PDA

Zobacz pełną wersję : Jakieś ćwiczenia na uda



krogulczas
13-04-06, 15:39
Witam.
Poszukuję jakiegoś dobrego sposobu na pozbycie się nadmieru tkanki tłuszczowej z ud. Najlepiej, aby były to ćwiczenia, ktore mógłbym wykonywać w domu, bo na siłownie nie mam zbytnio czasu.
Jeśli mielibyście też propozycje (chociażby ogólnikowe) co do diety, to się nie obrażę jak je zamieścicie ;).
Pozdro.

donleone
13-04-06, 17:19
Witam.

na pozbycie sie tkanki tluszczowej, tak jak sam piszesz : dieta
a oprocz diety, trening aerobowy mniej wiecej 3-4 razy w tygodniu.
za trening aerobowy może robić bieganie, rower, skakanka itp.
najwazniejsze abys trening aerobowy wykonwywal nie mniej niz 35 minut bo kluczem do sukcesu w tym rodzaju treningu jest jego dlugie wykonywanie, przez pierwsze okolo 10-15 minut organizm pobiera energie do treningu z miesnii, pozniej zaczyna powoli pobierac energie z tkanki tluszczowej w efekcie czego spala ja. to tak na chlopski rozum :)

a co do diety, zajrzyj do dzialu Dieta :

http://e-kulturystyka.info/viewforum.php?f=9

pozdro.

wbd
15-04-06, 22:45
10-15 minut organizm pobiera energie do treningu z miesnii,
Na podstawie czego tak twierdzisz? :)
A odnośnie pytania - jeżeli chcesz spalić tkankę z ud (nie da się miejscowo - tzn. tylko z ud) wykonuj trening aerobowy, siłowy (spora liczba powtórzeń) i trzymaj dietę z ujemnym bilansem kalorycznym.

Jose
15-04-06, 22:53
siłowy (spora liczba powtórzeń)silowy polega bardziej na malej ilosci powtorzen... trening wytrzymalosciowy lub na rzezbe polega na wiekszej ilosci powtorzen...

donleone
15-04-06, 22:59
wbd, twierdze to na podstawie badan ktorych wyniki tego dowodza - to wyczytalem gdzies na zagranicznej stronie, juz niestety nie pamietam gdzie, ale utkwilo mi to w pamieci.

Co do spalania tylko z ud - faktycznie, nie da sie miejscowo wiec tak jak kolega mowi i ja pisalem wczesniej - trening aerobowy

pozatym zajrzyj tu :
http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=402

fishe
15-04-06, 23:05
trening silowy opiera sie na malej ilosci powtorzen z duzym ciezarem :wink:

donleone
15-04-06, 23:11
fishe - w koncu jak sama nazwa mowi - silowy to silowy ;)

fishe
15-04-06, 23:29
no wkoncu to silowy a nie na mase ale wytlumaczylem tylko bo jakies nie porozumieniaj sa

Jose
15-04-06, 23:37
juz tez zdazylem wczesniej zwrocic uwage na ten blad wbd... ;)
ok koniec OT

Calmer
15-04-06, 23:38
macie racje siłowy to siłowy.. haha chłopcy jeszcze konkurs sie nie zaczął a wy sobie ładnie tutaj przeplatanke odpowiedzi robicie neee ładnie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: pozdro :lol:

zgadzam się z donleone bo nie wiem gdzie to ostatnio czytałem że niby po 20 minutach dopiero następuje spalanie tłuszczu.. a oglądałem z 2 dni temu program jakiś dokladnie nee wiem związany jakiś z ćwiczeniami itp.. to jakiś niby znany trener z USA mówił że po 30 minutach.. wiec wynika z tego że trzeba sie troche dłużej pomeczyć :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

fishe
15-04-06, 23:44
haha chłopcy jeszcze konkurs sie nie zaczął a wy sobie ładnie tutaj
jak sie nie zaczal konkurs przeciez jest od dzisiaj :roll:

Calmer
15-04-06, 23:52
od 16 kwietnia do 15 maja - a ja już obczaiłem kto tu nabija posty haha :mad: troche mi sie nee podoba ten konkurs wlasnie bo nee jest zbyt obiektywny no ale może cos wygram :cool: i jeszcze wlasnie trzeba skasowac ile osob zaproszonych kto miał..

a powracajac do tematu to aeroby + dieta i jedziesz typie :lol:

fishe
15-04-06, 23:59
Calmer, powiedz kto nabija posty powiedz jak wyglada twoim zdanien nabijanie postow bo moim zdanien nabijanie postow polega na bezsensownym pisaniu jezeli ktos pisze na temat to czemu piszesz ze nabija ktos ja tu takiej osoby nie widze

Jose
16-04-06, 00:13
jesli chcesz spalic tluszcz to najlepiej jesli od razu po silce pojdziesz pobiegac z 20-30 minut albo pograc w pilke czy pojezdzic na rowerze (aeroby) to bedziesz od razu spalal tluszcz... sprawdzona metoda ;)

Calmer
16-04-06, 09:15
no tak jak napisalem chyba w tym temacie spalanie tłuszczu nastepuje gdzies po 20 minucie biegania, jezdzenia na rowerze, grania w pile..

sławo
16-04-06, 20:10
tak ale tylko po treningu siłowym albo przed śniadaniem

Calmer
16-04-06, 20:45
no podobno najlepsze efekty naczczo jakas znana osoba tak robila nie weim czy nie Arnold??

wklein
18-04-06, 21:11
co do spalania to wszyscy jesteśmy zgodni że po 20 minutach wysiłku fizycznego organizm pobiera energie z nagromadzonych (w tym przypadku zbednych) zapasach tłuszczu
dopiero po tym czasie faktycznie "spalamy tłuszcz"
szkoda że nie pobiera go z tych miejsc skąd byśmy chcieli tylko z całego organizmu
:sad:

MADOX
18-04-06, 21:13
no niestety niema tak dobrze ale troche tluszczyko moze byc byle nie za duzo

fishe
19-04-06, 16:52
szkoda że nie pobiera go z tych miejsc skąd byśmy chcieli tylko z całego organizmu sa dobre i zle strony spalania :wink: