PDA

Zobacz pełną wersję : badania hormonalne - hipogonadyzm hipergonadotropowy



1577586
08-01-13, 19:06
Witam.
Proszę o podpowiedź jaka terapia była by dla mnie najefektywniejsza, dodam że ważę 110kg przy 170 cm wzrostu i chciałbym zrzucić a utyć i być zdrowym i dobrze się czuć. mam diagnozę hipogonadyzm hipergonadotropowy.

Wyniki z: 2013-01-02.


- ACTH 14,70 PG/ML - NORMA: 5,00-46,00.

- HG < 0,05 ng/ml - NORMA: 0,00-3,00.


Wyniki z 2013-01-02.


- LH 1,18 mlU/ml - NORMA: 0,57-12,07.

- Testosteron 260,33 ng/dl - NORMA: 142,39-923,14.

- Prolaktyna 7,12 ng/ml - NORMA: 2,50-17,00.

- TSH 0,441 mIU/ml - NORMA: 0,350-4,940.



Mam jeszcze wcześniejsze wyniki stymulacji LH z RH i FSH z RH z roku 2004. po których stwierdzono u mnie hipogonadyzm hipergonadotropowy.


Badanie z 2004-10-20.


Test stymulacji LH z LH-RH (25mg).


0' ...............2,7............................mlU/mL.

30' .............102,3 ........................ mlU/mL.

60' .............89,2 .......................... mlU/mL.

120' ...........69,6 ........................... mlU/mL.


Test stymulacji FSH z LH-RH (25 mg).


0' ...............2,7............................mlU/mL.

30' .............17,3 ........................ mlU/mL.

60' .............18,4 .......................... mlU/mL.

120' ...........14,2 ........................... mlU/mL.

czy leczenie gonadropinami Clomid biogonadyl nie było by dla mnie ok ale co z moją wagą może majpierw ją zbić czy clenbuterol by nie pomógł. Lekarz 1,5 roku temu przypisał mi Omnadren 250 wziąłem 4 strzały i po nich przytyłem 20kg, więcej już nie chcę przytyć.

fallenursus
08-01-13, 19:36
idz do endo z wynikami.
zmien nawyki zywieniowe
zacznij treningi silowe + aerobowe.
ile masz lat? jak ci prEpisal ome-dawkowanie

1577586
08-01-13, 19:47
w Piątek idę. Trening zacząłem, tylko na dietę muszę przejść najgorzej bo dużo cukru załapałem przez ostatnie lata życia mam 33 lata. Omkę miałem brać co 2 tyg 1 ampułkę. Tak się po niej rozrosłem że szok!

A co z wynikiem HG to są normy dla dorosłego człowieka.

Ja już sobie wymyśliłem żebym HCG dostawał może po tym patrząc na moje wyniki pobudzi mi cały układ hormonalny i będę hulał, sylwetka u mnie ok tylko zalany jestem tłuszczem i cukrem. Dobrze by było żebym dodatkowo trochę bardziej zmężniał na twarzy bo zarost u mnie słaby.

1577586
08-01-13, 20:03
co do wyników to w testach stymulacji zarówno LH jak i FSH po podani środka stymulującego LH-RH lub FSH-RH za szybko spada i to jest dowód na to że to jest Hipogonadyzm Hipergonadotropowy.

fallenursus
08-01-13, 21:58
zajelo ci 8lat zeby sie zorientowac ze cos nie tak? co sie dzialo miedzy 2004 a teraz??coprawda mi zajelo tez troche czasu szwedania sie po doktorach ale wytlumsczylem konowalom az wkoncu kumatego dostalem.
ps. u mnie sa dostepne pompki hcg takie jak do insuliny ze nosisz na pasie i automatycznie dawkuje tak jak zaprogramowane.
daj znac co lekarz powiedzial.

1577586
08-01-13, 23:56
ha ha przez pierwszy rok przyjmowałem testosteron prolongatum potem miałem przerwę (miałem co robić)a potem konował mnie omką wykończył to se dałem przerwę.

fallenursus
09-01-13, 00:59
dlaczego miales przerwe skoro przy podawaniu o niebo lepiej sie czules? kazal ci lekarz przestac? zrobil badania?sam przerwales? tego sie nie przerywa cbba ze potk zeby spribiwac rozruszuc hpta innymi sposobani ktorych jeszcze nie probowales
musisz zadecydowac czy jestes w stanie kuc dupsko do konca zycie, czy chcesz miec dzieci itp itd. to nie jest prosta sprawa. co sluchsnie orga jzmu, cocbwilowe badania kontrolne(osobiscie robie co3mies) ....

1577586
09-01-13, 08:40
przerwałem bo zacząłem leczyć psyche. Libo mam bez supli orgazm też, miałem 17 cm. Po Omce się trochę poskurczało ale odbloku mi nikt nie zrobił i Lh po tej Omce mam teraz niższe niż w 2004 na badaniach. Jednak liczę że się poprawi co straciłem wróci i będzie jeszcze lepiej.

A ty co stosujesz, czy na lekach zarost ci odbił do normalnego stopnia i czy sprawy sexualne są ok. Bo u mnie za szybkie wytryski kilka razy miałem opóźnione nawet do 30 minut ale to rzadkość a po złej kuracji nie mam już twardej erekcji tylko pół twardą troszkę bardziej niż pół ale to nie to. Czy to też się poprawi gdy będę stosował leczenie?

1577586
09-01-13, 08:52
Jak 2 lata temu u cybera kupiłem term pro to po nim odblokowało mi sztywność poznawczą do której doprowadziły mnie neuroleptyki które mi podawali psychiatrzy miałem zajebistą jasność myślenia było super. Nie wiesz dla czego tak było?

fallenursus
09-01-13, 13:30
ja mam recke na testo 125 mg tygodniowo ale ide ok 200mg. cyklicznie podaje hcg i inhbitory aromatazy jak zajdzie potrzeba. z zarostem nigdy nie mialem lroblemu wrecz przeciwnie i lekarz na mnie spojzal jak na glupka jak mu poeiedialem na co chce badania zrobic. libido to byla calmiem inna baja. poprostu go wcale nie bylo. zamiast psychotropow ja chlalem.
niski poziom testo odbija sie na psych. poczytaj art w czytelni i google powinno yc twoim najlepszym przyjacielem.
daj znac co lekarz powie.

1577586
09-01-13, 14:09
I nie tyjesz jak bierzesz tyle teścia bo ja po Omce utyłem a dużo nie wziąłem. A co ze strefą sexualna powinno się poprawić gdy zastosuję leczenie? Dam znać co lekarz powie ok.

Prof. Naumam podaje żeby badać również:

Oznaczenie SHBG (sex hormone binding globuline) i oznaczenie testosteronu pozwoli skalkulować poziom wolnego a więc bioaktywnego testosteronu. Jesli badanie to wskaże na obnizony poziom wolnego testosteronu w surowicy to wskazane jest odpowiednio skal;kulowane leczenie substytucyjne.

1577586
09-01-13, 14:26
Piszesz o Osteoporozie a mnie kiedyś okropnie stopy bolały że chodzić nie mogłem ale na szczęście przestało. Zrobiłom badania metaboloitów D w surowicy.

Witamina D3 metabolit 1,25 (OH)2D3 ............................63,8.................. ............. pg/ml NORMA: 15-60.
witamina D3 metabolit 25 OHD3................................. 9,7................................ ng/ml NORMA: 11-54.

Także kości też cierpią u mnie 1,25 D3 za wysoki to jest hormon, który ciągnie wit D ze słońca z tłuszczy itp. i jego nadwyżka wpływa na ich uszkadzanie. najlepiej żeby był w dolnej normie u mnie jest w górnej dlatego stan moich kości odzwierciedlony w metabolicie D3 25 OH jest fatalny poniżej normy.

Na razie kości mocne choć bóle miałem sakruckie skurcze też miałem że w nocy się budziłem i się darłem na całą okolicę skręcające skurcze, ale to historia.

fallenursus
09-01-13, 14:26
wazylem 64kg przy ponad 20% zatluszczeniu przez zaczeciem kuraccji. waze lekko ponad 100 przy owiele mniejszym...zdrowe zarcie,ciezkie treningi,duuuuzo cierpliwosci i zaparcia.






kilka cykli na saa :p

1577586
09-01-13, 14:28
a czy waga będzie rosła na teściu czy trzeba się tego obawiać co wtedy jak ci zacznie rosnąć. bo w moim przypadku przy 110 kg to się obawiam?

fallenursus
09-01-13, 14:34
to jak bedzies wygladac zalezy glownie od tego czym sie futrujesz.dieta wplywa na wiele czynnikow w twoim organizmie rowniez na hormony.
napraw nawyki dietetyczne zacznij trenowac naprawimy cie jakos wspolnie. czekaj az hermann cos napisze.

1577586
09-01-13, 14:39
Dzięki jak byłem w 3 średniej też dużo nie ważyłem 63 kg a po kilku lat siłki na sucho przy kreatynie itp. na wadze 80 kg 140 kg na klatę szło. Po Omce mnie tak jakoś wymęczyło że teraz po latach przerwy nawet 100kg nie pójdzie.

1577586
09-01-13, 16:09
A co do norm byłem u jednego Profesora endokrynologii a ten mi mówi że badania w normie to co chcę i mi adresy restauracji ze zdrowym jedzeniem pokazuje. To mu mówię że jak bym dżonder nie miał to by wynik zero był a a ja je przecież mam to jak mi od dolnej skali trochę do góry wybiło to normalne ale przysadka do końca sprawna nie jest bo wyniki powinny być w szczycie. Tego telepnęło siwy włos się zjeżył wziął kartkę w rękę i patrzy zerka i tylko badania umiał wypisać i to te co ciula warte tylko kasę by wydoiły i to profesor ciekawe co on leczyć umie bronił jeden temat zawężyło mu się spojrzenie do tarczycy i żeńskich hormonów płciowych a pazerny na kase i leczyć wszystko by chciał. 200 zeta w błoto poszło, teraz idę do innego znawcy w piątek ciekawe co mi powie.

