PDA

Zobacz pełną wersję : Aminokwasy



neoxiu
24-01-13, 16:51
Witam :)
niedługo zaczyna mi się okres palenia tłuszczyku i chce zachować mięsko, mam do wyboru kilka tańszych propozycji aminokwasów, którą z nich wygrywa waszym zdaniem? :

HI TEC BCAA POWDER 65zł

L-Leucyna -5mg
L-Izolecuyna: 2.5 mg
L-Walina: 2,5g
*wporcji 13g


ACTIVLAB BCAA XTRA 500G 60zł

Zawartość w 10 g:
L-leucyna 2,5 g
L-walina 1,25 g
L-izoleucyna 1,25 g
L-glutamina 3,5 g


UNS BCAA 8-1-1 500G 85zł

porcja 12,5g:
L-Leucyna 7,8 g
L-izoleucyna 0,976 g
L-walina 0,976 g

co sądzicie, polecacie jakieś inne dobre/tanie aminokwasy.
pozdrowiam


REGULAMIN

yaro09
24-01-13, 17:10
dobre są firmy fitmax, bcaa z dodatkiem eaa.
ja czesto tez biorę bcaa i eaa (osobno) z olimpu

ht
24-01-13, 18:59
u.n.s bardzo fajne bcaa.

slim shady
24-01-13, 19:37
przelicz i weź te które wychodzą najtaniej czystego bcaa na porcje

xxmłodyxx
25-01-13, 13:57
z uns jakies dziwne proporcje jak dla mnie ...

ht
25-01-13, 16:06
dziwne bo dali wiecej leucyny??

fallenursus
25-01-13, 16:12
3gr na porxje jest wystarczajaco dla mtor'a.

maniak7000
30-01-13, 04:16
HI TEC BCAA POWDER 65zł

L-Leucyna -5mg
L-Izolecuyna: 2.5 mg
L-Walina: 2,5g
*wporcji 13g

jak już to gramy nie mili gramy ;)


z tego co podałeś to najlepsza opcja to Hi Tec, w końcu kupujesz BCAA dla BCAA a nie dla dodatku glutaminy :P

obstawiałbym proporcje 2/1/1 a jak komuś zależy to dokupić solo leucynę i robić dosypkę wedle własnego uznania

----
temat sprzed 6 dni więc jeszcze nie kopalnia :)

K.U.B.A
30-01-13, 17:26
Bcaa powder zdecydowanie najlepsze z tych co podałeś .

Fehu
31-01-13, 22:39
cóż ja tam szamam wytwór pewnego forum ...

Pure BCAA ...

maniak7000
01-02-13, 04:27
wiem chyba o jaki produkt Ci chodzi Fehu - koło 65% deklarowanego BCAA, kiedyś też kupowałem ale coś mnie ta marka zraziła do siebie ^^

Fehu
07-02-13, 17:20
wiem chyba o jaki produkt Ci chodzi Fehu - koło 65% deklarowanego BCAA, kiedyś też kupowałem ale coś mnie ta marka zraziła do siebie ^^

ja tylko BCAA kupuję tej marki .
Cóż chyba jedyny konkurent dla BCAA od activlaba - do którego ja mam po prostu totalną niechęć,

maniak7000
07-02-13, 17:33
w jakim sensie konkurent ?? bo cenowo Activ wcale nie powala (co by go ratowało odnośnie jego 50% składu bcaa w bcaa)

yaro09
07-02-13, 18:04
ale za to cena to rekompensuje. jak nie mam kasy to nieraz kupuję te activlab bcaa xtra

maniak7000
07-02-13, 18:07
ale za to cena to rekompensuje. jak nie mam kasy to nieraz kupuję te activlab bcaa xtra

nie wiem, może masz inne ceny dostępne. ale w tej samej cenie można dostać Hiteca gdzie jest o 75% a nie 50% produktu, który w końcu kupujesz ;)

yaro09
07-02-13, 18:24
no a ja z kolei Hiteca nie lubię :) chociaz nie próbowałem tych bcaa powder, ale kupię jak mi się skonczą obecne

maniak7000
07-02-13, 18:28
samej firmy miałem/mam tylko 2 produkty Stano Fusion no i BCAA - są w porządku, o ile trzymają etykietę a tego nie wiesz nigdy :P

