100 i było okey ,zadowolony byłem .
Jednak prochy na noc to marny sposób ... Nie jedząc 8-10 h to kiepsko ...
Na noc porządna dawka białka z zarcia a nie proch

ht
31-01-13, 07:44
Jadłem Casein 100 i było okey ,zadowolony byłem .
Jednak prochy na noc to marny sposób ... Nie jedząc 8-10 h to kiepsko ...
Na noc porządna dawka białka z zarcia a nie proch


tutaj sie nie zgodze. na noc jak najbardziej odzywka bialkowa zeby nie obciazac przewodu pokaromowego.
jesli chodzi o dymatize na Pl to ktos madry to porownal do megabola...

carbo z bcaa podczas treningu. po treningu szybko przyswajalne bialko lub aminy proste. potem normalny posilek wegle+ bialko.
kup sobie dobry izolat i przed snem dodawaj do niego tluszcze zeby spowolnic wchlanianie.

maniak7000
31-01-13, 17:15
tutaj sie nie zgodze. na noc jak najbardziej odzywka bialkowa zeby nie obciazac przewodu pokaromowego.
jesli chodzi o dymatize na Pl to ktos madry to porownal do megabola...

carbo z bcaa podczas treningu. po treningu szybko przyswajalne bialko lub aminy proste. potem normalny posilek wegle+ bialko.
kup sobie dobry izolat i przed snem dodawaj do niego tluszcze zeby spowolnic wchlanianie.

generalnie ma to swoje logiczne oparcie - odżywka białkowa na noc, jednak sensowna kolacja nie będzie wcale gorsza (i tak nie jesz zaraz przed snem - raczej)

WPI przed snem to jednak pomieszanie z pogmatwaniem - płacisz krosie za szybkie białko ale dodasz tłuszczu żeby je spowolnić - to może lepiej WPH (jeszcze szybsze z założenia)
- zdecydowanie w takim układzie lepszy twaróg

PS. nawet kazeina w postaci odżywki/płyn/ nie będzie się utrzymywać nawet pół nocy, inna sprawa jeżeli pochodzi z "twardego jedzenia"

piuras86
31-01-13, 19:07
mixujesz kostke sera białego dodajesz kilka migdałów rodzynek ja daje jeszcze 2 banany i jest git wypijam i nie musze sie męczyć z przeżuwaniem

alder
31-01-13, 20:06
czy ktoś mi wreszcie wytłumaczy po co zwalniac wchłanianie? to się wydaje logiczne ale tak nie jest. jeśli wolniej się wchłania tzn że w danej chwili nie wchłania się w pelni zatem występuje jakiś deficyt.

poza tym całkiem możliwe ze nocna odżywka jest tak stworzona by wchlaniac sie 6 godzin

maniak7000
31-01-13, 20:20
czy ktoś mi wreszcie wytłumaczy po co zwalniac wchłanianie? to się wydaje logiczne ale tak nie jest. jeśli wolniej się wchłania tzn że w danej chwili nie wchłania się w pelni zatem występuje jakiś deficyt.

poza tym całkiem możliwe ze nocna odżywka jest tak stworzona by wchlaniac sie 6 godzin

spowalnianie stosuje się by przedłużyć proces trawienia w czasie(no ale sama postać białka w płynie to niekoniecznie)

odżywka nocna - masz na myśli kazeinę np.? wierzysz, że płyn będzie się trawił długo i poziom aminokwasów będzie stały przez 6h? IMO czysty marketing... co innego kazeina ze standardowego pożywienia ...

alder
31-01-13, 20:34
znasz zapewne proces trawienia kazeiny. a raczej jej nietrawienia.... dlatego też stosuje się enzym. myślisz ze ciężko mechanicznie zmienić czas wchlaniania ? ponadto nadal przedłużanie wchłaniania białka wydaje się nielogiczny nie tylko z punktu calodobowego bilansu azotowego.
dajmy że organizm po treningu potrzebuje 30 g białka ma 3 godziny. nawet w nocy. co jest bzdura.
zatem 10g na godzinę. jeśli 30g kazeiny wchłania się 6 godzin, logiczne ze wówczas wychodzi 5g na godzinę. Czyli występuje deficyt

niektórzy budzą się w nocy na porcję białka.
pomijam juz ze nasz układ trawienny również potrzebuje odpoczynku. a całkowita eliminacja katabolizmu nocnego jest niedorzeczna. katabolizm również jest potrzebny.