A ja mam jeszcze wysokie ciśnienie 150/90 czy to nie przeszkadzać będzie w kuracji.

1577586
09-01-13, 16:17
Oczywiście ja mam już diagnozę u Prof. Baranowskiej z Wawy ale daleko mi do niej a tu gdzie mieszkam to takie okazy medycyn są i cusz zrobić, profesorkowi ręka się telepie patrzy na wyniki i mówi cóż ona chciała przecież wyniki w normie. Ale tumam przecież to nie że w normie bo to są zakresy a tępol że ho, dopiero mu mówię że w testach stymulacji wyszedł hipogonadyzm hipergonadotropowy bo za szybko normy mi spadały. Ten patrzy i rzecze w stymulacji aha ale dopiero w testach stymulacji wyszło co to w innych to widać nie było tępak nie widział a profesor a kasę 200 zeta bez skrupułów wziął a to on mi chyba karę powinien zapłacić za stracony czas i inicjatywę jak i za utracone inne korzyści.

1577586
09-01-13, 17:40
zrobiłem zdjęcie mojej przysadki, dodaję w załączniku, napisali że wszystko w pożo tylko że w zatokach mam polipowate zgróbienie błony śluzowej. Nie wiem co się z tym wiąże, kiedyś miałem niedowład mięśnia twarzy jeszcze mam pozostałości może to z tego powodu?

1577586
11-01-13, 19:23
Byłem u lekarza, powiedział że mam hipogonadyzm hipogonadotropowy a nie hipergonadotropowy jak napisała profesor, ale mniejsza o to. Chciał mi przypisać gonadotropiny byłem sprawdzać w aptece ale są niedostępne u producenta. Więc przypisał mi teścia w tabletkach Undestor, powiedział że testosteron to niebezpieczna sprawa więc zobaczymy o ile mi się podniesie po tabletkach jego poziom, mówił że jakby w wynikach poziom był 360 to by nic nie trzeba było robić bo by było dobrze.

Hermann
15-01-13, 09:29
No własnie tak to u nas jest.Albo przepisłał gonadotropiny albo tescia.Stad kolego twoje problemy.Z niekompetencji lekarzy. Jak mógł jakiś baran pomylic sie w tak prostej diagnozie.Nie jest wszystko jedno jaki sposób leczenia. Twoja przypadłośc powinna być leczona gonadotropina ale JEDYNIE DO 17-19 roku zyciaa. Polega na podawaniu gonadotropin (HCG /HMG). Zwykle rozpoczyna się od choriongonadotropiny dawkowanej 2−3 razy w tygodniu po 2000 i. m., starannie obserwując następstwa somatyczne (powiększanie się jąder, wzrost owłosienia płciowego, skok wzrostu) oraz wzrost poziomu testosteronu w surowicy. Po około 6 miesiącach dołącza się preparat będący odpowiednikiem FSH: 2−3 razy w tygodniu 75 j.Jesli terapia nie przynosi pozytywnych rezultatów nalezy bezwzględnie przejśc na leczenie androgenami. . Ten Undestor tez mnie nie przekonuje.Dawka powinna być 120 -160 mg przez pierwsze 3-4 tygodnie a dopiero zejscie do 80 mg.Nie moge tu podwazac watpliwych kompetencji lekarza który nawiasem mówiac według mnie jest baranem skoro mu wszystko jedno czy leczy Cie gonadotropinami czu Undestorem. Według mnie skoro masz 33lata a chcesz jeszcze w zyciu cos uzyc - musisz przejsc na HTZ czyli zacząc wbijać testosteron. Twoje obawu odnosnie tycia sa bezpodstawne.To co kiedys działo sie u Ciebie tzn ten wzrost wagi to nic innego jak retencja spowodowana aromatazą. Przy suplementacji testosteronem nalezy BEZWZGLEDNIE przestrzegać pewnych reguł.Nie polega to na wbijaniu oraz wpierdalaniu czegokolwiek i lezeniu jak Kiepski przed telewizorem.W organizmie zachodzi cały proces .Nie est wazny jedynie poziom testosteronu.Hormony sa w pewnej korelacji.Testosteron , estradiol i prolaktyna - na tych trzech musisz sie skupić.Przy Twojej wadze centralna uwage musisz poswiecić E2.Wszystko metoda prób i błedów.Kolego zanim Fallenursus doprowadzuił mnie do stanu używalnosci musieliśmy kombinować z dawkami,a i do tej pory co jakis czas musze cos zmieniac.Uwierz mi zanim Fallen zaczął mnie naprowadzać - wcale nie byłem takim mondrala jak teraz.Czas zrobił swoje.Prawie 4 lata jestem na HRT i śmiem twierdzić że jestem o wiele lepszej kondycji niz nie jeden małolat.Zaczynając podnosiłem 30 kg!!.Teraz na ławce na barki wyciskam na skośnej 130 kg a na lezaco 160 i to tylko z obawy o stawy bo dałbym rade wiecej.Wyniki te to co prawda na maszynach bo na wolnych nie ćwicze , ale zawsze cos.Te popisy przyjacielu to po to aby Cie zmotywować.Nie obawiaj sie przytycia.Ja wazyłem około 130 kg i dzieki testosteronowi obecnie 87 -92 róznie to bywa. Jak sie zdecysujesz na zmiane swojego zycia pogadaj z Fallem i przestań tracic kase na konowałów.Sprawdzisz prostate, zrobisz badania któr e Ci wskarzemy i zaczniesz delikatnie wbijac.I nie mixa ale enan albo cypka.Twoje kontakty z lekarzami jak widzisz nie naleza do najbardziej udanych.Pomyłka odnosnie klasyfikacji hipogonadyzmu a co za tym idzie zła metody leczenia sa poniekad przyczyna drugorzędna Twoich problemów.

1577586
15-01-13, 09:50
Herman dzięki za odpowiedź, słuchałem audycji Prof. Andrzeja Gomuła o HCG ponoć duże lepsze efekty się na nim osiąga, tu link do audycji http://bi.gazeta.pl/im/4/10476/m10476414.mp3
Tylko że nigdzie pregnylu nie można kupić. Po tabletkach już się ucieszyłem bo kutka stoi jak trzeba na początku mogłem utrzymywać opóźniony spusta ale znów się pojebało i znów nie mogę, nie wiem czemu tak jest co z tym zrobić. A wogóle to się przekonuję do HCG tylko jak go kupić jak apteki sprzedać nie chcą bo mówią że w hurtowniach braki.

Hermann
15-01-13, 10:22
Pregnyl musisz szukać w aptekach przy Klinikach Leczenia NIepłodnosci. Tam dostaniesz albo w ostateczności zamiennik.Ksiazka telefoniczna i szukaj.Przemyśl jeszcze tą HTZ.Masz czas poczytaj.Jak sie zdecydujesz daj znac bedziemy radzic.

1577586
15-01-13, 12:17
dzięki jakby co będę pytał.

fallenursus
15-01-13, 12:51
dziadek 160na klate?! fuuuuuck.

piuras86
15-01-13, 13:06
słabo :P Maxiu 2 lata starszy i ponad 180 na klate

1577586
15-01-13, 13:37
ja mam rekord 140 przy wadze 85 na sucho jak jeszcze niczego nie brałem a teraz ważę 113 i 70kg biorę tak po omnadrenie mnie osłabiło nie miałem odbloku.

fallenursus
15-01-13, 14:08
z moich obliczen wynika ze maxio ok 14 lat mlodszy ;)

Hermann
15-01-13, 19:01
Max to małolat hehe.Fall ja 130kg brałem w zeszłym roku co to mnie tym trenem szprycowałeś. Jak zaczynałem rozmowy z Toba Fall co to byłem po sanatorium to nie mogłem zawisnac na drazku takie miałem słabe rece.A teraz podciagam sie 12 razy!!! I wszyscy jestescie gluty bo mi w tym roku stuknie 53 lata. A Ty kolego autorze przemyśl moje sugestie.HTZ to dobra sprawa.Gomułe stawia na gonadotropiny ale niekoniecznie jest to zasadne.Na zachodzie a coraz częściej i w PL niewiele starsi od Ciebie zaczynaja wbijać. Omnadren odpuśc .Enan na początek 100mg /tydzień i cyklicznie co 3miesiace mniej wiecej HCG.W zaleznosci od poziomu estradioli IA ale to juz potem po badaniach.Bede szcery - nie wierze w sukces gonadotropin w Twoim wypadku.Obawiam sie ze sie zniechecisz.Tobie przyjacielu potrzeba kopa abys uwierzył ze mozna zyc inaczej.Ja jestem tego najlepszym przykładem. Z 49 letniego starego pierdoły zmieniłem sie w 53 letniego sprawnego człowieka.

fallenursus
15-01-13, 19:05
max ty glucie!