Gangsta Latino
07-02-13, 18:50
Niech mi ktoś podeśle badania, że BCAA naprawdę działa na katabolizm. A tak przy okazji - kiedy zachodzi katabolizm... bo branie BCAA na tym etapie jest dla mnie nierozumiałe

yaro09
07-02-13, 18:56
a po sobie nie czujesz działania? bcaa to jedne z lepszych i wazniejszych supli

maniak7000
07-02-13, 19:01
poruszasz jeszcze inną kwestię niż ekonomiczność produktu, a spierać się nie będę - bo w każdą stronę pojawią się argumenty :D

wiesz zawsze można napisać - nie potrzebne są suple.. dieta wystarczy (co jest prawdą :P )

- proponuję byś Ty podesłał badania świadczące o czym innym odnośnie BCAA (skoro zaczynasz to może masz coś na poparcie argumentów), w tym przypadku przychodzi mi jedna sprawa, iż leucyna przy niedoborze glukozy we krwi (a to częste przy przesadnych dietach redukcyjnych) reguluje gospodarkę glukozy, jest w stanie zostać przekształcona po prostu w glukozę ( o ile dobrze pamiętam zapis to względnie szybko)

rozumiejąc katabolizm po prostu jako rozpad mięśnia - przy deficycie w/w glukozy do pracy mięśni dochodzi do ich rozpadu (mięsień poza oczywiście 70% wody to głównie struktury białek) a białko jest w stanie przekształcić się w cukier (organizm jednak nie potrafi przeprowadzić reakcji odwrotnej ww-> białko)

- badań pod ręką nie posiadam, i nie będę ich szukał specjalnie by Cię przekonać, za to możesz Ty mnie/nas przekonać o ile do takowych badań dotrzesz


w/w sprawa z poziomem glukozy jest załatwiona przy dobrze dopracowanej diecie (a już "masowej" całkowicie),

częstym argumentem przemawiającym za BCAA jest to ,że z tych kilku aminokwasów zbudowane są mięśnie szkieletowe (oczywiście nie przesadzałbym, bo wszystkie są Nam potrzebne)

--
no to teraz czekam na krytykę :D

maniak7000
07-02-13, 19:04
a po sobie nie czujesz działania? bcaa to jedne z lepszych i wazniejszych supli



BCAA jest bardzo popularne, sam stosuję ale czy najważniejszych ?? no nie poszedłbym aż tak daleko w tym twierdzeniu - kwestia podejścia :)


regeneracja jest odczuwalna na lepszym poziomie albo po prostu placebo.... obstawiam jednak,że to ciekawy suplement

Gangsta Latino
07-02-13, 19:16
ale masz świadomość, że biorąc BCAA po treningu np. przed aerobami zakładasz, że w czasie 1-1,5 godzinnego treningu organizm wyczerpuje wszystkie zapasy energii i zaczyna się katabolizm mięśniowy? Czyli wynika z tego, że osoby ćwiczące na czczo w ogóle nie powinny rosnąć, gdyż ich zapas energii rano jest mniejszy niż gdy ćwiczy sie po południu po 2/3 posiłkach. Następnie, osoby będące na diecie jem/nie jem, nie jedzą nawet po 20 godzin, czyli jeśli ktoś pracuje fizycznie np. 8 godzin to też według waszych teorii popali mięcho.