Sam używam nocnej odżywki lub od niedawna twarogu na nox raczej jednak dla satysfakcji psychicznej. Nie uważam by były znaczne różnice czy bierze się dodatkową porcję Bialka na noc
czy nie. tutaj całodobowy balans jest podstawą

fallenursus
31-01-13, 20:42
^^ this.

potemu ja mam w lszystko w d..i trenuje naczczo:)

maniak7000
31-01-13, 20:46
znasz zapewne proces trawienia kazeiny. a raczej jej nietrawienia.... dlatego też stosuje się enzym. myślisz ze ciężko mechanicznie zmienić czas wchlaniania ? ponadto nadal przedłużanie wchłaniania białka wydaje się nielogiczny nie tylko z punktu calodobowego bilansu azotowego.
dajmy że organizm po treningu potrzebuje 30 g białka ma 3 godziny. nawet w nocy. co jest bzdura.
zatem 10g na godzinę. jeśli 30g kazeiny wchłania się 6 godzin, logiczne ze wówczas wychodzi 5g na godzinę. Czyli występuje deficyt

niektórzy budzą się w nocy na porcję białka.
pomijam juz ze nasz układ trawienny również potrzebuje odpoczynku. a całkowita eliminacja katabolizmu nocnego jest niedorzeczna. katabolizm również jest potrzebny.

Sam używam nocnej odżywki lub od niedawna twarogu na nox raczej jednak dla satysfakcji psychicznej. Nie uważam by były znaczne różnice czy bierze się dodatkową porcję Bialka na noc
czy nie. tutaj całodobowy balans jest podstawą

wszystko co napisałeś potwierdza mój post - o braku sensu przejmowania się na siłę kazeiną czy albuminami jaja przed snem - jak sam piszesz raczej dla "komfortu psychicznego" no i nie ma co zapominać o bilansie całodobowym :)

tego bym się trzymał -im ktoś bardziej wydziwia tym mniej w tym sensu na poziomie "Kowalskiego", o zawodowcach już nie piszę - bo może i jakiś sens jest

alder
31-01-13, 22:18
tylko, że na tym forum znaczna większość się właśnie przejmuje takimi rzeczami. spojrz jak ludzie dopiero zaczynający mają dylematy jakie białko, jaka kreatyna, bcaa itd. panika urwa. ... Kiedy brać przed czy po. a co za różnica? mięśnie nie rosną podczas treningu ani zaraz po.
komfort psychiczny jest fajny. chyba każdy czuje się świetnie gdy np danego dnia po treningu zje dobry posiłek a później podczas dnia np. pochlonie się porządnego steaka itd.

ale bez przesady. reszta to pranie mózgu przez koncerny itd itd. szkoda zresztą pisac

maniak7000
31-01-13, 22:36
dobrze piszesz ale tak jest na każdym forum...

ht
01-02-13, 07:24
co do bialka przed snem rozmawialem ze slodkiewiczem. mowil zeby dac spokoj z kazeinami i innymi duperelkami. tylko wlasnie izolat i oliwa. co do posilku 2-3 godz przed snem ostania szama, i przed samym zasnienieciem izolacik z tluszczem.

z drugiej strony moglo miec to znaczenie bo wtedy bylem na ckd i kazdy gram wegli sie liczyl. dlatego wlasnie izolacik.

alder
01-02-13, 11:10
ok to dajemy spokój bo Słodkiewicz tak powiedział

ht
01-02-13, 11:53
ok to dajemy spokój bo Słodkiewicz tak powiedział

dla mnie mozesz nawet ladowac mix pszenicznego z soja:)

alder
01-02-13, 13:39
łe no panie pewnie :)

maniak7000
01-02-13, 15:48
co do bialka przed snem rozmawialem ze slodkiewiczem. mowil zeby dac spokoj z kazeinami i innymi duperelkami. tylko wlasnie izolat i oliwa. co do posilku 2-3 godz przed snem ostania szama, i przed samym zasnienieciem izolacik z tluszczem.

z drugiej strony moglo miec to znaczenie bo wtedy bylem na ckd i kazdy gram wegli sie liczyl. dlatego wlasnie izolacik.

to się kłóci z logiką - przy całym szacunku dla jego osoby

jak leciał na ketogenicznej to by było bardziej sensowne - ale dla normalnego Kowalskiego przy mniej wyszukanych dietach jednak byłoby to bez sensu

ht
01-02-13, 17:04
dokladnie tak jak mowisz maniak przy keto gdzie liczymy kazdy gram wegli taki izolacic praktycznie bez ww zdaje egzamin.

Gangsta Latino
01-02-13, 20:27
ale po co brać białko w prochu na noc?

ht
02-02-13, 09:00
bialko w proszku jest lekkostrawne. nie obciazasz ukladu pokarmowego.