1577586
15-01-13, 22:24
już w cholerę kasy wydałem na tych lekarzy i badania robiłem rezonans przysadki do endo w przychodni mam czekać do 20 marca a teraz byłem już któryś raz prywatnie na razie przypisał mi tabletki 1 rano a drugą na wieczór mam zbadać teścia i za miesiąc na kolejną wizytę powiedziała że jak będę miał teścia w granicy 360 a teraz mam 260 przy normie ponad 900 to będzie w porządku. A w praktyce w jakiej normie było by dobrze żeby ten testosteron oscylował we mnie żebym się dobrze czół? Nie bendę na ślepo szukał po endokrynologach bo każdy mądrzejszy od drugiego kasę chcą brać za nic a ni9ektórzy mówią że to nie ich działka ten hipogonadyzm i w ogóle leczyć nie chcą a kasę by brali.

ana0609
15-01-13, 22:29
Pregnyl pojawia się i znika z rynku ale raczej nie ma problemu z Choragonem , przynajmniej w Poznaniu .

1577586
16-01-13, 07:18
l o Choragon też pytałem powiedzieli mi że tak jak pregnyl od dawna na brakach ale jak tutaj czytam to myślę że może lipa z tymi gonadotropinami i dać se spokój bo raczej nie mam co liczyć ze na nich bede sie dobrze czul tylko na tesciu siasc. A pani w aptece powiedziala ze churagon nie jest refundowany mimo ze go nie ma i kosztuje 150 za ampolke lekarz tez mi go polecil pol butelki 2 razy na tydzien drugie pul w kosz.

fallenursus
16-01-13, 08:24
dupa bedzie a nie w pozadku jak bedziesz mial 30% poziomu.
naprawiles diete? bo jak nie to nawet w to nie wchodze.
i odstawiasz flaszne a nastepny rok.

Hermann
16-01-13, 09:05
I zastanów sie na spokój jak Ci ten Undestor pomoże, tzn w jaki sposób Cie uleczy.Czy zadziała na układ i pobudzi go do pracy? Bzdura.On po prostu podniesie Ci poziom testosteronu.Jest to jakaś nieudolna próba leczenia braku androgenów. Terapia hormonalna która dobra jest chwilowo przy PCT a nie w celu poprawy jakosci zycia.Pogódz sie kolego z tym, ze tak jak chorzy na cukrzyce musza brac metformina albo wbijac glukoze, tak ty musisz przejsc na DOPRACOWANA kuracje hormonalna.Nieudolne macanie a to gonadotropina a to undenstor i wmawianie ze 1/3 poziomu styknie - swiadczy o niekompetencji lekarza. Poczytaj zachodnie fora bo w PL to padaczka, pogadaj z ludz mi którzy sa na HRT , opracuj plan i zamiast tracic szmalec zrób wraszcie cos dla siebie. Jak Ci nie bedzie pasować - odstawisz.To nie jest amputacja jaj ani inny zabieg bez odwrotu. Terapia jest z pewnoscia delikatniejsza od niekturych kuracji jakie goście z tat przeprowadzają.Poczytaj i pozbadz sie bzdurnych stereotypów o przerostach prostaty, rosnacych piersiach, rakach itd.Oczywiscie wbijasz sam ale parametry organizu RZETELNIE okresowo monitorujesz.Krew, panel lipidowy, PSA itd. To jest WEDŁUG MNIE jedyna droga do Twojego sukcesu i zmiany komfortu zycia.

1577586
16-01-13, 09:40
Dzięki wam Panowie i Pani fallenurses wiem z tą dietą na razie nie piję bo psychotropy biorę. napiszę tutaj w 2005 r zacząłem brać teścia prolongatum przez rok, później odstawiłem go bez odbloku a po pół roku psychika mi siadła nakręciłem się iw ogóle miałem spostrzeżenia że rzeczywistość wygląda jakoś inaczej coś mi się przewiodywało. Trafiłem do czubków i psychotropy dostałem. Później w czerwcu 210 byłem u lekarza żeby coś zmienieć u endo i ten mi przypisał omnadren po 4 strzałach też się nie odblokowałem i sytuacja się powtórzyła po pół roku jakieś schizy miałem psychiatrzy powiedzieli że mam schizofrenię. Tylko po ich psychotropach mnie poznawczo zablokowało i padakaw głowie mało myśli mam i na opóźnieniu jadę. Chcę gówno odstawić trochę się boję żeby mi coś z psychą nie poszło już się z lekarzem dogadałem że odstawimi ale z nimi ciężko i to długo trwa.

Pójdę do dietetyka, a i jeszcze mam jeden dylemat bo po tym jak brałem teścia to po odstawieniu po jakimś czasie jakiś guzek mi na odbycie wyrósł byłem u proktologa wtedy powiedział że to nic groźnego potem to znikło ale czasem czuję jakby taki dziwny lekki skurcz na odbycie, miałem luźne stolce i w ogóle zaparcia. Teraz widze że jak biore tabletki z tesco to stolc normalny i wyprozniam sie prawidlowo. Trochę się boję żebym czegoś nie wykombinował jak zdecyduję się na zastrzyki.

Ale bez nich z tak niskim testosteronem to w ogóle padaka.

Panowie czy sami sobie robicie zastrzyki czy chodzicie do przychodni ja kilka razy sam sobie zrobiłem ale jak pytałem lekarza to ten mi mówił żebym sam sobie nie robił bo sobie nerw uszkodze jak to z tyym jest?

1577586
16-01-13, 10:00
Dietę już zmieniłem już słodyczy nie kupuję nie jem w fast foodach próbuję jeść zdrowo jeszcze tylko muszę kalorie sobie zliczyć żeby git było.

Wracając do psychiki to, mówię psychiatrą że mam tą dolegliwość czyli że hipogonadyzm i żę czytałaem na internecie że te dwie choroby razem nie występują. W dodatku mówię im że jak oni mi działają chamująco przez wychwytywanie dopaminy i serotoniny i inne działania tych leków chamujące na przysadkę to jak ja mam z nią kłopoty to że to leczenie nie dla mnie. Oni mówią że też się leczy. To ja że czemu inni nie mają takich reakcji po przyjmowaniu tych leków na sferę poznawczą jak ja bo nikogo tak one nie upośledzają poznawczo jak mnie. To oni że muszę być leczony i tyle nie dogada się. Nie tak łatwo syf odstawić jak on jest w tobie już próbowałędm to wróciłem do szpitala. A ci mają w tyłku moje problemy faszerują po na faszerowaniu 9 miesięcy byłem jak warzywo z łóżka nie wychodziłem teraz mam leki pozmniejszane to trochę lepiej. Ale kuleję.

fallenursus
16-01-13, 16:04
psychotropy maja to do siebie ze nie mozna ich tak na zimno odrazu odstawic.
co ci zdiagnozowali i jake lekarstwa bierzesz?
jaka nest historia chorob psychicznych w rodzinie? badales tarczyce?czytasz po angielsku?

1577586
16-01-13, 16:53
właśnie byłem u doktora powiedziałem mu że biorę testosteron w tabletkach a ten że źle i że jestem nabuzowany i on nie wie czy do szpitala się nie nadaję. Bo mi głos pogrubł, co za ludzie, kiedyś miałem TSH koło 4 a norma do 4,5 to brałem eutyroks, potem odstawiłem, a teraz badania ok. Miał mi lekarz psychotropy odstawić teraz nie chce i chce mi coś w zamian zapisać, ja się już nastawiłem że mi je odstawi więc nie wiem czy sam sobie ich nie będę odstawiał. Czytam po angielsku, w rodzinie ojciec przez chwilę brał ale już nie żyje.

fallenursus
16-01-13, 17:00
na pocztek wczytaj sie w www.stopthethyroidmadness.com
tylko z zrozumieniem powoli j dokladnjeie.
potem podesle ci inne. w pacy jestem.

fallenursus
16-01-13, 17:00
na pocztek wczytaj sie w www.stopthethyroidmadness.com
tylko z zrozumieniem powoli j dokladnjeie.
potem podesle ci inne. w pacy jestem.

Hermann
16-01-13, 18:59
Nie mozna tak sobie odstawiać leków.Napisz co bierzesz. Jakie psychotropy.

1577586
16-01-13, 19:54
teraz biore fluanxol, bo mi poodejmowano. A brałem juz duzo tego w zasadzie wszystko co jest, lekarzyna to mnie straszy abilyby i zachwala ze to nic zlego, robia z czlowieka warzywo, a jeszcze mam taka matke ze juz 3 razy przez nia u czubkow bylem i teraz znow sie do mnie wpiepszyla do lekarza nawydzwaniala i lekarz mnie teraz straszy szpitalem.

1577586
17-01-13, 08:12
nie wszystko z tej tarczycy zrozumiałem duzo tlumaczenia ale w polsce leczy sie tylko jednym rodzajem tyroksyny ja do tyroksyny przekonany nie jestem odrzuciołem to lecenie i tego się trzymam. Ja funkcjonowałęm super poznawczo bylem zadowolony do puki mi ponownie psychotropow nie wcielono z tym musze sie rozwiazac i wtedy zobacze, tylko ze to nie takie proste.

1577586
04-12-13, 20:19
Witam minął prawie rok, bez leczenia, w styczniu odstawiłem leki psychotropowe i trafiłem do szpitala, tam powiedzieli że wyniki hormonów mam w normie i nie wymagam leczenia, moja reklamacja na próżno. Obecnie wyrególowałem psychikę biorę leki i chciałbym wziąść się za wyrególowanie hormonów.
Zrobiłem świerze badania oto wyniki:

TSH 1,637 norma: 0,35 ;4,940
FSH 2,59 NORMA: 0,95 ; 11,95
LH 2,02 NORMA: 0,57 ; 12,07
TESTOSTERON 264,21 NORMA: 142,39 ; 923,14
KARIOTYP 46 xy - PRAWIDŁOWY.


Lekarz przypisał mi lek Clostilbegyt 1/2 tabletki.