Co do BCAA - nie wiem czy ten suplement dziala czy nie, jednak tak na logike, wydaje mi się, że nie jest on potrzebny początkującym. Ich mięśnie nie potrzebują i nie zużywaja tak dużo energii jak zawodowców, a zawodowcy są z kolei na soku, ktory jest lepszym antykatabolikiem niż BCAA.

maniak7000
07-02-13, 19:30
jak kto ładnie kiedys napisał - liczy się dobowy bilans, a samo wyczerpanie glikogenu jest szybkie.. ale nie przy samym sporcie siłowym.. mimo wszystko..

jest jeszcze CKD gdzie ww są obcięte do minimum by szybciej spalać tkankę tłuszczową przy paradoksalnie zwiększeniu ilości tłuszczy w diecie - dziwne ale prawdziwe i co lepsze - działa :) - chociaż osobiście unikam takiego układu w diecie

no i znowu na tym bazując zakwaszamy organizm po przez wytwarzania ciał ketonowych, które jak przekroczą swoją ilość ponad normę (nie przytoczę jej teraz) mogą nam zrobić krzywdę i potrzebne są czasem konsultacje lekarskie (oby nie konowała z przychodni :D )

sporo jest w tym co piszesz kpiny pla pla pla odnośnie Twoich przykładów - masz rację takie osoby też mogą rosnąć - kwestia jednak organizmu :)

i tak jak ktoś sobie serwuje głodówkę to będzie chudnął głownie na mięsie i zaserwuje sobie efekt jojo - o ile nie wie co robi


nie porównuj soku do suplementów - to tak jakbyś bezołowiową porównał do paliwa lotniczego ;)

Gangsta Latino
07-02-13, 19:41
poszukaj sobie relacji osób na diecie jem/nie jem. Bardzo często są zadowolone z efektów.

Co do tłuszczów, co to ma wspólnego?? Tłuszcz to też paliwo.

Co do soku, napisałem to, aby pokazać, że tak naprawdę BCAA jest co najwyżej potrzebne osobom średniozaawansowanym lum zaawansowanym, ktore nie są na dopingu, a dodatkowo ich treningi są bardzo ciężkie i nie zawsze mają czas coś zjeść.
Jednak w skali 0-10 ocenił był przydatność BCAA na hmmm 3. Warto je kupić dopiero, gdy ktoś bierze się serio za BB, myśli o występach i zbudował już całkiem dużo mięcha. A jeśli ktos kto waży 60 kg i ma w bicu 30 cm, myśli, że BCAA mu pomoże to powodzenia

maniak7000
07-02-13, 19:48
CKD to był tylko miły dodatek - tak odskocznia skoro i tak nie trzymamy się meritum tematu :)

czy lubisz/ widzisz sens stosowania to Twoja opinia, skoro nie jesteś w stanie przekonać wszystkich jakimś tekstem źródłowym to dalsza dyskusja nie ma sensu - ja Cię nie staram "przekonać" a jedynie prowadzę ciekawą rozmowę :)


właściwie wszystko co napisałeś opiera się na zasadzie gdyby coś to nie byłoby zadowolonych z czegoś - a to nie jest do końca argument bowiem z HMB też są niektórzy zadowoleni .. a wielu na witaminach robiło też i cykle kiedyś i też sobie chwalili

BCAA jest dodatkiem tka samo zbędnym jak białko w prochu :) - gdyby się temu dokładnie przyjrzeć

Gangsta Latino
07-02-13, 20:09
czy lubisz/ widzisz sens stosowania to Twoja opinia, skoro nie jesteś w stanie przekonać wszystkich jakimś tekstem źródłowym to dalsza dyskusja nie ma sensu - ja Cię nie staram "przekonać" a jedynie prowadzę ciekawą rozmowę :)


Naprawdę sądzisz, iż można znaleźć w necie niezależne wyniki badań nad BCAA? Chyba, jak za nie sam zapłacisz... na sportowym też wybuchła sojowa afera... i co? potrwała z tydzień i ucichło

maniak7000
07-02-13, 20:18
no właśnie nie sądzę i dlatego ich nie szukam .. kwestia logiki, i zasad działania organizmu - tak więc pozostaje przemyśleć, wyciągnąć wnioski jak i empirycznie sprawdzić na sobie ;P ..

a odskocznia do sojowej afery ma się nijak do tematu BCAA - ale masz rację ucichła a dziś tematów nie znajdziesz.. poleciały do kosza jakieś 2 miesiące po aferze żeby przypadkiem nikt do tego nie wrócił :)