Powiedział że jak na niego pójdę i mi on podniesie LH i Testosteron to po półrocznej kuracji pod względem hormonalnym będę zdrowy, bo gonady i przysadka naprodukują tyle komórek, że potem już bęą same pracować.



Czy to jest prawda to co usłyszałem, tak optymistycznie by to wyglądało, przeczytałem wiele skryptów o tej horobie i wszędzie było napisane że leczy się do końca życia. O co kaman?

Hermann
09-12-13, 21:36
Dobrze przepisał.Nalezy sprawdzic reakcje przysadki . Po zastosowaniu takiego leczenia powinien nastąpić wyrzut gonadotropin, a te zadziałać na jądra i wzmóc wydzielanie testosteronu. Reakcja powinna być widoczna w wynikach twoich badań(wzrost testosteronu i gonadotropin, Odnosnie leczenia to wszystko zalezy od reakcji organizmu.Po badaniach kontrolnych lekarz okresli czy uklad ruszył czy trzeba leczenia dozywotniego. Wszystko zalezy od stanu organizmu a w szczególnosci jader. Dalsze leczenia tpo przyszłośc.Lekarz dobrze zastosował lek

1577586
11-12-13, 14:25
Dzięki Hermann za odpowiedź już w tamtym roku należał się sog dla Ciebie daję Ci go dzisiaj.

Mógłbyś mi powiedzieć o co chodzi z tą przysadką że teraz nie działa a po clomidzie może się naprawić. Co takiego może być w niej nie tak teraz i o co chodzi w jej naprawie?

fallenursus
11-12-13, 14:33
Pezysadka wydziela pulsu fsh i lh podając clom zmuszamy ja do tego. Są to sygnały dla jąder do wydzielania testo. Myśl o tym jak ładowanie akumulatora po srogiej zimie jak ci auto nie odpali.

1577586
11-12-13, 14:46
a czy jak uda się żeby zaskoczyło to czy wzmocni mi się zarost i zaczną mi rosnąć wąsy. A to pobudzanie przysadki może nastąpić tylko przez clomid czy są jeszcze inne sposoby?

fallenursus
11-12-13, 15:00
Clomid/nolvadex niektórzy twierdzą że triptolina- o niej jest podwieszony temat w dopingu.
Jeśli nie zaskoczysz to testo i.Hcg.

1577586
11-12-13, 15:28
a po jakim czasie można będzie ocenić czy zaskoczy przysadka, np. po trzech miesiącach mam zrobić cały panel FSH LH testosteron i nasienie byłem u Rabijewskiego ten powiedział że po nasieniu powie mi jakie leczenie będzie dla mnie dobre. Czy jak nie będzie jeszcze ok po 3 miesiącach to wtedy należy włączyć Nolvadex i ewentualnie triptoline. Co w badaniach musi nastąpić aby można było twierdzić że jest OK. Czy jak testo podniesie się o połowe i LH i FSH się podniosą to znaczy że dobrze jest, ale czy parametry te nie spadną jak odłączę clomid?

fallenursus
11-12-13, 15:56
Równie dobrze możesz jego spytać....


http://www.wprzerwie.pl/g/Wprzerwie.3.aspx/620/0/Wprzerwie/d96a8100-def5-444c-bfaf-5520af677100_20111003114059_Wrozbita.jpg

Badania .

1577586
11-12-13, 16:30
po tych lekach na psychikę trochę się wycofałem z aktywności. Zacząłem brać kwetiapinę i po niej kolejne 4 kg doszło waze 114kg przy 172 wzrostu musowo musze schudnac ale nie jestem jeszcze gotowy na diety i orke na siłowni. Lekarz stwierdził ze jestem insulinooporny i za duży dał mi lek Glucophage 1000mg na schudniecie. Czy przy tej tedencji ktora mam przy ewentualnym testosteronie nie bedzie mi rosła waga wiem wiem dieta... ale chodzi mi o moja tendencje nie mam energii by robic orke na treningu.

W dodatku neuroleptyki dzialaja na przysadke przez wychwyt dopaminy i serotoniny a moja przysadka jest niesprawna. I zawsze mam to samo jak mnie zarzucali lekami to mi sie mozg wylanczal i mialem brak jakiegokolwiek potencjalu teraz mam pozmniejszane dawki i jest troche lepiej ale juz mialem kilka przebudzen ze super mi sie myslaslo ale trwaly one kilka dni a potem znowu blakada potencjalu w mojej glowie. Zastanawiam sie oco tu chodzi zaden lekarz mi o tym nie powie a leki daja. I zastanawia mnie to czy testosteron nie ma wpływu na psychike ze sie po nim pobudze i dostane rozstrojenia emocjonalnego i trafie na leczenie.

fallenursus
11-12-13, 17:28
W czytelni jest temat o nietolerancji ww.
Dostosuj się do niego.
Poczytaj o noopept i o tym jak dostinex wlywa na dopamine i w jakich dawkach

1577586
11-12-13, 18:14
204 roku miałem wysokie PRL to brałem Bromergol zbiło mi go i od tej pory Prolaktynę mam w normie. Noopept może by i był skuteczny w lepszym myśleniu bo zauważyłem że po zimnym toniku nieraz weny dostawałem, ale boję się pobudzaczy zeby mi psychoza nie wrocila. Na chwile obecna nie stosuje diety nie jestem jeszcze gotowy by sie wziasc za siebie nie mam energii poczytam artykuł jak bede na tak to sie przyda. Chodzi mi o to że ten cały mó układ przysadkowy który źle pracuje a jest obciążany przez psychotropy nie wykazuje gorszego funkcjonowania i mi sie gorzej przez to myśli, co by z tym tu zrobić ale bez takich jak marycha amfa czy dopalacze.

fallenursus
11-12-13, 18:31
Weź się w garść bo samo nie przyjdzie i przestań szukać wymówek. Ja cię tylko mogę naprowadzic.

1577586
11-12-13, 18:45
moze sie uda z tym klomifenem.

TheLukaG
11-12-13, 19:55
Witam. (31 lat, 178cm, 80 kg) W skrócie....U mnie podobnie... 3 lata na bioxetinie (prozac) - w ciężkich chwilach postawił mnie na nogi ale odstawiłem jakieś 2 lata temu ze względu na spadek libido, problemy z koncentracją i pamięcią.. przed psychotropami zbadałem poziom testo - martwił mnie brak zarostu.. w wieku 26 lat wyszło jakieś 500 ng/dl - olałem bo to norma... później dopadła mnie deprecha i tu decyzja o przejściu na ssri - fluoksetyna. Po odstawieniu robiłem badania i wychodziły różnie 320 390 max 400. Od początku tego roku wziąłem się za siebie i chciałem coś z tym zrobić - lokalny endokrynolog, badania itd... diagnoza - test w normie LH FSH w normie - czytaj zdrowy. Brak zarostu - taka moja uroda! Tyle co mogłem usłyszeć... co zrobiłem? w czerwcu przybiłem prolo 100/ 150 mg co tydzień. Po około 6 tygodniach zaczął pojawiać się zarost. Zrobiłem jeszcze 2 iniekcje i odstawiłem bo pokurczyły mi się jajka... odblokowałem się hcg i clomidem... zagrało. Po odstawieniu wszystkiego badanie testo ok 400 ng/dl. Trochę czytałem znalazłem Rabijewskiego i jazda do Wwa... próba z clomidem i tamoxifenem (clomid 1 tab co dwa dni i codziennie tamoxifen 10 mg) po ok 2 tygodniach testo podskoczył do ok 650 i tutaj odstawiłem bo dopadło mnie gino... po ustąpieniu na własną rękę próba z hcg w dawce 500ui co drugi dzień + tamoxifen 10mg codziennie - tak przez 2 tygodnie... Testo wzrósł do 750 ng ale znowu gino nawet przy zwiększonej dawce tamoxifenu.. Aktualnie po odstawieniu wszystkiego testo utrzymuje się na poziomie 520 ng, ( 3 badania w odstępie 1 tyg). Mój główny cel to uzyskanie zarostu, którego dalej nie ma... Spróbuję jeszcze raz z hcg a później clomid po 1/2 tab... zobaczymy... P.S. Nie będę brał tamoxifenu - dziwne - lek na ginekomastię ale w moim przypadku nawet jak biorę solo zaczynają swędzieć sutki i pojawiają się guzki... PZDR

fallenursus
11-12-13, 20:11
Gino nie tylko od wysokiego E2 może być...tamox Imho dupny środek jako kontroler estro

TheLukaG
11-12-13, 20:30
Tak i potwierdzają to badania, które robiłem w trakcie - E2 przy tamoxifenie również rośnie... Kontaktowałem się z moim endokr i twierdzi że tamox osłoni moje "piersi" przed estro. A u mnie akurat guzik... nawet przy zwiększaniu dawki Zresztą gdzieś już się spotkałem z tym że na niektórych działa odwrotnie. Wykluczam raczej gino od proloaktyny bo już kiedyś (podczas brania sulpiryd-u) miałem na poziomie 75 czyli 5 razy ponad normę i zero gino A jedyny side przy takim poziomie u mnie to problem z potencją

1577586
11-12-13, 20:35
hipogonadyzm i problemy sexualne występują także wskutek leków psychotropowych. U mnie jednak problem wystąpił wcześniej jeszcze w szkole średniej najmłodziej wyglądałem w klasie nie miałem zarostu i miałem dziecięcą buzię. Po tym leku psychotropowym który przyjmuję nie miałem erekcji teraz po clomifenie to się zmieniło a biorę dopiero od ostatniego czwartku i mam spermę a wcześniej nie miałem po psychotropach. Dobrze jest nie brać tego gówna ale ja muszę. Po psychotropach też trzeba się odblokowywać Rabijewski na swojej stronie ma napisane że zajmuje się odblokowaniem po środkach psychotropowych. A ty zarostu nigdy nie miałeś czy dopiero Ci zniknął jak zacząłeś się leczyć psychiatrycznie?

TheLukaG
11-12-13, 20:56
Słuchaj mam 31 lat i zdarza się, że o dowód ktoś zawoła jak chcę % kupić.. także coś wiem na temat młodego wyglądu. Ogólnie jestem zbudowany - ćwiczę od dawna Ale buźka co najmniej 10 lat wstecz... Zarostu nigdy nie miałem Zaczął rosnąć przy prolo ale jak pisałem musiałem odstawić Później coś się ruszyło właśnie przy braniu clomidu. Jak się czujesz na clomidzie przy dawce 1/2 tab ?

1577586
11-12-13, 21:08
krótko biorę clomid 1 tab rano jeszcze tydzień nie minął chyba lepiej poczekam jeszcze może to musi potrwać ten tesc nawet u Ciebie nie taki zły a jak hormony plciowe? Mi Rabijewski powiedział ze z zarostem musi ruszyc kwestia dawek.

fallenursus
11-12-13, 21:14
Serm na noc bierz jak spisz wgdzielasz.max e2.
To że w normie Imho gowno znaczy.
Poczytaj podwieszone

TheLukaG
11-12-13, 21:15
Estradiol

Estradiol
21,71
pg/ml
7,63
42,60
N


Testosteron

Testosteron
521,20

ng/dl
280,00
800,00
N




LH i FSH dawno nie robiłem, były w normie. Przy braniu clomifenu wychodziły ponad normę tak z 1,5 x górna granica

fallenursus
11-12-13, 21:26
I lepiej się czules na clomie? Górna Polowa dla jednychbwystarza dla innych nie . Sex hormon, tarczyca zwrotna, żelazo, dht q zalznosci jak się czujesz. Nienwim czemu u was kombinuja zamiast przybic dopracować schemat dawkowania wszystkiego (~pół roku to zajmuje) i tyle
Www.excelmale.com
I polecam śledzić bodybuilding news bo mam pozwolenie na powielanie artykułów dr.Scally'ego i jego prac/książek itp...
http://www.bb-mag.pl

1577586
11-12-13, 21:32
pewnie tak jak dr mowi ze zarost musi ruszyc to u ciebie ruszyl by jakbys mial powyzej normy u mnie tez tak moze byc bo pamietam ze jak przez rok bralem prolongatum co dwa tygodnie to tez mialem wynik w gornej normie a zarost nie ruszył. A jak to jest u dziadków w ich wieku tesc spada a mimo to broda im nie rosnie. Czy brak zarostu mozna traktowac jako efekt somatyczny swiadczacy ze organizm zle pracuje i wazne jest aby doprowadzic do takiego leczenia aby on się pojawił?

TheLukaG
11-12-13, 21:34
Prolaktyna

Prolaktyna
6,62
ng/ml
4,04
15,20
N



SHBG

SHBG

27,3

nmol/l

13,50

71,40

N



Kortyzol

Kortyzol

8,6

&#181;g/dl








to moje wyniki , później tak:


Estradiol
Estradiol
35,66
pg/ml
7,63
42,60
N


Progesteron
Progesteron
0,96
ng/ml
0,20
1,40
N


Prolaktyna
Prolaktyna
8,40
ng/ml
4,04
15,20
N


Testosteron
Testosteron
521,40
ng/dl
280,00
800,00
N


ACTH
ACTH
10,3
pg/ml
5,00
46,00
N


Kortyzol
Kortyzol
12,1
&#181;g/dl

TheLukaG
11-12-13, 21:39
na początku czułem się dużo lepiej na pewno większa pewność siebie.. później przewagę wzięła zryta psycha przez gino

fallenursus
11-12-13, 21:42
Obadaj powyższe forum jeśli czyaz po ang. Jak nie usiade w weekend poszukam w tyg nie bardzo mam kiedy.

TheLukaG
11-12-13, 22:05
Fallen w innym laboratorium wychodzi mi bardzo podobnie a skala jest od 3 do 10,6 więc tu już nie jest to połowa... spróbuję jeszcze z tym hcg w małych dawkach (zregenerować trochę komórki Leydiga) a później pociągnę clomid w dawce 1/2 tabl. Jak długo ? - zależy czy będzie gino czy nie. Po ostatnim braniu hcg testo mi trochę podskoczył i w sumie się utrzymuje. Rabijewski i Gomuła w swoim artykule piszą o próbie leczenia hcg na grupie około 1300 gościa w różnym wieku (nie pamiętam przez jaki okres) ale puenta jest taka, że po odstawieniu hcg poziom testo wrócił do poziomu sprzed stymulacji a w 30% przypadków wzrósł. Poważnie myślę o przejściu na HTZ - ale jeszcze spróbuję z tym pregnylem i clo... P.S. Dzięki za link - jutro siadam do lektury

fallenursus
11-12-13, 22:08
Zmniejsz Hcg na jak najmniejsze dawki. Organizm różnie reaguje. Podaj 100iu dziennie.

Hcg podnosi estro w zależności od dawki

1577586
11-12-13, 22:14
a czemu bierzesz mniejsza dawke clomidu, ma to znaczenie? zauwazylem ze mam przytlumiony wech, moja babka nie miala wechu. Czy wazne jest aby zrobic badanie wechu, ma to jakies znaczenie wiem ze Zespół Kalmana diagnozuje sie po tym czynniku.

TheLukaG
11-12-13, 22:15
może być ciężko bo mam tylko pregnyl 5000ui Co proponujesz? dorzucać coś z ia do tego?

TheLukaG
11-12-13, 22:21
Spróbuję z mniejszą dawką clo bo ogólnie mam tendencję do łapania gino przy braniu estrogenów typu clostilbeg/tamoxifen P.S. Brałeś prolo przez rok bez hcg - jak Twoje jajka, nie skurczyły się?

fallenursus
11-12-13, 22:27
Luka sermy to nie estrogeny .....

1577586
11-12-13, 22:35
nie wpłynęło to na nie. Jednak w 2011r. brałem 4 strzały Omnadrenu 250 co 2 tyg. po nim czlonek w spoczynku mi sie powiekszyl, choc byl on normalny mimo schorzenia, ale potem jak minelo troche czasu to sie zmniejszyl a sila spadla 50 % jak wyciskalem 140kg na klate to po omce 70kg szlo a tricepsy takie slabe sie zrobily ze stracilem pewnosc do duzych ciezarow. A i po omce cycki mi sie czerwone zrobily potem to przeszlo ale teraz jakies takie lekko gruczolaste sa tak sie zmienily.

TheLukaG
11-12-13, 22:42
Fallen nie zamierzam kwestionować tego co piszesz bo siedzisz w temacie nie od dziś.. ale z palca sobie tego chyba nie wyssałem..nie wiem może błądzę - kojarzę, że clomid i tamox to swoiste estrogeny, które łączą się z receptorami estrogenowymi i nie dają dojść "do głosu" estrogenom tym z aromatyzacji.

TheLukaG
11-12-13, 22:43
wyprowadź mnie z błędu jak coś:)

fallenursus
11-12-13, 23:32
Selective estrogen receptor modulator- SERM.poczytaj mechanizm działania indlaczego dupne jako inhibitory aromatazy a oto nam chodzi.

1577586
14-12-13, 21:59
Zastanawiam się czy nie mam Zespołu Kallmanna, gdyż mam problemy z węchem wiem ze w mojej rodzinie ktos tez mial problem z wechem, tyle że w schizofrenii ktora mam tez wystepoje problem wechu. W wikipedi przeczytalem ze clomifen nie jest skuteczny przy ZK

Trafiłem na stare badanie estradiolu norma byłą >60 a ja miałem 54. Czy to duży wynik?

Leczenie:

testosteronowa (http://pl.wikipedia.org/wiki/Testosteron) terapia zastępcza: enantat testosteronu (http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Enantat_testosteronu&action=edit&redlink=1) lub cypionat testosteronu (http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Cypionat_testosteronu&action=edit&redlink=1) 50–100 mg i.m. q 2 tygodnie (dawka początkowa), potem 200 mg i.m. q 2 tygodnie (dawka dla dorosłego);
prowokowanie spermatogenezy (http://pl.wikipedia.org/wiki/Spermatogeneza): spermatogenezę można wywołać u większości mężczyzn przez podawanie gonadotropiny lub pulsacyjne leczenie gonadoliberyną; klomifen (http://pl.wikipedia.org/wiki/Klomifen) jest nieskuteczny w przypadku IHH. U niektórych pacjentów osiągnięcie normalnego poziomu wytwarzania nasienia może wymagać co najmniej dwuletniej terapii.

1577586
25-03-14, 00:47
Witam mam 35 lat w 2003 roku zdiagnozowałem hipogonadyzm hipogonadotropowy zrobiono mi wtedy testy stymulacji LH z RH i FSH z RH. Oraz niski poziom teścia. Przez rok brałem testosteron Prolongatum co 2
tygodnie. Później przerwałem. I miałem przerwę aż do 2010r. gdzie lekarz przypisał mi Omnadren 250 wziąłem trzy zastrzyki w odstępach co dwa tygodnie. Pamiętam że przez moment zrobił mi się bardzo gruby
głos a potem zszedł do normalności, miałem mocną erekcję przez jakiś czas i obfite nasienie. Bardzo szybko przybrałem na wadze 20 kg do wagi 110kg. Odstawiłem drania. Po kilku tygodniach po odstawieniu
członek mi się skurczył erekcja mierna, nasienia mało. Wcześniej od kilku lat miałem problem ze szybkim spustem, tylko czasami udawało mi się utrzymać stosunek przez nawet 15 minut, ale członek miałem twardy
i mocną erekcję. A od przygody z Omnadrenem mam słabą erekcję członek trochę się zregenerował ale jest mimo to trochę mniejszy niż był przed Omnadrenem. Wcześniej miałem 17 cm a teraz 15,5 cm. Tyle że
problem to erekcja która jest słaba i to że szybko się spuszczam po 3 minutach. Mam mało nasienia. Po kilku dniowej amnestii jest go trochę więcej. Chciałbym aby to się poprawiło czy jest taka szansa i co
mogę osiągnąć? W zeszłym roku od grudnia zacząłem leczenie zrobiłem świeże grudzień 2013 badania Testosteron 260. LH 1,18, Prolaktyna 7,12, TSH 0,44. Dostałem Closbergedyl 1 tabletkę dziennie brałem przez
dwa miesiące. Problemy sexualne nie ustąpiły. Zrobiłem badania. Testosteron po Clomidzie wzrósł do poziomu 986, LH 14, TSH 3,22, Prolaktyna 4,9, Prolaktyna po MCP 51,40. Kariotyp prawidłowy. MRI Przysadki
prawidłowe. Zrobiłem badanie nasienia wyszło w zasadzie w normie, że jestem płodny ale jest jeden szczegół. Plemniki o prawidłowej budowie w % Norma to >= 4% a u mnie w wyniku jest 1 %. Co to znaczy z tym
nasieniem o prawidłowej budowie, z czym to się wiąże. Lekarz po badaniach zalecił przyjmowanie Undestro testo tabs 2 tabletki dziennie. Nic mi ich przyjmowanie nie daje. Erekcja słaba, nasienia mało, szybko
się spuszczam. Co powinienem dalej z tym zrobić. Jakie leczenie było by dla mnie skuteczne i na co mogę liczyć w poprawie? Jeśli chodzi o testosteron w iniekcjach to co z GNRH czy też trzeba je podawać. W
jakich dawkach i co ile, jaki testosteron by mi pomógł w jakich dawkach i co ile. Nie chciał bym po tym testosteronie przytyć ani zwiększyć masy.

fallenursus
25-03-14, 03:24
Zejdź z mozgojebow a wrócisz do normy. Nie rozsiewaj teori spiskowych w innych tematach Bi tracę cierpliwość.
Raz walisz beznadziejne dawki Omy drugi raz piszesz ze enan. Też dawkowania z dupy. Wszystko wszędzie już nie raz zostało rozpisane co z czym Poco i dlaczego. Przestań latać po całej mapie i ogarnij Sie. Zaczynasz znowu niepotrzebnie panikowac.
Jedno esterowy testosteron bity co najmniej dwa razy w TyG - w ten sposób minimlizujesz skoki hormonu- nawrót estro- samopoczucie
Hcg w mAłych dawkach żeby utrzymać spermatogeneze- jajka nie tylko go produkują. Badania nie.są całkowite, tym bardziej że bierzesz/brales mozgojeby. Masz tematy podwieszone, zrób co potrzeba. Optymalny poziom e2~20. Badania się robi conJmnien raz ja 3 miesiące. To jest na całe życie, wbij sobie.to wkoncu w lep.
Zrób dokładne badania tarczycy wraz ze zwrotną. Ten hormon ma tyle samo do gadania u nas.co testosteron.

1577586
25-03-14, 05:29
Dzięki fallen za odpowiedź. Co do tematów spiskowych to chodziło mi o to żeby do poszczególnego problemu dobrać właściwe rozwiązanie, a nie żeby kwestionować przypadłość.
Co do badań w tym tygodniu pójdę zrobić świeże i uzupełnię je o estradiol i DHT. Jednak już dziś jestem w posiadaniu badań z przed kilku lat.

W 2004r. miałem TSH 5,75 przy Normie 0,270-4,20 dostałem Letroks 50 mg na dobę a póżniej inny doktor zmienił mi na Eutyrox 50 mg na dobę przez 2 lata a w trzecim roku na Eutyrox 100mg na dobę. Po tym okresie odstawiłem hormon tarczycy i odtąd mam wynik w normie.
W 2004r. badanie FT3 5 pmol/l Norma to 0d 4 - 8,3 pmol/l. FT4 11,08 pmol/l przy Normie od 9 - 20 pmol/l.
W 2003r. ANTI TPO 1,9 IU/ml przy Normie < 12 IU/ml.
W 2004r. Anti TPO 0,6 IU/ml Norma <12.
W 2004r. anty TG < 20 IU/ml Norma 0 - 40 IU/ml.
W 2003r. FT4 14,4 Norma 10,30 - 24,45 pmol/l.
W 2004r. PRL 40,54 ng/ml Norma 5 - 35. Przez 3 miesiące brałem Bromergol. I zbiło to mi ją odtąd wynik mam już w normie.
W 2004r. E2 54,10 pg/ml Norma < 62,0.
W 2004r. Testosteron 6,13 ng/ml Norma 3 -10.

Czy T enan jest dostępny w Polsce na receptę bo jak przeglądam zasoby w Aptekach to go nie ma jest tylko T Prolongatum. Więc czy jak nie ma enenu to czy Prolkę można brać 2 X na tydzień po pół kapsułki, a drugie pół to do lodówki. A na wakacjach to w podróży gdy upał to co trzeba mieć jakąś specjalną lodówkę?
Dzięki.

1577586
25-03-14, 07:54
2011r. Glukoza 83 mg/dl norma 74-110.
2007r. Glukoza 94 norma 70-110.
2011r. T. PSA -CW 0,82 ng/ml.

Fallen a orientujesz się co to znaczy że plemniki o prawidłowej budowie procentowo jest ich mniej niż norma podaje?

Czy do tego wszystkiego warto dokupić Adractim? I czy żeby zamówić z Angli np. za pośrednictwem tej strony co "damioanski" podaje potrzebna jest recepta?

1577586
25-03-14, 11:00
Dziś byłem na badaniu całego panelu hormonalnego tj:
T. wolny, T. całkowity, LH, FSH, SHBG, PRL, Estradiol, TSH, T3, T4, FT3, FT4, anty TG, anty TPO. Zapłaciłem za to 344zł.

Wyniki będą, T. wolny za 6 dni a pozostałe jutro. Z wynikami idę do lekarza i zaczynam skuteczną terapię może w końcu wrócę do normalnego funkcjonowania bo teraz to padaka okropna, nic mi się nie chce, problemy męskie, pamięć licha, słaba elokwencja, ta to od psychotropów mi się popsuła ale od początku lutego już ich nie łykam. Przydało by się odżyć na nowo :)) Jak mi jeden dr nie będzie chciał przypisać HCG i testo to pójdę do dwóch różnych jakoś to wykombinuję byle pierwsze prochy zdobyć a później zapiszę się do rejonowego najlepiej do dwóch różnych i od jednego jeden specyfik a od drugiego drugi będę odbierał.

1577586
25-03-14, 21:02
xxxxxxxxx

1577586
25-03-14, 21:05
Już wiem skąd taki mój fatalny stan Estradiol szok 105 pg/ml. Obecnie od początku lutego biorę Undestor 2 razy na dobę.



Badanie
Parametr
Wynik
Jednostka
L
H
Norma
Opis


TSH
TSH
4,329
&#181;IU/ml
0,350
4,940
N




FT3
FT3
3,1
pg/ml
1,71
3,71
N




FT4
FT4
1,03
ng/dl
0,70
1,48
N




T3
Trijodotyronina całkowita
1,1
ng/ml
0,58
1,59
N




T4
Tyroksyna
6,27
&#181;g/dl
4,87
11,72
N




anty-TPO
anty-TPO
<1,0
IU/ml
0,00
5,61





anty-TG
anty-TG
<1,0
IU/ml
0,00
4,11





FSH
FSH
7,06
mIU/ml
0,95
11,95
N




LH
LH
10,91
mIU/ml
0,57
12,07
N




Estradiol
Estradiol
105
pg/ml
11,00
44,00
H




Prolaktyna
Prolaktyna
6,9
ng/ml
2,50
17,00
N




Testosteron
Testosteron
658,07
ng/dl
142,39
923,14
N




SHBG
SHBG
22,4
nmol/l
13,50
71,40
N

1577586
26-03-14, 15:15
mam jeszcze dzisiejsze PSA



Badanie
Parametr
Wynik
Jednostka
L
H
Norma
Opis


PSA całkowity
PSA całkowity
0,36
ng/ml
0,000
1,500
N

fallenursus
27-03-14, 04:51
Lh wysoko
Test w normie
Prklakyna w normie
E2 5*ponad normę?? Zrób w innym labie nA samo e2 może...dwa razy widziałem wyniki gdzie poprostu coś zjebali. Jeśli tak jest to exem 25mg dziennie przez tydzień drugi tydzień co dwa dni trzeci tydzień badania.
Undestor to chyba andriol..w tabach to masz? Imho kiepskie wyjście niech ci przepisze enan czyli prolongatum. Coś na estro najlepsze exem (aromasin) i się zobaczy. Dwa miesiące na htz i badania wtedy można lepiej powiedzieć co gdzie i jak piszczy.
Jakoś sie ponaprawiamy. Tylko ty nie możesz przerywać htZ, musisz się wziąść za zdrowe odżywianie i wypadało by na siłownię iść- dobry odstressor :)

1577586
27-03-14, 09:19
dzieki, juz w 2004 moje e2 bylo bardzo duże 54,10 pg/ml, ja je chyba wysokie mam od bardzo dawna jak zaczynalem cwiczyc w szkole sredniej to mimo ze bylem szczuply to mialem duzo tluszczu pod skora a duzo cwiczylem, zakladajac ze badanie mowi prawde. To stale bede musial przyjmowac exem zeby wynik nie powrocil? A co z HCG czytalem ze ono podbija estro, czy bede mogl to przyjmowac. Wtedy jak wziolem omke to wlasnie mysle ze odtego momentu podmilo mi estro do tego wyniku bo od tamtad moja kondycjja zdrowotna sie mocno popsula i trwa to do dzis zaden lekarz mi nie pomogl a odwiedzilem wielu. Czy wiec nie ma obawy ze testo podbije estro przez aromataze, jak przyj omke 250 co 2 tyg to juz po trzech zastrzykach przytylem 20 kg i zdrowie podupadlo sila stawy...tak wiec dawka 2 razy po 50 mg prolo da 200 co dwa tygodnie to prawie tyle co omka wiec sie boje ze znow mnie zatka?

1577586
27-03-14, 09:28
A co myślisz o TSH FT3 i FT4 nie za wysokie, juz kiedys leczylem sie na subkliniczna niedoczynnosc tarczycy ale po 3 latach odstawilem leczenie i wyniki mialem dlugo dobre az do teraz od jakiegos czasu na kazdym badaniu tsh sukcesywnie roslo?

fallenursus
27-03-14, 12:51
W pl dają źle leki na tarczyce Imho t3 teraz kolega zzedl z 50mcg t3 przez dwa lata bezproblemow.
Estradiol podejrzewam przez mozgojeby masz taki lekarz dajac ci undestor powinien dac ia. Czemu pała nie dała to szukaj wytl u niego :)
Hcg zależnie od dawek podnosi estrogen im częściej a mniej tym mniejsze prawdopodobienseo wysokiego estro.
HtZ to nie od razu prefekt dawkowanie, to hit and miss do puki nie znajdziesz co działa najlepiej. Dużo osób np kontroluje estrogen dodając masteron, dużo ludzi dodaje dostinex na samopoczucie itd itp ale każdy zmienia styl życia- zdrowa szama i siłownia- to najlepsze co możesz zrobić dla organizmu.
Czesttxe bicie mniejszych dawek nie tylko wspomaga prawidlowemu i bardziej" naturalnemu" rozprowadzaniu hormonów, jak również zmniejsza skutki uboczne

1577586
27-03-14, 13:56
dzięki fall, to u mnie lepiej nie brać tyroksyny wogule? Jutro zrobię E2 w innym labie. I umawiam wizytę do lekarza. Na razie nic mi się nie chce siłowni też jak mi leki pomogą to rozpocznę treningi. Po omce jak wyciskalem kiedys 140kg na klate to po niej zaledwie 70kg i stawy się telepaly, nadghharstki i lokcie niestabilne. Czy jak sie mi uloza hormony to wczesniejsza forma wroci?

Jak dla mnie bo chce wiedziec o co poprosic lekarza. To jakie dawki tescia na poczatek dobrze by bylo wprowadzic i jakie dawki HCG chyba najleprze HCG to pregnyl?

Ostatnio leczylem sie u Rabijewskiego w Wawie bo wyczytalem na forach ze to ekspert, na poczatek przez 3 miechy przypisal closbergedyl testo skoczyl do ponad 900 Lh tez skoczylo wysoko, po tym przypisal undestor przy undestoze 2 x dnie testo na 600.
Dzwonilem do niego i powiedzial ze w moim przypadku to trzeba zmienic taktyke gdyz problemem jest otylosc ktora powoduje wysoki estrogen. A niedobor testosteronu przy tym na 2 pozycji trzeba leczyć. A undestor kjest zlym lekiem dla mnie i nie mogę go brać. Nie wiem jak z ta otyloscia ba jak badalem sie w 2004r to wazylem 80kg a estradiol mialem 54?

1577586
27-03-14, 14:08
lekcje odrobilem i wiem ze sie zaleca co najmniej 2 razy w tyg po 50 mg testo ipregnyl 250 IU. Ale jesli o mnie chodzi przy wysokim estro zeby sobie go nie podbijac to jakie dawki byly by sluszne?

1577586
27-03-14, 14:19
moze sek w tym ze omnadren przyjmowalem z dozymi dawkami 2 roznych mozgojebow, wtedy to mialem ogromny ciag do slodkosci jadlem batona za batonem i w ciul kalorii.

1577586
27-03-14, 22:17
znalazlem stronę na której można dostać hormony. Min. T3 hormon tarczycy za 60 tab po 25 mg 70 zł.
czy warto by było zakupić i jak dawka była by dobra?

1577586
27-03-14, 23:11
wlasnie dostalem wynik wolnego testosteronu.


Testosteron wolny (Tf) w surowicy
Testosteron wolny
59,09
pg/ml
4,50
42,00
H

fallenursus
28-03-14, 14:56
To że jesteś tłusty napewno wpływa na poziom estradiolu. Nie ma dwuch zdań ze musisz się zmobilizować na ćwiczenia i zdrowe jedzenie.
Nie Wstawiaj wiecej takich linków jak wyżej.

1577586
28-03-14, 15:25
ok sorry.
Mam wynik ponownego badania Estradiolu w innym labie. E2 82,0 pg/ml przy normie 11-44. Umówiłem wizyte do lekarza na poniedzialek ciekawe czy przypisze mi proponowane 3 srodki na raz.

1577586
31-03-14, 17:41
bylem dzis na wizycie u androloga jednak nic mi ona nie dala, lekarz powiedzial ze moje styki w receptorach sa zle i przez to hormony nie dzialaja i nic mi nie da przyjmowanie lekow przy uszkodzonych stykach a lekami to tylko sobie zaszkodze bo mi calkiem rozchwieją gospodarkę hormonalną, 140zl jak by w kanal wyrzucil, ja to mam pecha na samych konowalow trafiam, co udaja lekarzy a pojecia nie maja co z czym sie je. Kazal zrobic usg jader mwi ze mam wetrostwo i jeszcze raz padanie naienia tym razem metoda tradycyjna. Fortune wydam na tych lekarzy kontaktowalem sie tez z innym to mi mowi ze mam malo badan i wymysla sobie zebym robil jakies proby glukozy z obciazeniem a to taki a to takim, usg jader i takie tam inne jeszcze... Normalnie nie ma zadnego kumateko specjalisty co by poprowadzil wlasciwe leczenie, chyba zaczne szukac wsrod weterynarzy.

1577586
01-04-14, 18:40
zrobiłem usg jąder i nadnerczy wyszło że mam żylaki powrózka nasiennego prawy 1 stopnia lewy 2 stopnia, inne parametry prawidłowe, co do nadnerczy to wszystko ok.

damianoski
01-04-14, 19:16
Stary a jak twoje jaja jak byles mlodszy wisialy normalnie, mowiles ze nie robiles odbloku, sprobuj pojechac test 100 mg, kup arimidex albo aromasin i do tego hcg. Jak nie masz lekarza co ci przepisze to dasz rade ogarnac inaczej.

damianoski
01-04-14, 19:17
zrob sobie nowe badania przed tym .

damianoski
01-04-14, 19:23
zbij estrogen, czlowieku ja przy takim estro to bym chyba z nozem w dloni chodzil po domu.

1577586
01-04-14, 19:33
jaja mi nie wisialy i nie wisza chirorg z usg powiedzial ze to nieznaczne, badania mam swierze wiec bede robil kontrolne dopiero po jakims czasie od zaczecia kuracji. Jeden lekarz kazal mi jeszcze zbadac glukoze z obciazeniem 75 i insuline. Dzieki.

1577586
02-04-14, 19:40
dziś zrobilem jeszcze pomiar glukozy i insuliny po obciążeniu 75g.
wynik:


Badanie
Parametr
Wynik
Jednostka
L
H
Norma
Opis


Test obciążenia glukozą (75 g)
Glukoza na czczo
4,82
mmol/l
3,90
5,50
N

prawidłowa glikemia na czczo: 3,9-5,5 mmol/l nieprawidłowa glikemia na czczo: 5,6-6,9 mmol/l, wskazane wykonanie testu OGTT cukrzyca: ≥ 7,0 mmol/l, wynik uzyskany w dwukrotnym badaniu. Wg PTD 2013.



Glukoza po 1 godz.
6,05
mmol/l

11,10
N





Glukoza po 2 godz.
3,47
mmol/l

7,80
N




Insulina po obciązeniu (75 g glukozy 0,1,2)
Insulina przed obciążeniem
18,3
&#181;IU/ml
2,0
25,0
N





Insulina po obciążeniu (pkt 1)
297,5
&#181;IU/ml








Insulina po obciążeniu (pkt 2)
53,9
&#181;IU/ml

1577586
02-04-14, 21:54
w wynikach insuliny 0, 1, 2 jest błąd tam nie ma normy "&#181;IU/ml" tylko jest podana jednostka (miU/ml).

fallenursus
02-04-14, 22:41
Nienrozimiem tych badan. Jesteś tłustym cukrzykiem czy tylko tlusciochem leniem czekajacym aż ktoś za ciebie zdrowo zje i zrobi trening?

1577586
03-04-14, 12:42
kiedys duzo cwiczylem i nie bylem groby, jednak zycie zaskakuje i mozna sie zdziwic nigdy nie myslalem ze bede wazyl tyle co teraz.

fallenursus
03-04-14, 18:23
To nie myśl tyle bo jeszcze głowa do tego wszystkiego rozboli. Zmień sposoby żywieniowe rusz duoe na siłownię to nie bedsies miał czasu myśleć a i humor ci się poprawi.

1577586
03-04-14, 19:38
diete juz zmienilem drob warzywa owoce ryby nabial. trening tez bedzie jeszcze chwile, musze wyczaic doktorka co mi bedzie recki wypisywal. ostatnio to trafiam na takich co tylko umia clostilbegyt przypisac.

1577586
09-04-14, 19:31
probowalem znalezc lekarza ale mi nie wychodzi. Jedynie udało mi się zdobyć letrozol ciezko bylo) kazal przyjmowac 0,5 tab co drugi dzien przez dwa miechy, do tego przypisal 0,5 tab cloctilbegytu (jego sobie podaruje). I powiedział ze 3 miesieczna kuracja mnie naoprawi i na tym jego rola sie skonczy. szkoda mi bylo sie odzywac, mam jeszcze 2 konkretne kontakty mysle ze z nich cos bedzie. A ty fall jaka dawke bys widzial dla mnie letrazolu?

1577586
17-04-14, 18:33
znalazlem 2 chetnych lekarzy mam wszystkie srodki z recki i beda mnie prowadzic. wczoraj pierwszy shot z testa a dzisiaj z pregnylu tyle ze troche zem zj..bal sprawe bo strzyka od glukozy zla do nabierania i zwykla musialm no i kilka razy przestrzykiwalem z jednej strzyki do drugiej i mi siknelo i z 5000iu zostalo mi 500jm dzis wzialem polowe a druga zostala, ale pech. mam jeszcze arimidex biore 0,5 mg co 3 dzien. arimasin kosztuje 900zeta to sobie darowalem.

fallenursus
17-04-14, 18:38
Mi wczoraj dwa tłoki towaru wyjebalo przy nabieraniu oleju po całej kuchni. Nie mam pojęcia jak i dlaczego przy nabieraniu ostatniego środka ciśnienie dojebalo tłoka ze wyskoczył :)
Insulinowki bdb do nabierania Hcg..

1577586
17-04-14, 18:41
jak to dobre przecie igla krotka i do fiolki nie siegnie po towar a wymienic sie igly nie da. mam ksiazeczke od lekarza z opisem choroby i lekami jakie mi przypisał i pieczatki ide do rodzinnego zeby przypisal pregnyl.

damianoski
17-04-14, 19:08
powodzenia stary ;) bede sledzil

fallenursus
17-04-14, 19:15
Przecież prawa Newtona nie będę ci tłumaczyć stary...rusz pacyna.

1577586
17-04-14, 19:50
powodzenia stary ;) bede sledzil

dzieki stary,

1577586
17-04-14, 20:01
Przecież prawa Newtona nie będę ci tłumaczyć stary...rusz pacyna.

jak to przecie jak odwrócę fiolkę w układzie otwartym to się zawartość wyleje?

1577586
17-04-14, 20:25
gonadotropina nie dobra chyba dla mnie bo mi cycki się robią. cycki mi sie rozwalily w 2011 jak omke bralem a teraz znowu dzisiaj widze ze mi je rusza?

damianoski
17-04-14, 20:54
a jakis antyestrogen ci przepisal ?

1577586
17-04-14, 21:03
arimidex.

fallenursus
17-04-14, 21:35
jak to przecie jak odwrócę fiolkę w układzie otwartym to się zawartość wyleje?
Masz fiolke czy ampulki
Nie ma fiołek bez gumy. To jak ma ci się wylać?

fallenursus
17-04-14, 21:36
gonadotropina nie dobra chyba dla mnie bo mi cycki się robią. cycki mi sie rozwalily w 2011 jak omke bralem a teraz znowu dzisiaj widze ze mi je rusza?

Nie zbijesz bf nie weźmiesz się za siebie to nic ci nie pomoże nawet wagon armidexu.
Dawkowanie gonadotropiny jest różne. Duże dawki powodują wyrzut estro. Wszystko było tłumaczone.Powoli mnie to nudzić zzaczyna ...

1577586
17-04-14, 22:02
mam ampolki ok da sie sprawdzalem:)
wiem diete naprawilem zalatwiam multisportke i zaczne cwiczyc. Ja to wszystko rozumiem i już przerobilem tylko ze 250 jm to nie duzo a mimo to nadelo mi cyce, nie wiem czy to przejdzie czy cos jest nie tak?

1577586
17-04-14, 22:46
brac dalej pregnyl, zmniejszyc czy co w dodatku spuchlem.

fallenursus
17-04-14, 23:00
Kurwa następny hipochondryk. :)
Ogarnij się stary ! Rozpisz protokół .

1577586
17-04-14, 23:18
od tygodnia bralem letrozol po pol tabsa co 2 dni czyli 1,125, teraz ari 0,5mg do tego wczoraj wziołem prolo 50mg będę prał 2 na tydzień, nastepny w sobote, wczesniej bralem undestor 2 razy dziennie no i hcg 250jm 2 razy w tyg. wziolem dzisiaj nastepny mam bic w niedziele.

1577586
18-04-14, 19:53
juz noca wszystko wrocilo do normy.
a dzisiaj sie zaskoczylem pierwszy raz od 3 lat przeplynalem 30 basenów, wczesniej nie moglem plywac bo po 3 basenach puchly mi najszersze i tak mi je spialo ze nie moglem rencami ruszac. a dzisiaj po trzech tez spochly i spielo ja to przetrzymalem i udalo sie wreszcie rozruszaly sie i moglem plywac, zajebiscie mnie to cieszy bede mogl wlaczyc plywanie do aktywnosci, do tego przeszedlem chyba z 8 kilosow. Jest już postęp.

1577586
18-04-14, 21:28
a w czym przewozić rozpoczęte zastrzyki?

fallenursus
18-04-14, 21:39
A jaśniej? Ile czasu będą przewożone i co besiesz wiózł?

1577586
18-04-14, 21:42
kilka godzin chodzi mi o pojemnik bo mam w strzykawce ale tak do transportu się nie nadaje wiem wezmę nową fiolkę ale jak mi potem zostanie działka to co znią zrobić

1577586
19-04-14, 05:45
wiem oczywiste pytanie ale jestem jeszcze absentminded.

1577586
25-04-14, 15:08
dzis zrobilem pomiar estradiolu


Estradiol
71,42
pg/ml


od 3 tyg biore ari 0,5 tab co 3 dni, dalej tak brac czy cos zmienić?
troche spadl bo startowalem od 105.

fallenursus
25-04-14, 17:42
Możesz spróbować co dwa dni po pół za dwa TyG znowu badania. Bijesz wsio jak wyżej? Jak samopoczucie? Szame trzymasz?

1577586
25-04-14, 17:50
tak bije zgodnie z receptura. Super sie czuje obudzil mi sie mozg mam trzezwy i mysle prawidlowo a ztym przez 3 lata bylem na bakier. ale zaczalem brac metamorfax 100mg na noc z jedzeniem i nastepnego dnia caly czas mi sie chce spac dzis nie moglem sie obudzic z nocy. bede badal ponownie insuline. to nie cukrzyca cukier mam w normie tylko insulino opornosc. waga juz zleciasla kilko kilo jem prawidlowo.
z tym mozgiem to poza innymi powiem tak jak wczesniej ogladalem cnn to nie moglem wszystkiego zrozumiec a teraz rozumie wsio.

1577586
25-04-14, 17:57
ostatnio rozdusilem fiolke testo przy otwieraniu a hcg mi wycieklo i zostalo na 3 strzaly ale mam jeszcze jedna fiolke w zapasie.

fallenursus
25-04-14, 18:03
Nie ogladaj cnn stary bo ta propaganda templariuszy mózg ci wyjara :p

1577586
25-04-14, 18:08
:) CNN myslalem ze to amerykanskie a tempki siedzialy w gb. ja to ogladam by jezyk szkolic bbc mi sie nie podoba a cnn fajnie sie slucha;)

1577586
26-04-14, 19:42
czy insulinowka mozna bic w zad?

fallenursus
26-04-14, 20:05
Nawet w czoło jak dasz radę .... :)

1577586
26-04-14, 20:11
ta w jezyk to mi na gadane pomorze.

fallenursus
26-04-14, 20:19
No może nie będziesz pierdolic :) one są po to zeby bić podskornie a najłatwiej w brzuch.

1577586
26-04-14, 20:21
sprobuje w beben ale troche sie cykam. reki mi sie telepia i przy nabieraniu od dolca popuszczam plynu, wiec nabieram po swojemu og gory.

fallenursus
26-04-14, 20:26
Ściągnij tyle powietrza w tłok ile Hcg masz wybrać. Wtlocz powietrze we fiolke i nabierz płyn. Jak nie wbijakes jakimiś 0.3,mm to nie powinno ci nic lecieć chyba że to jakiś ttefny stoper z twardnialej gumy i nie zatyka się sam

1577586
26-04-14, 20:37
nowki z domowej apteki ojcow bonifratow bosych;)) ale nie tloczylem gazu moze dla tego.

1577586
26-04-14, 20:52
fallen ty to tak jak laryngolog to moze wiesz czym naprawic pozostalosci po paraplasi po zawianiu stara sprawa, ponoc jakies ostrzykiwania sie robi ale czym? sterydami? tylko czy to cos daje?

1577586
27-04-14, 12:03
jak bym zwiekszyl ia to by estr szybciej zeszlo, czego tak nie zrobic?

fallenursus
27-04-14, 13:38
Ja inaczej lecze migdalki....

1577586
27-04-14, 16:21
ponoc najlepiej to wyciac.

1577586
06-05-14, 02:39
Na MRI z 2003 jest obraz powiekszonych zatok szczekowo nosowych prawa wieksza, podobnie w MRI przysadki z 2013r